Декемврийче сладко във корема се протяга, нетърпение голямо мама вече я наляга!

  • 30 805
  • 797
  •   1
Отговори
# 360
  • Пловдив
  • Мнения: 161
Placebo7newsm59. Желая ти здраве, много усмивки и радости!    bouquet

# 361
  • Мнения: 90
Placebo - честит рожден ден   bouquet

За гърба - не,  не се мажа с нищо. Личният ми изписа едни пластери които се лепят на гърба. Но като ги погледнах в Интернет специално пишеше, че не е забременни в последното тримесечие. Та не ги взех. Първите дни пробвах с топла възглавничка на кръста отзад - ако е мускулно трябва да отпусне. Ако не (както в моят случай) може да е възпаление - и тогава топлото е даже противопоказно.лекаи масажи с леко разтягане на гръбнака - отпуска поне за малко : ММ ти си слага ръката под кръста ти (ти лежиш по гръб върху нея) и бавно я изтегля надолу по дължината на гръбнака - малко 4-5 см. Не те дърпа но от тежестта ти не се мести бързо и леко разтяга прешлените в долината част на гърба - т.е. ако имаш притиснат нерв ти го поосвобождава. То ва го правя 2 пъти на ден за по 4 минути и отпуска малко.

# 362
  • Мнения: 431
Хоп и аз тук па средата на темата.

# 363
  • Мнения: 657
Brit, добре дошла и от мен! Hug Ако желаеш да те впиша в първия пост на нашата тема дай малко повече инфо Simple Smile Иначе за педиатрите според мен е по-добре да попиташ в някоя от отчетните теми в "Родени", 2013 примерно, защото те вече са записани, ходят си на прегледи и имат по-пресни наблюдения Peace

Всичките, дето сте в нови квартали ви разбирам - аз съм направо в нова държава Laughing В квартала не познавам никой все още, ама и не ми трябва. Февруари като си дойде ММ ще се местим от тук на ново място, там вече ще си търся компания Wink Иначе някой спомена за другарче за разходки - не се притеснявайте, когато родите и тръгнете из квартала, по магазини, паркове и пейки ще се срещнете с други мамчета и ще си намерите приятелчета  Flutter С дъщеря ми така, не познавах почти никого, обаче се запознахме и се бяхме събрали една голяма тумба от 12-13 майки с колички Simple Smile Имахме си едни пейки пред читалището където се събирахме всеки ден, бяхме ги нарекли "млечен бар", защото там се нареждахме да кърмим бебоците Heart Eyes Така си израснаха децата заедно, до 2-3 годинки докато се пръснаха по детските градини и ясли, бяха винаги заедно навън, по рождени дни и партита. Много хубави спомени имам Heart Eyes

Болки в кръста ми се появяват само ако се преуморя нещо - от много разхождане, стоене права в кухнята Laughing или на стола пред компютъра  Blush Иначе не. През ден правя упражнения, предполагам че те ми помагат в много отношения Peace А за ставането от леглото някой беше споменал - да допълня - незнам дали знаете, но не е хубаво да се надигате направо нагоре до седнало положение. Ако се прави така, това носи ОГРОМНО напрежение на кръста. Винаги - първо полягате настрани, пускате краката надолу и след това с помощта на ръката, която е отдолу се надигате и се изправяте до седнало положение Peace

Пуфинка, моята помпа е ръчна на Медела Simple Smile Доволно използвана няколко месеца в началото след раждането на дъщеря ми, сега ще влезе в употреба отново Simple Smile Нямам никакви забележки, много лесно и безпроблемно си работех с нея Peace

Мелина, благодаря, че сподели за епидуралната! Hug В крайна сметка наистина всички сме различни и при някои се налага, по една или друга причина, а други дето казваш раждат бързо и лесно без упойка Simple Smile Ще си имам едно на ум и аз, ако стане напечено ще си я поискам Blush

Пласебо, честит рожден ден! Simple Smile Да си здрава, много щастлива и обичана!  bouquet

# 364
  • Мнения: 267
Brit_Brit, добре ни дошла още една мама с близнаци Simple Smile При мен са момченца, но вие доста рано сте си определили дата за секциото Simple Smile Аз дори още не съм сигурна къде искам да раждам..Ти как се чувстваш...
Започнахме новата седмица, тази и още две и 45 дневния болничен Simple Smile Надявам се да ги устискам геройски Simple Smile
Адичка, честито ти оставане вкъщи Simple Smile Сега почивка и само положителни емоции Simple Smile
placebo, Честит Рожден Ден- бъди много здрава, щастлива, успешна и нека декември ти донесе най-прекрасното бебенце Simple Smile
По въпроса с помпата- и аз съм с ръчна на Авент, ще я видим как ще е и се надявам по-скоро да не ми трябва дълго време Simple Smile

# 365
  • Мнения: 678
Добро утро мами  Hug

plaebo, честит рожден ден на патерица! Много здраве, любов и късмет ти желая bouquet

Днес ми е първият ден вкъщи, е много е хубаво, не знаех, че още дават Гала Laughing Обаче и да не беше 45 дневния, сигурно щях да пазя кревата днес, толкова болна не съм била от години. Пипнала съм гадния вирус с много болезнено гърло, направо Бари Уайт говори чрез мен и отгоре на всичко за уикенда съм отслабнала с 2 кг. Във фб четох, че има много болни, на мен стеримар ми действа много добре, смуча и хомеовокс, от него не усещам подобрение. Да се оправяте всички и тези дни всички да сме на крака Hug

Скоро коментирахме кога се прави запис на тонове. Понеже моята докторка от 2 седмици насам настояваше да направя, вчера ходихме с мм до Шейново. Бяха изненадани, че отивам толкова рано и казаха, че ако всичко е наред преди 36-та седмица няма смисъл да се прави. Изследването се нарича NST /нон стрес тест/ и представлява половин час запис на тоновете на бебето и измерване на контракции, лекарката го разчита и според данните определя дали на бебето му е добре или се тормози от липса на въздух и хранителни вещества. В Шейново и М Дом струва 20 лв.

Така и така се разходихме, възползвах се и се записах на отворени врати. Ако някоя мама се интересува, на 29-ти /сряда/ от 2 часа, изисква се предварително записване.


# 366
  • Мнения: 958
Ох много е хубаво вкъщии Heart Eyes Първи неработен ден, още съм по пижама newsm46 Егати кефа..Ама честно, чудя се колко още ще издържа да не правя нищо, при положение, че съм свикнала на доста по-активен режим..Но ще си налагам естествено да почивам, че след месец-два няма да има никаква почивка години наред Laughing

Мен почти ми мина гадното вирусче, общо взеето почти не ме боли гърлото, само сутрин малко, но много си смуча лукчета, много чай с лимони и така. Лошото е, че на ММ му слезе към кашлица и от вчера е на сироп..

# 367
  • Мнения: 10 678
Ох момичета,вие как сте с кръста и гърба?От седмица някъде съм с адски болки в таза и кръста,едвам ставам и сядам.Някакъв ужас е  Sad

whiteflower, аз понамалих разходките и заместих магнерота със зелева салата и смея да кажа, че от 1 седмица нямам подобни оплаквания.

Единствено през нощта ми става все по-трудно обръщането. "Раницата" натежава, че и протестира.  Simple Smile 

# 368
  • Мнения: 180

А за ставането от леглото някой беше споменал - да допълня - незнам дали знаете, но не е хубаво да се надигате направо нагоре до седнало положение. Ако се прави така, това носи ОГРОМНО напрежение на кръста. Винаги - първо полягате настрани, пускате краката надолу и след това с помощта на ръката, която е отдолу се надигате и се изправяте до седнало положение Peace

Точно така ставам и аз. Всъщност и да искам не мога да стана направо нагоре. Ако направя такъв опит ми се стяга/втвърдява корема и е адски неприятно усещане. Та ставам странично и аз, а ако и мъжът ми е буден и той удря по едно рамо отзад да ме побутне, че то тялото тежи и трудно се надига  Laughing Laughing Laughing Laughing

# 369
  • София
  • Мнения: 8 671
Placebo  честит рожден ден на патерица. Много, много любов и здраве ти пожелавам.
Благодаря ти за информацията, аз Рум-а го видях, но не съм влизала вътре. Горе долу съм разучила, ходя си пеша до Хит, също имаме 2-3 приятели, които живеят наблизо и съм идвала и преди. Просто ми е кофти, май по-голяма доза в това да не се чувствам добре е салият апартамент. Мъжът ми отказва всякакво подобрение да се наорави, защото не е наш, не е за нас. За вуйчо му е и единствено някакви подвижни неща взимаме, които поске да си отнесем в нас. И ми е неприятно самото място, това се отразява на цялото ми възприемане на квартала.
 
Сестра ми как ме изненада  Crazy Щеше да ми дава нейната електрическа помпа на Авент, а ми се появи с нова електрическа на Медела. Купила ми я, това бил подаръка от нея за мен. Направо ви казвам, ако не бяха тя и мъжът и не знам дали щяхме да се организираме и да купим всичко необходимо, че ММ е много туткав човек  Joy  Всичко ни е от тях, чак почва да ме хваща срам  hahaha 
Сега ще пера дрешки и пелени, но не съм много сигурна как да разпределя пранетата. Отделно ли да са одеяла и пелени от дрехи, тия плюшените къде, цветно...бяло. Сега ще ги трупам на купчиниби ще видя каква система да изработя.

# 370
  • София
  • Мнения: 65
Ирайн радвай се, че има кой да те подкрепи в този момент. Ние като сме на собствено жилище и ММ като уж се е захванал от 6 месеца с подобрения и ремонти да не мислиш, че е по малко туткав.Оня ден искаше да купува гранитогрес, който ще ни го доставят след 10 дена. Аз ще родя докато го налепи майстора.Няма едно завършено нещо. Просто него така го кефи -или някой незакрепен перваз или нещо недобоядисано. Лошото е, че аз нямам роднини в София и нямам къде да ида като ми писне.
Снощи изпаднах в потрес след като ММ донесе една чанта с детски дрешки от детето на брат му. Едни амортизирани камизолки и ританки дето ако се разровя на село ще намеря подобни останали от моите бебешки времена. Досега цялата рода моя и негова ме убеждаваше АМА НИЩО да не купувам, че то знаеш ли колко имало по шкафовете подредени и приготвени. Моите роднини казаха, че щели да ми дадат дрешките като се родяло бебето от суеверие. След снощния шок смятам да звъня и да подканя, кой каквото има да дава за новородено да го праща до 5 дни и после тръгвам да си донапазарувам, че бебето ми като гледам ще спи по памперс като се върнем от болницата.

# 371
  • Мнения: 115
Първо, честито на тези, които вече са си вкъщи! Направо благородно ви завиждам! Аз май ще си работя до последния ден....в който не съм родила.
Честито на всички с празници и хубави новини! ДОбре дошли на новите мами!

За болките в кръста на мен ми препоръча личната Алгасан за мазане, но не мога да кажа, че ми помага - е, не се мажа и често, но все пак. Тук от два дни се добави и болка в сухожилията между краката към тази от гърба и е просто повече от прекрасно.

Съчувствам искрено на тези с мъже като моя! От половин година му разправям да направим ремонт. Чак този уикенд успях да го навия да сменим тапетите в спалнята, а кога ще боядисваме другите стаи не знам! Толкова много дребни неща има за оправяне у нас! А честно казано след "големия ремонт", чистенето и грижите покрай малкия направо нямам сили днес за работа. И интересното е, че като охкам за нещо все ме пита "Какво?".....е, братче, ти сляп ли си?  #Cussing out

Да се оплача още малко...в събота си бръкнах с една торбичка от джъмбо (тези твърдите) в окото. Оказа се, че съм си надраскала ретината и сега виждам размазано. Щяло да си заздравее, но на капките и мехлема, които трябва да слагам пише, че се ползват след изрична консултация от доктор (т.е. разбирам, че хич не са препоръчителни при бременност).

# 372
  • Мнения: 1 909
Според лентичката ми остават още 49 дни бременност  Shocked Леле- мале! Много малко, бе  Laughing
Да ви кажа как снощи наблюдавахме мълниеносно движещи се петички- като миниатюрни бабунки. Каката беше спец по тези номера в последните седмици, сега вече и бебока реши да си покаже копитцата  Heart Eyes

# 373
  • Мнения: 86
placebo, честит рожден ден малко на патерици! дано да си си изкарала яко деня вчера Simple Smile

И аз като against да честитя на всички мами които са си вкъщи вече. Благородно ви завиждам  Wink Аз излизам от следващата седмица, ама после хич няма да си е почивка а обикаляне по лекри, рзок, Нои и тн. Направо не ми се милси...

Ирайн, много добре е направила сетсра ти, браво. И аз съм с електрическа на медела, тук много ги хвалят, ще видим как ще е Simple Smile

Между другото, ние имахме апартамент в младост 2, точно срещу хит. Живях там около 4 години. За съжаление педиатър не мога да препоръчам, видях че някой питаше по долу. Рума хич не го харесвах, ако ми трябваше нещо, по скоро отивах на пътеките на 43ти блок, поне преди години там имаше един търговски център, който не беше лош.

# 374
  • Мнения: 86
Според лентичката ми остават още 49 дни бременност  Shocked Леле- мале! Много малко, бе  Laughing
Да ви кажа как снощи наблюдавахме мълниеносно движещи се петички- като миниатюрни бабунки. Каката беше спец по тези номера в последните седмици, сега вече и бебока реши да си покаже копитцата  Heart Eyes

Ех не остана вярно, при мен са 50, до сега не се бях замисляла Simple Smile много яко че можеш да видиш как крачетата мърдат, и аз се надявам скоро нашия юнак да се изяви  Heart Eyes

Последна редакция: пн, 20 окт 2014, 14:11 от Pepsieeee

Общи условия

Активация на акаунт