Майчинството счетоводно-62

  • 36 633
  • 761
  •   1
Отговори
# 735
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Не от 4години, а от 6месеца, записах се веднага като разбрах, че съм Б, бях студентка досега и нямам никакъв стаж.. друго момиче е писало по-горе за 4години Simple Smile

# 736
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
sunny91, няма как да ти се издаде друг болничен.Поне ще си плащаш само здравните и ще чакаш да направиш 12 месеца стаж.

# 737
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Да, благодаря ти. Т.е. този 45-дневен болничен е задължителен, не може обикновен да ми се пусне Simple Smile)) поне помощ за бременни 150лв дано да стане  bouquet

# 738
  • Мнения: 155
Здравейте! Чух, че помощта за раждане на студенти ( тази от 2880) била обвързана със завършването. Т.е., ако не си завършиш образованието трябва да върнеш еднократната помощ. Било нововъведение. Някой може ли да потвърди тази информация?
Мерси.

# 739
  • Мнения: 960
sunny91
Как си от четири години във фирмата и стаж само 6месеца?
Joy Joy Joy Аз съм от 4 години и половина не тя .
sunny91 Др вариант да намериш да си платиш и др осигуровки колко ти е прекъсването преди това  .

# 740
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030

sunny91 Др вариант да намериш да си платиш и др осигуровки колко ти е прекъсването преди това  .

И сега ще е добре да ни светнеш как става тази работа, защото по моите прости спомени на счетоводител, глобата за пускане на трудов договор не в тридневния срок, а както ти предлагаш примерно преди година е между 3000лв и 15000лв...
Коя ли фирма е готова да го направи фиктивно и после да й пусне декларация 1 за стари месеци...Там глобите са на месец и няма да ги коментирам...

# 741
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
помощ за бременни 150лв дано да стане  bouquet

И социално майчинство също,ако отговаряш на изискването за доход

# 742
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
oo отговарям...ние и не сме женени с ММ. Има ли някаква тема за социалните помощи във форума, видях, че за детските има, освен там да питам за едни неща...
Благодаря ви, момичета  bouquet

# 743
  • Мнения: 19
Нямам никакъв стаж,уча задочна форма, и този месец трябва да започна фиктивно да се водя на работа,което значи ,че само 6 месеца ще имам до 45-дневния болничен!

# 744
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Нямам никакъв стаж,уча задочна форма, и този месец трябва да започна фиктивно да се водя на работа,което значи ,че само 6 месеца ще имам до 45-дневния болничен!

Ще започнат да ти изплащат майчинство до 2 г на детето след като натрупаш 12 м осиг стаж.По време на болничните също трупаш стаж.Започни работа,отработи няколко дни и излез в болничен.Така ще ти е най-изгодно за осигуровките,които ще плащаш изцяло ти,защото си фиктивно.
В 24 месечната база месеците,през които не си работила ще ти ги взимат на МРЗ в онзи момент

освен там да питам за едни неща...

Да,там е и за такива въпроси

# 745
  • Мнения: 495
здравейте,
когато се прекратява трудов договор срока за подаване на инфо в нап е 7 дни, а при сключване на нов договор срока е 3 дни
та въпроса ми е дали може да се подаде инфо за новия ми договор, ако за приключването на стария договор стария работодател все още не е подал инфо в нап
дали ще приемат декларацията, че да не се разкарваме днес до нап?

# 746
  • Мнения: 3
Здравейте,
 Имам дете на 17 месеца и съм бременна отново като се очаква разликата между децата ми да е 2г. и 1м. В момента ползвам 2-та година от майчинството. Искам да ви попитам как ще се изчислява обезщетението за първата година от майчинството в моя случай.

# 747
  • София
  • Мнения: 8 131
Здравейте! Чух, че помощта за раждане на студенти ( тази от 2880) била обвързана със завършването. Т.е., ако не си завършиш образованието трябва да върнеш еднократната помощ. Било нововъведение. Някой може ли да потвърди тази информация?
Мерси.
То това отдавна се говори уж, ама дали...Дано се включи някой запознат.

# 748
  • Мнения: 495
Здравейте! Чух, че помощта за раждане на студенти ( тази от 2880) била обвързана със завършването. Т.е., ако не си завършиш образованието трябва да върнеш еднократната помощ. Било нововъведение. Някой може ли да потвърди тази информация?
Мерси.
То това отдавна се говори уж, ама дали...Дано се включи някой запознат.

няма такова нещо, трябва само да си записан редовно... ето ти цяла тема по случая

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=805864.0;topicrefid=4

# 749
  • София-Младост
  • Мнения: 23 380
здравейте,
когато се прекратява трудов договор срока за подаване на инфо в нап е 7 дни, а при сключване на нов договор срока е 3 дни
та въпроса ми е дали може да се подаде инфо за новия ми договор, ако за приключването на стария договор стария работодател все още не е подал инфо в нап
дали ще приемат декларацията, че да не се разкарваме днес до нап?
Може.
Здравейте,
 Имам дете на 17 месеца и съм бременна отново като се очаква разликата между децата ми да е 2г. и 1м. В момента ползвам 2-та година от майчинството. Искам да ви попитам как ще се изчислява обезщетението за първата година от майчинството в моя случай.

Важно е кога излизаш в 45дневен болничен. Ако тогава все още си по майчинство с първото имаш право на обезщетение в размера като за първото дете. Ако има "дупка", т.е. свършил ти е отпуска за първото и започва този за втората бременост, дори  и 1 ден прекъсване, изчисляване на база 24 месеца назад.

Общи условия

Активация на акаунт