С какво ви дразнят свекървите- 37

  • 45 503
  • 815
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 6 978
Гугълче, не знам от колко време сте заедно, но мисля, че е редно да седнете и сериозно да си поговорите с приятеля ти за това подгъзуване на хора, на които грам не им пука за вас и само ви тормозят. Аз лично не бих си губила времето с мъж, който се подава на евтини манипулации и позволява да му крещят като на някоя отрепка. Моето семейство също са ми близки, имаме чудесни отношения и винаги са насреща ако имам проблем, но ако ми навлязат по груб начин в личното пространство, са насмотани от раз. Всичко си има граници.
Предполагам не искаш утре да лишаваш себе си и/или детето си, защото мамин златен трябва да си плаща "месечната вноска" към родителите си да n-ти път. По принцип съм ЗА да се помага на родителите, но когато е налице реална нужда.
Прочети поста на -Jane- и се замисли.


П.П. Аз пък искам свекърва като K.A.G.. Изключително интелигентна, мила и грижовна жена, която дава мило и драго за семейството си.
Не, не, не... той не би лишил никой от нас (мен и потенциално дете) от нещо заради тях. Този казус е изключен, просто в момента разполага с достатъчно средства, че да може да им помага. Аз и не изключвам самото даване като лошо - не са колосални суми, а и така де, никой не си зарязва родителите като станат на години - поне в България положението е такова, че трябва да си помагаме някак.

Иначе никак не е мамино синче, да не кажа, че хич, но не иска да къса отношенията си с тях завинаги и това го разбирам. Предполагам, че наистина трябва просто да му писне и тогава да реши той какво да прави. Кога и как ще видим.

# 766
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Е, както обикновено - свекървата си мисли: "Я, каква яка свекърва съм!". А дали снахата си мисли същото, е отделен въпрос.

От прочетеното тук, не видях някоя снаха да не си мисли, че е съвършена.
Значи не си чела като хората...

# 767
  • София
  • Мнения: 5 499
Е, както обикновено - свекървата си мисли: "Я, каква яка свекърва съм!". А дали снахата си мисли същото, е отделен въпрос.

От прочетеното тук, не видях някоя снаха да не си мисли, че е съвършена.

Аз наистина не повярвах на тези, които си мислят, че не е съвършена свекърва. Искат да ми кажат, че да се бутат в апартамент със съседи непознати хора и всякакви проблеми, породени от тях, е по-добре, отколкото да живеят в къща с двор? Айде сега... Wink

# 768
  • Мнения: 3 968
С мъжа ми избрахме да се бутаме в апартамент, отколкото в къща с двор с родителите му. В името на общото благо Wink

# 769
  • Мнения: X
Само при мисълта да живея в къщата на свекърите, изтръпвам от ужас.

# 770
  • София
  • Мнения: 5 499
Само при мисълта да живея в къщата на свекърите, изтръпвам от ужас.

Ами случаят на K.A.G. не е такъв. Wink Младите си живеят в отделна къща от нейната, само дворът им е общ.

С мъжа ми избрахме да се бутаме в апартамент, отколкото в къща с двор с родителите му. В името на общото благо Wink

Щом така повече ви харесва. Всеки си знае себе си. Откакто живея в къща, никога повече не бих живяла в апартамент.

# 771
  • София
  • Мнения: 28 840
Само при мисълта да живея в къщата на свекърите, изтръпвам от ужас.

Аз нито в една къща с родини искам да живея, нито в различни къщи, но с общ двор, нито в общ блок или кооперация.

# 772
  • София
  • Мнения: 5 499
Само при мисълта да живея в къщата на свекърите, изтръпвам от ужас.

Аз нито в една къща с родини искам да живея, нито в различни къщи, но с общ двор, нито в общ блок или кооперация.

Явно имаш доста кофти роднини...

# 773
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Живяла съм в къща и не се чувствах комфортно, а не беше на свекърите в къщата. Има хора, които предпочитат блок със съседи и аз съм една от тях. Но е вярно-всеки знае сам за себе си.

# 774
  • София
  • Мнения: 28 840
Само при мисълта да живея в къщата на свекърите, изтръпвам от ужас.

Аз нито в една къща с родини искам да живея, нито в различни къщи, но с общ двор, нито в общ блок или кооперация.

Явно имаш доста кофти роднини...

Аха. Даже няколко поста по-нагоре писах за това - предпочитах да не се омъжвам, но да не живея с него. А да не споменавам как имаше случки, при които други роднини се опитваха да ни се бъркат в обзавеждането.

ПП Темата гледам е стигнала до 52 стр. Не трябва ли нова?

Последна редакция: пн, 27 окт 2014, 12:21 от milenaka

# 775
  • Мнения: X
Само при мисълта да живея в къщата на свекърите, изтръпвам от ужас.

Ами случаят на K.A.G. не е такъв. Wink Младите си живеят в отделна къща от нейната, само дворът им е общ.


Все същата работа.

Не знам що реши, че ако човек иска да живее самостоятелно, то е непременно защото мрази роднините си.

# 776
  • София
  • Мнения: 5 499
Само при мисълта да живея в къщата на свекърите, изтръпвам от ужас.

Аз нито в една къща с родини искам да живея, нито в различни къщи, но с общ двор, нито в общ блок или кооперация.

Явно имаш доста кофти роднини...

Аха. Даже няколко поста по-нагоре писах за това - предпочитах да не се омъжвам, но да не живея с него. А да не споменавам как имаше случки, при които други роднини се опитваха да ни се бъркат в обзавеждането.

Е да де, ама не всички хора са еднакви. А и донякъде е както човек си го направи. С роднините трябва да се постъпва умно. Дори със собствените си родители, човек трябва внимателно да подхожда, когато излезе от детската възраст. Имам една теория, че не е задължително родители и деца да си пасват като характери, поведение, лайфстайл. То е до химия, усещане, дори до зодия. Затова винаги наблягам на уважението, което трябва да е константа. Когато човек уважава другия, особено заради факта, че му е родител или съответно - дете, нещата вървят по-лесно.

Само при мисълта да живея в къщата на свекърите, изтръпвам от ужас.

Ами случаят на K.A.G. не е такъв. Wink Младите си живеят в отделна къща от нейната, само дворът им е общ.


Все същата работа.

Не знам що реши, че ако човек иска да живее самостоятелно, то е непременно защото мрази роднините си.

А защо иначе? Thinking Ако обичаш някого, не искаш да бягаш от него, нали?

# 777
  • София
  • Мнения: 17 347
Ама вие желанието за самостоятелност за нищо го нямате свекървите.
Добре, че нито свекърва ми, нито родителите ми не са такива.

# 778
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Като чета Популе някой път имам чувството, че живее на друга планета Shocked

# 779
  • София
  • Мнения: 5 499
Ама вие желанието за самостоятелност за нищо го нямате свекървите.
Добре, че нито свекърва ми, нито родителите ми не са такива.

Че кой ти пречи на самостоятелността? K.A.G. си живее в отделна къща от тази на децата си. Не им се меси, само поддържа топли семейни отношения, каквито всеки човек е добре да има. Какво лошо в това? Аз например, никога не бих извикала децата си да живеят с мен в една къща, въпреки че къщата ми е голяма и мога да си го позволя. Благодаря, ама не. Но, ако имах две къщи една до друга, защо не?

Като чета Популе някой път имам чувството, че живее на друга планета Shocked

Не можеш да си представиш колко си права. Wink

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт