ПОПОУВЪРСИ /POPOVERS/ - братовчедите на мъфините

  • 24 681
  • 134
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 338
В силиконови явно става - ето я рускинята с нейното видео и пак са се получили, макар и по-друга форма ... моите за крем-карамел са като тези и втория ми опит ще е пак в тях, просто нямам други вкъщи в момента ...

Може би при силиконовите зависи вече самата фурна и как пече като цяло  Thinking

# 76
  • София
  • Мнения: 10 892
В силиконови явно става - ето я рускинята с нейното видео и пак са се получили, макар и по-друга форма ... моите за крем-карамел са като тези и втория ми опит ще е пак в тях, просто нямам други вкъщи в момента ...

Може би при силиконовите зависи вече самата фурна и как пече като цяло  Thinking

Точно на видеото се вижда, когато се разтворят, колко са различни от тези, които са печени в метални форми. Съвсем не са толкова кухи, което означава, че не са се надули, колкото другите. Освен това, ако забелязваш малко след като са извадени са спаднали.

# 77
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Идвам на отчет и с въпроси.  Mr. Green

Направих ги аз, вкусни станаха и се изпариха за норматив. Ще повтарям със сигурност!  Naughty
Обаче ми се получиха с плътна консистенция, никаква кухина, ама никаква.  Rolling Eyes
Спазих стриктно количеството на продуктите, не набрашних, а само подмазах с намаслена четка загрятите във фурната чашки за крем-карамел (още нямам форма за мъфини  Mr. Green). Пекох 15 мин на 230 градуса, после 15 минути на 180 градуса. Дотук всичко ОК, но не станаха кухи. Къде бъркам?!  newsm78

# 78
  • Мнения: 2 152
. Дотук всичко ОК, но не станаха кухи. Къде бъркам?!  newsm78

Труден въпрос - от сума ти време ги правя - дори давам съвети на другите. Днес реших да правя за щерката. Е, майната му - станаха като мъфини. Явно има моменти, дето не ти върви

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 1 058
Солени мъфини с козе сирене

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 686
С какво ви вървят най-добре?

На мен най-много ми харесват с онова крема сирене за мазане с гъби, което го продват в ЛИДЪЛ-а.
Като пусках рецептата видях в нет-а и такива гарнирани с крем маскарпоне/филаделфия и сладко от череши/вишни.

# 81
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Здравейте и при мене не се получиха.
Спазих всичко, но не станаха кухи , надигнаха се само малко и останаха тестени.
На всичкото отгоре , като изстинаха  Laughing се смачкаха още повече  Laughing
Пекох в предварително нагрята фурна и в метални форми за мъфини.

# 82
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
в рецептите, които аз четах, пишеш да се разбъркат за кратко продуктите, иначе не се надували.

# 83
  • Мнения: 2 152
Една от тайните на рецептата е , че не се разбиват ,а само леко се разбъркват
направил съм нов вариант и си го наричам Тонички
ето го




стават страхотни

# 84
  • Мнения: 22
Направих ги. Надуха се супер, супер, но след  изключването на фурната спаднаха. Поддържах ги 5-10 минути на изключена фурна, докато направя кафето. Веднага ли да ги вадя, или има друг трик, като това със загряването на формите преди печенето? Ядем ги сега със сирене, разбито с масло и подправки, мням, мням. Ще стане традиционна рецепта, много лесно и вкусно. Никога не бих допуснала, че от палачинково тесто може да излезе нещо такова.

# 85
  • София
  • Мнения: 1 626
Веднага ги вадя аз и не спадат  Peace

# 86
  • Мнения: 417
Да се отчета - в неделя ги напарвих и станаха супер вкусни и най- вече бързи.   chef Ползвах силиконови формички и общо станаха 15бр. При мен се получи точно като в клипчето на рускинята което е показала Moringa .Веднага ги извадих и си останаха супер надути и леко хрупкави точно както харесвам. Чудих се с какво да ги напълня че мм обича солени закуски поради наличие на кремасирене и извара ги пасирах и шприцовах вътре. Тази седмица ще ги напарвя пак но мисля за по бързо да ги напълня с Крем Оле на Др. Йоткер за тест.  Mr. Green

# 87
  • Мнения: 95
Здравейте,
От няколко седмици ги сънувах тези попоувърси- днес реших да ги направя- уж всичко направи както пише- еми хич не се вдигнаха. Четох че по- малко трябвало да се разбъркват...възможно ли е да е това? И каква роля играе?
Не че няма да си ги изям Simple Smile

# 88
  • София
  • Мнения: 10 892
Здравейте,
От няколко седмици ги сънувах тези попоувърси- днес реших да ги направя- уж всичко направи както пише- еми хич не се вдигнаха. Четох че по- малко трябвало да се разбъркват...възможно ли е да е това? И каква роля играе?
Не че няма да си ги изям Simple Smile

Ако обясниш по-подробно кое как си направила, по-лесно ще ти кажа къде си сбъркала.  Peace

# 89
  • Мнения: 95
Ами сложих две яйца, една чаша прясно мляко, половин чаена лъжичка сол(малко по- малко) и една чаша пресято брашно. И лъжица разтопено масло. Яйцата и млякото не бяха със стайна температура, а от хладилника. Разбих ги с тел, докато стане гладка сместа. Сложих формата за мъфини да се загрее в печката, после сложх по малко масълце във всяка дупчица, то се разтопи и отгоре с лъжица сипвах от сместа. Около две лъжици смес на формичка. В 5 от 12-те сложих и парченце шоколад. Сложих тавата във фурната- на висока температура първо, а после на по- ниска. И.... никой не се вдигна. Само единия шоколадов попоувър си подаде нослето извън пределите на чашката - другите- както съм ги сложила- така си ги и извадих. Супер вкусни бяха- като печени бухтички- ама не бухнаха.

Общи условия

Активация на акаунт