ПОПОУВЪРСИ /POPOVERS/ - братовчедите на мъфините

  • 24 669
  • 134
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 686


ПОПОУВЪРС                -           /POPOVERS/

Aмерикански кухи, тестени, лесни закуски, които се правят във форма за мъфини и се консумират или чисти/без нищо/ или с плънка от различни салати /тип руска/ или пък със сладка плънка от крем, сметана със сладко, сладолед и т.н. Изключително лесни и бързи за изпълнение /като за американци/. Страхотна закуска към чай или кафе. НЕ знам как се превеждат на български. НЕ е нито мекица, нито еклер, нито поничка, нито бухтичка....
Рецепти има много, но това е базовата:

2 яйца
½ ч.л. сол
1 с.л. разтопено масло
1 ч.ч. прясно мляко /250мл/ - стайна температура
1ч.ч. брашно /180гр/

Разбира се до рядко тесто. Не прекалявайте с разбиването! Подмазват се формичките за мъфини и се набрашняват. Разлива се тестото до ½ от обема на формите. Слага се в средна позиция на предварително добре загрята фурна до 230’С за 15 мин., а следващите 15 мин. на 180’С. Общо около 30 мин.
Още горещи се вадят от формите. Сервират се топлички.


!  Naughty ВНИМАНИЕ: Излиза доста над формичките! Така трябва да е. Да не се стреснете. От тази доза излизат 6 големи попоувъра или 12 малки. Не е проблем още топли да ги разцепите и да ги напълните, ако ще ги пълните с нещо.

Не знам дали някой ги е пускал по-рано в темите.  newsm78 Рискувам и ги пускам.
Ето малко снимки, за добиване на представа:



С маслен кокосов крем и боровинки:


С пилешка салата и грах:

Последна редакция: ср, 15 окт 2014, 15:22 от sylya

# 1
  • София
  • Мнения: 10 825
Пускано е, но под друго име - Йоркширски пудинг. Така или иначе много са вкусни и си заслужават още едно пускане, за да могат повече хора да научат за тях Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 020
Супер идея, постоянно правя мъфини, но не бях попадала на такъв вариант. Интересно ми е от какво бухват и дали винаги става кухи вътре, има ли някаква тайна за това?

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Странно! Все си мислех, че "Йоркширският пудинг" е друго нещо.
POPOVERS ги намерих в американските сайтове точно под това име, което дори не съм превеждала. Ако го напишете в гугъл точно както съм го дала ще видите доста снимки на изделието точно като POPOVERS. Но не знам! Не споря. Може и да е така.

Алекс, тайната е:
1) не много разбиване
2) силно загрята фурна - предварително
3) 2-те яйца + по-малкото останали продукти

ДА, винаги стават кухи. Тази доза е за 12 малки мъфина или 6 големи. Тестото е малко по-рядко от кексовото, за това брашното се сипва постепенно, за да се преценява гъстотата.

Последна редакция: ср, 15 окт 2014, 15:38 от sylya

# 4
  • Мнения: 2 152
Пускано е, но под друго име - Йоркширски пудинг. Така или иначе много са вкусни и си заслужават още едно пускане, за да могат повече хора да научат за тях Simple Smile

Браво - точно така си е, но йоркширския пудинг си е английския вариант, а поповерсите - хамериканския.
Двете са страшно близки....
Само че аз ги приготвям с един малък трик :
не намазнявам формата за кексчета и не я поръсвам с брашно.
Слагам я във фурната да загрява яко.
Вадя, леко намазнявам и слагам сместта и веднага във фурната докато си е още гореща.
Ефектът е поразяващ.
Струва си да се опита.
smile3533

# 5
  • София
  • Мнения: 10 825
Батето със сопата, и аз го правя като теб  Wink

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Само така ли ги ядеш или ги пълниш с нещо?
Ако ги пълниш, каква е любимата ти плънка?

На едно място гледах, че ги ядат с крем от сирене: 'Филаделфия', пудра захар, ванилия всъчетание със сладко от череши, но не съм го пробвала.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 677
Става ли да се сложат в хартиените формички за мъфини?

# 8
  • Мнения: 15 379
Впечатлих се, мога ли да ползвам силиконови формички и трябва ли да ги намазнявам и пудря с брашно?

# 9
  • Мнения: 2 152
Става ли да се сложат в хартиените формички за мъфини?

Това е напълно излишно. Почти нямам случай на залепване - вадят се лесно
Но ако искаш , пробвай

Впечатлих се, мога ли да ползвам силиконови формички и трябва ли да ги намазнявам и пудря с брашно?

Ама разбира се и не ти трябва брашно или мазнина

# 10
  • Варна
  • Мнения: 677
А ако сложа "плънка" докато наливам сместа във формичките дали ще стане? В смисъл - пълня формичката донякъде, слагам парче шоколад и после отгоре допълвам останалата част?

# 11
  • Мнения: 15 379
Бате, благодаря Simple Smile. Ще ги приготвя, навих се.

# 12
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Не бях ги правила от доста време благодаря, че ме подсетихте. Станаха страхотни. Всеки си ги гарнира както предпочита. На мен лично ми допадат солени  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 1 265
Идеята е много добра.  bouquet На показаните снимки плънката е сложена отгоре ?!; т. е. разреза за пълнене е направен на горната  част на  поувърса. Няма ли начин да се сложи само вътре или нарочно се пълнят от горната им страна ?

# 14
  • Мнения: 1 073
Страхотни! Точно се чудех палачинки или гофрети да правя - попоувъсите ще са Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт