ПОПОУВЪРСИ /POPOVERS/ - братовчедите на мъфините

  • 24 678
  • 134
  •   1
Отговори
# 120
  • Плевен
  • Мнения: 602
Eто и моя първи опит, който определено няма да остане последен:



Пекох в силно загрята форма на вентилатор, който в един момент реших да изключа,  но ми се стори, че започнаха да спадат и го пуснах пак.Не станаха еднакви, явно защото фурната ми не пече равномерно, но пък бяха вкусни.

# 121
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Здравейте! Изобщо не се надуха моите но са вкусни. Предполагам е от фурната ми -на газ от преди Втората Световна. Пак ще пробвам. Плънката е от Филаделфия със сладко от ягоди.

# 122
  • Мнения: 1 313
Вчера вечерта видях темата и днес вече ги пробвах. Много ми харесва колко са бързи. Обаче нещо не бухнаха, само малко изобщо не като снимките ви и се чудя къде сбърках. Дали съм ги разбърквала прекалено. Ползвах миксер, може би трябваше с вилица? Направих рецептата от първия пост, в нея няма набухвател, дали трябва да добавя следващия път?
И се чудя дали мога да заменя прясното мляко с нещо, рядко имаме прясно мляко в къщи и не обичам да ползвам. Айрян, бадемово мляко... вода едва ли ще стане, че е много основна част от рецептата..? Пробвали ли сте?

# 123
  • Мнения: 23 014
Вчера вечерта видях темата и днес вече ги пробвах. Много ми харесва колко са бързи. Обаче нещо не бухнаха, само малко изобщо не като снимките ви и се чудя къде сбърках. Дали съм ги разбърквала прекалено. Ползвах миксер, може би трябваше с вилица? Направих рецептата от първия пост, в нея няма набухвател, дали трябва да добавя следващия път?
И се чудя дали мога да заменя прясното мляко с нещо, рядко имаме прясно мляко в къщи и не обичам да ползвам. Айрян, бадемово мляко... вода едва ли ще стане, че е много основна част от рецептата..? Пробвали ли сте?
Аз писах,че ги правя с бадемово,оризово или друга алтернатива на млякото.Разбивам с тел и то съвсем леко,колкото да се разтворят продуктите.Ако брашното не се разтвори добре прецеждам през сито сместа.Тя трябва да е като боза.Формите предварително загряти.При мен се получават винаги.

# 124
  • Мнения: 1 313
Благодаря, и аз ще пробвам с друго мляко. Може би не ми се получиха заради силиконовите форми. Направи ми впечатление, че в поделите форми повече бухнаха.

# 125
  • Мнения: 23 014
Благодаря, и аз ще пробвам с друго мляко. Може би не ми се получиха заради силиконовите форми. Направи ми впечатление, че в поделите форми повече бухнаха.
И аз пека в силиконови.

# 126
  • Мнения: 2 152
проблема не е само във формичките - температурата трябва да е много висока и фурната да не се отваря при печенето

# 127
  • Мнения: 95
Моето тесто, когато бухнаха, беше по- гъсто от боза... но по- рядко от кексово. Фурната ми е супер стара, от единия край пече повече, и, ща не ща, отварям да ги завъртя. Но си бухват много добре. Е, първия път не можаха, но после, като се отприщиха...  Mr. Green

# 128
  • Мнения: 2 152
не е фатално едно-две отваряния - еле пък да завъртиш формата. И при аз съм забелязал, че всичко си зависи от тестото

# 129
  • Мнения: 23 014
не е фатално едно-две отваряния - еле пък да завъртиш формата. И при аз съм забелязал, че всичко си зависи от тестото
И аз отварям,но не първите 15 мин.,а чакам да бухнат добре,да се зачервят и  обръщам самите мъфинчета във формите,за да се запекат и отдолу добре,защото в силиконовите формички нещо остават белички на дъното ако не ги обърна.

# 130
  • София
  • Мнения: 2 658
Хайде, направих ги и аз за неделната закуска!  Grinning станаха страхотни! Пекох ги в стари формички за крем-карамел, които загрях добре предварително във фурната. Получиха се огромни и кухи. Много ми харесаха!  Wink

# 131
  • Мнения: 98
...
Същото тесто го приготвям и по друг начин:
загрявам фурната на 230 С и слагам нея плитката й тава. Изчаквам хубаво да загрее.
Бързо намазнявам и изсипвам цялата смес нея и леко я разнасям да придобие кръгла форма.
И веднага във фурната.
Ефектът е безумен - надига се, къдри се, но най-често става като мексиканска шапка.
...
Пробвайте и този вариант ...[/color]
Суупер, нямам формички и ще пробвам направо в плитката тава на фурната. Колко продукти/ дози да сложа  newsm78, ако приемем, че в една доза има 2яйца и не забравям съотношението 60:40, както и другите съвети
А и не може ли, тестото да се разнесе в цялата правоъгълна тава, а не в кръгла форма?

# 132
  • София
  • Мнения: 10 889
Хайде, направих ги и аз за неделната закуска!  Grinning станаха страхотни! Пекох ги в стари формички за крем-карамел, които загрях добре предварително във фурната. Получиха се огромни и кухи. Много ми харесаха!  Wink

И аз това се опитвам да обясня, че в тях се получава най-добре. Формата им е най-близка до оригиналните. Ако се спазват пропорциите и малките подробности, които съм написала в рецептата, която съм посочила, няма как да не се получат.  Peace

# 133
  • Мнения: 3
Здравейте! Моите попоувърси са по рецептата на Magrat. Пекох на 200 градуса,около 15 мин.Леко затоплих млякото ,преди да го смеся с яйцата.Получиха се супер.

# 134
  • Мнения: 1 313
Да споделя и моя опит след като ги правих вече десетина пъти. Пека в силиконови формички, защото ми е по-удобно. Установих, че за да бухнат не трябва да ползвам миксер - разбърквам с вилица. Освен това в моята фурна се получават най-добре на 175 градуса и то ги слагам преди да е загряла, но след като е работила известно време. Другото, което разбрахме в къщи е, че винаги стават вкусни. Дори когато изобщо не са бухнали. Ако нямате мляко - бухват и с вода, но така самите кексчета не са особено вкусни.

Ами това е от мен. Мисля, че ще продължа да ги правя. Много ни харесват.

Общи условия

Активация на акаунт