Професионални серии за коса - тема 70

  • 75 576
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
# 61
  • Сандански
  • Мнения: 309
И аз отдавна го чаках, това е най-голямата отстъпка която съм срещала.

И аз не бях виждала такова чудо досега. Бях решила да не купувам поне до коледните намаления, но как да не се възползва човек. Simple Smile

Ето и моите отговори на въпросите!
Най-успешната и най-несполучливата серия за моята коса:

Най-успешна за мен е цялата серия на Редкен Екстрийм.От нещата, които съм ползвала досега, най-малко ми хареса Редкен Smooth Lock. Шампоанът и балсамът бяха с доста рядка консистенция и трябваше да употребявам повечко, не ми премахнаха frizzy ефекта.

Кой е най-новият продукт, който сте си купили и доволни ли сте?

Последните три продукта, които купих бяха Paul Mitchell Tea Tree шампоан, балсам без изплакване The conditioner на същата марка и балсам Lemon Sage, отново на Paul Mitchell. И трите са малки разфасовки. Останах доволна от тях, като най-много ми хареса балсамчето без отмиване.

Какви продукти използвате в ден, в който не си миете косата ?

Използвам митично олио, ако искам леко да изправя краищата на косата ми. Зимата къдря косата си и ползвам една пяна на Paul Mitchell (имам си пристрастие към марката, бившата ми фризьорка работеше с нея).

# 62
  • Мнения: 467
1. Направете сравнение между две серии от една или от различни марки , като опишете най-успешната и най - несполучливата за вашата коса.
Не мисля, че имам достатъчно опит, за да сравнявам различни серии, но мога да кажа, че слънцезащитната серияна Lakme на морето лятото много добре ми се отрази на косата.

2. Кой е най-новият продукт,който сте си купили и доволни ли сте ?
Последното, което си взех е Еластисайзър Екстрийм. Не съм особено впечатлена, на фона на очакванията, които имах от отзивите тук, но съм го позлвала само веднъж и мисля, че трябва още време, за да си изградя мнение. Другото е шампоан Абсолют Рипеър Липидиум. Много ми хареса, но мисля, че и него прекалено малко съм изпозлвала.

3.Какви продукти използвате в ден, в който не си миете косата ?
Ползвам Елексир против накъсване Matrix Total Results Repair. Купих си го в началото, когато почнах да ви чета и да се интересувам повече от професионалните серии. Слага се на мокра коса, но на мен не ми хареса и го ползвам на суха, с цел разресване. Понякога разресвам с кристали, каквито имам. Когато реша да изправя поначупилите се кичури ги пръскам с термозащита или пък я прибирам и пръскам лак. Сухи шампоани не ползвам, защото я мия през ден - два и няма нужда, а и когато съм пробвала не ми е харесвал ефектът.

Някой може ли да даде повече информация за BIOSILK. Виждам, че са нови в ЗР и ще ги има наличност в края на месеца.

Последна редакция: пт, 17 окт 2014, 18:28 от Aradiq

# 63
  • София
  • Мнения: 1 358
Здравейте.

Следя темата от 1 месец. Много ми е интересна и полезна.Изчетох предната тема и си направих списък с препоръчани продукти от Вас.
Косата ми е боядисана , изтъняла, късаща се , без обем и с много фризита. Преди години имах права коса сега стана нито права нито чуплива-по скоро към чупливите я определят фризьорите. При изправяне с четка над ушите ми след 10 минути са начупва пак.С преса стои най- трайно ,но така я и съсипах. Не съм знаела ,че има термозащитни продукти.
От прочетеното разбрах , че ми трябва протеинова терапия. Честно казано не разбрах какво точно е хидратиращата терапия Embarassed Не съм наясно какво е финиша и сухият шампоан? Embarassed
Разбрах, че всеки трябва да пробва пордуктите, за да разбере най- подходящите за него. Само моля за съвет дали съм в правилната насока.
Най- харесваните от Вас продукти са на Керастас.Също така Митик Ойл с блестящи части, Денсифик шанпоан и Дисциплин балсам,Фитокод маска, 2 минутният реконструктор на  Афоджи, термозащита на Чи   , шампоан Редкент екстрим и анти снап,чудото на Шу с камелия, продукти на Алтерна бамбукови, продукти на Тиги-червена серия,шанпоан на Афоджи за силно увредена коса, ботокс терапия на Лореал и т.н
Искам да помоля дамите с нито чуплива нито парва коса и изтощена като моята да ми препоръчат какво от изброените от мен продукти е подходящо за мен. От скъпи до по- не скъпи. Разбрах, че се разменят отливки , с удоволствие бих купила такива от предложените ми от Вас продукти.
Предварително благодаря на отзовалите се дами с отговор.  bouquet
Ако нещата на Дисциплин и Денсифик са подходящи за мен и щом в момента са на голяма пррмоция мога да си ги закупя, само ще помоля за малко помощ  с кодовете.

Пропуснах да напиша, че от години използвам шампоан и балсам за боядисана коса на Лореал не професионален. Другите на пазара ми пресушават косата.





Последна редакция: сб, 18 окт 2014, 09:12 от stefina

# 64
  • Мнения: X
Запис с нови неща - лилавата серия на Лакме за лилави коси. Уникални !  Heart Eyes Просто невероятна серия откъм хидратация, плътност, за цвят все още е рано да говоря, но е уникално усещането след шампоана и маската, хем уплътнена, тежка коса, хем хидратирана, гладка и умерено мека!  Crazy

Разочаровах се от червените Тиги-та, оставам ги за период, в който се нуждая от лека хидратация.

На Лакме, досега не съм попадала на лош продукт за моята коса.
Противокосопадния им шампоан ми придава невероятна мекота и хидратиране
Дийп Кеър ми е любима серия още от едно време, когато преобрази буквално косата ми. Съвършено балансирани продукти, хидратиране, здравина, жилавост и блясък! ♥
Л2, незаменим продукт, без който не оставам никога! Няма осезаемо голям ефект, но с времето определено подпомага заглаждането на косъма и "затварянето" на люспиците му.

А иначе не използвам продукти, когато не си мия косата, никакви, никога  Grinning

# 65
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
Здравейте.

Скрит текст:
Следя темата от 1 месец. Много ми е интересна и полезна.Изчетох предната тема и си направих списък с препоръчани продукти от Вас.
Косата ми е боядисана , изтъняла, късаща се , без обем и с много фризита. Преди години имах права коса сега стана нито права нито чуплива-по скоро към чупливите я определят фризьорите. При изправяне с четка над ушите ми след 10 минути са начупва пак.С преса стои най- трайно ,но така я и съсипах. Не съм знаела ,че има термозащитни продукти.
От прочетеното разбрах , че ми трябва протеинова терапия. Честно казано не разбрах какво точно е хидратиращата терапия Embarassed Не съм наясно какво е финиша и сухият шампоан? Embarassed
Разбрах, че всеки трябва да пробва пордуктите, за да разбере най- подходящите за него. Само моля за съвет дали съм в правилната насока.
Най- харесваните от Вас продукти са на Керастас.Също така Митик Ойл с блестящи части, Денсифик шанпоан и Дисциплин балсам,Фитокод маска, 2 минутният реконструктор на  Афоджи, термозащита на Чи   , шампоан Редкент екстрим и анти снап,чудото на Шу с камелия, продукти на Алтерна бамбукови, продукти на Тиги-червена серия,шанпоан на Афоджи за силно увредена коса, ботокс терапия на Лореал и т.н
Искам да помоля дамите с нито чуплива нито парва коса и изтощена като моята да ми препоръчат какво от изброените от мен продукти е подходящо за мен. От скъпи до по- не скъпи. Разбрах, че се разменят отливки , с удоволствие бих купила такива от предложените ми от Вас продукти.
Предварително благодаря на отзовалите се дами с отговор.  bouquet
Ако нещата на Дисциплин и Денсифик са подходящи за мен и щом в момента са на голяма пррмоция мога да си ги закупя, само ще помоля за малко помощ  с кодовете.

Аз бих препоръчала Absolut Repair на L'Oreal - шампоан, маска, олио и термозащитата.

# 66
  • Мнения: 1 304
благодаря за новата тема, и аз да  запиша по въпросите  bouquet
Най-успешната и най-несполучливата серия за моята коса:
 Много сполучливи за мен са  шампоана  и балсам за след боядисване на Кюн,също и шампоана за третирана коса на Лейбъл М Grinning
Най несполучливата серия ми е на Лакме,никой от продуктите не ми действа добре Embarassed

Кой е най-новият продукт, който сте си купили и доволни ли сте?
Страшно доволна съм от термозащитата на Митик оил; Simple Smile от крема за къдрици на лейбъл М,който  от скоро имам и оформя страхотни къдрици  Grinning; Доволна съм и от покупката на шампоана Еластин на Тиджи,много по добро ми си отразява от червеният антидот Laughing


Какви продукти използвате в ден, в който не си миете косата ?
В деня в който не ми е измита косата, нищо не слагам,само намачквам с  вода  и се оформят къдриците много добре Grinning

# 67
  • София
  • Мнения: 10 325
Въпрос към използващите еластилайзър.

Има ли смисъл да продължавам с него, ако не виждам ефект? Изхабих малка опаковка от 20мл. но май няма разлика с него или без... дали ще се натрупа с времето или няма смисъл от него  newsm78

# 68
  • Мнения: 3 419
Въпрос към използващите еластилайзър.

Има ли смисъл да продължавам с него, ако не виждам ефект? Изхабих малка опаковка от 20мл. но май няма разлика с него или без... дали ще се натрупа с времето или няма смисъл от него  newsm78
Скоро се сетих за него, имам 75мл. опаковка и щастливо го извадих. Както съм казвала, сега косата ми обича само хидратиращи продукти, и сещането ми за еластизайера беше голяма радост  Laughing Нанесох по обичайния начин, в банята силно хидратиращи продукти. Резултат- изключително вяла и груба коса. Аз не съм била никога от фенките му,но го отдавах на това, че преди косата ми обичаше протеини, но сега?! Просто нищо особено-рициново масло и глицерин на висока цена  Mr. Green

# 69
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Наде, ползвала съм го в мини опаковка - при мен не върши нищо. Просто косата ми няма нужда от такъв вид продукт. Като те чета мисля, че и твоята няма нужда  Laughing

# 70
  • София
  • Мнения: 10 325
Наде, ползвала съм го в мини опаковка - при мен не върши нищо. Просто косата ми няма нужда от такъв вид продукт. Като те чета мисля, че и твоята няма нужда  Laughing

Смело отива в размените  Joy Joy Joy

Ще си намацам косата с масла, определено ми допада ефекта повече.

Я кажете след висене час с масла по косата, може ли да си направя протеинова терапия и мога ли да отмия с друг шампоан и след това шампоана(олио) първата стъпка от терапията на Милк Шейк. Не ми се вярва, че ще отмие маслата  newsm78

# 71
  • Мнения: 2 045
Запис!   bouquet

2. Кой е най-новият продукт,който сте си купили и доволни ли сте ?
В момента ползвам 2 неща на Keune - невероятни са. Като си изградя крайното мнение, ще ви пиша за тях.

3.Какви продукти използвате в ден, в който не си миете косата ?

Продукт за обем, защото иначе стои сплескана.

# 72
  • Сандански
  • Мнения: 309
stefina, от предишни теми съм забелязала, че повечето момичета препоръчват сериите Lakme Deep Care, Kerastase Resistance, двеминутния реконструктор на Aphogee и по мое мнение Redken Extreme, като най-добър протеин, с който да се започне. Пък иначе, пак по мое мнение, маслените маски са най-добрата (и евтина) хидратация. Нямам много опит в употребата на професионални продукти за коса и затова отговорът ми е плахичък. Simple Smile Но моят съвет е: можеш да започнеш с не толкова скъпите протеинови продукти като Aphogee и Lakme(от прочетеното тук тази се води балансирана), след това, когато започнеш да усещаш косата си достатъчно плътна и дори леко твърда, можеш да включиш и хидратиращи продукти. Мисля, че в 62-ра тема се коментираха любими протеинови и хидратиращи серии. Друг мой съвет е (който помогна на мен поне малко да се ориентирам) е да отделиш седмица-две преди да направиш покупки и да прочетеш темите. Доста са, но прочетеш ли 4-5, ще си отговориш на много въпроси.  Hug

Имам един въпрос, който зададох и в миналата тема, но не получих отговор. Серията Integrity на Milk Shake се води протеинова, но по състава на шампоана и балсама ми се струва хидратираща. Каква е всъщност? Ще съм благодарна, ако някой ми отговори. Ето съставът на шампоана и балсама:

Скрит текст:
Шампоан
Aqua (Water), Sodium methyl 2-Sulfolaurate, Cetyl Betaine, Disodium 2-Sulfolaurate, Styrene/Acrylates Copolymer, Glycerin, Polyquaternium-10, Coco-Glucoside, Astrocaryum Murumuru Seed Butter, Argania Spinosa Kernel Oil, PG-120 Methyl Glucose Trioleate, Propylene Glycol, Citric Acid, Methylchlorisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Parfum (Fragrance).
Балсам
Aqua (Water), Myristyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Astrocaryum Murumuru Seed Butter, Hydrolysed Keratin, Argania Spinosa Kernel Oil, Tocopheryl Acetate, Disodium EDTA, Citric Acd, Methylchlorisothazolinone, Methylisothiazolinone, Parfum (Fragrance).

# 73
  • Мнения: 1 379
Момичета, смятате ли, че в мъжката козметика има нещо много по-различно като съставки. Конкретно имам предвид лосиони п/в косопад, преди ползвах едни ампули мъжки не ми повлияха зле със сигурност, сега се чудя дали да не си взема лосион (незнам защо смятам, че мъжките ги правят по-силни) и се зачудих дали бих си навредила по някакъв начин. Смятам, че до голяма степен това с мъжките шампоани и т.н. е просто маркетинг, но пък ми е интересно да чуя и вашето мнение  Peace  bouquet

# 74
  • Мнения: 3 419
Момичета, смятате ли, че в мъжката козметика има нещо много по-различно като съставки. Конкретно имам предвид лосиони п/в косопад, преди ползвах едни ампули мъжки не ми повлияха зле със сигурност, сега се чудя дали да не си взема лосион (незнам защо смятам, че мъжките ги правят по-силни) и се зачудих дали бих си навредила по някакъв начин. Смятам, че до голяма степен това с мъжките шампоани и т.н. е просто маркетинг, но пък ми е интересно да чуя и вашето мнение  Peace  bouquet
За мен си е маркетинг+ примерно мъжки парфюм за аромат. Все пак кой мъж обича да му мирише на плодове , примерно  Mr. Green
И техните все са  с кофеин, примерно, което го има и в женските.

Общи условия

Активация на акаунт