Свеки е против детската градина

  • 2 327
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 195
Аз съм учител и съм работила както в училище,така и в детска градина.Въпреки всичко смятам,че до 5 години за детето е по-добре да не бъде в целодневна детска градина(ако е възможно за родителите, разбира се).Също така съм против и "бабиното гледане".Според мен идеалният вариант е майката да гледа и обучава детето си,като му осигурява достатъчно контакти с други деца.Не сте ли чували израза "Липсват му първите седем години"Къде ли са отишли?Майката ,а не детската градина или бабата, трябва да положи правилната основа на възпитанието и обучението .Мисля си ,че на 2,3,4 години е рано за "конвейрно" обучение.Естествено градината е добър вариант(по-добър от бабата),ако родителите работят.Аз лично съм за "домашното " обучение в ранна възраст.Разбира се,всеки има право на мнение.И всеки родител преценява кое е най-доброто за детето му.

Абсолютно съм съгласна...Много ми е криво от мисълта, че ще го командват непознати и на обед някоя мазна леля може да се закани да му сипе яденето в гърба...Или че на същите тези ще разчитам да му създават навици, да го учат на дисциплина и т.н.

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
И аз имах подобен проблем с роднините на мъжа ми. Но те твърдо държаха да се вземе в предвид тяхното мнение и стигахме до скандали редовно. Добре, че мъжът ми е на моя страна и устояхме. След като веднъж ме хванаха в много лошо настроение и с монотонен, но нетърпящ тон им обясних, че аз съм майката на това дете и аз така съм решила, че е добре за него и точка, те спряха да опяват. Сега почти не ми говорят, но това е друга тема Mr. Green
А детето много обича да ходи вече, адски се забавлява там и после ни разказва ентусиазирано. Виждам разликата, когато го заведа на рожден ден в някой детски клуб - преди стоеше залепен до нас, а сега играе с децата без да се притеснява.. Отстоявай си мнението, това е моят съвет.

# 62
  • Мнения: 195
...Много ми е криво от мисълта, че ще го командват непознати и на обед някоя мазна леля може да се закани да му сипе яденето в гърба...Или че на същите тези ще разчитам да му създават навици, да го учат на дисциплина и т.н.



Абсолютно точно . Това е реалността. За съжаление Sad
 Работила съм в детска градина, беше доста отдавна и бях сигурна, че нещата са се променили. Когато дъщеря ми тръгна в 1 група  на 2г.6м. в една "елитна", "връзкарска" столична градина, бях потресена от факта,че маниера, речника на персонала и порядките са си същите. 

За една година, през която ходеше до обяд (защото ги слагат да спят в 12.30 и ги будят в 15 , не ги извеждат навън през времето от октомври до май), я научиха да си бърше устата и ръцете с покривката , когато и падне вилицата  да я  вдигне  от земята , да я обърше в покривката и да продължи да се храни с нея,  да слага обратни ударения (паднАх, казАх), да пИка, да излиза от тоалетната със свалени гащи (там по принцип си ходят до тоалетна колективно).
Плашеха ги с всевъзможни неща (торбалан, баба Меца, мишките в мазето, сестрата с голямата инжекция) , в резулат на което дъщеря ми започна да се напишква нощем (тя е много впечатлителна). Начина по който им се подвиква, също беше крайно неприемлив за мен.

А когато я записах, тя умееше да рисува с водни бои, да апликира и рисува симетрично (например очи, прозорците на къща) , научаваше стихчета и песнички  бързо. Оказа се, че една година по-големите от нея и ходили на ясла деца не умееха тези неща.  Лелята и едната учителка постоянно ме питаха кога е родена и така и  не ми повярваха, че няма 3 год. и не е ходила досега на градина.

Не всички деца ходещи на градина са общителни, въпрос по-скоро на темперамент. Както и не всички неходещи са темерути, лигави и какви още бяха наречени.......Да се обобщава така е доста примитивно.

По въпроса за боледуванията, дъщеря ми, ходеща от 2,6 г. по градини е много болнава . В класа и няма по-често отсъстващо дете от нея. Има деца неходили дори не предучилищна, които боледуват в рамките на нормалното.
Пак опираме до индивидуалности, и нека не обобщаваме възоснова само на собствения си опит.

.Според мен идеалният вариант е майката да гледа и обучава детето си,като му осигурява достатъчно контакти с други деца.Не сте ли чували израза "Липсват му първите седем години"Къде ли са отишли?Майката ,а не детската градина или бабата, трябва да положи правилната основа на възпитанието и обучението .Мисля си ,че на 2,3,4 години е рано за "конвейрно" обучение.Естествено градината е добър вариант(по-добър от бабата),ако родителите работят.Аз лично съм за "домашното " обучение в ранна възраст.Разбира се,всеки има право на мнение.И всеки родител преценява кое е най-доброто за детето му.
     

 smile3501

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
И аз мисля, че майката е най- добрия вариант за детето, но в днешно време има много малко такива майки, които могат да си го позволят. Аз работя откакто Виктор навърши 3 месеца и затова реших да го дам на ясла, а не защото смятам, че това е най- стахотният вариант за отглеждане на дете. Но въпроса тук е за личния избор на майката и за непозволяване на намеса от страна на роднините в този избор Peace

# 64
  • София
  • Мнения: 2 958
И моя свекър твърди, че детето трябва да се гледа до 4г. в дома си, за да знаело къде му е къщата  #Cussing out Най-лошото е, че мъжът ми взе да прихваща от неговите глупости. Аз обаче на своя глава след 2 месеца я пускам на ясла. Тя много се радва на деца и в нас и е много скучно. Така че ще се преборя с тези пълни глупости. Сестра ми тръгна на ясла на 1.1г. Не е ревала и един ден и се развиви много добре там. Въпреки, че мможеше баба ми да я гледа майка ми реши да я даде на ясла и не сбърка. Едно детенце го дадоха на ясла на 10м. и сега е почти на 2 годинки и танцува и пее и сихчета рецитира. Според мен децата като се гледат дълго вкъщи стават темерути. Да не се обиждат маите, дето са решили така да си гледат децата. Имам прмер с едно дете на 3 г., което по 2 часа след среща с чужд човек се крие зад майак си и не може да се отпусне. Сега мислят да го дават на градина, но аз не знам как ще се оправят. Една колежка, която е "мека Мария" и все и е жал за детето си даде момиченцето на 2 г. и каза, че е супер доволна. Сред себеподобни децата се развиват и се учат на социално поведение.

# 65
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
И моя свекър твърди, че детето трябва да се гледа до 4г. в дома си, за да знаело къде му е къщата  #Cussing out
Сигурно и тук е имало доста хора разсъждаващи така, защото сега от 3 години държавата предлага безплатно гледане на деца, определени часове в седмицата, а пък англичаните си правят добре сметките и не биха изпуснали такава далавера  Laughing
училище задължително вече от 5 навършени години се започва, там няма мърдане.

Общи условия

Активация на акаунт