Детски ясли - всичко на едно място тема №2

  • 38 387
  • 746
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 4 199
Ако днес изследванията са добре, утре и другиден пращам на ясла. След 10 дни вкъщи Crazy С тази ясла сме крачка напред, две назад.

# 166
  • Варна
  • Мнения: 25 305
Уф, аз мойто май ще го пусна от следващата седмица... Хем искам да ходи, беше му забавно там, хем ме е шубе, щото още на моменти диша през устата и накашля сутрин след ставане...

# 167
  • shumen
  • Мнения: 18 191
На нас ни искат само мокри кърпи всеки месец.Кухненска ролка не са искали,но искаха 18 кърпи за ръце,но не знам дали някой е занесъл толкова много или всички са дали по 4-5 само.

# 168
  • Мнения: 2 052
Пускам нова тема, защото стара стигна 49 страници.

Въпросите ми към вас са:

Как се справяте със вирусите и болестите, лепнати в яслата? - От август ходи на ясла и е боледувала веднъж до сега, миналата седмица си беше вкъщи, защото много кашляше. Нямам стратегия как да се справям, не давам никакви имуностимулатори, витамини и т.н.. нищо не правя Simple Smile

Как обличате децата за ясла? - Клинче, чорапки, потник, блузка с дълъг ръкав

Има ли практика в яслата да взимат пари за щяло и нещяло? - Събирахме по 40лв. на родителската среща, 10лв. от които са за помагало по което ще учат нещо, 30лв. остават в групата за играчки и т.н. Всеки месец купуваме консумативи, искат на всеки родител различни неща, по 2 неща на месец - мокри кърпи, салфетки, тоалетна хартия, препарат за под, конци за под и т.н. При постъпването в яслата искаха 10бр. кърпи за ръце, 5бр. лигавници, нова играчка, саксийно цвете...

Имат ли катерушки в градината на яслата? И до колко са съобразени с възраста на децата? - Има, но не стават за децата от яслата.

Извеждат ли ги често навън? - Докато беше топло всеки ден ги извеждаха, сега не.
 
Доволни ли сте от отношението на персонала към децата? А от менюто? - Доволна съм отношението. От менюто не особено, смятам, че не е достатъчно здравословно.

Има ли практика, родителите да черпят за рожденните дни с торта и други лакомства? - По принцип е позволено да се черпи само с плодове, но ако някой родител иска да почерпи с лакомства се слагат в пликчета и се оставят в шкафчетата на децата, така, че родителя преценява дали ще ги даде на детето си или не.

Пожелавам по-лесно адаптиране на новите дечица.   bouquet

Линк към старата тема: Тема 1

Относно родителските срещи, нашата беше от 17ч. Децата си бяха в групата с лелята.
За кашлицата и сополите, свекърва ми (тя е детска учителка) каза, че цяла зима са така и лелите ходят със салфетките в джобовете.

# 169
  • Sofia
  • Мнения: 373
Здравейте,
Аз планувам да пусна моя мъник към края на ноември, тогава ще бъде на 1г и 5м. Днес говорих с директорката и каза, че братчето на едно от децата е болно от варицела и чакали да видят дали ще се разболее малкото и/или други деца от яслата.
Позната ми каза, че в случай на болно детенце яслата се слагала под карантина 21 дни за всяко разболяло се дете. Някой може ли да ми обясни по-точно какво значи това?
Вашите дечица / батковци / каки кога са карали варицела и дали се кара тежко на година и половина?

В нашата ясла няма родителска доколкото знам, не ми е споменавала директорката за пари, консумативи и тн. И пижама не искат. Само резервни дрешки, памперси, мокри кърпички.

# 170
  • Мнения: 88
Ние си донесохме лека хрема от болницата, надявам се до неделя да мине и понеделник да стартираме пак. Стискайте ни палци.

# 171
  • Мнения: 15 079
Това за варицелата значи, че, ако до 21 дни не се разболее друго дете, карантината се прекратява, ако се разболее дете на 20-тия ден, следват още 21 дни карантина и така, докато няма "чисти 21 дни без разболяло се дете.
Маги, дано не се влоши!

# 172
  • shumen
  • Мнения: 18 191
Криската,тъкмо щях да пиша и Съни ме е изпреварила.Моя все още не е карал,но в момента имат в другата група детенце с варицела и дано не хване и той.
Маги,дано не се влоши.

# 173
  • София
  • Мнения: 235
При нас освен един куп неща (мокри кърпи - 2 пакета, мин вода - 1.5л на седмица, сухи кърпи - 2 пакета, кухненска ролка, 4 рула т.хартия,- това всеки месец, отделно лигавници 5бр, протектори за матрак 2 бр, гърне) отделно  поискаха да им купим касетофон, прахосмукачка, кана за чай, нож за белене, ножици, и някакви други такива. Отделно пък събирахме за помагала, пластелин,дъски и форми за пластелина, книжки с твърди корици, ножички,гланцови блокчета, лепила. И отделно всеки занесе купени или запазени играчки (който имаше желание) защото нямаха почти никакви освен плюшени. За да ни отпадне носенето на вода, направихме и абонамент за водата с диспенсър, също обмисляме закупуването на овлажнител за въздух. За сега сме събрали по 50 лв и се надяваме да ни стигнат и за някаква коледна украса и евентуално подаръци.

# 174
  • Мнения: 15 079
О, Боже, сериозно ли? Че вие в гола стая ли сте ги оставили? Това не е нормално! Консумативите не са проблем, обаче това е прекалено!

# 175
  • Sofia
  • Мнения: 373
Аз не разбрах докато трае карантината дали нови дечица могат да тръгват или не е позволено?
И дали е опасно толкова малки да я карат? Т.е. по-опасно ли е отколкото след 2-3 години например?

# 176
  • Мнения: 2 052
Това наистина е прекалено. Тези 40лв. които ние събрахме са за цялата година, казаха, че никакви други пари няма да се искат. Консумативите за месеца са 3-4 лв.
krisskata, докато са под карантина не се приемат нови деца  Peace Поне при нас е така.

# 177
  • София
  • Мнения: 235
Ами не е гола стаята но от тази година имат яслена група до колкото разбрах, помещението е ремонтирано и изглежда иначе много добре. Но явно бюджета на градината е отреден основно за заплати, иначе по закон е забранено да ви искат каквото и да било, за това повечето работи ги казват с половин уста и казват, че е доброволно. Имало е скандал предни години явно отдавна практиката им е такава, тогава само са залепили бележки че нямат право да им искат нищо, а само доброволно се приемат консумативи като дарение, било е само във връзка с някаква проверка. Сега всичко си е пак същото.

# 178
  • Мнения: 15 079
Криска, за мен е по-добре да я кара по-рано! Дали се приемат нови деца, не мога да отговоря.
Нашата директорка каза, че пари няма да събира, ако можем да носим консумативи. Наистина и лев не са ни искали. А консумативите по принцип не са задължителни. Но все пак са в рамките на 3-4 лева на месец. Коледните играчки, които уж Дядо Коледа им подари, останаха за яслата, което всъщност си е вид подновяване на играчките. Обаче да купите и прахосмукачка, това е прекалено.

# 179
  • Варна
  • Мнения: 25 305

krisskata, докато са под карантина не се приемат нови деца  Peace Поне при нас е така.
Много ясно, то какъв е иначе смисълът от карантината и какво изобщо би се влагало в тази дума? Само че карантината важи за групата, не за яслата като цяло.

Общи условия

Активация на акаунт