Нашите деца на 3г. - кой какво го вълнува

  • 16 152
  • 224
  •   1
Отговори
# 45
  • варна
  • Мнения: 1 228
Здравейте ,да се запиша и аз при вас Simple Smile малката е на 3 ,първа група на градина и от както тръгна на 12 септември няма и 3 седмици да сме ходили .
Първо 2 седмици ходи ,нещо вдигна Т и и се запуши нослето и 10 дена в къщи седя ,после ходи един ден и хоп-варицела ,днес ни е трети ден на градина след варицелата и сутринта поиздуха малко сополи ,пуснах я пък да видим довечера какво ще заваря.Най вероятно днес ще и е последното ходене за тази седмица.
Сега след като вече е топло в градините как ги водите облечени ?Ние понеже живеем далеч от градината и всяка сутрин я водим с кола ,обличам я с чорапогащник и долничка и там махам чорапогащника .
Давам и коластра на Симбиотик и слънчева енергия на аква сорс и пак си боледуваме имам чуството че т5ези болести край нямат.

# 46
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Следобедната закуса в градината не е достатъчна или децата не я искат. За това са изгладнели като ги вземете.
Имуностимуланти не давам. В началото на месеца за 10-на дни давам витамини и чат-пат давам клеева тинктура.

# 47
  • Мнения: 11 573
Цени не видях, но първия матрак като че ли по ми хареса. Embarassed
Аз давам Саностол- сутрин и вечер по една супена лъжица.
Моя сега е с друг номер. Приготвям и му давам сутрин дрехите сам да се облича и вече е започнал да схваща кои блузи са му удобни за събличане. Усеща се явно кои не може да съблече сам в градината и иска по- лесна блузка. Иначе сам се съблича и облича.
След градина е гладен и жаден- изпива по две сокчета пътьом, яде повече от мен, пупу. А съм сигурна че там яде и пие. Казах да му дават допълнително филийка, ако иска, ама следобедната ти закуска като е жито/като днес/ или мляко с ориз няма как да не си озверял от глад.

# 48
  • Мнения: 445
За обличането и аз много се чудих.По клинче е от най- тънките ,но  баща и я кара и взима с колата.Чорапогащник няма да и слагам , изобщо не ни допускат вътре в градината да влезем , че да я съблека и облека.Като позахладяване още малко, може би върху тънкото клинче едни  по - дебели дънки ,които да си събуе сама като влезе в градината.

# 49
  • Мнения: 11 573
Как не ви пускат? Shocked На входа ли я оставяш?

# 50
  • Мнения: 29 768
Как не ви пускат? Shocked На входа ли я оставяш?

Нас също не ни пускат - до външната врата само!

Аз сега и зимата го пускам с дрехи с лека вата, защото, колкото и да има парно, те са постоянно по пода. Даже мисля като застудее още и ватирана пижама да му пратя. Сега още е с от тънките пижами.

# 51
  • Русе
  • Мнения: 5 353
Както споменах ходи с ватирано долнище, потник тънка блуза с дълъг ръкав, отгоре суитчър, който събличам в градината и яке. И ние отиваме до там с кола, но ако е хубаво времето правят разходка в двора, Зимата излизат и за кратка игра в снега. Учителките сами поискаха да има по един суитчър или грейка, ако се наложи да ги дооблекат по някаква причина.
diamondlady това, че не ви допускат в градината  Shocked Чувала съм и на други места, че се практикува, но не го приемам. И моето дете е в държавна градина, влизаме до групата в съблекалнята, обличаме, събличаме и каквото е нужно и лично си пускаме детето при учителката. Персонала изрично каза никакво пускане в двора сами или преди да е влязъл в сградата в неговата стая.  В моя случай стаята е на 2-и етаж и има още една там, долу са две стаи и коридор към друго крило, въобще не си представям сами кой къде ще отиде. Не защото не се е научил, ами от любопитство. При вас предполагам все пак учител ги поема на входа.

# 52
  • Мнения: 1 521
Нашата група е на втория етаж и нас  ни пускат вътре,но само до входа на първия етаж,там са им пантофите/обувките,иначе ги поемат лелички и ги качват до техните гардеробчета и стаята.

# 53
  • Мнения: X
Здравейте,
За стимулиране на имунната система давам по схема Бронховаксом и Имуномикс Плюс. Миналата година прекара няколко бронихита и тогава за първи път дадох Бронховаксом пак по схема. До сега, от май месец не ми беше боледувала, но снощи се разкашля и днес ще я водя на ЛЛ да я чуе и да каже как са й гърдичките. Нямаме хрема, но в градината са доста болни дечицата и сигурно е лепнала някой вирус.
Иначе за обличането - иска да го прави сама, доста често си обръща на обратно дрешките - с гърба отпред, но пък е станала самостоятелна и определено градината й се отразява добре. Ходи с желание и даже днес, като разбра, че "няма да ходи на групата" й стана мъчно и се опита да обърне джуките, но само за кратко.
В началото не искаше да се храни в градината, но сега го преодоля, пак е гладна, като се прибере, но не е както беше в началото - да не е яла цял ден и да е озверяла от глад. Там спи, което си е рекорд за нея - в къщи събота и неделя не мога да я накарам да заспи по никакъв начин, полежава малко и след известно време става, като казва, че се е наспала и не иска повече.
Това е от мен, лек ден момичета и дано са ни здрави дечицата.

И ние сме на втория етаж в градината и ни пускат само до входа, учителката я поема от там, качва я на втория етаж, където са гардеробчетата и й слага пантофите и я  съблича. Вчера й бях сложила клин от долу и едно дебело ватирано панталонче, което да съблекат само  и да я пуснат по клин в градината. Колата ни се развали и ходим пеша последните няколко дни.

# 54
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
И нас ни пускат само до коридора, после са гардеробчетата с обувките и после вратата за групата.
Имаме достъп само до вратата на коридора с шкафчетата с обувките. Учителките ги поемат като се преобуят.
Вече имам едно търкане с охраната, защо влизам в коридора до шкафчетата, но не си го сложих на сърце, скарахме се културно с него. bowuu

# 55
  • Мнения: 445
Оставяме децата на входа, госпожите си ги поемат , събличат .Вечер същата работа , водят ми я до врата облякана  и с шапката на главата даже Simple Smile
В градина децата ги събличат , без потник спят , само с тънка пижама.Предупредиха ни излишно да не  им слагаме дебели пижами, че са с южно изложение  и спели с олекотени юрганчета и било топло , та да не се изпотявали .

# 56
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
В градините и яслите винаги е горещо, за това му слагам възможно най-тънките дрехи.
Още не сме изкарали дебелите панталони, но смятам да го водя с екипа му за крадина, а отгоре кат дебели дрехи. Ще го събличам преди да влезе. Трбява да поразпитам дали ги извеждат зимата на двора, че да оставя кат дебели дрехи и там.

# 57
  • Мнения: 172
Синът ми е на 3г 3 месеца Simple Smile Ходи си на "Детската Адина", но с пазарлъци особено понеделник. В момента го подсилвам с Имунобор кидс, с надеждата да се разболява по-малко.  breastfeeding Пролетта му го давах пак и мисля, че имаше ефект. Ще видим сега как ще е.  supermama

# 58
  • София
  • Мнения: 1 609
Аз водя сравнително тънко облечена, с клин и блузка с дълъг ръкав, отдолу потник. Чорапогащник не ѝ обувам, ходим с кола и тя за много кратко е навън. Пижамата също е тънка, много се поти по време на сън моята щерка и ако е с по-дебела, вир-вода ще стане. А и обикновено все ѝ е топло и си ходи гола, не се разболява.

За витамини - давам Марсианци, само тези приема - под формата на желирани бонбони. За какво ги давам, като почти не боледува, и аз не знам.

В нашето ОДЗ също не пускат родители вътре, изключение се прави за яслите (естествено) и за първа група - пускат ни до шкафчетата. След това вече сме само до входната врата - всяка сутрин виждам родители, които звънят на домофона, казват "Еди-кой си се качва" и пускат детето само. Това важи от втора група нататък. Вечер също - звънят на домофона, казват за кое дете са и чакат долу, докато детето слезе. На три етажа е ОДЗ-то, на всеки етаж има по 2 групи + други помещения, но явно децата бързо се научават къде е тяхната група и се ориентират да си стигнат до стаята.

# 59
  • софия
  • Мнения: 1 305
Здравейте и от нас.
Моята малка принцеса се казва Симона  Simple Smile, на 3г и 6м, имам е и по голям батко на 8 години.
Някой мами познавам от други теми и ми е изключително приятно Hug
Симона много обича да ходи на градина и в яслата не съм имала проблеми, сега 2 седмици си  вкъщи и е много тъжна за приятелите си, не боледува често, но на няколко месеца прави бронхоспазъм, което взима да ме притеснява Sad.
Групата е на 1 етаж и ме притеснява, че спалнята е доста мрачна, бяхме да родителска и тогава влязох, направо си миришеше на влага, като и взема пижамката в петък също и мирише Rolling Eyes, огледах няма мухъл, надявам се с пускането на парно нещата да са по добре. Зимата ходи с клинче , а отгоре и слагам грейка долнище което събувам.

Общи условия

Активация на акаунт