приготвяте ли Киноа?

  • 11 277
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • plovdiv
  • Мнения: 350
Аз въведох глутена преди месец с овес и пшеница след това. Просто не съм давала ечемик, а купих ечемичени ядки и затова реших след това да е киноа. Първо ще направя салата за нас да я опитаме и след това на бебо WinkНо сега е с варицела, та ще поизчакаме още малко.
След 6м възраст аз  въвеждам зърнените култури внимателно, т.е. постепенно и следя за реакция. За сега няма такава Wink

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
За който се вълнуваше къде може да намери въпросното растение - вчера в ХИТ го имаше, на щанда за диетични храни. Ама много скъпо, бе... 3лв и нещо струваше Sad По-нататък ще го пробвам отчисто любопитство, пък и дребната се скъсва да яде такива неща - значи само на амарант не съм попадала досега.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 457
Благодаря на Хедра за информацията  Grinning
А някой знае ли това нещо как се приготвя точно?

# 18
  • Мнения: 255
Побутвам малко темата с молба някой да сподели как приготвя за детето си киноа или амарант. Моят опит до момента не е особено сполучлив, дадох амарант, добавен към други зърнени ядки, като предварително го изсуших във фурната за да се свари по-бързо. Зрънцата са много малки и след варенето не наедряха, не успях и да ги пасирам. На следващия ден забелязах множество зрънца в акото на малкия, което за мен означава, че голяма част от тях не са усвоени. Забелязах че всички рецепти на плика са с амарантово брашно, затова мисля следващия път да смеля предваритетелно амаранта на брашно, дано резултатът е по-добър.

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз я измивам и я варя....тя се вари 15 минути...на 10 тата прибавям овесените ядки...и така...свалям от котлона,  слагам масло и като поизстине пасирам плод.......На мен лично вкуса на киноата много ми харесва

# 20
  • Мнения: 38
Киноа видях да се продава в София в Халите на един щанд за диетични и диабетични продукти, но продавачката въобще не беше наясно каква храна е всъщност.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Като видях темата рещих да разнообразя менюто на моите деца и купих киноа.В първият диетичен магазин в който влезнах я имаше Laughing
Направих я по рецептата на secretgarden с масло ,сирене и овесени ядки и малкият се скъса да яде .Че и мама Mr. GreenНа опаковката има рецепта за сладък вариант.Сваряваме я за 15 минути и след охлаждане добавяме плодове по избор.  GrinningКиноата  била наричана  Майка на житата.

# 22
  • Мнения: 535
Аз също успях да си намеря киноа, но не знам мога ли да дам на малкия от нея? Трябва ли да изчакам още? Другият ми въпрос е как се вари и колко вода се слага, защото на опаковката не пише. Ще съм доволна и ако ми кажете някоя рецепта за бебче и може ли да се сложи в месно пюре?

# 23
  • София
  • Мнения: 1 121
Еййй, тъкмо си мислех, че съм попаднала "в дупка" относно идеите за въвеждане на храни. Златни сте! А винаги разглеждам до дупка диетичните магазини, що така несъм я забелязала таз майка на житата не знам.  ooooh!

# 24
  • Мнения: 8 462
Леле,какво съм изпуснала!Гледах на въпросния щанд в Хит,дзверих се и така и не стигнах до решение да го взема ли това нещо или не.Обаче сега ме подпалихте,мнооого съм любопитна,какво е ,а за ескперименти умирам.Иначе и аз май почти всичко вече съм въвела,та малко разнообразие няма да е зле. Laughing

Последна редакция: ср, 22 мар 2006, 23:51 от Гарфийлд

# 25
  • Мнения: 6 472
Вчера го видях това нещо, докато купувах просо. Купих един пакет с основната идея да го ям аз и мислех да пускам тема дали може и бебо, но вече са ме изпреварили Grinning Та аз сега не разбрах от кога може да се дава? Ние сме на 6,5 месеца, като се захранихме на 5. Може ли вече да го включа това нещо newsm78

# 26
  • Мнения: 255
И ние въведохме вече киноа в менюто на бебчо, а също и в нашето  Simple Smile. Много добре се комбинира с просо или фини овесени ядки и сиренце   chef.

# 27
  • Мнения: 599
За да не пускам отделна тема, питам тук: Къде в София мога да купя Киноа и Амарант?? В 2 диетични магазина питах, нямат.

# 28
  • София
  • Мнения: 10 825
За да не пускам отделна тема, питам тук: Къде в София мога да купя Киноа и Амарант?? В 2 диетични магазина питах, нямат.

Киноа има в диетичния магазин на ул. Коперник, срещу Бебелан.
За амарант и аз ще чакам отговора

# 29
  • Мнения: 6 472
Киноа гледах на диетичния щанд в Халите (при бонбоните Милмекс) и на Екзарх Йосиф пак срещу халите има диетичен магазин (до ТСМ)

Общи условия

Активация на акаунт