БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-37

  • 38 877
  • 769
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 607
От кога може да се дават млечни каши с друго АМ? Харесала съм едни на Хип и се чудя дали мога да ги давам.

# 46
  • Мнения: 794
Здравейте! Някой знае ли защо според производителя (Хип) зеленчуковите им пюрета са годни 1 ден след отваряне (при съхранение в хладилника), а плодовите - три дни? Въобще, бихте ли дали пюре престояло 2-3 дни в хладилника?

Благодаря!:)

# 47
  • Мнения: 727
Аз не давам пюрета престояли 2-3 дни в хладилник, но и на мен ми е чудно как, например, пюре от тиква е годно 1 ден след отваряне, а тиква с ябълка - 3 дни  Shocked. Единствено си го обяснявам с това, че може би естествените захари в плодовите пюрета ги държат годни повече време.

# 48
  • Мнения: 68
Мами, идея за тази оферта на кухня Ян Бибиян какво мислите? Искам да закупя няколко ваучера за моя племенник. Гледам, че се купува мноооого. Ще се радвам да получа и вашите отзиви. http://izgodni.bg/offer/130737

# 49
  • София
  • Мнения: 1 408
Когато се дава жълтък дава ли се мляко или се процедира както при месото?
Когато давам жълтък в зеленчуковото пюре не смесвам с адаптираното мляко.

# 50
  • Мнения: 741
От кога може да се дават млечни каши с друго АМ? Харесала съм едни на Хип и се чудя дали мога да ги давам.
Според мен, по-добре взимай безмлечни каши и добавяй от вашето АМ. Колики не ви трабват, аз не бих рискувала.   bouquet

# 51
  • Мнения: 94
Колко време след месото мога да захраня с глутен? Шест дена го въвеждах и сега го давам през ден. И друго - кога да въведа трето твърдо хранене? Сега режимът е следния - 8-9 ч. кърма/Ам, 12 зеленчуково/месно, 16.00 ч. плодово пюре /каши категорично отказва всякакви/, от което изяжде не повече от 100 гр., 18.00 ч. АМ, 21.30 ч. кърма и АМ. На 8 м. и половина сме.

# 52
  • Мнения: 39
Здравейте.
От два дни въвеждам пюре от тиквички. Но не съобразих, че утре ни предстои хепатитна ваксина (3-ти прием). Въпросът ми е колко дни преди ваксина не се дава нова храна? А след ваксината колко се изчаква?
Благодаря.

# 53
  • Мнения: 495
Какъв грах давате на децата си? Нямам домашен, вероятно замразен е по-добър вариант от консервиран? Може ли да ми посочите марка.

Feride, в коя верига е хубавото телешко?

# 54
  • Мнения: 794
Здравейте.
От два дни въвеждам пюре от тиквички. Но не съобразих, че утре ни предстои хепатитна ваксина (3-ти прием). Въпросът ми е колко дни преди ваксина не се дава нова храна? А след ваксината колко се изчаква?
Благодаря.

На мен педиатърката ми е казвала 3 дни преди и след. Според мен, тъкмо добре ви се получиха нещата.

# 55
  • Мнения: 377
emora, жълтък не смесвам нито с мляко, нито с месо.

tkirilova, първоначално е добре наистина безмлечни каши с вашето АМ. Впоследствие, примерно месец-два, би могла да включиш млечни каши с АМ (Хип, Тьопфер, Милупа) на други марки.

the explorer, 7-10 дни са достатъчни за въвеждане на първото месо. После можеш да продължиш със захранването, вкл. въвеждане на глутена. 3-то твърдо хранене би могла да въведеш, когато прецениш, че млякото за закуска (в 8-9ч) не е достатъчно.

~Bells~, ти вече ще си въвела тиквичката и затова смятам, че няма проблем. Изчакай 3 дни след ваксината за въвеждане на нови храни.

MiaRia, зеленчуци, които нямам домашни или био, купувам замразени на Bonduеlle (броколи, карфиол, зелен боб, грах).

# 56
  • Мнения: 39
Благодаря за отговорите, olech_ka и Benny G  Simple Smile

# 57
  • София
  • Мнения: 1 408
Днес за първи път въведох глутена чрез овесена каша на Хип.
При евентуална непоносимост към глутена какви реакции биха ми сигнализирали за това?

# 58
  • Мнения: 727
Днес за първи път въведох глутена чрез овесена каша на Хип.
При евентуална непоносимост към глутена какви реакции биха ми сигнализирали за това?
Педиатърката ми каза, че аларгията към глутена се изразява в диария

# 59
  • Мнения: 737
Feride, в коя верига е хубавото телешко?
От Лидл. Пише, че е от млади теленца до 8 месеца. Сравнително бързо се сварява и наистина не е жилаво.

MiaRia, зеленчуци, които нямам домашни или био, купувам замразени на Bonduеlle (броколи, карфиол, зелен боб, грах).
За тях съм чела много лоши неща (разбира се може да е било и платена публикация от конкуренти).

Общи условия

Активация на акаунт