БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-37

  • 38 875
  • 769
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 741
Gugito- според мен не се отказвай от тиквичката, дай я с картофче или с нещо, което най-се е харесало. Пробвай, така и така си дала малко. Ние бяхме отвратени от картоф, ама ела го виж сега, как го папа с тиква.  Sick... даа картоф с тиква...луда работа  hahaha

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
Gugito- според мен не се отказвай от тиквичката, дай я с картофче или с нещо, което най-се е харесало. Пробвай, така и така си дала малко. Ние бяхме отвратени от картоф, ама ела го виж сега, как го папа с тиква.  Sick... даа картоф с тиква...луда работа  hahaha
това ще опитвам да направя днес, захващам се да я приготвя с картофче и морковче, пък да видим  Wink Hug

# 32
  • Мнения: 794
Здравейте! Запис от мен и благодаря за темата   bouquet

И за моето бебе тиква с картоф е най-вкусното нещо... засега  hahaha

# 33
  • UK
  • Мнения: 4 308
Dejie пиша от тела и не виждам лентички. Колко голямо е детето. Имам възможност да си намеря сироп от бъз.
Сега видях, че си питала, моят син е на 3 г, но за първи път дадох на година и половина. Не съм сигурна кога може, някой ако знае, да пише. На етикета пише (моят е от аптеката, не домашен) за деца по 1 ч.л. три пъти дневно, аз давам по една, когато е болен две.

# 34
  • Мнения: X
Dejie пиша от тела и не виждам лентички. Колко голямо е детето. Имам възможност да си намеря сироп от бъз.
Сега видях, че си питала, моят син е на 3 г, но за първи път дадох на година и половина. Не съм сигурна кога може, някой ако знае, да пише. На етикета пише (моят е от аптеката, не домашен) за деца по 1 ч.л. три пъти дневно, аз давам по една, когато е болен две.

Тия дни ще преслушам педито какво ще каже. Така или иначе сиропа ще го взема в края на седмицата от майка ми

# 35
  • Мнения: 737
Момичета, има хубаво телешко месо от млади телета в една от големите вериги магазини.
Месото е холандско и не пише да има някакви добавки.
Според вас рисковано ли е да купя и да замразя и да давам на бебето след 2-3 месеца като му дойде времето?

# 36
  • Мнения: 15 379
Не е рисковано, стига да го съхраняваш правилно.

# 37
  • Мнения: 737
Не е рисковано, стига да го съхраняваш правилно.
Благодаря   bouquet
То е нарязано на хапки. Мисля да сложа всяка хапка в отделно мини пликче като изтегля максимално въздуха, после в общ плик с цип и така да ги напъхам във фризера. После размразявам от предната вечер в хладилника, готвя на пара и пасирам.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 130
Не е рисковано, стига да го съхраняваш правилно.
Благодаря   bouquet
То е нарязано на хапки. Мисля да сложа всяка хапка в отделно мини пликче като изтегля максимално въздуха, после в общ плик с цип и така да ги напъхам във фризера. После размразявам от предната вечер в хладилника, готвя на пара и пасирам.

здравей, аз сварявам месото, след това пасирам с малко бульон от месото и си го слагам във форми за лед. Слагам формичките в един плик и си надписвам какво е месото. НА другия ден ги вадя от формите нали в плика и така имам готови порцийки с месо. Вечер вадя по едно кубче в една кутийка в хладилника и за другия ден ми е готово за прибавяне към зеленчуково пюре.
Това за идея как аз процедирам Simple Smile

# 39
  • Мнения: 737
Не е рисковано, стига да го съхраняваш правилно.
Благодаря   bouquet
То е нарязано на хапки. Мисля да сложа всяка хапка в отделно мини пликче като изтегля максимално въздуха, после в общ плик с цип и така да ги напъхам във фризера. После размразявам от предната вечер в хладилника, готвя на пара и пасирам.

здравей, аз сварявам месото, след това пасирам с малко бульон от месото и си го слагам във форми за лед. Слагам формичките в един плик и си надписвам какво е месото. НА другия ден ги вадя от формите нали в плика и така имам готови порцийки с месо. Вечер вадя по едно кубче в една кутийка в хладилника и за другия ден ми е готово за прибавяне към зеленчуково пюре.
Това за идея как аз процедирам Simple Smile
Така звучи доста лесно, защото варенето и пасирането ще е накуп.
Еднакво полезно ли е да го замразиш сурово и сготвено?

# 40
  • Мнения: 373
Аз пак с въпрос - вече 20 дни давам зеленчуково пюре на обяд, добре се приема (вече  ooooh!), време ли е да дам безглутенова каша, като за начало оризова? Как се дава тая каша, по-точно кога, ясно, че пак лъжичка по лъжичка, но към кое хранене, към обедното пюре или като част от друго хранене? Дребчо е на 5м. и 20 дни, дали пък не е много рано да има второ твърдо хранене, незаместено, но все пак  Thinking Да изчакам да стане на 6м, и тогава ли да я давам тая каша? Ох, помогнете, че съм в чуденка.

Не е необходимо да я изнасяш като отделно хранене. Аз едва в 7 месец изнесох кашата като отделно хранене. Дотогава представях различни видове храни и комбинирах.


Сега искам да попитам и аз кога мога да слагам в супата малко подравки-като пресен магданоз например  едно малко сръкче. И друго кога слагате в супата сол на върха на лъжичката?Днес ще ядем грах с морков и ми се искаше да сложа малко масло едно малко купченце, ама ме хвана бъз.Та искам да знам кога мога да давам и него ( имам предвид обезсолено масло).Благодаря за отговорите!

# 41
  • Мнения: 3 782
Запис в новата тема. Да попитам понеже ни никне зъбче колко време можем да изкараме главно на мляко, плодове и бисквитки? За първи път отказва така кардинално храна. Хапва една, две лъжички и се отказва?.
Дори и да е само на мляко не е проблем
Благодаря ти, Малиш!

# 42
  • Мнения: 60
Аз имам въпроси за захранването след първата годинка. Кое да въведа първо-прясно мляко или мед? Как се захранва с мед?

# 43
  • Мнения: 15 379
Аз имам въпроси за захранването след първата годинка. Кое да въведа първо-прясно мляко или мед? Как се захранва с мед?

Прясно мляко.

Мед - на върха на лъжичката даваш, или може да го разтвориш в чаша прясно мляко Laughing.

# 44
  • Мнения: 727
Когато се дава жълтък дава ли се мляко или се процедира както при месото?

Общи условия

Активация на акаунт