Брак на българи с чужденки

  • 28 709
  • 268
  •   1
Отговори
# 255
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Е, стига с тези комплекси относно 'престижността' на работата.



Цитат
И пак пиши след време какво е станало - тя с 4000 доход, а ти нискоквалифициран продавач на билети в метрото. Много е секси!

# 256
  • Мнения: 2 193
А ако го зареже, ще излезе гадна материалистка Simple Smile

# 257
  • SF
  • Мнения: 21 172
Ами със "стига" не може да ми се смени мисленето, ако ще и 10 човека да ми кажат "стига". Затова учим, затова караме магистратури,  за да не се тупаме един ден в гърдите с "Аз нямам комплекси от непрестижна професия!".
То не е точно и комплекс. Знам, че целиш да звучи по-обидно, но не е комплекс. По-скоро нежелание да правя нещо, което не ми доставя удоволствие. И нежелание да живея с минималната заплата за страната. Или около минималната.
Да, аз не искам да работя нещо, което може да се работи и от хора с основно образование. На мен не ми звучи като да ми е комплекс и да ме показва като комплексарка. Съвсем други недостатъци си имам.

# 258
  • SF
  • Мнения: 21 172
А ако го зареже, ще излезе гадна материалистка Simple Smile

Знам, знам... материалистка, комплексарка, тъпанарка... Но той ще е перфектния пък!!!

# 259
  • Мнения: 2 811
Българи не се женят много за чужденки, защото при всичко важат законите на пазара, включително при браковете, особено с чужденци. Една германка може да си хване по-успешен и хубав германец, с по-висок социален статус и заради това българин няма голям шанс средно. Освен това има и културни различия и визията за брак и ролята на съпругата и съпруга са различни в двете общества. Българките не мисля, че имат непременно по-голям шанс или търсене за тях, но може би по-скоро по-голямо предлагане. Хората като цяло искат да си се женят за хора от тяхната си среда. Българинът трябва да е много успешен социално, за да може да привлече нормална хубава германка и като цяло да е реализиран в немска среда. Естествено, има изключения, но като цяло това са моите наблюдения. За българките е може би по-лесно.
Българите наистина имат навика да оплюват германките, но като цяло една красива и образована германка има изключителни изисквания към мъжа и има от сред кого  да избира.
Тук наблюденията ми са, че хората не се женят много млади и браковете се сключват и с разум, а не само по любов.
И за българките омъжени за немци важи доста от казаното --често това са момичета, които са от средата на съпруга си, запознали се при учене или по работа, а не така взети от улицата, както се казва. Става дума за тези, които са женени за готини, според моите критерии , немци.

# 260
  • Мнения: 2 811
Искам да ви кажа, че на западняка като му кажеш "полякиня" и погледът му някак живва. Замирисва му на секс с лекота и размах.
Еми, а като му кажеш рускиня, или която и да е източно европейка да не би да му светва по друг начин? Българките не ги асоциират с божествена красота и всеотдайни майки (каквито сме си), ако ме разбираш.
По принцип в Германия няма нищо лошо в това жената да прави колкото секс й се поиска, с когото си поиска - напротив, но това по никакъв начин нито й пречи нито й помага да бъде възприемана като сериозен партньор за брак. За това се гледат други фактори, а не непорочност и моралност, което се смята за доста провинциално. 

# 261
  • Мнения: 2 811
Това, което ме дразни в българския мъж, е зависимостта му всяка вечер да пийва ракия със салата и всички останали битовизми, произтичащи от това.
Бързането да се прибереш от работа, че да заседнеш на масата с ракията.
Нахаканото и нахално поведение, схващането, че ако не си груб и отворко, не важиш.
Схващането, че ако проявиш разбиране или нежност към нещо, някого в отношенията си, си гей.
Отблъсква ме дори и разбирането на думата хигиена. Хигиената далеч не почва и свършва с това да си окъпан в парфюм и да си се барнал в скъпи дрешки.
Не са ми приятни и наглия, в повечето случаи просташки похдход, когато беге мъжът реши да обърне по-специално внимание на жена, която му харесва.
Иначе познавам доста свестни и възпитани момчета, които обаче не могат да изпъкнат сред тълпата от наглеци и в много случаи остават някак незабележими.
И в крайна сметка търсенето определя пазара. Явно това търси българката. Та дали кокошката или яйцето, не е много ясно.
Българите, с които съм излизала, са били по-романтични от немците, с които съм излизала. Немците винаги са  били много неекспресивни в личните си отношения и "внимателни с парите" Simple Smile)). Така, че не мисля, че си права. Също така българите, с които съм излизала, както инемците, винаги са ми готвили на мен и не са очаквали нищо аз да им правя по дома, а съм имала дългогодишни връзки със съжителстване и с българи и с немци. И за хигиена няма разлика поне по моя опит. Според мен, в културно отношение, единствената разлика е, че българите са по-ревниви и по-големи собственици от немците, или поне по-явно го проявяват. Но определено са по емоционални и по-горещи. Причините да не се женят за германки, за мен са 1. предрасъдъци и 2, по-ниския социален статус. 

# 262
  • SF
  • Мнения: 21 172

Еми, а като му кажеш рускиня, или която и да е източно европейка да не би да му светва по друг начин? Българките не ги асоциират с божествена красота и всеотдайни майки (каквито сме си), ако ме разбираш.

Как ми се караш само... Но не разбирам за какво. И после това за секса и германката...

По принцип в Германия няма нищо лошо в това жената да прави колкото секс й се поиска, с когото си поиска - напротив, но това по никакъв начин нито й пречи нито й помага да бъде възприемана като сериозен партньор за брак.
.

Ми окей. Не знам защо ми ги пишеш тези неща. Аз нямам отношение по въпроса. То сигурно и швейцарката може да прави секс, колкото й се поиска и с когото поиска. И австрийката. И датчанката. И американката... Това нещо важно ли е?
Наистина не разбирам. А и още повече, адресирано до мен...

# 263
  • Мнения: 2 811
Защо да ти се карам??!? Просто ти  споменаваш, че полякините са с репутация за "лесен секс". Те не са по-лесни от германки и датчанки и шведки. Просто са лесни по различен начин - едните се чукат за кеф и по свой избор, а другите със задни мисли и заради това някой по-нехубав мъж по-може да го огрее с полякиня:). А с подобна репутация са източноевропейките като цяло, за съжаление, включително българките, просто ниесме по-малко и от там не сме толкова известни.

# 264
  • SF
  • Мнения: 21 172
А всъщност идеята ми беше, че полякините са секси и харесвани от мъжете.

Чак толкова навътре със субкултурата и мотивите за секс на европейките, честно, не съм.

# 265
  • Мнения: 2 811
Разбира се, че като цяло западноевропейките и американките са доста по-добри партньори от нашия лош материал и на това твърдение мога да заложа всичкото си имущество и живот. Аз лично не бих препоръчал на никой брак с българка. Разбира се сред българките има приятни изключения, но са рядкост.

Чужденките не се женят, защото те и чужденките вече търсят някаква финансова стабилност и културен напредък, а това не са силни страни на средностатистическия балканския лъв. Като цяло неговия обичаен ареал варира от руските степи до Стария град на Варшава, където са почти "нашенки".

Като цяло с две ръце съм за брака с чужденка. Българките са едни от най-неприятните избори за партньор в живота и не е учудващ факта, че 65% от браковете завършват с развод. Това не го казвам, защото съм пострадал от някоя нашенка, а защото имам широки и обективни наблюдения над този феномен. За да не разлаям кучетата, ще кажа, че чужденец също е по-удачен избор за брак за средностатистическата българка. Вече все повече млади българки следват примера на рускините, които отиват в САЩ на студентска бригада или с туристическа виза и се хващат на клона само след няколко седмици опипване на почвата.

Приятно впечатление оставам от българите, живяли в чужбина. Придобиват минимум приемлив манталитет, защото там ако не спазваш социалните норми и се държиш както тук веднага си аутсайдер в обществото, а наказанието да не комуникираш с едни ерудирани и любезни хора е наистина неприятно. Може би в такива културни хибриди се крие надеждата за това общество.




Българките може да не сме най-добрите партньори, наистина, но сме много по-всеотдайни майки. Много голяма част от западнячките  наистина си гледат първо своето удобство, хармония, личния си живот, пътешествията си, отношенията си с мъжа си, развитието си. Докато на българката децата й са на първо място и дава мило и драго за тях и така цял живот --после и с внуци. Даже прекалено всеотдайна. Немците средно нямат такава връзка с родителите си, каквато имаме ние. Говоря за общия случай. И в двата случая много се инвестира в развитието на децата, но в българите  влагат  в децата си, дори семейството да няма възможности --родителите ще лишат себе си в името на това да осигурят на децата си бъдеще, образование и тн. . и за нас това е естествено. Но не навсякъде е така.

# 266
  • Мнения: 2 811
А всъщност идеята ми беше, че полякините са секси и харесвани от мъжете.

Чак толкова навътре със субкултурата и мотивите за секс на европейките, честно, не съм.
Ами ...да но това е ключово. Тоест, някои неща, които на нас ни изглеждат като комплимент, демек светването на очите, всъщност не е много голям такъв. Тоест, една млада хубава германка ще спи за една нощ с някой горе долу от нейната възрастова група и с красиво тяло, за да се изкефи. Да си легне с някой чичо е доста малко вероятно. От там и на чичковците им светват очите при споменаването на изток. Simple Smile Сега на мода са тайландките.

# 267
  • София
  • Мнения: 19 249
Докато на българката децата й са на първо място и дава мило и драго за тях и така цял живот --после и с внуци. Даже прекалено всеотдайна. Немците средно нямат такава връзка с родителите си, каквато имаме ние.

Аз смятам изброеното по-скоро за дефекти. Но това са по-скоро южняшки, а не само български черти.
С мъжа си се очаква да живееш и след като децата се изнесат, затова ми се струва съвсем разумно да гледаш И собственото си благополучие и отношения извън децата. 

# 268
  • Мнения: 2 237
Тоест, една млада хубава германка ще спи за една нощ с някой горе долу от нейната възрастова група и с красиво тяло, за да се изкефи. Да си легне с някой чичо е доста малко вероятно. От там и на чичковците им светват очите при споменаването на изток. Simple Smile Сега на мода са тайландките.


С това съм съгласна донякъде. Просто говорим за бедност, момичета без средства или с някакъв минимум. Дали Германия, Полша или Русия.. В Източния блок обаче е по-вероятно да срещнеш безпарични девойки, чийто капитал се изчерпва с външността. Просто вероятността едно бедно момиче да спи с въпросния чичко е по-голяма от тази богаташка да се продаде. Иначе един осемдесетгодишен тукашен милионер в момента се ожени за 24-годишна германка. Истинска, а не пришълец от Изтока. Иначе има и милионерки, които да търсят милиардери, но някак съвсем в друга лига играят.

Общи условия

Активация на акаунт