2880 лв. накуп за майки-студентки - 16

  • 63 027
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 792
 Според мен, всички условия, без това за заверен семестър, са просто абсурдни.  Тъкмо си мислех, че ще си покрия таксите за магистратурата.
 беба28,току виж сме се оказали в гратисния период Peace

# 706
  • Мнения: 155
Моля някой ако чуе нещо за кога мислят да го вкарват като предложение да пише.
Ще следя темата и се моля,да не го приемат.Ние студентките заслужаваме да сме подпомогнати,ние жертваме толкова много,като посещаваме университетите в това състояние!!!
Стискам палци с вас,за добро развитие на нещата!

Доста се изписа и изговори по темата. В медиите много ясно си е написано всичко. Към момента това са само предложения. Конкретните предложения на Калфин са:
1. Първо изискване е майката да е записана като студентка редовно обучение преди раждането.

2. Второто условие е тя да получи на два пъти сумата, като втората половина ще е само срещу записан следващ семестър, но не по-късно от навършване на 1 година на детето.

В случая стъпката е:
1. Калфин дава предложения за промни в закона (това, което се случва сега)
2. Вкарва се на първо четене за гласуване в Парламента (предстои не е ясно кога)
3. Връща се за корекции (предстои не е ясно кога)
4. Гласува се на второ четене
5. Обнародва се в Държавен вестник.
След като е обнародвано влиза в сила.

Идеите помощта за студентки да се изплащат само, ако не получаваш майчинство от НОИ не е на Калфин, а на ГЕРБ. Т.е. те ще предложат това като допълнително ограничение, но не е част от предложенията на Калфин (поне на този етап).

Очаква се нововъведенията (за студентките) да влязат в сила от 1 юли 2015. Ще има ли заварено положение и кой как го засяга ще стане ясно след като се приеме законът. Ще приемат ли закона  и с какви точно изисквания ще е той - никой не може да каже на този етап. За момента всички мнения и препоръки са пожелателни. Промени очевидно ще има. Само времето ще покаже какви ще бъдат.

Иначе горещо препоръчвам четене на новини - там доста последователно отразяват действията на министъра.

# 707
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Моля някой ако чуе нещо за кога мислят да го вкарват като предложение да пише.
Ще следя темата и се моля,да не го приемат.Ние студентките заслужаваме да сме подпомогнати,ние жертваме толкова много,като посещаваме университетите в това състояние!!!
Стискам палци с вас,за добро развитие на нещата!

Доста се изписа и изговори по темата. В медиите много ясно си е написано всичко. Към момента това са само предложения. Конкретните предложения на Калфин са:
1. Първо изискване е майката да е записана като студентка редовно обучение преди раждането.

2. Второто условие е тя да получи на два пъти сумата, като втората половина ще е само срещу записан следващ семестър, но не по-късно от навършване на 1 година на детето.

В случая стъпката е:
1. Калфин дава предложения за промни в закона (това, което се случва сега)
2. Вкарва се на първо четене за гласуване в Парламента (предстои не е ясно кога)
3. Връща се за корекции (предстои не е ясно кога)
4. Гласува се на второ четене
5. Обнародва се в Държавен вестник.
След като е обнародвано влиза в сила.

Идеите помощта за студентки да се изплащат само, ако не получаваш майчинство от НОИ не е на Калфин, а на ГЕРБ. Т.е. те ще предложат това като допълнително ограничение, но не е част от предложенията на Калфин (поне на този етап).

Очаква се нововъведенията (за студентките) да влязат в сила от 1 юли 2015. Ще има ли заварено положение и кой как го засяга ще стане ясно след като се приеме законът. Ще приемат ли закона  и с какви точно изисквания ще е той - никой не може да каже на този етап. За момента всички мнения и препоръки са пожелателни. Промени очевидно ще има. Само времето ще покаже какви ще бъдат.

Иначе горещо препоръчвам четене на новини - там доста последователно отразяват действията на министъра.

Моя термин е на 1 юни дано не ме хване. Ще подам документи на 4,5 юни. Пък да видим

# 708
  • Мнения: 134
Моля някой ако чуе нещо за кога мислят да го вкарват като предложение да пише.
Ще следя темата и се моля,да не го приемат.Ние студентките заслужаваме да сме подпомогнати,ние жертваме толкова много,като посещаваме университетите в това състояние!!!
Стискам палци с вас,за добро развитие на нещата!

Доста се изписа и изговори по темата. В медиите много ясно си е написано всичко. Към момента това са само предложения. Конкретните предложения на Калфин са:
1. Първо изискване е майката да е записана като студентка редовно обучение преди раждането.

2. Второто условие е тя да получи на два пъти сумата, като втората половина ще е само срещу записан следващ семестър, но не по-късно от навършване на 1 година на детето.

В случая стъпката е:
1. Калфин дава предложения за промни в закона (това, което се случва сега)
2. Вкарва се на първо четене за гласуване в Парламента (предстои не е ясно кога)
3. Връща се за корекции (предстои не е ясно кога)
4. Гласува се на второ четене
5. Обнародва се в Държавен вестник.
След като е обнародвано влиза в сила.

Идеите помощта за студентки да се изплащат само, ако не получаваш майчинство от НОИ не е на Калфин, а на ГЕРБ. Т.е. те ще предложат това като допълнително ограничение, но не е част от предложенията на Калфин (поне на този етап).

Очаква се нововъведенията (за студентките) да влязат в сила от 1 юли 2015. Ще има ли заварено положение и кой как го засяга ще стане ясно след като се приеме законът. Ще приемат ли закона  и с какви точно изисквания ще е той - никой не може да каже на този етап. За момента всички мнения и препоръки са пожелателни. Промени очевидно ще има. Само времето ще покаже какви ще бъдат.

Иначе горещо препоръчвам четене на новини - там доста последователно отразяват действията на министъра.




 Много благодаря за информацията!!!! Това за 01.06.2015 никъде не го видях написано,явно нещо съм проспала Simple Smile Simple Smile Simple Smile Дано да си права! И още веднъж едно огромно БЛАГОДАРЯ! Успокоих се поне малко Simple Smile

# 709
  • Мнения: 1 620
Моя термин официално е 02 юни, но реално е 26 май, да обаче всички тук сме наясно как едно раждане трудно може да се планира с точност до ден. Може и в края на април да родя дето се вика. Е как да се запиша преди това, като в университета записват чак от месец юни  newsm78  Глупаво е просто, то ако записваха целогодишно ОК, а сега се получава, че зависи кога си забременяла и дали това ще съвпадне със сроковете за записване по учебните заведения  Thinking
Аз още щом забременях си мислех да запиша да уча, сега научих за тази възможност, което ме устройва, понеже ще си помогна малко финансово, но и да не стане аз пак съм решена да се запиша, просто са ми странни и нелогични тези предложения, които дават. Ако искат да намалят спекулациите, което е и редно нека просто парите се усвояват поетапно, или тези, които прекъсват веднага, да връщат онази част от сумата, която не е отишла по предназначение. Знам ли нещо такова. Защо да ощетяват и искащите да учат, и то сериозно  newsm78 За осигурените нямам думи, ми повечето жени работят. Някои специално изчакват да си направят и стаж, за да получат някакво майчинство, абсурдно е.

# 710
  • Мнения: 113
Здравейте момичета и от мен!
И аз като вас съм бъдеща майка,студентка и съм крайно разочарована от това което ни гласят.Наистина има много които злоупотребяват с тази еднократна помощ,но ние които искаме да учим и се тормозим с големите кореми да ходим по лекции и изпити,на кой му пука за нас?!!???
Някой знае ли кога мислят да внасят този нов закон?Аз трябва да раждам края на месеца...само се моля да не го приемат(не че е гаранция,за сега това нали е само предложение) поне се моля да не ни прецакат така.... само където си даваме зор по време на бремнността вместо да си почиваме и да чакаме хубавото щастие,да ходим по лекции по цял ден а после и стреса от изпитите който не е малък и се отразява на бебето.
Моля някой ако чуе нещо за кога мислят да го вкарват като предложение да пише.
Ще следя темата и се моля,да не го приемат.Ние студентките заслужаваме да сме подпомогнати,ние жертваме толкова много,като посещаваме университетите в това състояние!!!
Стискам палци с вас,за добро развитие на нещата!
Влиза в сила от 01,07,2015-който е подал документи преди тази дата,ще се процедира като досега!

# 711
  • София
  • Мнения: 6 258
Моя термин е на 1 юни дано не ме хване. Ще подам документи на 4,5 юни. Пък да видим
Нали се кандидатства с акта за раждане, а той излиза за около месец?

# 712
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Моя термин е на 1 юни дано не ме хване. Ще подам документи на 4,5 юни. Пък да видим
Нали се кандидатства с акта за раждане, а той излиза за около месец?
а  за 3,4 дена излиза , при нас .

# 713
  • Мнения: 1 746
Идеите помощта за студентки да се изплащат само, ако не получаваш майчинство от НОИ не е на Калфин, а на ГЕРБ. Т.е. те ще предложат това като допълнително ограничение, но не е част от предложенията на Калфин (поне на този етап).


Е те какво друго може да измислят тия кретени! Върнаха се на власт и пак се почнаха техните безумни идеи - едната щеше да вкарва в затвора неплатилите здравни, сега пък ново двайсет. Абсолютни идиоти!

# 714
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Ех, чудно ще хвана новите тъпотии. Моя термин е 12 август, и съм 2-ра година студентка. ( към август 3та )
Единствено ме притеснява измислицата на ГЕРБ за майчинството...другите две точки ме устройват. Малоумници!

# 715
  • Мнения: 130
... Е как да се запиша преди това, като в университета записват чак от месец юни  newsm78  Глупаво е просто, то ако записваха целогодишно ОК, а сега се получава, че зависи кога си забременяла и дали това ще съвпадне със сроковете за записване по учебните заведения  Thinking

Здравей, извинявай не е мн по темата, но какво е това записване през юни? Останала съм с впечатление, че за летни семестри се кандидатства/записва през февруари/март, а за зимните - септември/октомври... Моят термин е през август и тази промяна, ако я приемат за раждане след записване... Sad Та ми е интересно какво е това записване през юни...?

# 716
  • Мнения: 1 620
... Е как да се запиша преди това, като в университета записват чак от месец юни  newsm78  Глупаво е просто, то ако записваха целогодишно ОК, а сега се получава, че зависи кога си забременяла и дали това ще съвпадне със сроковете за записване по учебните заведения  Thinking

Здравей, извинявай не е мн по темата, но какво е това записване през юни? Останала съм с впечатление, че за летни семестри се кандидатства/записва през февруари/март, а за зимните - септември/октомври... Моят термин е през август и тази промяна, ако я приемат за раждане след записване... Sad Та ми е интересно какво е това записване през юни...?


Ми може и аз нещо да не съм разбрала, но на сайта на университета пише това:

https://uni-plovdiv.bg/pages/index/820/

Аз поне оставам с впечатлението, че 16 юни до 2 юли 2015 г. е времето за записване. Или не?

# 717
  • Мнения: 130
Аха, сега те разбрах - ти имаш предвид кандидатстването за степен бакалавър/първи курс. Благодаря.

# 718
  • Мнения: X

- условие за помощта е и майката да не получава майчинство от НОИ.


 Shocked

Наистина ли? Къде го пише това?

# 719
  • Мнения: 403
Аз не можах само да разбера коя част от закона се плаува да влезе в сила от 1 юли и коя от следващата година.

Общи условия

Активация на акаунт