2880 лв. накуп за майки-студентки - 16

  • 63 031
  • 753
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 759
Аз не можах само да разбера коя част от закона се плаува да влезе в сила от 1 юли и коя от следващата година.

Ще стане ясно, след като решат точно какви промени ще се правят и ги приемат. До тогава само се нахвърлят идеи от този и онзи  Peace

# 721
  • София
  • Мнения: 6 258
- условие за помощта е и майката да не получава майчинство от НОИ.
Shocked
Наистина ли? Къде го пише това?
По бтв новините така го дадоха понеделник вечер.
Мен също само тази 3-тата точка ме бърка, с другите 2 съм си о.к.
Обаче, никъде не се говори за актуализиране на сумата. Crazy

# 722
  • Мнения: 1 750
Здравейте,

Някой знае ли кога и какви са условията за записване в аграрния в Пловдив?

# 723
  • Мнения: 234
Момичета, ето го законопроекта: http://www.mlsp.government.bg/bg/ministry/projectact.htm

# 724
  • Мнения: 1 746
Ами идиотите точно така смятат да го направят, де факто това е отнемане на помощта, безсрамници, да се хвърлят от някой мост! И ако сега никой не реагира, значи сме овце и си го заслужаваме!

§ 11. В чл. 8в се правят следните изменения и допълнения:
1. Алинея 1 се изменя така:

„(1) Майка (осиновителка) студентка има право на еднократна помощ за отглеждане на дете, независимо от доходите на семейството, при условие, че:
1.   детето живее постоянно в страната и не е настанено за отглеждане извън семейството по реда на чл. 26 от Закона за закрила на детето;
2.   майката (осиновителката) живее постоянно в страната и е студентка в редовна форма на обучение във висше училище, получило акредитация и създадено при условията и по реда на Закона за висшето образование;
3.   майката (осиновителката) е записана като студентка в редовна форма на обучение преди раждането на детето;
4.   майката (осиновителката) не е осигурена и не получава обезщетение за бременност, раждане и отглеждане на дете по реда на Кодекса за социално осигуряване.”

Плюя им на промените, това е позорно!

# 725
  • Мнения: 12
Ами идиотите точно така смятат да го направят, де факто това е отнемане на помощта, безсрамници, да се хвърлят от някой мост! И ако сега никой не реагира, значи сме овце и си го заслужаваме!

§ 11. В чл. 8в се правят следните изменения и допълнения:
1. Алинея 1 се изменя така:

„(1) Майка (осиновителка) студентка има право на еднократна помощ за отглеждане на дете, независимо от доходите на семейството, при условие, че:
1.   детето живее постоянно в страната и не е настанено за отглеждане извън семейството по реда на чл. 26 от Закона за закрила на детето;
2.   майката (осиновителката) живее постоянно в страната и е студентка в редовна форма на обучение във висше училище, получило акредитация и създадено при условията и по реда на Закона за висшето образование;
3.   майката (осиновителката) е записана като студентка в редовна форма на обучение преди раждането на детето;
4.   майката (осиновителката) не е осигурена и не получава обезщетение за бременност, раждане и отглеждане на дете по реда на Кодекса за социално осигуряване.”

Плюя им на промените, това е позорно!"


Позор!!!...То това му е целта на тоя Калфин да премахме помощта съвсем....колко ли момичета ще отговарят на условията му?? newsm78 newsm78 newsm78.....Ами такива сме си мълчим и пак мълчим...мълчали сме и като са ни клали...мълчим и сега ,когато единствената прослойка ,която се облагодетелства в тая държава са циганите!!! #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire
           ........какви малоумници ни управляват

Последна редакция: ср, 11 фев 2015, 15:21 от LA BRUJA

# 726
  • Мнения: 1 746
не срещнах в законопроекта да е посочено от кога влизат промените на мизерниците, ако някой види, да сподели, моля

# 727
  • Мнения: 16
С цел предотвратяване на злоупотреби с цел получване на еднократната помощ за отглеждане на дете от майка-студентка се въвеждат условия майката да е записана като студентка в редовна форма на обучение преди раждането на детето, да не е осигурена и да не получава обезщетение за бременност, раждане и отглеждане на дете по реда на Кодекса за социално осигуряване. Предвижда се и промяна в начина на изплащане на помощта, като тя ще се предоставя на два пъти. След раждането на детето ще се изплаща само 50 % от общия размер на помощта, а останалите средства ще се изплащат след представяне на  доказателство за записан следващ семестър или завършено висше образование, но не по-късно от навършване на едногодишна възраст от детето. Към настоящия момент отпускането на тази помощ не е обвързано с условия по отношение на доходите на семейството, осигурителния статус на майката-студентка, продължаване на обучението до придобиване на степен на образование или други критерии. Липсата на достатъчно обективни критерии създаде условия за злоупотреба с предоставяната помощ. Целта на промените е тази помощ да достигне до майките, които наистина се нуждаят от допълнителна подкрепа. 



Това е ужасно,ако го приемат.Просто нямам думи  #Cussing out,не знам как да изразя разочарованието си от поправката особено това  да не е осигурена.Че на кого ще помогнат тогава на такива дето нямат един ден трудов стаж в живота си и ги издържат мама и тати  newsm78,а ние дето внасяме осигуровки и си плащаме данъците ще го духаме  #Cussing out


# 728
  • Мнения: 124
Просто съм поразена , с всеки изминал ден се убеждавам че в тази страна искат бавно и мъчително да ни ''убият'' , тези промени , всъщност ще бъдат за хора ,които реално имат ПАРИ и никога не са чували за работа  #2gunfire

# 729
  • Мнения: 234
Пише 1 юли 2015 г. в заключителните разпоредби, но все пак всичко това предстои да мине и през комисиите на народното събрание. И не знам до 1 юли 2015 г. как ще се процедира...

# 730
  • Мнения: 1 067
Към настоящия момент отпускането на тази помощ не е обвързано с условия по отношение на доходите на семейството...

Що за доходи ще има една майка студентка, която не е осигурена и не получава никакво обезщетение за бременност и раждане? ooooh! Има толкова много начини да прекратят злоупотребите ...
 Като толкова са проблем тези пари по добре да не ги дават въобще отколкото да се подиграват така.

# 731
  • Мнения: 1 746
Пише 1 юли 2015 г. в заключителните разпоредби, но все пак всичко това предстои да мине и през комисиите на народното събрание. И не знам до 1 юли 2015 г. как ще се процедира...

открих го и аз сега, бях ядосана по-рано и недочетох, благодаря

Просто съм поразена , с всеки изминал ден се убеждавам че в тази страна искат бавно и мъчително да ни ''убият'' , тези промени , всъщност ще бъдат за хора ,които реално имат ПАРИ и никога не са чували за работа  #2gunfire

или за мургавите им любимци, колко му е да напъплят университетите, голяма услуга им правят, няма що

# 732
  • Мнения: 606
Аз мисля че това с осигуровките се прави, за да могат ромките да се стимулират да записват висше. Те и без това само се чудят как да им подарят тройките в средното само и само да мина. Сега хем университетите, ще си запълнят празните места в първи курс и ще си вземат държавната субсидия на 100% , хем ромките ще получат и по някой лев. Ей тва е цялата работа.

# 733
  • София
  • Мнения: 6 258
Ааа, те някои изобщо не са ходили на у-ще, къде ти в университет ще записват...

Явно логиката им е, че студентка редовно не може да работи, затова се компенсира с по 1 мин. заплата за 1г накуп. Въпреки че за магистратури става. Това последното изискване и мен не ме устойва, дано поне до 01.07. я отпускат по старому.

# 734
  • Мнения: 1 746
Явно логиката им е, че студентка редовно не може да работи, затова се компенсира с по 1 мин. заплата за 1г накуп.

да, тя може и да не може да работи, но ако получава майчинство, значи е работила дотогава или поне има минимума от стаж, което прави повечето студентки неподходящи за помощта

Общи условия

Активация на акаунт