2880 лв. накуп за майки-студентки - 16

  • 63 028
  • 753
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 475
с това условие за майчинството от нои не знам колко студентки ще успеят да вземат помощта ... тоест според мен изобщо няма да учат по време на майчинстовото, защото едва ли ще има майки да плащат семестри по 700-800 лв, отделно учебници, лекции... досега с тези пари горе-долу можеше да се покрият разходите по образованието, без това да се отрази на семейните разходи по бебето ... ама отсега нататък просто университетите, които много пищят просто ще останат без тези майки-студентки
не знам .... аз си мисля, че така не може - да си седим, да мълчим да им приемаме простотиите ... мисля си тези дни да се организираме да направим някака подписка или писмо до министерството относно тези промени, в които да се чуе и нашето мнение... а и сумата да актуализират, а не да се правят на луди

# 736
  • Мнения: 1 120
Бих се включила в подписка, писмо, само и само да има някаква реакция срещу тази тъпотия...

# 737
  • Мнения: 12
с това условие за майчинството от нои не знам колко студентки ще успеят да вземат помощта ... тоест според мен изобщо няма да учат по време на майчинстовото, защото едва ли ще има майки да плащат семестри по 700-800 лв, отделно учебници, лекции... досега с тези пари горе-долу можеше да се покрият разходите по образованието, без това да се отрази на семейните разходи по бебето ... ама отсега нататък просто университетите, които много пищят просто ще останат без тези майки-студентки
не знам .... аз си мисля, че така не може - да си седим, да мълчим да им приемаме простотиите ... мисля си тези дни да се организираме да направим някака подписка или писмо до министерството относно тези промени, в които да се чуе и нашето мнение... а и сумата да актуализират, а не да се правят на луди


Подкрепям!!!!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 738
  • Мнения: 1 746
http://www.strategy.bg/PublicConsultations/View.aspx?lang=bg-BG&Id=1578

като за начало тук, доколкото разбирам, може да се изкаже мнение, тъй като законопроектът е поставен в рамките на седмица за обществено обсъждане

обаче колко са мръсни!

естествено тази страница е едва откриваема и със странно име, за да не могат много хора да се ориентират
и съвсем логично няма нито едно мнение до момента, а в по-долния линк ни насочват към предложените промени и няма никаква възможност за отношение на въпросния адрес (вторият линк):

http://www.mlsp.government.bg/bg/news/news.asp?newsid=3882&catid=1

вижте последното изречение тук, проследете линка и кажете къде на сайта може да се даде мнение - никъде! а това е идеята уж

http://www.mlsp.government.bg/bg/ministry/projectact.htm

после ще кажат, ама ние го подложихме на обществено обсъждане, спазихме процедурата и нямаше оплаквания!

# 739
  • Мнения: 73
Не мога да разбера защо в тази държава помощи се дават само на хора , който нямат трудов стаж  и една година, те се подиграват с нас, момичета наистина трябва да се мобилизираме и да направим нещо, не може да учим, работим, деца да гледаме и накрая държавата да плюе на нашите усилия!
На мен ми предстой раждане март, студентка съм предпоследна година и ако отменят помощта просто съм принудена да прекъсна

# 740
  • Мнения: 606
Опитвам да си направя регистрация на този сайт - http://www.strategy.bg/PublicConsultations/View.aspx?lang=bg-BG&Id=1578 , за да си напиша все пак възраженията някъде, но.... така и не получавам активационен e-mail , за да завърша регистрацията...

# 741
  • Мнения: X
Не мога да разбера защо в тази държава помощи се дават само на хора , който нямат трудов стаж  и една година, те се подиграват с нас, момичета наистина трябва да се мобилизираме и да направим нещо, не може да учим, работим, деца да гледаме и накрая държавата да плюе на нашите усилия!


И аз това се чудя. За мен не е редно този който се е блъскал и е работил да не получава нищо, а малцинствата или някои, които никога през живота си не са работили да са облагодетелствани..
Дори и тези със супер малко трудов стаж пак се записват фиктивно във фирми и взимат майчинство.
Много малко хора биха се оставили без майчинство, освен ако не са със завидни финансови средства, т.е нямат нужда от помощи.

# 742
  • Мнения: 12
Не мога да разбера защо в тази държава помощи се дават само на хора , който нямат трудов стаж  и една година, те се подиграват с нас, момичета наистина трябва да се мобилизираме и да направим нещо, не може да учим, работим, деца да гледаме и накрая държавата да плюе на нашите усилия!
На мен ми предстой раждане март, студентка съм предпоследна година и ако отменят помощта просто съм принудена да прекъсна


....така е  в нашта мила държавичка...учиш,деца гледаш,работиш за по 300лв,работодателите искат ценз-бакалавър,магистър и т.н... А циганите какво...раждат на по 14 години без нито един ден работен ден трудов стаж....вземат всевъзможни помощи,които надхвърлят 1000 лв месечно...не плащат ,ток,вода Нищо... а ти си плащаш като поп и накрая не можеш да получиш и парички да си продължиш образованието....Срамота....Да направим петиция момичета #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out да изкажем мнение #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Последна редакция: ср, 11 фев 2015, 21:01 от LA BRUJA

# 743
  • Мнения: 475
и аз се опитах да серегистрирам, обаче на мейла не получавам линк за активация

# 744
  • Мнения: 12
.....И аз не получавам въпросният е-mail......Опитвам се да се регистрирам Thinking Thinking #Crazy #Crazy newsm78 newsm78 цялата им работа е такава да стане по тяхната ...Глас в пустиня #Cussing out #Cussing out

# 745
  • Мнения: 606
Току що написах коментара си във въпросния сайт, сега чака одобрение от модератор или администратор, че да видим!!!
Пишете момичета, навсякъде където би могъл да се чуе гласа ни, защото много ми писна да съм втора ръка, след малцинствата!!!

# 746
  • Мнения: 73
Има ли майки от Благоевград, в момента проучвам кой депутати ще имат приемна най- скоро ,в понеделник ще е тук Кристиян Вигенин, хайде да се организираме и да направим нещо, все пак държавата е наша и ни е живеем в нея, не може да се подиграват вечно с нас Cry

# 747
  • Мнения: 234
Чудесно - и аз ще пиша тези дни коментар!

# 748
  • София
  • Мнения: 6 258
Тук има дадени лица за контакт и мейли, дали не можем на тях да пишем?

# 749
  • Мнения: 73
Момичета, Калфин е в нова тв тази сутрин, можем да пишем коментари на страницата им във файсбук.

Общи условия

Активация на акаунт