С малко МАЙСКО тумбаче напред, втори триместър привет! - Тема 5

  • 30 778
  • 715
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 068
Добро утро на всички!  Simple Smile

Да ви попитам, знам че се обсъждаше, но се чудя какво мазило против стрии да взема? Преди ползвах Мама Дона на Чико, сега ми се иска нещо друго. Вие от какво сте доволни?
Хубав ден ви пожелавам!

Ползвам Мутела против стрии. Мажа се от втория месец. Също така ползвам и крема на Мустела за бюст.
Грешно е схващането, че трябва да се започне с кремовете против стрии, едва когато корема много започне да расте. Хубаво е кожата да е подготвена от по-дълго време.

# 661
  • Мнения: 385
Моля мамите от Варна да ми кажат къде мога да си направя  фм.Благодаря предварително. Wink

# 662
  • Варна
  • Мнения: 5 886
В клиника "Темелков" при доц Балев, д-р Цонев.
В Майчин дом.

# 663
  • Мнения: 1 068
Моля мамите от Варна да ми кажат къде мога да си направя  фм.Благодаря предварително. Wink

Клиника Темелков при Балев.  Peace Имай предвид, че записването се прави на място, всеки петък сутрин от 8 часа, като се ходи по-рано. Има хора, които отиват да чакат и в 6. И часовете са за следващата седмица. Peace

# 664
  • Мнения: 304
Добро утро, момичета!
Аз започнах да се мажа с олио BiOil от както разбрах, че съм бременна, т.е. 3 дни след като ми закъсня. До сега съм изразходвала 2 такива олиа и сега довършвам едно на Weleda. Доста са мазни, когато съм вкъщи се мажа обилно и втривам леко като зоната е от гърдите до коленете. Отделно когато излизам се мажа с Garnier мус с праскова и йогурт, защото попива по-добре. Вечер си пръскам краката със спрей с червена лозова шума и ментол за освежаване и да ги подготвя за евентуалния период на отичане.
Родителите ми ми донесоха Мустела крем за стрии и гърди от БГ (тук ги няма) още когато бях във втори месец, но смятам да ги започна чак сега като свърша поредното олио.
Лично убеждение ми е, че колкото по-рано се подготвя кожата толкова по-добре. Не съм допускала да ме сърби, да се лющи и да я чувствам напрегната досега.
Дано съм ви била полезна  Hug

# 665
  • Мнения: 1 355
Здравей_ Sweety_много се радвам,че си видяла отново двете чертички Hug.Стискаме палци,за леко бременност и дано всичко да е наред.БХС не е задължително изследване.Прави се по желание .А ФМ лично аз правих в Фемина при доктор Цолова.Не всички момичета ги правят.Въпрос на личен избор.Това е което мога да ти кажа.

# 666
  • Мнения: 644
Аз все още не се мажа с нищо.
Пия само фолиева .От миризмата на витамините ми се повръща.

# 667
  • Мнения: 53
Момичета много съм притеснена Sad
Всяка неделя се тегля и качвам по 1 кг. за седмица.(може би защото съм много слаба 39 кг.по принцип) Но тази неделя се претеглих и съм с 0,400 гр. по малко от миналата неделя.Това не ми се струва нормално.Храня се до колкото мога защото нямам много апетит.Моля за съвет от вас какви действия да предприема?

# 668
  • Мнения: 97
Добро утро ,
аз също започнах да се мажа във втория месец, използвам един френски крем LIERAC всеки ден , попива много бързо и не мирише . Освен това два пъти седмично се мажа със специален захтин по цялото тяло. Не съм качила  килограми , но коремчето малко по малко започва да личи. И все пак вярвам , че стриите са неизбежни , ако генетично сме предразположени. За фолиевата киселина , има я в мултивитамините , които приемам и не мисля че се напълнява от нея или от витамините поне при мен е така засега  Laughing  Хубав и усмихнат ден желая на всички ви, при нас е почти слънчево и ще излезем да се поразходим.

# 669
  • Мнения: 1 068
Ангелски Дявол Няма нищо притеснително или ненормално в това да свалиш. Даже е нормално. Има момичета, които свалят по 4-5 кг. Аз лично качих до момента 2кг, като преди известно време ги бях направила 3, но 1 се е смъкнал. Ако качваш по 1кг до края на бремеността си, означава за 40 седмици да качиш 40кг. Това не значи, че е добре и всичко е ок. Дори лекарите не дават да се напълнява прекалено много. Храни се качествено, не количествено. Hug

# 670
  • Мнения: 960
Здравейте и от мен  аз още си пия фолиевата киселина  и ще си я пия до край тя е полезна все пак  ,отделно пия Допъл херц мама ,тя доки искаше да ми предпише едни но и казах че пия те я и не ми предписа др.Колко то до дрехите аз си нося клинове и дълги пуловери или туники .Вчера си направихме разходка по магазините ,с родителите на ММ и влязохме и в един бебешки та му показах горе долу какво съм набелязала .И на него му хареса ха много също ,което е добре няма да спорим макар че аз повечето време ще съм с бебо не той.А днес ме чака голямо чистене което вече почнах  Laughing Laughing Laughing.За килограмите аз не се меря на прегледа бях 54 сега ще видим ,но пак повръщах тия дни тамън мислих че си е заминало  ама не  Hug Hug Hug Hug

# 671
  • Мнения: 304
Ангелски дявол, по принцип жените с BMI под нормата (под 19,8) качват най-много и е нормално. Мисля, че до 18кг е ок, т.е. около 2,3кг за месец, жените  с нормален BMI 19,8-26 е добре да качат не повече от 15кг (около 1,8 на месец), тези с  BMI 26,1-29 съответно  до 11 кг (1,2 кг/месец) и с наднормено тегло и BMI над 29 трябва да внимават да не качат повече от 7-8кг (0,9 кг/месец).
За близнаци нормата е до 20кг (по 2,7 кг на месец)
Ти си мнооого слабичка само 39 кг хапвай разумно и пълноценно. Не се притеснявай, че качваш, нормално е. Тялото и природата си знаят. Всички ще се вталим след като бебчетата се родят, толкова ще сме заети покрай тях  Hug

# 672
  • Варна
  • Мнения: 5 886
И аз не пия витамини, само фолиева киселина и от това, което съм чела и чувала, моят лекар май не им е голям привърженик, така че не знам кога и дали ще ми изпише.
За килограмите - упорито си стоя на +2, мисля, че е добре предвид това, че утре влизам в четвърти месец. Имах един период от 4-5 дни, в който бях често гладна и хапвах повечко, но премина бързо и дори бях свалила килограм. Мисля, че бременността не ми личи още, но и то сега с дебелите дрехи може много късно да стане ясно. Нося си старите дрехи, съвсем леко ми се окръгля коремчето при някои пуловери.

За мазането - имам Икаров, едно масло на Алверде, Мустела и Палмърс. Мажа се сутрин и вечер с което хвана, не виждам особена разлика и не вярвам, че изобщо съществува такава. Струва ми се, че е важно постоянно да се "помага" на кожата, да се омазнява, а не толкова цената на продукта. В крайна сметка, както написа някой напред - ако сме предразположени към стрии, няма да ни пропуснат, въпреки всички усилия.
Майка ми е износила и родила две деца, без да се маже с нищо и няма една следа, аз с първата ми бременност се сдобих с малко стрии по бедрата и гърдите. Наистина са много малко и вече почти незабележими, хем тогава качих 12 кг, не кой знае колко.

# 673
  • Мнения: 336
Привет и от мен! Wink
Аз пък към момента съм с 1 кило+ след двете черти. Е, не подценявам факта, че все пак започнаах от 65, така че запаси си имам в аванс Grinning Силно се надявам и този път да не надхвърля 10кг., че после ще видя зор със свалянето. Предният път от 63 станах 70( като в началото върнах 3-4), но от родилно излязох 65... Та сега преспективата след раждането да бъда 70... Брр, леко ме стряска( на този мой ръст от 160).. Абе здраве да е, аз лично не се ограничавам от нищо, нито съм се вманиачила да се храня здравословно- изглежда ми прекалено изтощаващо да следя час по час какво поглъщам затова много често си се глезя Simple SmileА бебчо от каквото има нужда си го взима, убедена съм.

# 674
  • Мнения: 960
И аз се надявам да съм като майка ми  тя е качила до към 13 кила и с двете ни със сетрами, като аз съм била около 3,500 и 53 см .,Но има време тя сега е  в екстра форма ай на мен дебелеене то неми е заложено в гениите винаги съм яла като прасе ,но сега не така и никога не съм качвала дори имах проблем с това .

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт