АГ клиника Селена гр. Пловдив- 13!

  • 95 944
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив
  • Мнения: 3 562
Стратиева не е лош вариант за фетална.
Идва от София за прегледи.

# 721
  • Мнения: 269
Бихте ли споделили дали има специалисти от Селена , които правят надежна 4д фетална морфология. Моя лекар ми препоръча Борислав Иванов, но нищо не съм чувала за него

Да не ходиш при Крумов?
За Б. Иванов гласувам с две ръце. Ходих на 3те ФМ при него, апаратът му е мн добър, той е специалист точно на ФМ. Толкова ми допадна, че точно преди 1 месец на 19.04 раждах при него. Препоръчвам го, няма да сбъркаш.

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 365
Бихте ли споделили дали има специалисти от Селена , които правят надежна 4д фетална морфология. Моя лекар ми препоръча Борислав Иванов, но нищо не съм чувала за него

Да не ходиш при Крумов?
За Б. Иванов гласувам с две ръце. Ходих на 3те ФМ при него, апаратът му е мн добър, той е специалист точно на ФМ. Толкова ми допадна, че точно преди 1 месец на 19.04 раждах при него. Препоръчвам го, няма да сбъркаш.


Не при Ямаков съм. Той ме праща при Иванов. Можеш ли да ми кажеш коко продължава прегледа и какво включва, ако не те затруднява. При крумов съм била на гинекологични прегледи само и то преди години

# 723
  • Мнения: 269
http://medline.bg/index.php?p=8&l=1&id=38 - ето за Б. Иванов инфо.

Самият преглед е някъде 20-30 мин, гледа много подробно, обяснява всичко. Отворен е за въпроси и отговаря на всички питания и притеснения.

# 724
  • Мнения: 350
Как стои въпросът с припознаване на детето, ако нямаме брак? Ще ни искат ли нещо по-различно от лична карта на таткото?

# 725
  • Пловдив
  • Мнения: 440
Как стои въпросът с припознаване на детето, ако нямаме брак? Ще ни искат ли нещо по-различно от лична карта на таткото?

Когато раждах през м.март, т.к. бях секцио, отишла една жена при мъжа ми, малко след като съм родила и му дала да попълни и подпише една декларация. На другата сутрин същата жена мина и през мен, за да подпиша и аз въпросната декларация. Това беше.

# 726
  • Мнения: 2
Здравейте на всички мами !
Ще си позволя да дам един съвет на тези от вас, на които им предстои раждане в Селена, искам да спестя на възможно най-много хора, това, което аз преживях там. Месеци след това сънувам кошмари и се ужасявам от случилото с и от болките, на които ме подложиха.
НЕ ПРИЕМАЙТЕ В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ ИНДУЦИРАНО РАЖДАНЕ В СЕЛЕНА. Използва се цитотек-лекарствен продукт/препарат/, който не е предназначен за тази цел, не се продава даже в БГ и най-важното-опасен е за родилката и плода, използването му крие много рискове. И не на последно място - предизвиква неконтролируеми, изключително болезнени и мъчителни контракции.  Знам, че и други болници си позволяват да го използват, но това изобщо не е оправдание за Селена. Благодарение на тази им практика те превърнаха раждането на моето дете в един кошмар, който никога няма да забравя. Момент, който трябваше да е специален и един от най-щастливите за мен.
Съжалявам, че не го проверих какво представлява преди да го поставят. Чух ясно как лекарят каза " сложете цитотек в 12 часа" Вярвах им, че знаят какво правят и че съм в добри ръце, уви, не е било така. Когато попитах акушерките какво точно са ми поставили, какво е наименованието на продукта те ми дадоха уклончиви отговори и в крайна сметка не назовава името.  Реших да проверя - така разбрах какво всъщност са направили, но беше късно. В такъв случай, когато детето е преносено, да ми бяха казали, че всъщност е по-добре да се направи едно секцио и да ми спестят агонията .... да не говорим, че никой не ми обръщаше внимание, сестрите пушеха през 5 мин., тази Пейчинова егати мърлата -идва и се смее като олигофрен, докато се гърча от болки и ми вика, че нищо не можела да направи.... въобще нямам думи ... просто не искам да си спомням никога тази вечер.  Не беше лошо отношението, но не беше и хубаво, мога да го определя като безразлично. Беше им все едно.
Благодаря на Господ, че и аз и детето сме добре и че се прибрахме живи и здрави.

Искам да попитам уважаемите "докторя" от АГ Селена, а и не само докога ще ни третирате като някакви животни ?
ИМАМЕ ПРАВО ДА ЗНАЕМ КАКВО ЛЕЧЕНИЕ СЕ НАЗНАЧАВА И ДА ДАДЕМ ИНФОРМИРАНОТО СИ СЪГЛАСИЕ ЗА ТОВА.  Още повече, как си позволявате да използвате лекарства за язва за да предизвикате раждане  ???


ПОДЛАГАМ ПОД ВЪПРОС ПРОФЕСИОНАЛИЗМА И ЛЕКАРСКАТА ЕТИКА НА ЕКИПА НА АГ СЕЛЕНА !






# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 6 638
съжалявам, ако думите са ти истина, но...регистрираш се днес и държиш точно, да оплюеш болница и Лекари, от които, по принцип мнениата са предимно положителни?

...не, не съм адвокат и никой не ми плаща, за да защитавам Селена, но и двете ми дечица са живи и здрави, благодарение на специалистите там!
Ако някога имаме и трето дете, то избор пред мен няма - единственият ми вариант е и ще си остане именно Селена

# 728
  • Пловдив
  • Мнения: 4 137
Аз раждах предизвикано, по мое желание, с таблетка. Родих за два часа от постъпването ми в болницата. Болките бяха съвсем поносими, дори ме  питаха дали не ме боли......Да се обобщава наедро, не е добра практика, особено за тези, на които им предстои раждане и четат тук. За отношението, което също е субективно за всеки, може да се пише, но за медицинската страна на нещата, особено като не си лекар, не е много адекватно.Цитотекът не е забранен. Продава се съвсем свободно в страни като Швейцария и Гърция. какви игри имат фармацевтичните компании в България е друг въпрос.

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
lindos,епидурална упойка ползва ли?Принципно си е нормално контракциите да са гаднички и непоносими.В какво точно обвиняваш Цитотека?
Доста бременни са родили с него и са доволни.На мен ми го сложиха в устата.Явно за по-добро контрахиране и изчистване на матката след секциото.И,да,не казват какво точно ти дават.Лошо е.Не е нормално.Аз попитах
Пейчнова е отвратителна  Peace

# 730
  • Мнения: 2
Не разбирам защо веднага скочихте срещу мен. Да, регистрирах се вчера за да споделя какво се случи и ако има благоразумни бъдещи мами да внимават с това. Нали за това е този форум, не е само за хвалби.
Не казвам, че в държавните болници е по-добре.  Naughty
Аз не плюя никого, както виждате не съм посочила имена, Пейчинова просто беше дежурна и се вясна един път, което беше достатъчно да я запомня как се държа.
Мен не ме интересува в кои страни е разрешен цитотека, в България не е и никой не ме е питал дали да го използва, което си е нарушение на моите права.
Болките бяха далеч от поносимото, молих се за секцио, никой не ми обръщаше внимание.

Искам да благодаря на доктор Георгиев, отнесе се много адекватно, жалко че дойде накрая.

Епидуралната елфита нещо не ми подейства както трябва, обезболи ми само дясната половина на тялото
Вижте не съм лигла и мога да търпя на болка, но това си беше мъчение, продължило 8 часа.

# 731
  • Пловдив
  • Мнения: 4 137
lindos, аз по принцип не толерирам подобни изказвания и обикновено реагирам доста остро. А сега тактично си замълчах. Не знам кой кого напада. Теб никой не те е нападнал.  #Crazy Поне тук във форума не прочетох такова нещо. Не толерирам използването на грубости, определения, епитети, квалификации. Смятам, че има и други начини да споделиш информация.

Като съм се захванала, да довърша. Аз адвокат на клиниката не съм. В много отношения и аз съм критикувала и не съм била съгласна с някои практики. Имената, които ти не споменаваш са ключов момент в информацията. Кой е лекарят наредил поставянето на таблетката. Да разбираме ли, че не си раждала при дежурния екип начело с д-р Пейчинова. И ако е имало друг лекар, редно е да се упомене кой е бил. Утре друга пациентка може да изпищи със същия проблем. Кажи кой е, да не ходят и други жени при него.  Crossing Arms Как иначе очакваш да си полезна с информацията, която даваш. Или на теб, просто ей така, в деня на детето ти дойде музата да накажеш словесно тези докторя. Между другото една жалба, която няма да анонимна, както тук, до ръководството, ще ти свърши рабата. Това го казвам съвсем сериозно. За това, че се нарушени правата ти. Аз нямам смелост да оспорвам медицински назначения. Все пак не съм лекар. Но пък и аз имам пълното доверие на моя лекар, така че нямам проблем с назначенията му.  Peace

# 732
  • Мнения: 350
Здравейте!

Родих първото си детенце в Селена на 28.05. Ще публикувам разказ за протичането му.
И в отговор на последния негативен коментар ще кажа - безкрайно доволна съм и брагодарна на д-д Ангел Карагьозов. Страхотен професионалист и човек. Ако сега ми каже - тръгвам и отново бих родила при него в Селена без да се замисля. Също нямам забележка нито към сестрите, акушерките или санитарките - гледаха ни като принцеси. Заслужава си всеки лев, който платихме.

Скрит текст:
  Викаха ме сутринта към 7. Отидох - поеха ме сестри- дадоха ми нощница, правиха ми кардиограма, мериха тонове, взеха ми кръв. Моя доктор е Ангел Карагьозов - той преглежда в частния си кабинет, не дава дежурства и визитации в Селена, там ходи само до обед за операции. По негова препоръка ми дадоха свещичка за изхождане преди операцията. Оставих си дрехите и обуките на ММ. Той си тръгна. Мен ме качиха на 3 етаж в стая с 4 легла, компютър и постоянно имаше 2-3-4 сестри и лекари наоколо.Сложиха ми абокат и система (мислех, че много боли, но нищо не се усеща). В стаята имаше и други момичета и те като мен. Сестрите постоянно ни питаха как сме и дори ни развеселяваха. Появи се и моя доктор - пита как съм и каза, че към 10 ще влезем в операционната.Аз пък да не повярваш бях много спокойна. Свещичката 2 пъти си даде своето. След известно време ми стана студено и взех много да треперя. Оказа се, че не е от студ, а от адреналин и е напълно нормално. Казах на ММ,че в 10 влизам в залата и той още в 9:30 чакаше долу на регистратура. В 10 една от акушерките ми каза да ставам и, че е време. Отидохме отсреща в операционната. Седнах на кушетката сложиха ми разни джаджи, за да ми следят показателите. Скоро се появи анестезиологът и другата част от екипа - 2 лекари, акушерка, сестри - общо 4-5 човека. Казаха ми как да седна, но нещо не можех да се наместя, за упойката и взе да ми става лошо. Анестезиологът не успяваше да я сложи, чак искаше пълна да ми бие. Аз отказах и ги помолих за 1-2 минути, за да се стабилизирам. Викнаха др анестезиолог - той от първия път ми я сложи. Докато се усетя краката ми натежаха. Обаче продължавах да треперя.По време на операцията усещах, че ме пипат нещо - но никаква болка. Единствения дискомфорт беше, че повърнах 4 пъти в операция, и още толкова в следродилната зала. В 10:17 беба изплака и ми дадоха да й пипна крачето.В 10:30 ММ я е видял долу. В 11 ме върнаха в същата стая, където бях преди да родя. След 20 мин ММ се качи да ме види и да ме цунка. В 11:40 си движех краката сама. Дойде рехабилитаторка и ни показваше как да движим краката. Дадоха ни да пийваме вода, но аз повръщах, та по-малко пих - явно от някое от лекарствата. Започнах да звъня на тоя и оня да се радват. След 1-2 часа пак дойде да ни показва упражнения - този път за таза. Към 15 часа вече седях седнала и дори станах. В 16 ни изместиха в стаите ни, където сме по 2. Мм дойде да ни види и звъннахме в детската стая да доведат бебчетата за 10 минути да ги видим. По- късно дойдоха родителите ми и свекървата. На другия ден ни махнаха катетрите и пак ни раздвижваха..Всички в болницата са много мили, санитарките минават по няколко пъти на ден, сестрите и лекарите постоянно ни питат как сме, оплаквания имаме ли. Просто нямам думи за отношението им. Нямам забележка за нищо. 2 пъти лекари минават на визитации, а моят си идваше също по 2 пъти на ден да ме види. Благодарна съм му от ввсе сърце.

# 733
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 094
Подкрепям за д-р Ангел Карагьозов- страхотен човек и лекар.

# 734
  • Мнения: 781
Знаете ли дали д-р Васил Даскалов все още води раждания в Селена?

Общи условия

Активация на акаунт