Училища след 4-ти клас, гр. Пловдив

  • 3 885
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 9 714
Ако си мислиш, че в Патриарха в 5-ти клас си клатят краката и не пишат домашни ... ползват сборници не само за самоподготовка по желание, а за задължителни домашни. Ако детето ти е съвестно, няма да има много време за неща, различни от учене. Хич не ги галят с перце. И там има викащи учители, но диванетата няма как да бъдат надвикани по друг начин. А иначе кротките ни вкъщи дечица са трансформират в училище и може да се нагледаш на какви ли не пуберски изпълнения. Това е повсеместно.  
Местиш си детето в училище с по-ниски изисквания и готвиш пачката за частни уроци още от 5 клас, та детето ти да е добре подготвено. Че в 7 клас става страшно.

P.S. детето ми е в Патриарха, специализирана паралелка БЕЛ. не е от най-ученолюбивите, не е отличник, но със сигурност е с доста по-добра подготовка от отличници от други училища /поне по резултати от състезания/.

Последна редакция: пн, 27 окт 2014, 14:25 от dundi73

# 16
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 332
dundi73, някои родители обичат да се подсигуряват с допълнителни уроци /индивидуална работа или школа/. А учениците от елитните масово са по частни уроци. Рядко ще има някое запуснато.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 9 714
dundi73, някои родители обичат да се подсигуряват с допълнителни уроци /индивидуална работа или школа/. А учениците от елитните масово са по частни уроци. Рядко ще има някое запуснато.

В 7 клас всички са на уроци и курсове, това си е индустрия.
говоря за 5 и 6 клас. Там ходещите на уроци поне в класа на моето дете са 1-2  Peace
това, че моето досега не е ходило на уроци, не означава, че е запуснато.

# 18
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 332
...това, че моето досега не е ходило на уроци, не означава, че е запуснато.
Ти нали беше учител?
Скрит текст:
Нормално е да не е на уроци, черпиш актуална информация от колегите си кое е важно и на какво да наблягате, кои помагала са добри... Опитът ти за работа с различни деца също не е за пренебрегване. С цяла сюрия щом се оправяш, та едно родно пиле ли ще ти се опре  Laughing

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 9 714
Не съм учител, това съм учила, ама не го работя.
Повярвай ми, сигурно бих се справила по-добре с един клас, отколкото с моето у дома ...  Grinning
И да, вярно е, че се информирам и следя постоянно какво става в училище.

# 20
  • Мнения: 1 053
Ох какво се "хванахте" за тези домашни не мога да Ви разбера.........
Казвам Ви,че не ми допада училището,а Вие домашни,та домашни,ами то е ясно,че никъде няма лесно,но има училища където децата хем си учат уроците,хем си ходят с мерак на училище  и не са под стрес -за мен това  е по-важно за детето ми,отколкото дали днес ще има 5 или 6 по БЕЛ.
А пък това ходене по части уроци от няколко години имам чувството,че стана нещо като мода,преди време пак се учеше много,но нямаше такова нещо-сега всяко трето дете е на частни уроци???
А между другото имам 2 приятелки,които доста пари дадоха за частни уроци по математика,а резултата е нулев,така че всичко опира до съзнанието и упоритостта на децата. То нека да не му се учи,та ако ще и по всички предмети да е на частни уроци все тая.

Отклоних се от темата,но ще очаквам и други отзиви освен за Патриарха и Райна Княгиня  Peace Peace
И ако има майки на които,децата им след 4-ти клас учат в Алекото,също ще се радвам да споделят мнението си.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 9 714
Ти заговори за многото домашни, та затова ти казваме, че за добро ниво на подготовка, се иска много работа и вкъщи. Учебниците са направени така, че да покрият средно ниво на знания и умения, а в началното училище - стриктния минимум, поне според мен.
Щом не харесваш училището, всяко друго би ти свършило работа. А и няма гаранция, че в другото детето ти ще се чувства по-добре.
Моя позната сr премести детето от Патриарха в Антим Първи след втори клас, защото тя не харесваше училището. Така че може още сега да го махнеш от Душото, за да не се тормози. Хем ще решиш дали те устройва другото училище или ще мислиш за още по-друго след 4 клас. Тогава, така или иначе, много деца сменят училищата, паралелките и т.н.  

За частните уроци - това си е индустрия изцяло в сивия сектор. Там годишно се превъртат милиони левове от родители към учители. За съжаление системата ни на образование е такава.

Последна редакция: вт, 28 окт 2014, 11:19 от dundi73

# 22
  • Мнения: 1 053
Ти заговори за многото домашни, та затова ти казваме, че за добро ниво на подготовка, се иска много работа и вкъщи. Учебниците са направени така, че да покрият средно ниво на знания и умения, а в началното училище - стриктния минимум, поне според мен.
Щом не харесваш училището, всяко друго би ти свършило работа. А и няма гаранция, че в другото детето ти ще се чувства по-добре.
Моя позната се премести детето от Патриарха в Антим Първи след втори клас, защото тя не харесваше училището. Така че може още сега да го махнеш от Душото, за да не се тормози. Хем ще решиш дали те устройва другото училище или ще мислиш за още по-друго след 4 клас. Тогава, така или иначе, много деца сменят училищата, паралелките и т.н. 

dundi73, явно четеш между редовете.......домашните,че са много е факт и това го казват всички учителки от частните занимални,че Душото е училището с най-многото домашни.Както казах до 4-ти клас дават добра основа на учениците и не желая да местя детето ми, въпроса ми беше за училище след 4-ти клас???
За учебниците пък въобще няма да коментирам,защото особено Околния свят е написан на такова ниво,че едва ли едно дете във втори клас ще разбере какво го питат.
Не искам да се отклонявам от темата,имам конкретен въпрос,ако някой има мнение по него,нека го сподели,иначе има доста други теми за образователната ни система  Peace

# 23
  • Мнения: 382
И ако има майки на които,децата им след 4-ти клас учат в Алекото,също ще се радвам да споделят мнението си.
Догодина ще дам информация за "Алекото" за пети клас - в момента е 4-ти Simple Smile. Но са ми казвали познати, че основата е добра и не се изхвърлят прекалено много с натоварването. За местене и аз се чудя, но има време до май.

Общи условия

Активация на акаунт