Сняг октомврийски навън вали, сладкарничка за книги отвори врати! - 18 тема

  • 24 453
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 10 712
Гиговче, дано по-скоро пуснат тока при баба ти и дядо ти  Praynig
Ама наистина, тази година само бедствия и наводнения! Сега и тази подранила есенна зима   ooooh!
Нара и Авлига как ли са?  Rolling Eyes По новините казаха, че и в Бургас са обявили бедствено положение ...  Confused

И аз съм за Евилан да се включи  Hug

Гледах двете серии на филма "Худини". Хареса ми  Peace
Научих интересни неща. Например не знаех, че Артър Конан Дойл се е интересувал от спиритизъм, а съпругата му е била медиум  Shocked

# 46
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Здравейте, другаркииииииииииии!!!!!  Hug

Благодарност за новата тема, Мижжж!!   bouquet

На kabo6ar не знам дали казах, "Добре дошла", но да се чувства поздравена!!

Ъъъъ, и не че ми е работа, но ако Дом'съвета реши, може да включи за участие и evilan.  baby_neutral

По повод туршииите - две години подред правя сурови - 'ала мои си импровизации. И да ви кажа - ядат се  Laughing
За тази година (и тази вечер) си направих второто (без захар) и последно сладко. На идния "Св. Парастаз", зареждам пастърмата .... и да съм жива и здрава, че така ги гледам домашните..., по точно домашния и домашната.  Heart Eyes

Та днес  -  сладко правих, хойках по улиците и чистих.. Време за книжки - в леглото.
Понеже чета една от последните актуални книги - за сега споделям мнението за нея  ("Книжарничката ...") - нищо, кой знае какво.

Девичка, честита и успешна нова работа!!   bouquet (не помня дали ти я честитих  Embarassed )

Някога, когато си имам моя къща, ще си имам съдомиялна (макар да ми е любимо мието на чинии) и помощница да глади (това ми и най-омразно  Sick )

По повод депресиите - аз не влизам в такива, когато е дъждовно, мрачно и снежно..  Blush Ми, какво да направя - хубаво ми е! В големите жеги и слънце ми се мре.  Cry Е, мре ми се и в други моменти - например безпарични..  ooooh! или едни такива страхливи и неуверени.. Ама гледам да не мисля за тях, че аман  вече..  Confused
Иначе пия вигантол + К 2 + магнезий и разни други добавки, в комбинация с бялото винце, книжката и идеите за пътешествия, както и неспирните мечти.. какво друго да му трябва на човек!?  Sunglasses Шопинг терапия не ми помага, освен ако шопинга не е за земя, вместо парцали.  Laughing Е, може и хубав мъж - мияч или гладач, например  Whistling
Простете таз' вечершното ми откровение.  Blush

Нарче, поздравявления за народните танци!!  Hug
Моето сърце бие в 7/8 ритъм и гайдите са втория ми глас... Ама пусто да остане - нито мога да пея, ни да го играя или свиря  ooooh!

п.п. По Радио 1 пуснаха преди около час Дунавското хора, та поиграх на Марс  Blush

# 47
  • Мнения: 5 776
Любимото ми радио  Heart Eyes
На него спинкам, да живее нета  Laughing

# 48
  • София
  • Мнения: 3 281
И аз слушам Едно Simple Smile
Благодаря за новата тема!
Започнах "Танграта", която ми е подарък от Точ от предишната игра - не те пуска тази книга  Crazy лелееее... досега четох, не мога повече, заспивам, но не се стърпях да споделя с вас удивлението си от тази авторка..  Heart Eyes
 Hug

# 49
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Добро снежно утро от нашенско!


Рейнче, значи за Книжарничката мнението ни се припокрива, за народните песни и танци - също /свирила съм на тамбура, пяла съм в женски народен хор, потропвам хорца от сърце...и аз мисля да ходя на народни танци, ама много задължения имам на главата, та времето не стига.../

Мариша, така е с Танграта - чете се на един дъх, днес ще имаш време за нея мисля.
Отивам да правя кифлички за гладниците.

# 50
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Много тъпо - писах, писах и форума реши да падне.  ooooh!

Добро утро!!   bouquet

Нарче, жива и здрава да си!!  Hug   bouquet   bouquet   bouquet
Честит празник на всички празнуващи и близките им!   bouquet
Честит професионален празник и на онези, които днес имат такъв! Точ!?  newsm78

Мариет, много хубава зимна снимка!   bouquet
Ще се запиша на танци, когато някъде близо до нас, се открие нова група за начинаещи.  Grinning

Танграта е хубава книга.. Аз чакам да дойдат зимните месеци, да натрупа повече снежец и да се гушна на дивана с Трънските разкази. Миналата година ги четох в края на декември. И ми беше много хубаво.

Изчезвам по къщни задачи. ooooh!

# 51
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Добро ви снежно утро  Hug
Първо да честитя имения ден на нашето момиче Нара     bouquet
Честит празник мила,да ти е живо и здраво именцето,да те споменават с любов! И да пърхат мнооого пеперуди..любовни... Sunglasses


Благодаря на Миж за старанието и хубавата тема  Hug

У наше село също е снежно,падат едни бели хубави снежинки и познайте кой е най-доволен от това-детето разбира се.... Laughing .Цял ден вчера тича до прозореца и ги гледа,а когато излязохме навън като козленце хукна по пътя и крещи на всички:
Happy snowman.......... Mr. Green

И аз като една добра мама го оставих да се напалува и намокри прилежно в снега.... Flutter

Щастието е двойно!

Връщам се да ви чета,докато дечурлята не са се излюпили още ..
Гуш и един снежен поздрав с любимото филмче на Мария..тематично за времето... Wink



# 52
  • София
  • Мнения: 6 210
Честит празник, Наричка  Heart Eyes! Бъди все така сърдечна, емоционална и сладка, каквато те познавам, макар и виртуално. Ти си един голям сладкиш Hug!

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 13 532


Животът на всички ни е като кръговрата на слънцето. И най-тъмната нощ е обречена от изгрева.

Прекрасен неделен ден на всички, днес съм решила да чистя по някое време и да чета кижка Grinning

Наричка


Весел празник на всички празнуващи и техните близки!

# 54
  • София
  • Мнения: 4 903
Честит Имен Ден, Нарче!
Да си жива и здрава, винаги така позитивна и да ти се случват само хубави неща!
 Hug

Да почерпя и аз, че моят татко днес е именик  Heart Eyes


Много добре ми дойде този един час в повече сутринта.
Наспах се, пих кафе, мотах се доволно, а е едва 10:30ч.  Laughing
Снощи писах до късно, поемата ми е наполовина готова. Днес се надявам да я довърша.
Доволна съм от себе си.

Хубав ден на всички, нищо, че е студено!
Важното е да е топло на душата, затова грабвайте книжките и мързеливо на дивана да ви е днес!
 Hug

# 55
  • Мнения: 10 712
Добро утро и честит Димитровден!!!  Hug
Бъдете живи и здрави, именници!!!  Grinning Свети Димитър да ви закриля и да ви помага  Hug






А на нашата принцеса Дими специално пожелавам и една голяма любов с нейния принц  Heart Eyes
Да си жива и здрава, миличка! Много те обичам!!!  Heart Eyes




# 56
  • Мнения: 5 405
Ох, колко много сте изписалиии. Вчера цял ден съм била по пътищата, точка А Черноморец, точка Б Павликени, точка В Сухиндол. Такива емоции, такова притеснение, такъв дъжд, виелици, сняг, ужас.... много добре са направили тези, които са имали път за някъде и са се върнали!!!!! Днес пък ще пътувам към София, дано всичко с влаковете е наред, че и часа сменихме, та дано не е пълна емоцията и днес  Sick


Честит празник на именниците в темата! Да сте здрави, щастливи и засмени  Laughing Hug

# 57
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Честит Димитровден! Да са честити тези, които носят това хубаво име. Носете го с гордост, да пребъдете!  
bouquet

Нара, дано Свети Димитър ти носи здраве, късмет и те закриля. Бъди все така сърдечна и топла. Емоциите ти да са винаги положителни, пеперуди да пърхат в теб и около теб винаги. Обичам те, мило момиче!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes



 Ох, като чуя за народни танци, ми се заиграва и на мен. На танцова не ходих навремето, защото баща ми беше против. Впоследствие пак поисках, сега пък друг е против това.  ooooh! А аз искам...Ще го направя тайно един ден.  Crossing Arms Тропа ми се. В часовете по музика учим нар. песни, играем с децата, страхотни са, обичат и да танцуват,  и да пеят, с удоволствие лепят, рисуват, режат - творчески личности са, точно за каквито мечтах.  Heart Eyes

 Сънувах Киф. Дано да пише, че много я мисля.  Praynig
 
 Хубава снежна снимка, Мариетко.  Simple Smile Тук вали дъжд, мрачно и грозно е,  точно грозно. Времето мъчи. Не мога да намеря красотата, честно. Красивата есен не изглежда така. Ще чета книга, досега слагах печати с удоволствие. Справят се дечицата, заслужават награди, ама мисля, с какво да ги изненадам приятно.  Thinking

 Уютно да ви е днес!  Hug Радвам се, че съм сред вас!
 
 Дописвам:

 Мисля, че evilan отдавна се доказа като сериозен човек. Няма какво да го мислим и решаваме - тя е вече при нас като участник.  Peace

Последна редакция: нд, 26 окт 2014, 11:20 от neli mar4

# 58
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Идвам да ви поздравя. Как я обичам тази песен.  Heart Eyes



Гиговче, дано да се оправи положението при баба и дядо. Милата, как ли ги мислиш. Да са ти живи  и здрави!  Heart Eyes

Рейнче, толкова си интересна. Дали ще се запознаем лично някога.  Party

Миле, у вас е раят. Такива приказни неща се случват, ти създаваш уют.  Heart Eyes

 Кали
, ние ще прочетем ли написаното?!  Wink

Дев, що не си по-постоянна тук?  Thinking Heart Eyes

Мариша, завиждам ти за "Тангра". Ще я чета някога отново, но ми е още в съзнанието. Помни се и се преживява дълго тази книга.

Точ защо ли не пише.  Thinking Но не е само тя.

 Радио 1 е и мое любимо радио. Има защо да се слуша. МарияHug!

 Да прегърна  и Кости, че тя никога не ме забравя.  Hug Hug Hug

 Прегръщам всички и ви обичам!  Heart Eyes

# 59
  • София
  • Мнения: 4 903
Кали, ние ще прочетем ли написаното?!  Wink
Който има желание, разбира се  Wink

Общи условия

Активация на акаунт