Милена Дамянова - шеф на "Просветата"?

  • 3 848
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 984
Какво мислите за този съвсем реален вариант?
(по прочетено от тук:http://nakratko.bg/category/59/65416/)

# 1
  • Мнения: 7 779
все някой трябва да бъде шеф на Просвета.
аз пък се чудя защо е необходима нова тема за това  newsm78

# 2
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Логично е. Дали ми харесва или не е съвсем отделен въпрос.

М. Дамянова беше заместник министър при предишния мандат, а министърът тогава беше оттеглен около седмица преди оставката на правителството. Името й не се свързва със скандали (в политическия смисъл на думата). Лице е на законодателна промяна, подкрепена от спечелилата изборите партия - така че назначението й е, бих казал, политически задължително.

Това, че  например аз имам някои забележки към законодателните й виждания е нормално и даже желателно, но това не прави назначението й скандално.

# 3
  • Мнения: 548
Дано да не стане! По нейно време всъщност тя движеше всичко в министерството! И оттогава започнаха гафовете по време на НВО, матури за зрелостници, по олимпиади и т.н. Допълненията в "новия" закон за предучилищно и средно образования тръгнаха от нея,но не се приеха до ден днешен! Там трябва човек преминал през всички стъпала в образованието- както казва Мечо Пух:" Колкото повече- толкова повече" ,Да врял и кипял в тази работа!И да обича учителското съсловие, а не да смята, че те са магарета- колкото по-ги товариш, толкова повече да те обичат!Дано да не е  вярно! newsm03

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Много ти е лабилен източникът("твърди „Преса”, позовавайки се на източници от екипите, участващи в консултациите"), за да го коментираме в отделна тема. И автор на статията няма. А ти май беше ми се смяла за непотвърдената информация. Я да видим сега кой твори смехории:
...
Смехотворно е, че вярваш на "информация", която можеш да си купиш за жълти стотинки по улиците и е безплатна в интернет.
Не се ли запита поне този ... защо не си цитира източниците?! А се имаш за що-годе интелект.
....
Иначе има теми за политика.
Като изберат министъра, като поработи малко в екип с останалите и тогава ще имам мнение. Така наизуст само Мишона може да говори.

# 5
  • Мнения: 8 567
Аз имам мнение и то хич не е добро, дано е претърпяла катарзис.
Спомените ми са от липсата на всякакъв диалог по повод проектозакона за образование, привидно имаше такъв - кръгли маси уж и т.н, но само привидно.
Запомних я с това, че нещо и пречеха СМГ и подобни в прогимназиален етап и искаше да унищожи една успешна практика.

По принцип мразя хора, които са в състояние да съсипят нещо доказано работещо.

Последна редакция: нд, 26 окт 2014, 00:29 от нова

# 6
  • Мнения: 984
Имаше страхотен скандал покрай опитите й да представи проектозакона за образованието като "общоприет", като излъга обществото, че са проведени съществени дискусии и че и учителите, и родителите, са съгласни с проектозакона.

Поредица лъжи .

Последна редакция: нд, 26 окт 2014, 05:26 от Мишона

# 7
  • Мнения: 15 265
Имаше страхотен скандал покрай опитите й да представи проектозакона за образованието като "общоприет", като излъга обществото, че са проведени съществени дискусии и че и учителите, и родителите, са съгласни с проектозакона.

Поредица лъжи .


Така беше и законът или поне това, което беше представено като проект имаше много неясноти - добри идеи без да бъдат обезпечени като реализация и  по лоши от сегашните /лично мнение/.
Не съм съгласна обаче, че г-жа Дамянова е в основата на този проект. Това е работа на екип, който се предполага, че е от експерти, включително и учители с опит, така че нейната роля се свежда до това да формира този екип и да защити пред обществото "продукта" му.
В този ред на мисли отивам към "все тая" дали ще е Дамянова или друг министър на образованието. Който и да заеме поста, той ще се подчини на някакви изисквания, които не е задължително да бъдат в полза на обществото, защото от доста време първо изпълняваме изискванията на ЕС, после възможностите на управляващите /тук вече иде реч за цялата макрорамка на управление и образованието идва като част от нея/, после идва потенциалът на самия министър и т.н.
Да бъде човек с опит и доказал се в образователната сфера е чудесно, но това не значи, че ще е добър ръководител.

# 8
  • Мнения: 14 478
Аз имам мнение и то хич не е добро, дано е претърпяла катарзис.
Спомените ми са от липсата на всякакъв диалог по повод проектозакона за образование, привидно имаше такъв - кръгли маси уж и т.н, но само привидно.
Запомних я с това, че нещо и пречеха СМГ и подобни в прогимназиален етап и искаше да унищожи една успешна практика.

По принцип мразя хора, които са в състояние да съсипят нещо доказано работещо.
И аз мисля като теб.
Помня я с грешния прочит на ЕС директивата. ЕС директивата беше , че държавата е длъжна за всяко дете да има място в детска градина, а нашата мома го прочела като "всяко 4 годишно е длъжно да ходи на детска градина".....ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!

# 9
  • Мнения: 984
Този гениален замисъл със задължителноо "образование" на четиригодишните все още си стои в законопроекта. Стоят си и останалите абсурди, които, ако се не лъжа, минаха на първо четене. Сега като си представя заявката на Дамянова да е "партиен експерт", кавото и да значи в действителност това, направо потръпвам в очакване да видя как Дамянова ще защити законопроекта в Пленарна зала.
Няма да е за изпускане и световната лъжа, че законопроектът е приет от, цитирам, "общността на експертите", изречена в Нарсъбранието.

Мама Нана, Дамянова е част от "експертната група", която разработи концепцията на законопроекта. Още по времето на Даниел Вълчев.Вълчев успя да въведе делегираните бюджети без каквато и да е подготовка на средата, и на тази паза възникнаха училища с по 1260 ученици. Количеството за сметка на качеството.

Аз смятам, че, наистина, делегирания бюджет е нещо изключително ефикасно, но само и единствено, ако едновременно с него се приложи изцяло принципът "парите следват ученика". Дамянова, обаче, не признава правото на съществуване на алтернативни на МОНските училища. Така, изпробвани и доказали се практики, не могат да се приложат в България, заради тесногръдието и еснафщината (това е думата) на хора взели се за експерти, понеже имат партийно позволен достъп до формиране на политика в областта на образованието.

# 10
  • Мнения: 14 478
Силно се надявам Миленчето да няма възможност да се развихри отново в бъдещото правителство. Но аз нямам други очаквания, освен лоши такива, към бъдещото правителство и няма нещо неприятно , с което биха могли да ме изненадат.
Казано накратко-очаквам нови глупости и нови идиотщини облечени в точки и алинеи...

# 11
  • Мнения: 15 265

Мама Нана, Дамянова е част от "експертната група", която разработи концепцията на законопроекта. Още по времето на Даниел Вълчев.Вълчев успя да въведе делегираните бюджети без каквато и да е подготовка на средата, и на тази паза възникнаха училища с по 1260 ученици. Количеството за сметка на качеството.

Ау, това не го знаех. Мислех, че в качеството си на зам. министър е от ръководната част. Ако наистина пак се тръгва от партийни експерти, а не се обмислят нещата от хора, които наистина знаят какво правят, не е добре.
Да се надяваме, че в МОН ще влезнат и разумни хора /то останаха ли такива, които да искат да се занимават с капризи на спечелили народното доверие/ и  вече стария проект за закон, да бъде преразгледан и тогава да влезе в НС, а няма да започнат от "минал на първо четене".
Изобщо наивно вярвам за нова концепция в образованието, водеща до грамотност и наистина някаква степен на образованост у децата.

# 12
  • Мнения: 14 478

Изобщо наивно вярвам за нова концепция в образованието, водеща до грамотност и наистина някаква степен на образованост у децата.


То за да стане това тези дето пишат закона трябва да са грамотни и образовани. А аз напоследък (последните няколко мандата) съм останала точно с обратното впечатление.
И не само аз де...
По делата им личи...

# 13
  • Мнения: 7 779
аз съм на мнение ,че която от вас да направят министър на просветата пак няма да се справи според очакванията.  всеки си има различни изисквания , различни виждания по въпроса. винаги ще има недоволни.

# 14
  • Мнения: 14 478
аз съм на мнение ,че която от вас да направят министър на просветата пак няма да се справи според очакванията.  всеки си има различни изисквания , различни виждания по въпроса. винаги ще има недоволни.
Затуй, Бонго, като не могат да не пипат закона. По-добре лош закон, отколкото по-лош нъл тъй?
Че накрая 4 годишните трябва да перат пешкира затова, че някоя не може да чете с разбиране...

Общи условия

Активация на акаунт