До Декември времето почти изтече, идва малко Коледно човече!

  • 28 188
  • 737
  •   1
Отговори
# 660
  • Варна
  • Мнения: 261
Галка, честито ви бебче! Нека много да ви радва и много да си го гушкате! Simple Smile

Честит имен ден и на всички именници! Simple Smile

# 661
  • Мнения: 509
Sheytan, най-безобидното е физиологичен р-р или морска вода, също Низита. Нз дали конвенционалните с ксилометазолин са подходящи за бременни, но защо пък да не са, те действат локално. И вит. С за пиене.

Момичета, аз пък го закъсах с хемороиди. Не съм имала констипация от доста време, вероятно заради съсредоточаване на кръв в областта и от залежаването се надуха. Някой знае ли подходящ за бременни мехлем? Sick

Последна редакция: сб, 08 ное 2014, 10:12 от Dakota

# 662
  • Мнения: 1 604
Re: До Декември времето почти изтече, идва малко Коледно човече!
Здравейте момичета.Аз не съм писала в групата, но постоянно съм ви следила.Искам да се похваля, че на 6-ти се роди моето момче Дарин с термин 5-ти декември.Роди се в АГ-Варна след една много трудна бременност със секцио.Тежи 3100 кг и засега сме добре.Днес трябва вече да ми го дадат-стискайте палци.

Галка, жив и здрав да е малкия Дарин. Ние сме избрали същото име и веднага ми легнахте на сърцето   bouquet. Стискам палци скоро да сте си вкъщи. Бързо възстановявне ти желая и едно послушно и хубаво детенце. Дръж ни в течение какво се случва около вас.

Днес е един много хубав празник. Ако очаквахме момиче, щеше да е Михаела. Невероятна благозвучност има това име, поне на мен таками звучи. На всички празнуващи- честито.

Аз тази нощ ставах около 1500000 пъти до тоалетната. То не бяха контракции, то не беше малка нужда, то след това въртене. И сега за клапак ме боли коляното. А не съм го удряла. Явно и то е пред разпад. Настроението ми става все по- лошо. Искам да е декември вече #Cussing out

# 663
  • Мнения: 559
Привет мамита!  И аз ставам все по-честно през нощта до тоалетна, много е досадно #Cussing out
Бях на преглед вчера, доки ме похвали, че изглеждам добре, само дето не се чувствам така. Иначе съм 16+ вече досега, качила съм 1 кг за 2 седмици, а бебо 200гр. Той отново върви напред и едър, доки каза- Бебето едро върви, не знам, ти си доста дребна...-Какво трябва да  означава това, не разбрах. Докато бях на записа, аушерката ми посочи контракциии, пита ме усетила ли съм ги, а аз нищо не усещах през цялото време newsm78. После пък доки каза, че това не са контракции а са движенията на бебето, но повече вярвам на нея...Иначе бебо се чувства добре вътре, което ме радва, не мисли да излиза още Simple Smile Малко почвам да се притеснявам за това секцио, дали ще се възстановя бързо и ще съм в кондиция за бебо,прочетох тук-там и малко се стресирах. А как стои въппросът с кърменето за мамите секцио? Те имат ли повече проблеми с него ?

Галя, жив и здрав да е малкият Дарин, на теб също бързо възстановяване!  bouquet

# 664
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Galka, честото момченце! Да расте здрав и щастлив и да ви радва!   bouquet

# 665
  • Мнения: 86
Добро утро и от мен Simple Smile

galka, честито бебче. Много, много да ви радва!

sisku, благодаря за съвета, има резон. Но тук съм изключена от здравната система, и трябва да ходя да се занимавам в нап да си възстановявам правата, и реших че това е безсмислено след като съм за определен период от време тук.
Реших че ако се "опра" на ЕС законодателство ще ми е по-лесно - да, по-лесно ми е, ама явно на докторите не чак толкова  Laughing така ли или иначе си се плаща в Бг за ултразвук и тонове, така че не е голям проблем сега, просто ме е яд, че правата ми като Европейски гражданин се потъпкват  Close

sossy добре дошла. Това че си могла да видиш раждане на живо е супер, аз бях започнала да гледам едни серии на ббс май бяха, one born every minute, които порследяват процеса на раждане при няколко родилки, но реших, че е прекалено много и само ще се наплаша  Grinning

g-style, уф и аз искам да се приключва вече... Побърквам се, един ден бебето е много активно, на следващия не е, имам болки, нямам болки, вече не знам кое е нормално и само се притеснявам.  Ще откача #Crazy

# 666
  • Мнения: 42
Galka, честит малък мъж! Бързо възстановяване и скоро да се гушкате на топло вкъщи.
Аз също имах проблеми със съня тази нощ, то не беше въртене, WC, контракции, ритници, ужас. Сега ми е тооолкова мързеливо.
Цитат
Момичета вие с какво лекувате хрема. То моето са запушени синуси. Аз и без това едвам дишам, а сега направо незнам.
Аз се справям със сребърна вода или Стеримар, при мен помага Simple Smile
Dakota, аз съм с тази екстра хемороид от 5-ти месец. Не ме боли постоянно, по-скоро е неприятно усещане, което ме дразни адски много, не знам как точно да го обясня. На мен ми помага Дефламол, а когато положението е повече от нетърпимо слагам бучка лед, стискам зъби и търпя. Дано съм била полезна Simple Smile

# 667
  • Мнения: 86
Привет мамита!  И аз ставам все по-честно през нощта до тоалетна, много е досадно #Cussing out
Бях на преглед вчера, доки ме похвали, че изглеждам добре, само дето не се чувствам така. Иначе съм 16+ вече досега, качила съм 1 кг за 2 седмици, а бебо 200гр. Той отново върви напред и едър, доки каза- Бебето едро върви, не знам, ти си доста дребна...-Какво трябва да  означава това, не разбрах. Докато бях на записа, аушерката ми посочи контракциии, пита ме усетила ли съм ги, а аз нищо не усещах през цялото време newsm78. После пък доки каза, че това не са контракции а са движенията на бебето, но повече вярвам на нея...Иначе бебо се чувства добре вътре, което ме радва, не мисли да излиза още Simple Smile Малко почвам да се притеснявам за това секцио, дали ще се възстановя бързо и ще съм в кондиция за бебо,прочетох тук-там и малко се стресирах. А как стои въппросът с кърменето за мамите секцио? Те имат ли повече проблеми с него ?

Ох по добре едро да върви, отколкото да се притесняваш че е малко... Wink

Иначе за секцио, не би трябвало да имаш проблем с кърменето. Една позната роди края на мин месец секцио, видях я на следващия ден след като я изписаха от реанимацията, беше си ОК, гушкаше си бебо вече. Изписаха ги на 6тия ден, тя на следващия беше навън с количката на разходка. Няма нищо страшно, всичко ще е наред.

# 668
  • Мнения: 958
Галка, честито момченце Дарин! Да ви е жив и здрав и много да ви радва!   bouquet Разкажи за проблемите и за раждането, сподели с нас Hug

g-style, и аз съм по същия начин..Вече искам да дойде моментът за раждане, не се чувствам добре изобщо, настроението ми е на много минус... Close Тежи ми, трудно ми е да върша каквото и да било, дори и най-елементарните работи са ми трудни, имам чести контракции, бебо ми играе върху ребрата, ходя до тоалетна през 1 час денонощно..Много ми е мъка вече....Стискам много много здраво зъбите напоследък, че направо ще избухна в един момент, наистина не се чувствам добре вече Confused

# 669
  • Мнения: 559
По повод изнервянето на всички, вчера акушеркат на тоновете каза-всички бременни нямат търпение да родят, ама то е както малките деца искат да порастнат- после виждат ,че не е толкова добре и е по-хубаво да си останат малки..?!!СТоях и я гледах и и казах- аз не знам бременна, която иска да остане такава и не виждам какво по-лошо следва след това?! И тя-ами наслаждавайте се на свободата си, че после цял живот съзнанието ви ще е другаде, няма значение дали ще е на 2, на 10 или на 22 години, все мисълта ти ще е в него... И това явно е нещо лошо?!
Моя мъж наскоро го питали как съм и той отговорил-коремът расте, настроението се влошава.  Grinning Нормални неща, мами малко остана и времето ще мине много бързо, да не го мислим много много Simple Smile

# 670
  • Мнения: 50
Честито на Галка, за мъжлето Дарин! Много хубава новина за начало на деня. Голямо, здраво бебе, браво

# 671
  • Мнения: 509
sossy, благодаря, bouquet ще пробвам като начало леда да се прибере малко.

И аз вече нямам търпение - не само да го гушна, но и непрестанните притеснения и тревоги ми идват вече байгън, трудно се завъртам в леглото, трудно ставам и вървя... Ама да изкараме и другата седмица, да влезем в 37-ма и почва чакането. Вече ми е нервно, де...

Бях си поръчала слинг, току-що пристигна Simple Smile

Последна редакция: сб, 08 ное 2014, 11:58 от Dakota

# 672
  • гр.София
  • Мнения: 48
Галка, честито ти момченце  smile3525 ,да е жив и здрав Дарин, да расте силен и умен мъж!

Честит празник на всички празнуващи днес!

# 673
  • Мнения: 109
И аз с предната бременност като влезнах в 9 месец, само това повтарях и се оплаквах, че исках вече да излиза и да ми олекне. Всички ми казваха- имаш още малко да почиваш- докато си го носиш с теб навсякъде, става с теб и ляга с теб. Наистина после идва по- трудното, но е прекрасно трудно.  Wink

Аз да попитам, смятате ли да давате вода на бебето? Когато каката се роди изчетох какви ли не статии и препоръки, дори и за подсладена вода чух , но тя до 1 г. почти не е пила и то по нейно желание. Сега не знам как ще процедираме- май бебето само ще си покаже. А от позната, която живее в Германия знам дори, че там до 6 м. въобще не се дава, та затова питам ако има някой по- запознат.

И още нещо, което се сетих- АГ ми препоръча- още като влезнах в 8 мес, че гърдите( по-скоро зърната) трябва да започнат да се мажат с Гармастан и като влезна в 9 мес. да ги третираме да загрубеят, но не ми е обяснила още как точно, за да няма рагади по- нататък. Аз такова нещо с каката не съм правила, та ми е чудно сега изобщо да ги подготвям ли по някакъв начин?  newsm78

Честито на мама Галка! И на всички празнуващи днес!   bouquet

# 674
  • Мнения: 54
Честито Галка,каква хубава новина в тази мрачна съботна сутрин .Да сте живи и здрави и ти и малкия ти принц  Дарин .Бързо възстановяване и прибиране вкъщи да се гледкате. smile3525 smile3525 smile3525

Dakota и на мен ми излезна хемороид и то в момента в които пиех антибиотик заради бактерия в урината ,и ми беше н екав пален кошмар но от няколко дни се поуспокоиха нещата и не ме боли толкова ,но пък се оказа ,че съм лепнала некви гъби ,въпреки стрикната хигиена която спазвам там отдолу и вече наистина неиздържам  smile3511 smile3511 smile3511

И накрая да кажа ,че положението с настроението при мен е същото като при Ади,чувствам се супер изморена,зле и тромава ,ако реша да изчистя го правя за 3-4 часа напочивки ,отделно ММ два 4 дни си е вкъщи и само ме юрка да излизаме нагоре надолу по магазините и да се купуват некви неща най-вече за нас ,защото за бебо имаме всичко без количка ,направо нямам думи  Weary Weary smile3518

Общи условия

Активация на акаунт