До Декември времето почти изтече, идва малко Коледно човече!

  • 28 153
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 614

politam, по въпроса ти за секциото и кърменето, наличието и количеството на кърмата не зависи от начина, по който се е родило бебето Simple Smile Най- ми е забавно като чуя "Ами не можах да кърмя, защото бях секцио" Wink Няма такова нещо. Организмът на всяка жена я подготвя за този процес и когато се роди бебчо, ако му се предложи, засуче правилно и суче редовно, кърма ще се произвежда и ще има Peace Приеми го като опит, споделен от мама родила секцио и кърмила 18 месеца Heart Eyes Hug  Възстановяването е индивидуално, наистина.. Мен ме оперираха в 10 сутринта, в 4-5 следобед вече ставах до тоалетната и се разхождах из стаята Simple Smile Е, след това трябва да се пазиш известен период от време, да не вдигаш тежко и т.н., но всичко се преживява, минава и заминава Simple Smile Пожелавам ти да се възстановиш бързо и ти! Simple Smile

Манито, и аз като теб - на каката не съм давала вода поне до 6-7 месец някъде. Ако бебето е само на кърма, няма смисъл от вода Simple Smile След шестия месец вече като се захрани тогава може да се дава, за да не се запича от твърдите храни, които започва да яде. Поне аз така процедирах де, и сега пак така смятам Simple Smile Peace


Напълно подкрепям Мимченце и споделям същия опит и със секциото и кърменето и с (не)даването на вода.  Peace Разбира се това важи за кърмени бебета. Тези на изкуствено мляко трябва да пият вода задължително.

За нос аз ползвам Сребърна вода + клеева тинктура (на 10мл + 2-3 капки). Действа много добре!

Гала - стискаме палци бебо да не бърза!

# 691
  • Мнения: 180
След като преди две-три седмици стоматологът ми ме зарадва и успокои, че зъбките ми са си добре, днес в крайна сметка реши да ме заболи зъб и дъвченето ми коства болка и гадно усещане.  Close Силно се надявам просто с нещо да съм си го "натъртила" (макар че не помня да съм яла нещо твърдо чак толкова) и утре да ми отмине.

Манито, и аз вече ползвам "Гармастан", само не знам живот и здраве като родя дали ще продължа с него, че както бяхме коментирали тук вече - при кърмене трябва да се отмива. Но като му дойде времето ще видим как ще се развият нещата.

Съдейки по това, което съм попрочела и от разни разговори с други жени, се казва, че в началото възглавница не е нужно да се ползва, при което майка ми остана изумена как така? Имам в два комплекта по една супер тъничка възглавничка и почнах да се чудя и мая - аджеба, ще ги ползваме ли наистина в началото?  Rolling Eyes

# 692
  • Мнения: 36
Добър вечер мамчета..
Днес се събудих с болки в корема придружени с втвърдяване на корема... дали са от подготвителните контракции или е нещо по сериозно.. каква е разликата между подготвителните и истинските контракции?

# 693
  • Мнения: 1 208
Plami, щом питаш чак сега значи са подготвителни😉

# 694
  • Мнения: 36
Plami, щом питаш чак сега значи са подготвителни😉


Значи няма нужда от паника Simple Smile

# 695
  • Мнения: 1 604
Аз вода смятам да предлагам след хранене или между храненията без да настоявам да се консумира. Неподсладена  преварена вода не съм чула да е навредила досега. Независимо дали ще сме на АМ или кърма ще си предлагам вода.

# 696
  • Мнения: 90
Аз възглавници и одеяла в началото няма да ползвам. .... и за водата тук ни учат, че докато бебето е само на кърма не се дава. ..

След като не спах цяла нощ от болки и тази сутрин стана даже ро-страшно - като ме стегне контракцията виех от болка  #Crazy
ММ че откара м срешното.... ( да видите как се събира багаж за родилно координирайки мъжа от леглото   Wink  и успях да му покажа кои 2 плика са с изпрани дрехи (добре,  че майка ми ми подари дрехи изпрани и изгладени, че аз нищо не съм пипнала)
още съм си тук > 8 часа  ooooh!
И не искат да ме изпишат още - силните болки се повтаряха, но от 18ч съм по - добре (даже гладна - преди това постоянно ми се гадеше от  болките)
Другото момиче в стаята - уж за раждане беше,  2см разкритие ама я пуснаха и да се разходи и да вечеря,  а преди малко я пратиха по живо по здраво в къщи newsm78
А не и  че ми правят нещо - дават ми само вода и ми правят изследвания. ... но твъдо отказаха  да ле изпишат. Аз поне си лежа, милият ММ  се гърчи до мен на един дървен стол....

# 697
  • София
  • Мнения: 8 649
Тя сама по себе си не вреди, но може да залъже глада. А при малко бебе, е по-добре просто да си се наяде. Особено ако трудно се кърми, по-добре да не се предлага. Вече като мине време, стане на няколко месеца, може.
Всеки си решава сам де. Даже съм чувала, че нощем им дават, за да ги залъгват да не ядат и да им отпаднат нощните хранения. Което лично за мен е неправилно.

# 698
  • Мнения: 93

Може ли да помоля мамите с термин 20-ти да споделят кога им е била последната редовна менструация Praynig Питам, тъй като моята е на 15-ти март и би трябвало днес да ми започнат 45-те дни болничен (дори според линийката ми в подписа толкова остава до края), а ме върнаха, тъй като по онази прословута формула за термин излиза, че ми е на 22-ри... Rolling Eyes Дори лекарят, който ме следи, казва 20-ти, та... ако може да си сравним датите...


Аз съм с термин 20-ти дек.последната ми менструация е 13.03,а 45-дневния болничен ми е от 5-ти ноеври Simple Smile

# 699
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Съни-бъни, дано всичко отшуми бързо. Почивай и бъди спокойна! Стискам палци! Hug

# 700
  • Мнения: 109
Съдейки по това, което съм попрочела и от разни разговори с други жени, се казва, че в началото възглавница не е нужно да се ползва, при което майка ми остана изумена как така? Имам в два комплекта по една супер тъничка възглавничка и почнах да се чудя и мая - аджеба, ще ги ползваме ли наистина в началото?  Rolling Eyes

Аз дори знам, че до 3 годинки не им се слага възглавница. Моята дъщеря е на 2г,6м досега не е спала с възглавница, слагала съм й да я пробвам, но тя я избутва и все ме е било страх да не й застане върху главата през нощта.

Стана въпрос и за нощното хранене- чувала съм какви ли не примери и съвети от майки, как още след 40 ден прескачат по едно нощно хранене - " да си почивало стомахчето"- е моята щерка докато се кърмехме се събуждаше на през 2 часа и се успокояваше единствено на гърдата, така че  ще видим живот и здраве сега как ще се справим Simple Smile

# 701
  • Мнения: 509
Аз така спрях нощното кърмене от 1м., като давах вода по съвет на майка ми, и това беше една от причините да ми спре кърмата - нали м/ду 3 и 6ч. лактацията се сримулирала най-добре. Този път няма да повторя тази грешка.

Възглавница на бебето не съм слагала, само пелена или калъфка - ако повърне да не сменям чаршафа. Четох, че ако се слага възглавница, да е мн тънка и да почва от под раменцата.

sunny-bunny, пази леглото и стискам палци да се оправиш бързо. Hug

plami.sezy, не би трябвало да те боли (или поне не много), ако са подготвителни. Пий вода и почивай. Ако още те боли и стягането е често (повече от 4 на час), обади се на док.

Последна редакция: нд, 09 ное 2014, 05:14 от Dakota

# 702
  • Prague Czech Republic
  • Мнения: 897
galкa,честито бебе да вие жив и здрав и много да ви радва

за сега само момченца се раждат  Laughing

# 703
  • Мнения: 958
Съни, да се оправяш Hug Но защо не искат да те изпишат, притеснява ли ги нещо?

# 704
  • Мнения: 80
Моя мъж наскоро го питали как съм и той отговорил-коремът расте, настроението се влошава.  Grinning

Много добре го е казал Mr. Green

Съдейки по това, което съм попрочела и от разни разговори с други жени, се казва, че в началото възглавница не е нужно да се ползва, при което майка ми остана изумена как така? Имам в два комплекта по една супер тъничка възглавничка и почнах да се чудя и мая - аджеба, ще ги ползваме ли наистина в началото?  Rolling Eyes

Мда, и свекърва ми вчера същото се изцепи в магазина, като купувахме спален комплект - продавачката казва, че в началото спят без възглавница, и тя "Ъ, че аз и за двете деца съм си ползвала от самото начало..." #2gunfire Повече на пазар с нея и акъл от нея - НЕ Stop

Общи условия

Активация на акаунт