До Декември времето почти изтече, идва малко Коледно човече!

  • 28 152
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 40
Здравейте, аз не устисках и от вчера вечерта се излежавам в шейново. Толкова много ме заболя вечерта корема,че реших да не се излагам, а да отида за 3-5 дни. Сег а съм на системи и инжекции,които май свършиха де, и ще вифим какво ще стане
Не съм ви чела на зад,надявам се всички да сте ок.
Дано преминат тия болежки и да одържиш до термина. Сега по-спокойно и повече почивка.
sunny-bunny, стискам палци да е фалшива тревога. Не ти ли вливат лекарства? Дръж ни в течение.
Относно даването на вода. Не е фатално за бебето, по скоро за лектрацията. Като му се напълни малкото коремче с вода то се залъгва, че не е гладно. Съответно като не иска мляко и производството спада. Затова се казва, че на кърмачетата не се дава вода. Тя самата кърма е 90 процента вода и няма да остане жадно.

# 706
  • Мнения: 86
Съни, дано бързо бързо преминат  Hug

За недаването на вода, долкото знам езичето на бебето побелява когато е само на кърма и като му се предлага вода това побеляване се измива. Вие как ще процедирате с това побеляване ако няма да му давате вода?  newsm78 Извинявам се предварително за тъпите въпроси, но ми е първа бременност..

# 707
  • Мнения: 958
Аз доколкото знам това се казва млечница и трябва да се дава малко вода колкото за изплакване на устичката, нещо 10-20 мл. до колкото знам. Но аз ще си предлагам и за изплакване, и за пиене, ако поиска - поиска.

# 708
  • София
  • Мнения: 8 649
Е то е , както на нас ни остава по езика от това, което сме яли. предполагам, че и на АМ да е, пак му остава.
Може с чаена лъжичка да му се даде малко вода, за изплакване.
Но с тази цел, след ядене.А не преди или, когато плаче а майката е решила, че видиш ли не са минали 3 часа и не трябва да яде все още  Laughing

# 709
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 482
Съни бъни, дано се нормализират нещата при теб и те изпишат по-бързо. Hug
Аз предн. път почнах да предлагам вода чак от 6я месец нататък(въпреки че захраних от 5ти). Тук така препоръчват, никаква вода до 6 мес. Давах направо минерална, не съм преварявала. Само че почти не искаше да пие вода до годинката(нали продължавах да го кърмя). Ама колкото толкова. Не съм забелязала да му е побелявало езичето. И сега мисля по същия начин да процедирам. Peace
Възглавнички и аз имах към комплектите, но не съм ги ползвала. Сега някой път се покатерва на моята възглавница докато спи, нали спи до мен(която не е много висока). Но ако му сложа за него възглавница, не ще да спи на нея. Като цяло все още спи без възглавница. Иначе в количката и аз му слагах калъвка под главата.

# 710
  • Варна
  • Мнения: 759
Плакненето след кърмене може да става с лъжичка или спринцовка, като водата се излива по вътрешната страна на бузата и бебето инстинктивно я изплюва. Може също устната кухина да се почиства внимателно с напоена с вода марля, навита около пластмасова лъжичка. Мисля, че първия вариант е по-удачен за по-страхливи майки и първескини. Аз лично смятам да действам по втория. Пък и даването на вода след кърмене също е вариант, но някои майки споделят, че когато бебето се е нахранило, няма да иска да пие вода. Освен това не е желателно да се дава вода с шише и биберон ако някоя майка се притеснява да не отбие по този начин бебето си. При изключителното кърмене вода не се предлага. Варианти много, така че на който както му харесва  Peace

# 711
  • Мнения: 54
Ето една статия от мен във връзка с кърменето и даването на вода ,между храненията.
http://beboran.hit.bg/

Аз лично също ще давам вода ,но напук на старите предрасъдъци няма да замествам хранения с нея или да отлагам хранене .На една лекция на която бях за кърменето неонатолога каза ,дава се на детето да яде напоискване ,а не по някакъв си измислен твои режим да се облекчаваш ,така че несмятам да правя режим ,а единствено ще следвам режим на детето си Simple Smile

# 712
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Аз също ще давам водичка, но след хранене, за да не остава мляко в устичката.

# 713
  • Мнения: 958
Ето една статия от мен във връзка с кърменето и даването на вода ,между храненията.
http://beboran.hit.bg/

Аз лично също ще давам вода ,но напук на старите предрасъдъци няма да замествам хранения с нея или да отлагам хранене .На една лекция на която бях за кърменето неонатолога каза ,дава се на детето да яде напоискване ,а не по някакъв си измислен твои режим да се облекчаваш ,така че несмятам да правя режим ,а единствено ще следвам режим на детето си Simple Smile
И аз така  thumbsup Подозирам, че това е лекцията, на която бяхме с тоя нашия "нежния" приятел  Laughing Но иначе и аз така мисля да процедирам - ще давам на поискване, то само си прави режима в един момент и само ще започне да спи повече нощно време и да яде по-малко пъти! Даже помня, че специално този неонатолог каза да не се опитваме да насилваме детето да не яде през нощта само защото нас ни се спи и не ни се става. То само ще започне да отказва нощното хранене.

# 714
  • Мнения: 80
Аз съм чувала, че бебето първоначално задължително трябва да се буди на 2-3 часа, за да яде, тъй като, понеже му се спи много, един вид "забравя" само да си поиска... Да разбирам, че няма такова нещо, така ли? Аз самата винаги съм си мислела, че няма как да не се събуди и да не проплаче, ако огладнее в някакъв момент...

# 715
  • Мнения: 958
Много малко вероятно ми се струва да "забрави", че е гладно Rolling Eyes Това е първосигнален инстинкт, буди го именно гладът и това го кара да плаче, защото не може по друг начин да си каже, че нещо не му е наред. Има и по-поспаливи бебета, естествено, но и те като минат 3 часа ще си се събудят по някое време, няма как да пропуснат да ядат...Досега не съм чувала да не се събуди бебето да яде.
Затова на мен ми се струва леко "варварско" да събудиш детето точно на 3-тия час, а не да го оставиш да си доспи още 15-20 минути примерно...Или другия вариант - да го държиш гладно до 3-тия час, защото се е събудило да яде примерно на 2-рия..Не споделям и не намирам за логично. Naughty

# 716
  • Мнения: 54
Цитат
Много малко вероятно ми се струва да "забрави", че е гладно Rolling Eyes Това е първосигнален инстинкт, буди го именно гладът и това го кара да плаче, защото не може по друг начин да си каже, че нещо не му е наред. Има и по-поспаливи бебета, естествено, но и те като минат 3 часа ще си се събудят по някое време, няма как да пропуснат да ядат...Досега не съм чувала да не се събуди бебето да яде.
Затова на мен ми се струва леко "варварско" да събудиш детето точно на 3-тия час, а не да го оставиш да си доспи още 15-20 минути примерно...Или другия вариант - да го държиш гладно до 3-тия час, защото се е събудило да яде примерно на 2-рия..Не споделям и не намирам за логично. Naughty

Напълно съгласна Ади   smile3501 smile3501
Но логиката на това да има режим била ,че ако го храним  на поискване ,можело да му се разшири стомахчето и така да се даде предпоставка за надебеляване в бъдеще ,това е логиката на майката на ММ.Но ако го наливаме яко с вода между режима нямало да се случи .Малко дрън дрън ,че пляс Simple Smile smile3533 smile3533
Днес спорихме затова с нея по скайп и тя каза,че старите разбирания и гледания на малко дете ,понякога били полезни и трябва да се прилагат ,но не ме познава добре просто още затова според мен си говореше така ,хич не слушам никой.  smile3521 smile3521 smile3521

# 717
  • Мнения: 958
Това пък, че ще му се разшири стомаха и ще надебелее е голяма глупост doh Колкото и да качва докато е изцяло на кърма, когато тръгне захранването с пюренцата винаги има известен спад в растежа при смяната на режима..Това всеки го знае..Тази свекърва ти е.. ooooh!

# 718
  • Мнения: 80
Ето една статия от мен във връзка с кърменето и даването на вода ,между храненията.
http://beboran.hit.bg/

На мене тази статия ми допадна, много от нещата са обяснени изчерпателно. Въпреки че по отношение на водата, която кърмачката пие, точно вчера майка на близначета ми обясни, че именно тя е в основата на производството на кърмата... А тук пише да не се наливаме. Аз по дифолт си пия много де, така че в тази връзка няма какво да го мисля.

# 719
  • София
  • Мнения: 8 649
Това за буденето на бебетата е вярно. Става въпрос за първите дни или месец. Често имат жълтеница първите дни и са по-отпуснати, поспаливи, нямат сила да сучат. Заспиват след 2 минути сукане и трябва да ги подсещаш. Не трябва да се чака 3 часа, по-на често да се слагат на гърда, ако трябва висите 1 час и го подсещаш да суче. Защото, колкото повече суче, толкова повече се научава, заяква, ти си произвеждаш кърма.
Те не забравят, че са гладни, просто са много отпуснати и поспаливи и нямат сила да ядат. Може да е гладно,  обезводнено и пак да не се дере, а да спи непрекъснато.

Общи условия

Активация на акаунт