До Декември времето почти изтече, идва малко Коледно човече!

  • 28 172
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 484
Аз пък не искам бебо да излиза още. Най-хубаво да си дочака термина. Пък и да го пренося- до седмица, пак е ок за мен. И предния път си го исках по термин, и послушен излезе. Simple Smile Имам толкова неща да свърша още през ноември...така че да кротува. Simple Smile

# 676
  • Мнения: 657
Галка, добре дошла при нас и честит ти бебок! Hug Да расте здраво и щастливо бебе! Simple Smile

politam, по въпроса ти за секциото и кърменето, наличието и количеството на кърмата не зависи от начина, по който се е родило бебето Simple Smile Най- ми е забавно като чуя "Ами не можах да кърмя, защото бях секцио" Wink Няма такова нещо. Организмът на всяка жена я подготвя за този процес и когато се роди бебчо, ако му се предложи, засуче правилно и суче редовно, кърма ще се произвежда и ще има Peace Приеми го като опит, споделен от мама родила секцио и кърмила 18 месеца Heart Eyes Hug  Възстановяването е индивидуално, наистина.. Мен ме оперираха в 10 сутринта, в 4-5 следобед вече ставах до тоалетната и се разхождах из стаята Simple Smile Е, след това трябва да се пазиш известен период от време, да не вдигаш тежко и т.н., но всичко се преживява, минава и заминава Simple Smile Пожелавам ти да се възстановиш бързо и ти! Simple Smile

Манито, и аз като теб - на каката не съм давала вода поне до 6-7 месец някъде. Ако бебето е само на кърма, няма смисъл от вода Simple Smile След шестия месец вече като се захрани тогава може да се дава, за да не се запича от твърдите храни, които започва да яде. Поне аз така процедирах де, и сега пак така смятам Simple Smile Peace

Дакота, много са неприятни тези хемороиди бременни Tired Предния път имах, беше ми се появил един, обаче не мога да дам съвет за медикаменти. Аз просто гледах да ям разхлабващи храни, за да не ми се налага да напъвам и да ме боли. След като родих сам изчезна. Сега нямам такава екстра, слава богу Praynig

Мелина, и аз като теб, до термин да си седи дребната няма да й се сърдя Grinning Вчера си говорихме със свекървата и се оказа, че ММ е преносен с 10 дена, аз знам от мама, че съм преносена с 5, дъщеря ми се роди със секцио, обаче на дата 3 дни преди термина й (което си беше рисковано) и си мисля, че ако не се беше наложила операция, сигурно щях да я пренося. Та, незнам дали има някаква закономерност и генетичност в тая работа, ама ако има, очертава се малката мушмулка и тя да отиде към преносване, или поне да се появи някъде около термина си Simple Smile Heart Eyes

На мен пък ми е супер, нямам изменения в настроението и моменти на изнервеност. Е, понякога ме ядосва щерката, но гледам да се успокоя бързо и да не си го изкарвам на нея, все пак е дете Simple Smile Гушкам я повече и тя ме успокоява Heart Eyes А и при нас сега идва лято, пече слънце, птички пеят.. как да не ми е хубаво Flutter Чакам с нетърпение другата неделя - прословутия ми бейби шауър Party  След него ехограф да видим бебка Heart Eyes, после пък Йойо ще имат церемония и парти по дипломиране в детската градина Mr. Green .. Изобщо.. само хубави неща предстоят този месец, та ще мине бързо и неусетно за мен!  Flutter

# 677
  • Варна
  • Мнения: 759
Галка, честит бебок! Да е жив и здрав!
Честит имен ден на празнуващите   bouquet
Аз вода не смятам да давам. Но ще видим Simple Smile
И аз в някои моменти се чувствам подута, тук-там по някоя болка, контракции, не мога да върша обичайните си задължения, не мога да се концентрирам и всякакъв друг дискомфорт, при което си казвам, че не мога повече и искам вече да раждам. Но в следващия момент си казвам ами като искам всичко да ми е песен, да не съм забременявала! Никой не е казал, че ще е лесно, важното е крайния резултат - здраво бебче! Така че стискам зъби и това е Simple Smile
Аз пък да похваля мъжлето си - докато аз си вея д-то по лекции за бременни и кафета, милия изсмукал с прахосмукачката, избърсал праха, измил пода, че и наготвил! Е как да не го обичам  Heart Eyes

# 678
  • Мнения: 1 291

Аз да попитам, смятате ли да давате вода на бебето? Когато каката се роди изчетох какви ли не статии и препоръки, дори и за подсладена вода чух , но тя до 1 г. почти не е пила и то по нейно желание. Сега не знам как ще процедираме- май бебето само ще си покаже. А от позната, която живее в Германия знам дори, че там до 6 м. въобще не се дава, та затова питам ако има някой по- запознат.

И още нещо, което се сетих- АГ ми препоръча- още като влезнах в 8 мес, че гърдите( по-скоро зърната) трябва да започнат да се мажат с Гармастан и като влезна в 9 мес. да ги третираме да загрубеят, но не ми е обяснила още как точно, за да няма рагади по- нататък. Аз такова нещо с каката не съм правила, та ми е чудно сега изобщо да ги подготвям ли по някакъв начин?  newsm78


Аз ще давам вода категорично, но не подсладена, защото е предпоставка за развалени зъби после.

За подготвянето на гърдите - даже от майка ми знам, обаче моите са си болезнени и просто не мога да си представя да търкам с нещо. Ако се окаже, че ме боли при кърменето мисля да си взема протектори за зърна.

# 679
  • Мнения: 958
Мимченце, ти си за завиждане, при нас е студено, мрачно, влажно, мъгливо..Представи си как влияе на настроението допълнително.. Crossing Arms

Цвети, не искам всичко да ми е песен, нито затова съм забременявала (между впрочем нашето е изненада, не планирано, не че има значение, защото го обичам и чакам с нетърпение, но не се бях настроила психически..)..И аз стискам зъби, но просто в дадени моменти започвам да се предавам на настроението и да не издържам много, защото ми е много трудно, най-вече това, че не съм свикнала да не мога да разполагам със собственото си тяло..това май ми е най-голямата мъка - да не съм много мобилна..Отделно и болежките..абе трудно си е. Но никой не е казал, че няма да стискам зъби до последно! И естествено искам детето да си се роди навреме, да не избързва..Просто ако дойде това време по-бързо, ще е добре

И аз ще се пробвам да давам вода, пък ако иска да пие..

# 680
  • Мнения: 102
Здравейте, аз не устисках и от вчера вечерта се излежавам в шейново. Толкова много ме заболя вечерта корема,че реших да не се излагам, а да отида за 3-5 дни. Сег а съм на системи и инжекции,които май свършиха де, и ще вифим какво ще стане
Не съм ви чела на зад,надявам се всички да сте ок.

# 681
  • София
  • Мнения: 8 667
Аз смятам да предложа вода само в някакви по-особени случаи  newsm78 Примерно при температура.Но при температура на малко бебе надали ще си го държа в нас, та не знам колко ще му предлагам вода  hahaha
Подсладена в никакъв случай няма да давам.

# 682
  • Мнения: 509
И аз мисля да предложа вода, пък ако иска, но не подсладена.

gala., стискам палци Hands Thumbsup

Ирайн, как си?

Последна редакция: сб, 08 ное 2014, 17:26 от Dakota

# 683
  • Мнения: 213
Много ви благодаря момичета за поздравите и пожеланията както за мен, така и за малкия им племенник!   bouquet Вчера беше много празничен, неповторим и вълнуващ ден! На който му се прияде торта го чакам в къщи - има още! Simple Smile

Благодаря и на тези, които споделиха за витамините. Май ще се ориентирам към Prenatal.

Вода мисля да не давам ако е само на кърма, но това сега така го мисля, но какво ще се случи на практика ще видим с времето!

Аз пък да ви кажа все още се чувствам прекрасно и не мога да спра да се наслаждавам на бременността си. Тежи ми да, но имам много положителна енергия и емоция. Както по-рано някои беше писал - прекрасно трудно. И още няколко месеца да съм бременна няма да ми е лошо, но пък от друга страна искам вече да го видя и гушна бебока, така че при мен са много смесени чувствата - носталгия и вълнение от срещата и предстоящото!

Галка, честито бебче. Нека ви е здрав и да изпълва домът и сърцата ви с щастлив детски смях, а на теб желая бързо възстановяване.

# 684
  • Мнения: 637
Ух,аз бях на лекар вчера и ме зарадваха че бебка е с увита пъпна връв.АГ каза да не се тревожа и че за сега раждането ще е нормално,естествено аз влязох в нета и четох , та четох и сега ми е още по тревожно..... Четох че повечето са били със секцио  newsm78

# 685
  • София
  • Мнения: 8 667
Дакота, добре съм. Нещо много ми се спи, прекарвам по цял ден в леглото. И ми се гади..това гадене така и не спря. Но иначе съм добре.
Аз не искам сега да раждам, някъде около термина да е. Не сме купили все още всичко, не ми се ражда.
Въпреки, че имам чувството, че съм бременна от цяла вечност и ме дразнят неразположенията.
 
Иначе за увитата пъона връв, не мисля, че толкова трябва са се тревожим. Често се случва, те се и "разплитат" по някой път. Важното е да се следи и да се внимава при раждането.

# 686
  • Мнения: 3
Момичета, ползвали ли сте някакви капки за нос? Мьчи ме някаква суха хрема, ползвам физиологичен разтвор, но без успех ... и направо откачам.

# 687
  • Мнения: 958
 whiteflower, може да се отвие до раждането. А ако е веднъж увита, можеш и да си родиш нормално така. Бъди спокойна и изчакай да видиш какво ще стане.

Ирайн, пробвай да пиеш вода с лимон - на една чаша две резенчета. На мен много ми помага за гаденето. Ако обичаш кисело, можеш и повече да си изстискаш.

# 688
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Здравейте, аз не устисках и от вчера вечерта се излежавам в шейново. Толкова много ме заболя вечерта корема,че реших да не се излагам, а да отида за 3-5 дни. Сег а съм на системи и инжекции,които май свършиха де, и ще вифим какво ще стане
Не съм ви чела на зад,надявам се всички да сте ок.

Гала, успех и спокойствие!  Важното е, че синпод наблюдение! Скоро да си си без болки у дома Wink

# 689
  • Варна
  • Мнения: 261
Момичета, ползвали ли сте някакви капки за нос? Мьчи ме някаква суха хрема, ползвам физиологичен разтвор, но без успех ... и направо откачам.
Някой беше препоръчал Стеримар, но не съм го ползвала. Но се чудя дали да не го взема и аз, че от няколко дни нещо ми тече носа. А и гърлото ме понаболява, но него засега го лекувам с лукчета...

А за водата, аз май съм по-склонна да не давам вода, но това ще го видим като се роди бебка, тя сама ще си "каже" Simple Smile  babyuu

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт