Спечелете годишен абонамент на списание „Бърборино“!

  • 10 428
  • 102
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 180
Всеки брой на списание „Бърборино“ съдържа:
•   увлекателни разкази, приказки, весели стихотворения;
•   познавателни четива;
•   образователни игри и задачи;
•   оригинални модели за изрязване и сглобяване;
•   конкурси с награди.



Текстовете и занимателните задачи са съобразени с образователните изисквания и познавателните възможности на децата в предучилищна и ранна училищна възраст.



За родителите списанието е възможност:
•   да съчетаят игра и познание за децата;
•   да поощряват любопитството на децата към околния свят;
•   да се занимават съвместно с децата и да общуват пълноценно с тях;
•   да развиват знанията и уменията на децата и да проверяват нивото на постигнатото.



Списание „Бърборино“ излиза всяка трета сряда на месеца. Абонаментът е най-сигурният начин детето да получава любимото си списание редовно и навреме вкъщи. Вижте как можете да направите абонамент на: http://www.fiut.bg/barborino



Споделете с нас коя от рубриките на „Бърборино“ ви допада най-много. Коя част от списанието изчитате най-напред? Какви са вашите препоръки към редакционния екип на списанието? Очакваме вашите коментари до 9 ноември 2014 г. На 10 ноември 2014 г. жребият ще определи двама участници в дискусията, които ще спечелят годишен абонамент на списание „Бърборино“.


Последна редакция: чт, 30 окт 2014, 15:19 от Реклама

# 1
  • Мнения: 553
Здравейте, 
Искам първо да изразя благодарност към цялата редакция за това, че изобщо съществува такова списание, не розово и пълно с принцеси и анимационни герой. С Бърборино израстна дъщеря ми, то и беше неизменен спътник във възрастта между 3 и 6 години, след това имахме малко прекъсване и сега от 2 години отново го купуваме за сина ми.  По традиция в нашето семейство разглеждането на Бърборино почва от последната страница - конкурса за рисунки . Публикуването на рисунки на децата винаги е било повод за радост и гордост.  Следва решаването на образователните задачки и четенето на разказчетата  - първи път. Второто прочитане е вечер преди заспиване. Много любима рубрика са ни и "Изработките" - така децата наричат моделите за изрязване и сглобяване.  Интерес, включително и за мен представляват рубриките  в които разказвате историята и произхода, на различни неща - например моливите или пък навиците на различни животни.  Особено полезна е и рубриката Как се рисува и до ден днешен дъщеря ми редовно рови в старите броеве, за да открие лесен начин за рисуване
Общо взето почти всичко в списанието ми харесва, единствената ми забележка е, че нещата през годините леко се повтарят- въпреки че едва ли е възможно да не е така, ние сме фенове на списанието от 7 години. Желая много здраве и творчески ентусиазъм на целия екип.  Благодаря Ви , че Ви има!

С Уважение
Д. Иванова

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 87
Здравейте,
купувам редовно "Бърборино" за дъщеря си (5 год.).
Винаги първо решаваме задачките, после четем стихчетата и разказите, а през почивните дни - творим.
Благодаря за чудесното списание!

# 3
  • Мнения: 29 324
Здравейте,

Въпреки че синът ми е на 3 години и половина, вече Бърборино му е любимото списание и постоянно ме кара да му го купувам, когато види новия брой по павилионите за вестници.
Най-много му харесват прекрасните илюстрации. Чета му текстовете, а понякога той си измисля разкази по картинките.
В списанието ми харесва това, че ученето на нови неща се представя по забавен и интересен за децата начин. Много ми харесва, че цялото семейство, разглеждайки списанието, ставаме част от света на нашия син, развиваме знанията му под формата на игри и забавления.
Препоръките ми към екипа, създаващ Бърборино, е да се направят кориците малко по-твърди, за да се запазва по-дълго списанието, тъй като бива разглеждано и препрочитано отново и отново.
Поздрави и пожелания за успехи!!!

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 21 625
Здравейте,  
Искам първо да изразя благодарност към цялата редакция за това, че изобщо съществува такова списание, не розово и пълно с принцеси и анимационни герой. С Бърборино израстна дъщеря ми, то и беше неизменен спътник във възрастта между 3 и 6 години,...Публикуването на рисунки на децата винаги е било повод за радост и гордост.  .... решаването на образователните задачки и четенето на разказчетата ... Много любима рубрика са ни и "Изработките" - така децата наричат моделите за изрязване и сглобяване.  Интерес, включително и за мен представляват рубриките  в които разказвате историята и произхода, на различни неща - например моливите или пък навиците на различни животни.  Особено полезна е и рубриката Как се рисува и до ден днешен дъщеря ми редовно рови в старите броеве, за да открие лесен начин за рисуване
Общо взето почти всичко в списанието ми харесва, единствената ми забележка е, че нещата през годините леко се повтарят- въпреки че едва ли е възможно да не е така, ...Желая много здраве и творчески ентусиазъм на целия екип.  Благодаря Ви , че Ви има!

С Уважение
Точно и нашето отношение - на мен и щерката (вече на 7г.).  Различните рубрики също много харесваме всичките - макар не в същия ред като при Късметче.
    Искам да препоръчам нещо.
В предни години имахте за изработване книжки. Толкова сме чакали с детето пак да се случи, но не.  
И задачките да бъдат по-разнообразни би било хубаво. Ако добавите и такива за първолаци...  Grinning
Ето нашите книжки от Бърборино, които дъщеря ми много си обича.

       

За 3-6 г списанието е без аналог по мое мнение. Най-доброто!

С уважение и поздрав:
още едно семейство. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 11 836
Почти всички рубрики ни харесват, но най-вече - Аз се уча да рисувам , Приказката и Да си направим нещо.

# 6
  • Мнения: 13
Здравейте,
единствената ни препоръка е, ако е възможно задачките да бъдат по-разнообразни.

Страхотни сте!

# 7
  • София
  • Мнения: 5 883
Дъщеря ми обожава списанието Ви. От момента на получаването поне 2-3 часа е абсолютно концентрирана и не се разбира, че има дете в къщата. Първо разглежда внимателно цялото списание, започват възклицания от възхищение, възгласи "Мамо, виж какви картинки, виж какви интересни задачи имаме да правим, виж какво ще учим да рисуваме...", след което започва със задачите, естествено с моя помощ и разяснения, докато стигнем до момента с четенето на приказките и стихчетата. В общи линии го "изяждаме" от кора до кора. Всички досегашни броеве се съхраняват подредени в библиотечката и периодично биват изваждани, разглеждани, препрочитани, довършвани изостанали задачки... Няма омръзване.

Допаднаха ми много мини книжките за изработване. Ние не сме ги засичали, явно са били публикувани отдавна, но със сигурност биха предизвикали възторжени реакции.

Благодарим Ви за свежия полъх в морето от розово-цикламен глитер.

# 8
  • Мнения: 47 981
Моята дъщеря също израстна с Бърборино, с малкото дете купувам по-рядко, защото имам доста броеве, които си ползваме
Най-много ми харесват приказките, в които са съчетани думи и картинки, те доста помагат когато детето се учи да чете и са забавни.
Препоръчвам приказките да са кратички- по една две странички. Така детето се чувства по-уверено когато се опитва да ги прочете само.

# 9
  • Мнения: 8 939
Здравейте.
Имаме няколко броя на списанието.
Дъщеря ми обича най-много онези части от него, които са за рисуване и довършване.
Успех!

# 10
  • Мнения: 12
Здравейте,
С Бърборино се запознахме Wink когато дъщеря ми беше на 3-4 години. След като прочетохме няколко броя,
с нетърпение разглеждаше павилионите и щандовете за вестници, за да открие нов брой. А дотогава препрочитахме старите. С удоволствие четем тематичната история на всеки брой, разказчето в картинки, приказката, която е съчетана с картинки, а любимото й екогато има нещо за изрязване, лепене и т. н.
Тя сега е на 7, а братчето й е на 3 - и разбира се пазим всички броеве и понякога започваме да ги разглеждаме и нали тя вече ги знае наизуст му чете и разказва на него.
и така...благодаря за страхотното списание и за забавното и полезно време, прекарано с него.
Бъдете все така свежи и креативни. Simple Smile Grinning

# 11
  • Мнения: 2 200
Здравейте!
Купуваме "Бърборино" понякога, но от много години. Първо с големия, който вече е на 12 год., а сега и с малката. Харесваме го като цяло. При пътуване ни забавлява и пътя минава по-неусетно. На малката най-много й допадат приказките с рисунки, като така се чувства важна, че може и тя да чете.
Успех и занапред!

# 12
  • Мнения: 2 986
С "Бърборино" дъщеря ми се запозна на годинка и половина, когато й подариха първата книжка и тогава само четяхме приказките и гледахме картинките. През шестте години, в които сме постоянни читатели на прекрасното Ви списание, й харесваха различни неща - "Приказката за двама", задачките, стихчета, винаги с интерес е разглеждала рисунките във всеки брой, а в последните две години и рисува и изпращаме по темите. Харесва ни много и въпреки, че вече е на седем, още й е много интересно, чете си го сама и препрочита по няколко пъти. Много харесваме и нещата за изработване по различни теми.
Нямам конкретни препоръки, но си спомням, че в определен период имаше в средата на списанието малки книжки, които бяха за самостоятелно четене, с едър и изчистен шрифт, които сега си препрочитаме, но може би това би било интересно да се възобнови за по-големите ви читатели.
Успех и занапред!

# 13
  • Мнения: 5 948
Поздравления за хубавото списание   bouquet
Интересни са ни най-вече приказките, както и дечицата, чиито снимки са публикувани на последните страници - малката ме кара да й чета кое детенце как се казва  Laughing
Също много обича приказката, която трябва да четем по картинките  Heart Eyes

Аз препоръки нямам конкретни, само ми се иска да има повече приказки в рими -  тези, на които съм попадала, са много добре написани и с удоволствие ги четем   bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 2 901
Няма да си кривя душата - купуваме списанието 2-3 пъти годишно, по-често не проявяват интерес или нямам възможност. Вече сме по-големи, но и като по-малки, това беше списанието, което аз настоявах да купуваме. Децата залитат по по-лъскавите корици, по подаръците в опаковката, по модерните герои в новите филмчета, които им рекламират по детските канали.

Като родител държа на друго - картинките да са направени от художник, а не от комп. дизайнер, да възпитават в изкуство, да има практичеки задачки, да има приказки с поука, да ми е кеф да запазим книжката завинаги, не да я изхвърлим като "решим задачките с броенето на пръстени и дамски обувки".

Отглеждаме третия бъдещ ценител на качествени детски списания. Ще се радваме да ви четем цяла година.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт