Енгин Акюрек в „Kara Para Aşk”, нови и стари проекти – Тема 291

  • 39 080
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 34 235


Здравейте Енгинки. Успешен ден и време е за нови снимки, и.....





Ето, като ориентир кога са снимали на границата - 22.10.2014. Серията готова за нас - 29.10.2014.



Синовете на Таййар - високи, високи.

# 31
  • Мнения: 1 285



Здравейте в новата тема!  wavey  Признавам си, въпреки, че мислих няколко дни не успях
да проумея парадокса заради, който замлъкнах, затова прецених - няма смисъл и следва да
сменя абсурдната тема с най-актуалната напоследък, а именно обсъждането на Сайгън Сойсал.
Не, че в ушите ми  не продължават да звучат думите на Фантазия от
пост 370, стр.25 от тема 290. newsm10 smile3501
Направо съм приятно изненадана, че някои от гледащите само Енгин са забелязали, че в
сериала има и Метин/Фатих и че същият, даже играел добре.  newsm09 Голям напредък.
Как го  забелязахте и разграничихте от фона. newsm12 Поздравления, момичета!  smile3501

А, аз дори смея да кажа, че за мен 22 епизод беше епизода на Сайгън Сойсал. Блестящ Метин-
Фатих.  newsm10 Справи се с лекота с не леката си роля. Успя да ме убеди, че е умен и дори
съобразителен, тактичен, прагматичен, прозорлив и прочие. На фона на вътрешната му борба
най-важното за него беше без да се поколебае да каже най-после дълго таената истина на
брат  си и баща си. Ще кажете, че е бил притиснат от обстоятелствата. Да, така е, но важно
е да намериш най-подходящия момент, за да изиграеш козовете си.
Думите му действаха, като стрели, които направо пронизаха безметежния , душевен мир на
Мерт с новината, която му съобщи. А маститият Тайар освен, че загуби конкретния дуел с
незаконния си син, ами почти изпадна в безтегловност, та чак не знаеше как да реагира и в
резултат на това не изпълни нищо от пъклените си планове.
Върховен Метин/Фатих. Невероятно добра игра на Сойсал.
Въпреки, че бе заловен накрая той беше винаги на крачка преди другите, той контролираше
събитията, но и на него любовта му изигра лоша шега.
Не знам за Вас, но на мен Метин/ Фатих, въпреки, че е отрицателен образ не ми е толкова
антипатичен. Сякаш го намирам жертва на съдбата, защото престъпника не се ражда
престъпник, той се създава.А Фатих още от младини е бил манипулиран и обработван от
Тайар, докато го направи зависим. И той е правил всичко, за да се хареса на баща си и същия
най после да го нарече свой син. Именно надеждата според мен , да бъде признат за
послушния  и верен син го  е карала да изпълнява всяка възложена му задача.
Фатих е продукт на баща си, но някъде дълбоко в него сякаш виждам една скрита болка,
готова да крещи и макар и малко нещо добро. Завиждал е на Мерт, но както сам каза не го
е мразел, а е мечтаел да му бъде истински по голям батко.
 Когато разбира в резултат на опознаване на татко Тайар, че мечтите му са само илюзия, той
сам решава да скъса оковите на този мръсен и погубен живот, но.......... и да отмъсти за
страданията, негови и на обичаната от него майка.
Освен отмъщението целящо Тайар да отиде в затвора, където според него му е мястото, той
решава да започне на чисто, но.........с част от мръсните пари да си подсигури бъдещето.
Тук се сблъскваме с едно противоречие. Хем иска да стане порядъчен човек, да създаде
семейство, да се грижи за изстрадалата си и поругана майка, хем иска да получи част от
полагащото му се според него по право богатство, въпреки, че знае пътя и начина за
придобиването му. newsm12
Ето, заради това не мога да го оправдая.
Много ме забавлява, като нарича Йомер баджанак. То знае ли човек, какво ще се случи.
АЗ вярвам, че той ще сътрудничи, ако разбира се не получи "инфаркт" или "инсулт" в
полицията.
Желая този образ да бъде развит във времето и да продължи да съществува до края на
сериала, защото за мен актьорското майсторство на този до сега непознат Сайгън Сойсал
е също висока топка.  newsm10 smile3501
За Енгин /Йомер не сме спирали да пишем и говорим и вероятно няма да спрем, но това е
напълно нормално.
Бих желала, ако е възможно разбира се да обсъждаме и другите герои от сериала, защото за
мен не са само фон и мисля, че ще бъде интересно и ще внесе разнообразие.
Е, какво да кажем за един Хюсеин, че той Каин ряпа да яде. Joy Joy Joy
Приятен съботен ден на всички.  newsm51

Скрит текст:
Днес е Арахонгелова задушница. Мир на праха на всички напуснали ни близки.

Последна редакция: сб, 01 ное 2014, 09:23 от komet

# 32
  • Мнения: 23 361


Добро утро момичета  Two Hearts

Само минавам да ви поздравя, че за днес имам много набелязани задачки, които чинно чакат. Ще ви прочета веднага след като свърша поне най-спешните.

Хубава дискусия сте подхванали от снощи, защото виждам доста писано -  Дилеми Two Hearts  Хармония Two Hearts  Джия Two Hearts  Мариянка Two Hearts  Елинор Two Hearts  Комет Two Hearts

Традиционното сутрин ...


Скрит текст:
За всички празнуващи днес - продължавайте да съхранявате българския дух и книжовност, учете децата  на всички ония ценности проповядвани още от първите наши будители !

Скрит текст:

За тези които уважават и спазват друга една наша си традиция - отдаване на почит към всички напуснали ни близки и   познати...

Скрит текст:
Днес на 1 ноември 2014 г. е една от трите най-големи задушници през годината - Архангелова задушница.

Бог да прости нашите починали и нека  да почиват в мир !
 

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 34 235


Зад кадър.
...........
Комет,
  smile3525 smile3525

# 34
  • Мнения: 4 966
Добро утро. Simple Smile



Скрит текст:
Днес е Архангелова Задушница.

# 35
  • Мнения: 452
Добро утро и здравейте и в новата ни къщичка.
Обсъждате от няколко дни и това, че Метин си прави сметка да заеме мястото на баща си, но ако питате мен, всъщност той намекна, че Таййар го е подготвил за това. Все пак Метин е черната овца в семейството, а Мерт галеникът.  Заради Таййар, Метин е такъв безмилостен, превърнал се в убиеци крадец. Не случайно го попита дали някога е бил обичан! Защото той започна промяната поне за нас, след като Нилюфер го обикна. Т.е. това е важен фактор за човек, който цял живот се е борил с омразата, борил се е да завоюва обич от баща си, респекта му и затова е правел всичките гадости, просто е нямал алтернатива, поне така е мислел. Не е смеел да му се опълчи и къде ще иде, ако го направи? Първо Таййар ще погне майка му, след това него. Сега с течение на годините и той е завоювал "свои" хора, хора на които си мисли, че може да разчита и да го измъкнат, ако се случи това, което всъщност се случи.
Да не забравяме, че го има респекта от родителя - добър, лош, никой не си избира родителите, но трябва да ги почита.
За Арда, какво да кажа... Мен ме кефи, мен всички ме кефят - добри и лоши  Heart Eyes
Та Арда е прав да  настоява да изяснят отношенията си с Пелин. Той е като Елиф в средата на първи сезон - настоятелен, но без да осъзнава или поне да се поставя на мястото на другия. Ясно му е, че Пелин изпитва нещо към него, ясно му е, че тя отбягва разговорите. Ясно му е, че я притеснява присъствието му и се изчервява, но той също като Елиф иска да чуе думичките. И той ще ги чуе, както ги чу и Елиф. Въпроса е какво ще загубят в процеса и двамата и какви ли приказки ще изприказват, говоря за Пелин и Арда.
Иначе като професионалисти и Пелин и Арда са съвестни полицаи. Особено Пелин, тя може да открие всичко и нищо не може да й се опре  Laughing А Арда е импулсивен, понякога гледа само фактите, без да наблегне на малко мисловна дейност, той е типичното ченге  Laughing. Ето затова и Арда се усъмни първи в Хюсеин, защото е сигурен в себе си и в Пелин, остава Хюсеин, който като че ли иска да го усетят. Той също се разкъсва от вина и дълг, но и вече толкова е нагазил в калта, че единственият му изход /поне засега само него вижда/ е да продължи да гази, все едно са плаващи пясъци и не се знае кога ще го погълнат.
Отивам малко по работа, после ако не ми е изчезнала музата ще продължа.
Приятен ден

# 36
  • Мнения: 243



Ви благодарам за нова тема.

# 37
  • Мнения: 4 966


Ружена, хвала. Simple Smile Едни красиви ръце...  Heart Eyes

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 34 235


Джейн се е постарала.

# 39
  • Мнения: 20 905
Здравейте,

В тоя ред на мисли, ако приема, че аз съм от  "добрите", мога да си обясня оправдателно, постъпките на лошите, че и на злодеите...
 1.Най-непростимо е поведението на Хюсеин, но:
Баща му е починал, той е станал глава на семейство.Обича семейството си, особено малкото си братче.Иска да му осигури образование.Но обича явно и парите и е амбициозен.Влюбва се в тази Светлана и тръгва надолу.Има капацитет да излъже всички, има хладнокръвност да убива за пари.Мисли си, че така ще я кара докато не идва Йомер, който той обича, който е възпитал в другата крайност..Хюсеин-ПРЕСТЪПНИК
 2.Таййар, наистина има проблем, както каза Giya.Знаем само, че баща му не е бил "стока".Но неговото поведение е болестно, според мен...ПРЕСТЪПНИК
 3.Метин, продукт на баща си.....писали сме много.ПРЕСТЪПНИК.Но той има шанс, ако съдейства на полицията, ако осъзнае престъпленията си, ако даде свобода на Нилюфер.Но дали?
 4.Али, имал слабост парите и лесно е бил примамен да използва служебното си положение.ПРЕСТЪПНИК.

И на фона на тези хора със слабости, но умни, хитри и коварни, са Йомер, Пело, Арда.Те са се задоволявали с полицейската си заплата, изпълнявали са си служебния дълг.

Не знам какво са решили СЦ за отрицателните герои.
Но в реалността, например, Метин, ако разберем, че е виновен за смъртта на някое дете, дали ще уважим, желанието му да предаде баща си, дали ще уважим, че той иска да се промени.
Аз, да, но ако той изтърпи наказанието си, за убитите жертви.Защото тия жертви нямат вина, че са станали жертви.

Честит празник!
Скрит текст:
Днес е Архангелова Задушница-Бог да ги прости!

Komet, wavey
Rujena,  wavey

# 40
  • Мнения: 4 966
Хармония... Бог всекиму е дал право на избор... Всеки от "лошите" е имал моменти, в които е трябвало да избере на коя страна ще бъде... всеки от тях е предпочел "лесния" път, предпочел е да задоволи собствените си желания... т.е. те са егоисти. А в с лучая с Таяр, дори си имаме социопат.

Скрит текст:
Социопат е разновидност на психопат, човек, който има абнормално или патологично поведение в сферата на социалните взаимоотношения. Такъв човек притежава клинична неспособност да се пригоди и адаптира в човешката среда. В отношенията си с други хора той създава конфликтни ситуации и не се поучава от грешки или неприятни преживявания. Не проявява лоялност дори към близките си. Такъв индивид е неспособен на уважение и не спазва общоприетите норми на поведение. Социопатът никога не изпитва вина, тревога или разкаяние, тези чувства са му непознати, той се държи така, като че ли няма съвест, защото неговите понятия за критическо възприемане на поведението и за добро, и зло са силно изкривени.

Обикновено социопатите нямат стойностна система и се отнасят с пренебрежение към такава, както и към цената на човешкия живот. Напълно егоистично, те се опитват да задоволят всяка своя духовна или физическа нужда и потребност. Те лесно изпадат в състояния на гняв или ярост, трудно се владеят, лесно избухват и тази тяхна проява има признаците на обикновена психоза.

Сега за всеки от тях промяната, дори да дойде, ще е закъсняла. Защото да се променят, в техния случай означава да поемат отговорност за грешните си решения и за злото, което са причинили. А това означава да си изтърпят наказанията, наложени от морала и обществото за престъпните им действия, т.е - да влязат в затвора до живот, най-вероятно. Съмнявам се, че човек с егоистична нагласа би приел това. Simple Smile А това означава, че Таяр, Метин и Хюсеин са обречени на смърт (за да не влязат в затвора) или на вечно бягство, ако успеят да се отърват... Стигне ли се до там - да се разделят с желаното (пари, власт, жени) заради отговорността си към социума, те няма да проявяват благородство, няма да проявяват саможертва, няма да проявяват морал, както не са го правили и до сега. С една дума, не вярвам в промяната им. Simple Smile Но... сценаристките може и да са решили да ни покажат някое и друго чудо. Simple Smile)) Само дето от затвора Метин може да си обича Нилю насън и наум колкото си ще... а тя все пак ще продължи живота си без него; Хюсеин може и очите да си изплаче с поглед в небето, разкайвайки се за стореното, но това няма да промени факта, че ще е ранил жестоко именно тези, които "обича"... Таяр просто ще се удави в собствената си злоба и безсилие, докато продължава да манипулира всеки, който му е под ръка... Всичко това, ако има справедливост в сценария на КРА занапред. Simple Smile))

# 41
  • Мнения: 23 361


Като видя Йомер с Хюсейн и ми става зле ...

# 42
  • Мнения: 4 966
В случая мисля, че става въпрос за Енгин и Бурак. Simple Smile)) А те двамата, доколкото разбирам, са се сприятелили и "побратимили" успешно. За което мога само да се радвам. Simple Smile

# 43
  • Мнения: 2 293
Хармония... Бог всекиму е дал право на избор... Всеки от "лошите" е имал моменти, в които е трябвало да избере на коя страна ще бъде... всеки от тях е предпочел "лесния" път, предпочел е да задоволи собствените си желания... т.е. те са егоисти. А в с лучая с Таяр, дори си имаме социопат.

Скрит текст:
Социопат е разновидност на психопат, човек, който има абнормално или патологично поведение в сферата на социалните взаимоотношения. Такъв човек притежава клинична неспособност да се пригоди и адаптира в човешката среда. В отношенията си с други хора той създава конфликтни ситуации и не се поучава от грешки или неприятни преживявания. Не проявява лоялност дори към близките си. Такъв индивид е неспособен на уважение и не спазва общоприетите норми на поведение. Социопатът никога не изпитва вина, тревога или разкаяние, тези чувства са му непознати, той се държи така, като че ли няма съвест, защото неговите понятия за критическо възприемане на поведението и за добро, и зло са силно изкривени.

Обикновено социопатите нямат стойностна система и се отнасят с пренебрежение към такава, както и към цената на човешкия живот. Напълно егоистично, те се опитват да задоволят всяка своя духовна или физическа нужда и потребност. Те лесно изпадат в състояния на гняв или ярост, трудно се владеят, лесно избухват и тази тяхна проява има признаците на обикновена психоза.

Сега за всеки от тях промяната, дори да дойде, ще е закъсняла. Защото да се променят, в техния случай означава да поемат отговорност за грешните си решения и за злото, което са причинили. А това означава да си изтърпят наказанията, наложени от морала и обществото за престъпните им действия, т.е - да влязат в затвора до живот, най-вероятно. Съмнявам се, че човек с егоистична нагласа би приел това. Simple Smile А това означава, че Таяр, Метин и Хюсеин са обречени на смърт (за да не влязат в затвора) или на вечно бягство, ако успеят да се отърват... Стигне ли се до там - да се разделят с желаното (пари, власт, жени) заради отговорността си към социума, те няма да проявяват благородство, няма да проявяват саможертва, няма да проявяват морал, както не са го правили и до сега. С една дума, не вярвам в промяната им. Simple Smile Но... сценаристките може и да са решили да ни покажат някое и друго чудо. Simple Smile)) Само дето от затвора Метин може да си обича Нилю насън и наум колкото си ще... а тя все пак ще продължи живота си без него; Хюсеин може и очите да си изплаче с поглед в небето, разкайвайки се за стореното, но това няма да промени факта, че ще е ранил жестоко именно тези, които "обича"... Таяр просто ще се удави в собствената си злоба и безсилие, докато продължава да манипулира всеки, който му е под ръка... Всичко това, ако има справедливост в сценария на КРА занапред. Simple Smile))
newsm51
Като оставим настрана емоциите и симпатиите, за убийците няма оправдание, особено когато  липсват смекчаващи вината обстоятелства, а в случая те даже са утежняващи: Всички престъпления са умишлени, те отлично знаят какво вършат…
Хюсеин – не просто престъпник, а убиец. На двама души. Убийството е тежко престъпление и се наказва със смърт.
Тайяяр – не престъпник изобщо, а масов убиец – наказанието е смърт.
Метин – престъпник/пране на пари, изнудване, отвличания и др./ Освен това е и съучастник  - Ако е виновен по всички обвинения по закон го чака тежко наказание. Ако сътрудничи на полицията, доживотният затвор може да бъде заменен с по-лека присъда.
Елиф: престъпник, пере пари, което също се наказва с лишаване от свобода, но има смекчаващи вината обстоятелства – принуда. А и тя вече сътрудничи на полицията.
Йомер също е наказуем за прикриване на престъпление, още повече, че го прави  съзнателно.
Законът не признава симпатии.
А въпросът за ИЗБОРА наистина е много интересен...
Очаквам да видя дали сценаристките познават законите и какви наказания или избелвания ще наложат на героите си…


# 44
  • Мнения: 4 966
Цитат
Очаквам да видя дали сценаристките познават законите и какви наказания или избелвания ще наложат на героите си…

Законите може и да познават... законовите процедури, обаче... твърде слабо поназнайват, според мен. Simple Smile)) За мен трагизмът в случая е от липсата на познания по психология. Simple Smile))) Ако поне малко се бяха образовали за това какво представлява човешкият характер, нямаше да гледаме несмислените герои, които ни поднасят... А това би могло да ни накара успешно да преглътнем слабите познания или незачитането на прилагането на законови средства...

Общи условия

Активация на акаунт