Енгин Акюрек в „Kara Para Aşk”, нови и стари проекти – Тема 291

  • 39 052
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 293
Цитат
Очаквам да видя дали сценаристките познават законите и какви наказания или избелвания ще наложат на героите си…

Законите може и да познават... законовите процедури, обаче... твърде слабо поназнайват, според мен. Simple Smile)) За мен трагизмът в случая е от липсата на познания по психология. Simple Smile))) Ако поне малко се бяха образовали за това какво представлява човешкият характер, нямаше да гледаме несмислените герои, които ни поднасят... А това би могло да ни накара успешно да преглътнем слабите познания или незачитането на прилагането на законови средства...
newsm51
И това, и това...най-вече...Затова казах, че въпросът за ИЗБОРА е много интересен и ми се ще да го разработят по-добре. Защото човекът е плод на своя избор/избори...Генът, разбира се, е важен, обстоятелствата също, но всеки има избор... Не всички бедни/богати са престъпници, не всички деца на злодеи стават убийци. Човек не се ражда злодей или престъпник. Той избира да стане такъв - понякога съзнателно, друг път - не.

Последна редакция: сб, 01 ное 2014, 12:58 от loveofmine

# 46
  • Мнения: 23 287


Дали след "присъединяването" на Хюсейн към екипа - няма да се предизвика нечие посещение в болница ?  Thinking

# 47
  • Мнения: 243

Иметь хороший день и спасибо.

# 48
  • Мнения: 4 966
Интересно ми е каква отрова ще посочат като причина за смъртта на доктора.

# 49
  • София
  • Мнения: 15
В другата тема днес 01.11.2014 в 8,39 часа е качен превода на 22 епизод.
Приятно гледане!

# 50
  • Мнения: 2 293
Интересно ми е каква отрова ще посочат като причина за смъртта на доктора.
Казаха стрихнин, Маричке...Има отрови, които имитират идеално инфаркт, не знам стрихнинът от тях ли е...

Последна редакция: сб, 01 ное 2014, 13:23 от loveofmine

# 51
  • Мнения: 4 966
Абе... от това, което са казали, до това, което са показали, пак има разлика от земята до небето. Simple Smile)) Първо - стрихнинът е ужасно горчив на вкус, трудно е да се прикрие присъствието му, независимо дели е сложен в храната или във водата. Особено за човек с медицински познания, който би трябвало да може да разпознава несвойствените вкусове на това, което поема през устата си. Второ, за да подейства толкова бързо, той би трябвало да е в огромни количества (горчилката се засилва, демек, а докторът лапаше като невидял сандвича, дето не би трябвало да може да преглътне и не изОка, че водата му горчи)))))). Трето, стрихнинът въздейства на ЦНС и на дишането най-вече.... но когато парализата от отровата се задейства, все пак има време от 10-15 минути, в които отровеният би могъл да бъде спасен с даване на антидот...
Моят извод въз основа на показаното, а не на казаното е, че е използван цианид.

Извод: СЦ отново не са си направили домашното. Simple Smile)) Ами нищо, ний заради Енгин и това ще изгледаме и още много други.... сгрешени домашни. Simple Smile))

# 52
  • Мнения: 2 293
Абе... от това, което са казали, до това, което са показали пак има разлика от земята до небето. Simple Smile)) Първо - стрихнинът е ужасно горчив на вкус, трудно е да се прикрие присъствието му, независимо дели е сложен в храната или във водата. Особено за човек с медицински познания, който би трябвало да може да разпознава несвойствените вкусове на това, което поема през устата си. Второ, за да подейства толкова бързо, той би трябвало да е в огромни количества (горчилката се засилва, демек, а докторът лапаше като невидял сандвича, дето ни би трябвало да може да преглътне и не изока, че водата му горчи)))))). Трето, стрихнинът въздейства на ЦНС и на дишането най-вече.... но когато парализата от отровата се задейства, все пакс има време от 10-15 минути, в които отровеният бе могъл да бъде спасен с даване на антидот...

Извод: СЦ отново не са си направили домашното. Simple Smile)) Ами нищо, ний заради Енгин и това ще изгледаме и още много други.... сгрешени домашни. Simple Smile))
Благодаря ти за информацията, и мен  нещо ме усъмни още докато гледах, защото такива отрови има...Просто не съм сигурна кои са...Но те остават незабелязани дори при аутопсията...При убийството на доктора това е целта, нали?
А и добрият стар стрихнин, цианидът и отровата за мишки отдавна не са на мода ...

# 53
  • Мнения: 243
Хубав ден Комет и поздрави.

# 54
  • Мнения: 4 966
Ами то и справочници има, Любов. Па наказателно право, психология и медицина... даже в интернет се намира инфо, ако те мързи, или нямаш време да отваряш дебели книги. Simple Smile))  Joy Joy Joy Ама те разчитат на екипа от наистина професионални актьори, що пък да мислят за сценария... да върви там историята защо-пощо... нали ще си вземат хонорара като автори? Sad

Р.Р. Затова при съмнения за отравяне освен аутопсия, се провежда и токсикологичен анализ. Тогава става ясно каква отрова е използвана.

# 55
  • Мнения: 2 293
Ами то и справочници има, Любов. Па наказателно право, психология и медицина... даже в интернет се намира инфо, ако те мързи, или нямаш време да отваряш дебели книги. Simple Smile))  Joy Joy Joy Ама те разчитат на екипа от наистина професионални актьори, що пък да мислят за сценария... да върви там историята защо-пощо... нали ще си вземат хонорара като автори? Sad
newsm51
Явно са чели само Агата Кристи...

# 56
  • Мнения: 243


Чичо Tayner е за специалист jedy.Hussein че той падна на дъното на калта, която все още такива мръсни трикове Omer dělá.Seriál красива .

Последна редакция: сб, 01 ное 2014, 13:38 от R??ena Sedl??ov?

# 57
  • София
  • Мнения: 7 893
Здравейте Hug
Ама коя турска или арабска домакиня ще седне да се рови каква е отровата. Хората си знаят стрихнин и точка Laughing Абсолютно си минава за достоверно  Peace нищо, че истината е друга.
Скрит текст:
Като чуя "стрихнин" веднага се сещам за "Стрихнин в супата"  на Удхаус  Laughing

# 58
  • Мнения: 4 966
Е,  Shatzi ... те няма да ровят, щото ако им се наложи, имат други отрови... Изтокът се слави с префинените си средства за отравяне, разработвани от хилядолетия.  Joy Joy Joy Ровя си аз, щото си нямам друга работа, пък и защото за пореден път си отбелязвам разминаването на казано и направено.
Другият вариант е да се задълбоча в образите на Нилю и Метин, които хич, ама хич не ме кефят, а тая серия си беше за тях... най-вече за Метин. Е па не ща. Кво да им разсъждавам? Презирам и единия и другия... като ги гледам, само се моля с "Пази, Боже!"

# 59
  • Мнения: 2 293
Здравейте Hug
Ама коя турска или арабска домакиня ще седне да се рови каква е отровата. Хората си знаят стрихнин и точка Laughing Абсолютно си минава за достоверно  Peace нищо, че истината е друга.
Скрит текст:
Като чуя "стрихнин" веднага се сещам за "Стрихнин в супата"  на Удхаус  Laughing
newsm51
Да, права си, пропуснах Удхаус...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт