НВ-ВМХ, част 85 - тема за здравословното хранене и всичко, свързано със здравето

  • 47 055
  • 745
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 1 047
Lady Brinne, прекрасен резултат   bouquet
Знам го това за калориите, но при мен отслабване става с под 1000, а аз понеже се опитвам да не падам под 1200, тъй като тъпо и упорито се мъча да не уча организма си на глад и не става  Crazy Дълги години съм се поддържала с глад, както вие бихте го нарекли, макар и не по нашия режим и понеже адски ми писна, след едно драстично качване на кила, минах на НВ ВМХ...но ми действа поддържащо, което е супер, ако съм си в норма  Blush Проблема ми е, че с глад не искам да свалям вече, не мога да спортувам по-интензивно без храна, нямам сили, нервна съм, цикъла спира....а така да ми е писнало от броене на калории  ooooh! и това не искам да чувам  Tired

# 256
  • Мнения: 2 127
Ако дълго време си "приучавала" тялото си на глад, то сега му трябва време да си оправи метаболизма.
Аз съм бивша Системка. Като се върна назад към менютата си, да съм яла по 7-800 калории, преко сили. В един момент започнах да броя калории - сметнах си, че за сваляне са ми нужни някъде около 1550 май беше, не помня точно. Знаеш ли какво стана, вместо да се доизчистя? Започнах да качвам главоломно, всякаш от въздуха кантара даваше нагоре.

# 257
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Lady Brinne, прекрасен резултат   bouquet

Благодаря. И аз много се радвам. Но има и момент, че аз точно тези килца ги бях трупнала неусетно през последните 4-5 години с похапване на вредни въглехидрати - разбирайте ежедневно шоколади и вафли. Точно от този навик се излекувах, а също вкарах физическа активност, а до тогава не съм спортувала. Сигурно стресирах тялото си сериозно.  Mr. Green Преди бях постоянно подута и корема ми доста порасна, а талията най-много. Тази пролет не можах да закопчея нито един от наличните си панталони и се стреснах много силно. Открих тази тема / аз знаех за нея отдавна, но не се бях се задълбочавала / и пригодих режима според моите желания и предпочитания. Някак свикнах да не ям без план или все нещо да похапвам  Confused, както правех преди. Просто си обмислям менюто и гледам да го спазя максимално. Е, лятото не устоявах на сладоледа, но не всеки ден.

А при вас / Лили, Баронесо / явно е точно противоположното. Тялото трябва да свикне, че не го заплашва глад, за да трупа всяка храна в повече над минимума, с който е свикнало  newsm78

# 258
  • Мнения: 2 127
О, слава Богу, това е от периода "грешки от миналото" Grinning

# 259
  • Мнения: 6 346
В такива случаи винаги това ми е първото предположение - прекалено малко количество храна за нуждите на тялото, често съчетано с прекалено много разход на енергия. Това е много често срещано при жените и за съжаление има жени, които карат така с години - на полуглад, и ако само малко се отпуснат, качват много рязко и мислят, че причината е забавеният им метаболизъм. А не е така, просто тялото много дълго е държано в състояние на недостиг и е нормално да използва всяка възможност да се запаси. В такъв случай оправянето ще бъде да се кара с нормално количество храна достатъчно време, колкото и килограма да се качат, докато качването не спре от само себе си - това ще означава, че вече са набавени необходимите вещества и евентуално тогава може да се мисли за някакви ограничения, за да се свали каченото. 1000 калории не покриват дори дневните нужди, няма как да са оптимален калориен прием. Но е съвсем разбираемо, че примерно на 1500 ще има повишение на теглото - да, това тяло е в състояние на полуглад, затова се стреми да трупа. Но разбирам и страха от неконтролируемо напълняване... Embarassed

И най-тъпото е, че жените сме много жертвоготовни и упорити същества и сме способни дори да се научим да ядем малко и да не обръщаме внимание, че си ходим полугладни - стомахът се свива и ако хапнеш малко повече, ти се струва, че прекаляваш. Но тялото си води записки през цялото време. Embarassed

# 260
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
О, слава Богу, това е от периода "грешки от миналото" Grinning

 Hug

CioccolataPeace Много полезен коментар.

# 261
  • Мнения: 7 745
 wavey

след три месеца хотелска храна и много вино
колограмите ми за сваляне станаха 10  Embarassed

днес съм на супа от петле, а от утре ще видим с какво ще ги боря,
защото и аз не свалям от класическото месо-яйца-зеленчуци
а много яйца и пържоли изядох, за да го кажа  Sunglasses

и да ви питам спортуващите нещо....
поне 2 от килограмите са мускули, но сега няма да се движа толкова
какво ще се случи?

# 262
  • SA
  • Мнения: 3 196
Цитат
...Но тялото си води записки през цялото време.

 hahaha Много точен коментар, Шоки!

И поздравления за z.2012 и Lady Brinne за чудесните резултати!   bouquet

lisa1, наистина ти е много малко храната, едва ли има повече от 800 ккал. При такова хранене честно казано ми се струва по-добре да не се спортува, тьй като дори нуждите на основната обмяна не се покриват.
А анемията уточнено ли е на какво се дьлжи? Не е много вероятно точно ВМ-НВХ да е причина за желязонедоимьчна анемия.

# 263
  • Мнения: 6 346
На мен ми се струва, че ако се набляга на мускулното месо, без да се яде дроб (или поне език) веднъж-два пъти седмично, желязото все пак може да не е достатъчно, особено ако месото не се консумира съвсем всеки ден. Наистина в свинското и телешкото има желязо, но в дроба просто е доста повече. А в пилешкото и рибата май е по-малко, отколкото в червените меса. И ако това се съчетае с обилен цикъл, вече ми се струва съвсем възможно да се получи недостиг на желязо.

# 264
  • SA
  • Мнения: 3 196
Не, аз имах предвид, ако даден човек, който се храни без да се сьобразява с определени правила и режими и няма желязонедоимьчна анемия, премине на ВМ-НВХ ( предполага се, че при него все пак консумира повече храни, сьдьржащи желязо) и чак след това се изяви тази анемия, то по-вероятно тя да е свьрзана с други причини ( като например повишена крьвозагуба и др.), а не заради самото хранене.
Не знам дали добре обясних какво искам да кажа.  Embarassed

# 265
  • Мнения: 6 346
Да, при всички положения нашият начин на хранене все пак осигурява повече желязо (хемово от животинските източници) от стандартния, така че наистина е по-вероятно причината да не е промяната в храненето.

# 266
  • София
  • Мнения: 488
Здравейте момичета:)

Благодаря ви за пореден път за полезната информация, която не спирате и не се уморявате да давате   bouquet

Шоки, това тялото си води записки през цялото време. трябва да го казват и обясняват на всяко момиче от ... да кажем 16 годишна възраст. На една от сто да ѝ влезе в главата - пак ще е от полза  Wink

Аз съм на режима от август месец миналата година и може би защото съм била в началото, но не си спомням миналата зима така да съм "налитала" на въглехидрати. При мен "проблемни" са тестените, картофите и оризът. Шоколад и сладко не ме изкушават.
От няколко седмици просто ми прималява  за нещо от изброените по-горе, а от месо ми се повдига  Sad
Сигурно и затова съм в застой и недоволна от себе си Embarassed Гледам си една риза от миналата зима и на талията ми е с една длан по-широка и си повтарям, че съм постигнала много, но като се погледна в огледалото виждам сегашното положение и се ядосвам.
Оплаках ви се  Confused
Хубав ден на всички!

# 267
  • Мнения: 780
Хайде и аз да се оплача  Hug
Ходих при 2ма лекари оказа се алергия  Embarassed Предписаха ми лекарства и крем за мазане,Но да отбележа и за "диетата" назначена и от двамата :круши,ябълки(дотук добре),картофи ,ориз с Олио,БЕЗ никакви млечни:мляко,яйца,сирене ,кашкавал  ooooh! и аз ми казвам е аз ям само това  Joy
Но както и да е взех си няколко круши ,но едва ли ще ям картофи  Rolling Eyes
Дано ми мине по-бързо,и дано всички недоволни скоро да се погледнем с радост в огледалото  Praynig

# 268
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Виляна, от личен опит: имах алергия след ухапване от някакво насекомо. Реших този път да не спазвам диета, даже преди да започна да пия противоалергични. Нямаше проблем, никакъв. Ядах си месо, яйца и всичко според режима ни.  Peace
Това е изпробвано още пъти, също и при децата. Подлагам на съмнения нуждата от диета изобщо в такива състояния...Разбира се, ти си преценяваш!  Peace

# 269
  • Мнения: 780
Юли и аз го мисля същото,и при гастрото миналата година бе същото :яж макарони,картофи,ориз,не го послушах и него  Peace Но все пак ще си хапна,намерих хубави полски круши,другото си е на моя глава   bowuu

Общи условия

Активация на акаунт