Вече сме в ЧЕТВЪРТИ клас

  • 52 738
  • 755
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 755
И при нас класовете са били разхвърляни по различни стаи. Според моя хубостник, тестът бил "бебешки" и той приключил за 25 минути.  ooooh! Честно да ви кажа, винаги когато получавам такъв отговор настръхвам. Дано поне да е внимавал, какво пише, че бързата работа обикновено е срам за майстора.  Tired
Лоренца, благодаря за теста. После, ще препитам бързака, как го е направил.
Успех на децата и на следващите тестове  Hug

# 706
  • Мнения: 5 160
Няма за какво  Peace

Всички деца казват, че е било лесно. Те, въпросите, не са трудни, ако ме питаш мен- не обичам да отговарям на точно такива   Mr. Green
Справили са се, няма начин, остава и учителите им да са доволни  Sunglasses

# 707
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Видях теста, видях и смисъла от изрешените всички налични НВО през годините назад.  Mr. Green

А аз точно на тези пък матури виждам смисъла в това да видя на какво ниво е образованието до 4ти клас и дали сме попаднали на Учител!
Иначе разбира се ,че ако бяха важни в смисъла на точките/оценките щях да го напъвам цяла година у дома да решава тестове  Mr. Green (а пак гаранция-франция за резултата накрая ,особено ако се стресне нещо  hahaha)

Сега го видях теста, хареса ми . Simple Smile

# 708
  • В реалния живот
  • Мнения: 304
Справили са се, няма начин, остава и учителите им да са доволни  Sunglasses
Еха, това как ми хареса! Simple Smile

Аз съм сигурна, че ще приемат и други верни отговори, извън посочените като примерни, стига да са относително верни. Дъщеря ми ще има 2-3 грешки ще видим колко точки ще й отнемат

За начина на преподаване - На мен през цялата учебна година ми се струваше, че в нашия клас се пренебрегва  разказването, анализите и т.н. И сега погледнах - втория срок развитие на речта не са имали, имат 7 непопълнени теми в тетрадките.Извънкласно четене - погледнах Книгата за учителя на Просвета, страхотно разработени теми - те такива неща не правеха, само си четяха и то първия срок - втория препускаха по материала за да са готови на 31 март.

Вашите деца взеха ли си уроците по Развитие на речта, направиха ли всичко в тетрадка 2?
Аз май ще търся препоръки за частен учител по български, защото искам да ги мине тези теми, а и извънкласното четене ми се иска да се направи както от книгата. Много важни ми се струва писменото изразяване, че в следващите години има есета, анализи и т.н и са все за важни места.

# 709
  • София
  • Мнения: 9 884
Гледа дъщеря ми отговорите, верни са и затворените въпроси. Отворените според мен са също верни, но не са дума по дума с отговорите, дадени от МОН. Според госпожата ни има учители, които отчитат такива отговори за грешни. Ако е така, а не вярвам да ни лъже жената, значи сигурно на 50 процента поне от децата ще са им грешни отговорите. Надявам се да гледат смисъла, а не буквално дума по дума.

Матурите са ми важни дотолкова, доколкото искам да видя дъщеря ми дали продължава да се паникьосва за изпити и състезания.  Е, засега нищо в нейна полза не виждам- до вчера следобяд си беше добре, снощи плака, плака как щяла да се изложи....предвид факта, че последните един-два месеца в училище имаха по 2 поне контролни дневно от предишни матури и винаги се е справяла отлично..какво е това недоверие към собствените и възможности не знам. Tired

# 710
  • Мнения: 5 160
Абсурдно е всички деца да отговорят с тези шаблони.
Нека и проверяващите да покажат "четене с разбиране"  Peace

Валенцето, нека да мисли позитивно .. Казвайки си още преди тест, че ще се провали - то, това се случва, затова нека си избие тези мисли детето (пресен пример едно детенце на експресно тип "блиц въпроси в движение" -   контролно - "не знам, не знам, ще имам двойка" и хоп - 3).
Дано го преодолее вече   Hug

# 711
  • Мнения: 2 755
За начина на преподаване - На мен през цялата учебна година ми се струваше, че в нашия клас се пренебрегва  разказването, анализите и т.н. И сега погледнах - втория срок развитие на речта не са имали, имат 7 непопълнени теми в тетрадките.Извънкласно четене - погледнах Книгата за учителя на Просвета, страхотно разработени теми - те такива неща не правеха, само си четяха и то първия срок - втория препускаха по материала за да са готови на 31 март.

Вашите деца взеха ли си уроците по Развитие на речта, направиха ли всичко в тетрадка 2?
Ами и при нас е същото. И по математика имат още невзети теми. Сборниците с тестове от НВО, които купихме в началото на годината, бяха за самоподготовка вкъщи, предимно. Нещо, като за домашно. Синът ми ми каза, че само той и още две-три деца са си приключили сборниците от НВО до края. С материала не са пришпорвали темпото, защото време до края на май има.  Mr. Green Пък и да не го вземат, какво пък толкова....  ooooh!

Абсурдно е всички деца да отговорят с тези шаблони.
Нека и проверяващите да покажат "четене с разбиране"  Peace
Аха. Моят, например, е написал - Внимавай, какви приятели си избираш!
Дано неговото "четене с разбиране", съвпадне с разбирането на проверяващите.  Wink

# 712
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Аха. Моят, например, е написал - Внимавай, какви приятели си избираш!
Дано неговото "четене с разбиране", съвпадне с разбирането на проверяващите.  Wink

А моят "Не всички приятели са истински!"  Mr. Green

# 713
  • 1st floor
  • Мнения: 9 131
Лоренца, благодаря за теста! Hug

Валенце, разменям доза непукизъм за поне малко от вашето притеснение! Simple Smile Няма го това в моя човек, за съжаление. Колко говорих да не бърза и да провери всичко, ако му остане време...колко обещания даде...и днес си дойде с широка усмивка - всичко било много лесно, свършил първи и отишъл на двора да си играе! Crazy Crazy Crazy Чакам го с нетърпение да се прибере от английски и да го подхвана с теста, ако въобще  помни какво е писал!

Иначе и ние купихме в началото на годината една торба сборници и помагала. Първия срок старателно се пишеше в тях, втория останаха полупразни...ама може вината и да е в моя синковец, не в госпожата.
И като казах госпожата, та се сетих каква препоръка им беше дала оня ден - който не знае отговора на въпросите, лекичко да надзърне в теста на другарчето отпред! Shocked Думи нямам просто!!! Close

Последна редакция: чт, 07 май 2015, 18:04 от НеПоКоРнА

# 714
  • Мнения: 46 572
А аз точно на тези пък матури виждам смисъла в това да видя на какво ниво е образованието до 4ти клас и дали сме попаднали на Учител!

Така е, но матурата в този вид поне на мен нищо няма да ми покаже. Искаше ми се да се наблегне на правописа.
Намирам за по-удачно по-дълга диктовка с уловки за основните правописни правила, 2-3 въпроса за разсъждение в/у този текст, останалото правописни задачи от различен тип.

# 715
  • Варна
  • Мнения: 2 443
А аз точно на тези пък матури виждам смисъла в това да видя на какво ниво е образованието до 4ти клас и дали сме попаднали на Учител!

Така е, но матурата в този вид поне на мен нищо няма да ми покаже. Искаше ми се да се наблегне на правописа.
Намирам за по-удачно по-дълга диктовка с уловки за основните правописни правила, 2-3 въпроса за разсъждение в/у този текст, останалото правописни задачи от различен тип.


И на мен ми се струват обидно лесни тези матури - та то изходното им ниво по БЕЛ беше в пъти по-сложно: трябвало да откриват изразни средства (епитети, олицетворения и т.н), в стихове, да напишат разликите между пословица, поговорка и афоризъм, от граматиката е имало почти от всеки раздел - и лексикология, морфология и фонетика. Имало е въпрос за мъжколичната форма на числителните, за примери от слово и формообразуващи морфеми, за меки съгласни и т.н. Въобще 4 години здраво изискваха от тях, даже през тази учебна година вместо да си решава задачи по математика на спокойствие ги скъсваха от презентации, съчинения и проекти и накрая тези толкова лесни матури. Освен всичко друго, матурите са сутрин, а после трябва да ходят отново на училище следобед. Днес са правили и изходно ниво по .... познайте какво, рисуване ?!. И пак имат по една камара домашни. И пак продължават със съчиненията - в клас по четене са писали на тема "Моето приключение на безлюден остров" и той се радваше, че писал в стил фентъзи ала Рик Риърдън. Въобще, ако не друго, да се радваме, че поне имат здрава основа без пропуски.

Да си похваля гарджето - нали се явява на всички възможни състезания, преди малко ми се обади, че от някакво състезание по английски е спечелил първо място и безплатна стипендия за обучение по английски във Фарос следващата учебна година. Не че ще се възползваме,  той си учи в  Британика и там и ще си продължи, но ми стана хубаво, че той се почувства толкова щастлив. И си възвърна малко самочувствието след като оплеска 4 задачи на великденското.

Момичета, пожелавам преди всичко децата ни да се чувстват уверени в себе си, любознателни и щастливи! И успех на следващите матури, макар че вярвам, че и те ще са лесни.

Последна редакция: чт, 07 май 2015, 18:37 от Manzhelka

# 716
  • София
  • Мнения: 3 694
Лесни са матурите, защото няма какво да се заблуждаваме показват минимума знания, които трябва да имат децата на тази възраст. За мен по-важното е - синът ми разбра, че страшно няма. За утрешното НВО отива със самочувствие  Grinning

# 717
  • Мнения: 2 755
....Освен всичко друго, матурите са сутрин, а после трябва да ходят отново на училище следобед. Днес са правили и изходно ниво по .... познайте какво, рисуване ?!. И пак имат по една камара домашни....
Ама във вашето у-ще днес учебен ден ли е?  Thinking Manzhelka, вашата г-жа е пълна противоположност на нашата. За мен "златната" среда винаги е била за предпочитане, ама всеки с късмета си. Дано синът ми в 5-ти клас случи на повече учители като г-на по АЕ.

Браво на Ники за първото място по АЕ!  Hug

# 718
  • Варна
  • Мнения: 2 443
....Освен всичко друго, матурите са сутрин, а после трябва да ходят отново на училище следобед. Днес са правили и изходно ниво по .... познайте какво, рисуване ?!. И пак имат по една камара домашни....
Ама във вашето у-ще днес учебен ден ли е? 

Учебен и още как - както писах освен НВО сутринта, следобед (понеже са втора смяна) са писали съчинението по четене и са имали изходното ниво по рисуване.

Всъщност на мен ми харесва обективизма и изискванията на класната на сина ми (макар понякога да ми идат в повече особено преди състезания), повече ме е страх дали и в 5 клас ще случи на същите изискващи учители. За съжаление все по-малка ми се вижда възможността за прием в МГ и макар, че е почти (почти защото има висок рейтинг съгласно скалата на коефициентите в училището и очаквам да няма изненади до началото на юни когато е класирането) приет в профилиращата паралелка с математика в неговото училище (там също се кандидатства със серия от състезания), силно се съмнявам, че 9 часа математика на седмица догодина ще са същите 9 часа като в МГ.

# 719
  • 1st floor
  • Мнения: 9 131
Направихме теста - на диктовката със сигурност има два грешки - тирето и запетайката в последното изречение. Нищо чудно и други грешки да изникнат.  Tired Как се оценява диктовката, някой знае ли? И кога ще се разберат оценките? Ние в нашето училище си живеем в пълно информационно затъмнение. Rolling Eyes

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт