Вече сме в ЧЕТВЪРТИ клас

  • 52 743
  • 755
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 46 573
НеПоКоРнА, според мен тирето е невъзможно да бъде нацелено, освен ако учителят, който диктува не го каже...

...по английски е спечелил първо място и безплатна стипендия за обучение по английски във Фарос следващата учебна година. Не че ще се възползваме,  той си учи в  Британика и там и ще си продължи, но ми стана хубаво, че той се почувства толкова щастлив...

Браво  Hug

# 721
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Браво на Ники за 1вото място!  Hug

За тирето Калоян каза,че при диктовката учителката е замълчала в дълга пауза и им е казала да се досетят какво трябва да поставят.  Twisted Evil

# 722
  • Мнения: 9 907


...по английски е спечелил първо място и безплатна стипендия за обучение по английски във Фарос следващата учебна година. Не че ще се възползваме,  той си учи в  Британика и там и ще си продължи, но ми стана хубаво, че той се почувства толкова щастлив...

браво!

благодаря за теста, утре ще го дам на моя. Той харесва Лиско, диктовката ще му допадне.

# 723
  • у дома
  • Мнения: 7 166
Направихме теста - на диктовката със сигурност има два грешки - тирето и запетайката в последното изречение. Нищо чудно и други грешки да изникнат.  Tired Как се оценява диктовката, някой знае ли? И кога ще се разберат оценките? Ние в нашето училище си живеем в пълно информационно затъмнение. Rolling Eyes

Пиша по спомени от преди две години за диктовката-гледаше се правописа на 5-6 думи-може и повече да са,не помня,другото въобще не се оценяваше,ако ще и по три грешки на дума да има  Peace

# 724
  • 1st floor
  • Мнения: 9 131
Сериозно ли? ooooh!

# 725
  • Мнения: 5 160
svetlaem, и аз така знам - по критерии от предходните години.
Само конкретни 5 до 6 думи - с неударени гласни, завършващи на звучна/ беззвучна съгласна, струпване на съгласни, собствени имена. Пунктоация - не.
Ако в отворените отговори има правописни грешки - дава се точката, дори да е грешно изписан, но смислово верен. Е те тези критерии ме възмущават.

Manzhelka, браво за 1-вото място  Peace

# 726
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Браво на Ники за английския! Нашите не са имали днес други часове, но ние и без това не сме имали такова натоварване с презентации, съчинения и т.п. - или поне до мен не е стигнала подобна информация Simple Smile
Сега най-важното за моя син е как ще се развие Шампионска лига и мачовете в училище. Но нещата все повече опират до взаимоотношения в колектива, приемане от (и на) другите, самочувствие, самоусещане... все неща, които тепърва ще се разгръщат у тях. Може би след време ще зная по-добре как се възпитават уверени и внимателни деца Simple Smile

# 727
  • у дома
  • Мнения: 7 166

За съжаление напълно сериозно...Рових за критерии от предходни години,но не ги намерих...

# 728
  • Мнения: 5 160
От 2014 г. Критерии
Скрит текст:
№   Критерии за оценка на диктовката   Брой точки
1.   Правопис на звучните съгласни в края на думата (здрав)   1
2.   Правопис на беззвучна съгласна пред звучна (сдържи)   1
3.   Правопис на гласните в неударена сричка (усми́хнала, повърве́ли, гърба́, сдържи́, пристъ́пвал)     1
4.    Разделно писане на думи без свое ударение  (навел се, гърба му,
се усмихнала, не могла, се сдържи, си рекла)   1
5.   Правопис на думи с я (болният, я носи)   1
6.   Правопис на съществителни собствени имена  (Кумчо Вълчо, Кума Лиса)   1
   Максимален брой   6

Бележки:
•   Критериите за оценка при диктовката включват примери за думи, при които ученикът може да сгреши.
•   В думи, съдържащи правописни особености по повече от един критерий, всяка грешка се отчита според конкретния критерий.
•   Точка се отчита, ако не е допусната грешка в нито една от думите по съответния критерий.

И :
Пример за пpиемлив отговор:
Петелът посочва на кучето дупката в дървото, за да спи в нея, а кучето спасява петела.

Бележки:
•   За приемлив се приема отговорът, записан с изречение, израз или цитат от текста.
•   Не се отчитат правописните грешки в написания от ученика свободен отговор.

# 729
  • Мнения: 558
Браво на Ники!
Да похваля и моето гардже - на състезанието на училища Дружба е на второ място. Ще си има таблет Grinning Grinning

# 730
  • Варна
  • Мнения: 2 443
Kasmetche, браво и на твоето дете - вашето състезание е много интересно, трудно и интердисциплинарно, така че това прави успеха още по-значим!  Наистина поздравления!
Момичета, а защо мислите, че занижават толкова критериите в образованието, гледайки трудността и оценяването по матурите? Кой има интерес от една необразована младеж?

# 731
  • София
  • Мнения: 3 694
Кой има интерес от една необразована младеж?

Управляващите. Тъп народ - слаба държава. Необразования можеш да го манипулираш. Но това не е за тази тема.

# 732
  • Кортина д'Ампецо, Италия-България-Велико Търново
  • Мнения: 204
Не са занижени критериите. Дори тази година са завишени. Необходимите точки за оценка среден са 9.

Говорим за матури. Това са основни/минимални/  знания, които трябва да бъдат преподадени и усвоени от децата. Оценката е за свършена работа на преподавателя.
Това не е олимпиада.

Всяка година статистиките показват, че се увеличава броя на деца отпаднали, напуснали по една или друга причина училище. Да не споменавам, че на много места преподавателите подсказват на децата поне една тройка да хванат на тези матури. Поддържат се изкуствено паралелки.
Идва следваща учебна година. Финансиране.
Разбрах, че в близко село ще затварят училището защото три от децата в 4 клас ще ги женели/омъжвали.

Извинявам се за отклонението.
Успех на всички дечица днес.

Госпожата ми се обади снощи. Имаме шестица.  Но ....
Хубавеца вчера на 6-ти въпрос  написал: "Приятелството е разтегливо понятие", а след това пет реда психология.
 Накрая посочил, че понякога - дружиш и играеш с някого, защото нямаш избор, след като няма по-добър, само че трябва да имаме едно на ум.



# 733
  • Мнения: 822
Късметче, браво!
Аз разгледах състезанието беше ми интересно и постижението ви е супер, ние сме на 2.38точки под вас:).
За матурите, това е някаква пародия.... но пък все пак трябва всички да излязат грамотни, а тези които искат да са малко по,  да залагат на школи и частни учители в периода 5-7клас.

# 734
  • Мнения: 5 160
 kasmet4e, честито ви!   bouquet
Не успя за награда, пак е в челната десятка  Laughing Ще почерпим ние хлапето.

Защо са такива НВО - онзи ден четох, че 50% от първолаците са българчета .... ooooh!
И написаното от pam4i ... За съжаление това е действителността Sad

pam4i, при твоя наистина е нужно проверяващият да прояви четене с разбиране. Децата имат по-различен поглед. Има деца, които искат да са като лисицата Simple Smile
При нас са недоволни учителите от нивото - липса на граматика, на правопис. За резултати - казаха другата седмица. Сега ще вкарвали а,б,в в компютрите, после ще им връщат резултати.

Общи условия

Активация на акаунт