Инвитро в Истанбул-тема 11

  • 94 979
  • 767
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 196
Здравейте, Stop
Ние се върнахме от Истанбул и сега сме доста объркани.
На кратко – преглед в Бехчети и Мемориал!
Бехчети – препълнена клиника, прегледа при доктор Карликая /около 30 мин./ мина малко нервно и чувство за претупване. Закъснение за часа 15 мин. kоето е абсолютно в рамките на нормалното. Не останах с чувството за подробно запознаване с нашия случай, въпреки старанието което положих да преведа и сортирам всички документи от всички опита на английски. За цена от 300 ТЛ очаквах нещо по така.
Мемориал – празна клиника / противоречащо на очакванията ми/ приеха ни точно в нарочения час – дори ние бяхме закъснели 5мин.
Всичко мина както сте писали на 3 етапа. Подробно разглеждане на цялата документация / с помощта на Севда/ преглед от доктор Кахраман Юлкер и преглед от проф. Кахраман. При мен нямаха забележки, препоръчаха TESA  за мъжът ми както и консултация с уролог. Всичко отнема около час, но има и доста туткане и муткане и разтягане на прегледа излишно.
 С една дума нямам фаворит между двете клиники.  Sad
В началото  ми се стори че в Мемориал бяха по-подробни и ни предлагат нещо по-различно /TESA/, от друга страна се питам защо беше толкова празно там и защо доктор Карликая и Кубра са се махнали от там? Защо е безплатен прегледа – май им липсват пациенти, а защо ли?
От другата страна пък в Бехчети като има такъв наплив, дали ще ни обърнат нужното внимание / това ние е шести опит все пак/ Там си държат на цените – няма тън мън, изглежда не им липсват пациенти, значи наистина са успешни, пък и ми харесва идеята за замразен трансфер!
Много ви моля тук или на лични, който каквото знае да и помогне за да направя своя избор. Да прочела съм всички теми от 2012 до сега и за двете клиники има успели и не успели, но може би и не всичко се пише директно във форума!
Искам да похваля и Севда и Кубра, които поддържаха с мен кореспонденция за първичния преглед – и двете съдействаха идеално и отговаряха веднага на имейлите ми!
Кубра дори ми посъветва къде мога да си направя цветната снимка и ми запази час. Бях се насочила в Ехомар /където не говорят английски/ казаха ми цена 450лири, а Кубра ми препоръча един център директно до клиника Бехчети.

 http://www.fulyaacikemar.com/

Останах много доволна, цена 350 лири с нейното съдействие иначе цената беше също 450  лири.
2011г  си правих цветна снимка във Варна и щях да припадна от болка и грубото отношение на д-р Ковачев.
Отидох с голям страх в Истанбул и бях готова да побягна от стола молейки доктора за  пълна упойка. Той ме успокояваше че наистина не е нужно. Повярвах – до сега никой не беше слагал по внимателно спекулума, а болка да не говорим че нямаще никкава, абсолютно нищо не усетих и като ми каза готово, аз си помислих че се шегува. Всичко беше свършило /1 мин./ а аз си мислих че още не са почнали. Дадоха ми снимката след 5 мин / общо 8 кадъра/и цялото процедура влизане, снимка и излизане не повече от 10 мин. Препоръчвам горещо този център!!! Peace
Там говориха Английски и  аз бях много доволна. Така че препоръчвам на който му искат цветна снимка да си я прави в Истанбул, цената е същата като в Бг, а болка няма, само професионализъм !!!
Така че това са моите първоначални впечатления. Имам време до Август да избера коя клиника.
Моля помагайте!
Извинете за дългия пост, дано е полезен!
И още нещо ако имате информация за TESA.
Моя мъж има достатъчно сперматозоиди за ИКСИ в еякулата - 300-600хил/мл.
Не зная защо професорката препоръча TESA – какви са плюсовете и минусите на вземането на сперматозоиди по този начин. Krugera е около 1-2 %.

# 751
  • Мнения: 196
А ето и актуални цени от Мемориал :
как мога да вкарам снимка тук ?

Пращам ги като линкове
http://dox.bg/files/dw?a=5daa6806b2
http://dox.bg/files/dw?a=da46b51a72


Последна редакция: вт, 31 мар 2015, 13:53 от Fish79

# 752
  • Мнения: 774
Fish79 , аз мога да ти дам отговор на това защо прегледа в Мемориал е безплатен.
Дълго време този преглед се финансираше по някаква евро програма,а  след като тя свърши, проф.Кахраман реши да продължи тази практика,  единствено и само взимайки в предвид ниските доходи, които се получават в БГ , за да могат да се възползват повече двойки. Лятото когато говорих с нея по този въпрос ми каза, че за сега успява да задържи това положение, тъй като болницата е частна ,а тя е само служител, но ще се опита да е максимално дълго.

Пожелавам ти успех, която и от двете клиники да избереш.

# 753
  • При вещиците
  • Мнения: 1 453
Фиш, здравей. Не мисля, че някой ще се нагърби да каже вие в коя клиника да се лекувате. Логично е всеки да си хвали клиниката в която е станало чудото. Само, не разбрах след като не ти харесва нито претупкания преглед нито разтъкаването на прегледа,  какво търсиш? Няма и 2 месеца, от както се върнах от Мемориал и не бих казала, че клиниката е празна. Да, между 12 и 16 е празничко, но защото всеки си има час, влиза, свършва си работата и заминава. Сутрин за различни процедури се събирахме около 35-40 жени. Севда ми обясни, че не преминават тези бройки за да може лекарите да са свежи и да могат всички да бъдат обслужени качествено. Професорката само напътства и никога не е лекуващ лекар на никого. Мен ме прегледа на първичния и ми направи трансфера, засега успешен. Това че БГ пациентите са втори по брой след турските в тази болница и поради някаква симпатия или съжаление на БГ пациентите не се взимат пари за първия преглед, не трябва да се гледа с подозрение.
Аз лично съм много доволна от всичко ( имам база за сравнение). Знам, че и в Бахчежи са добри, но с друг метод. Успех с решението!
Ел, е отговорила преди. Благодаря!

# 754
  • Мнения: 196
Момичета аз не споря и не се заяждам. Възникнаха ми въпроси и ги споделям с надеждата да ми се изяснят! Ясно ми е че никой от вас не може да ми каже къде да отида, но ето като получа отговор на някой от въпросите ми ще ми бъде по- лесно да наклоня везната според моите критерии. Знаете колко е тежко, особенно когато се наредят поредица от неуспехи. Човек си мисли че никога няма да успее! Казва си какво по различно ще направят те ??? Истината е е че ме е страх много! До сега все имах вяра че ще успеем. Никога не съм си мислила, че ще стигна и до Турция. Но ето факт ние поехме този път и се чудя дали наистина ще ни поемат като пациенти или ще сме клиенти, които плащат послушно. някой ще се вникне ли в проблемите ни или пак ще си знае неговия протокол и неговия начин без да взема в предвид неуспехите и на какво се дължат! Много ме е страх!!! Sad

# 755
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Fish79, в клиника Бахчечи наистина напоследък има много пациенти, но там има много лекари и никога не съм чакала повече от час дори и когато нямам записан час. Не си формирай мнението по това къде се чака и къде не, а по-скоро по това какво ти предлагат лекарите като подход към вашия случай.

# 756
  • Мнения: 459
Fish79, от написаното до тук разбирам, че и в двете клиники са ви дали зелена светлина за стартиране на процедура. Защо ще стартирате чак август? Можеш ли да споделиш колко пари ви излезе общо с прегледите, манипулации и пътните разходи, посещението ви в Турция?
Когато събереш достатъчно съвети за избора на клиника и все още се чудиш как да постъпиш, послушай сърцето си - то няма да те излъже! Късмет  Hug

П.П. Подкрепям ~Bell~

# 757
  • Мнения: 95
Момичета,здравейте! Понеже и аз бях станала доста активна в темата преди първичния ни преглед в края на ноември, та и аз да си "призная" защо не пиша-просто няма какво......От тогава не сме ходили в Мемориал, мислихме ей по това пролетно време да започваме с процедура там, но за съжаление финансите са си финанси-огромен проблем,а тук имахме заповед........и започнахме,ще имам ЗЕТ,та още не мога с нищо да се похваля.....Твърдо сме решили,че ако не успеем и този път тук,вече отиваме в Мемориал, то и без това нямаме особен избор,тъй като това ни е и последната заповед по фонда.....Та така,затова не пиша,но редовно си чета темата и пожелавам успех на всички!  bouquet Hug

# 758
  • Мнения: 196
Ами да, дадоха ни зелена светлина, просто чак септември мога да взема отпуска за да правя процедура
Посещението в Турция е:
автобусни билети от Варна - за двама  --  180лв.
300лири - прегледа в Бехчети             -    215лв
350 лири цветна снимка                         - 245лв.
разходи за транспорт в Турция 15лири     - 10лв
за хапване си носихне
кафе 7 лири                                             10лв.
всичко                                                    660лв.

# 759
  • Мнения: 399
Много е сложен въпроса с това, коя клиника е по успешна от двете. Когато ние тръгнахме към Турция всички ходеха от тук в Меморял И ние отидохме там. За жалост не успяхме при тях, имаше го момента на навалицата претупването и конвейра. Отидохме в Мемориял на първичен преглед септември 2011, тогава Карликая тъкмо ги напускаше. Когато се върнахме за стимулацията ноември вече не беше там. Професорката каза че случая е лек и , че са се справяли с далеч по сложни. Факт е че стимулацията на вървеше – дали защото подцениха случая или пък не беше моя месец минало заминало.
Тогава след като свърши опита започнах да издирвам къде се е преместил Карликая. Намерих Bahceci и написах емейл на формата за контакт – тогава все още него го нямаше в списъка с лекарите им. Описах надълго и широко всичките ни опити – имахме 6 по това време . За наше най-голямо очудване на другата сутрин имах отговор от него като старши инвитро гинеколог към клиниката -  отговорил на всичките въпроси , беше ми дал дори прогноза за един евентуален бъдещ опит при тях. Не живея в БГ И всичко е свързано с много плануване и пътуване . Мислихме два дни и купихме билетите за Турция. Направи преглед , зназначи protocol и определи диагностична хистероскопия – търсеше причина за липса на имплантация. Порадвахме се на Истанбул и след 3 месеца се върнахме. Направихме стимулация и  трансфер.
Смени изцяло протокола ми – извади 10 яйцеклетки отгледа 5 бластоцита. След свежия трансфер теста беше отрицателен. Заключението му и негово и на колегите му бурна реакция на стимулация – хормонални нива до луната разбъркани – предложи ЗЕТ.
 Аз с горчивия си опит от толкова много опити – не вярвах – та аз не забременявах на свеж как ще забременея на ЗЕТ. А Карликая беше сигурен , че ЗЕТ и после в Истанбул само като турист. Дълги три месеца и нов трансфер – първия ми ЗЕТ в живиота Зацапване на 5 ден – аз отписах опита – бях сигурна че не е станало.
 Дори на 10 ден спрях всички лекарства. Разменихме си няколко емайла с него и той настояваше за кръвен тест да види какво се случва – аз отказвах. Толкова много отрицателни тестве бях натрупала – дори започнах да гледам за билети за нов свеж опит. Мъжа ми ме накара да направя тест уринен – аз нямах естествено направих за овулация един останал И изненада две еднакви червени cherty. Аз никога не бях виждала положителен тест в живота си никога. Направих кръвен – 3700 – Снежинката искаше да стане бебе. От толкова много разочарования не вярвах докато не го усетих да рита.
Имаме син – след 6 дълги години И 8 опита. Имам син , благодарение на прекрасия доктор Карликая, който не ни прие като поредния случай от медицинската история на клиниката му. След време дори излезна голяма статия за нашия бебчо със интервю на Карликая в един от Истанбулските вестници, как двойката обиколила Европа , за да има бебе осъществила мечтата си при тях.
За мен и двете клиники са добри – знаят какво правят , да не говорим къде са в сравнение с БГ клиники.

# 760
  • Мнения: 54
Много е сложен въпроса с това, коя клиника е по успешна от двете. Когато ние тръгнахме към Турция всички ходеха от тук в Меморял И ние отидохме там. За жалост не успяхме при тях, имаше го момента на навалицата претупването и конвейра. Отидохме в Мемориял на първичен преглед септември 2011, тогава Карликая тъкмо ги напускаше. Когато се върнахме за стимулацията ноември вече не беше там. Професорката каза че случая е лек и , че са се справяли с далеч по сложни. Факт е че стимулацията на вървеше – дали защото подцениха случая или пък не беше моя месец минало заминало.
Тогава след като свърши опита започнах да издирвам къде се е преместил Карликая. Намерих Bahceci и написах емейл на формата за контакт – тогава все още него го нямаше в списъка с лекарите им. Описах надълго и широко всичките ни опити – имахме 6 по това време . За наше най-голямо очудване на другата сутрин имах отговор от него като старши инвитро гинеколог към клиниката -  отговорил на всичките въпроси , беше ми дал дори прогноза за един евентуален бъдещ опит при тях. Не живея в БГ И всичко е свързано с много плануване и пътуване . Мислихме два дни и купихме билетите за Турция. Направи преглед , зназначи protocol и определи диагностична хистероскопия – търсеше причина за липса на имплантация. Порадвахме се на Истанбул и след 3 месеца се върнахме. Направихме стимулация и  трансфер.
Смени изцяло протокола ми – извади 10 яйцеклетки отгледа 5 бластоцита. След свежия трансфер теста беше отрицателен. Заключението му и негово и на колегите му бурна реакция на стимулация – хормонални нива до луната разбъркани – предложи ЗЕТ.
 Аз с горчивия си опит от толкова много опити – не вярвах – та аз не забременявах на свеж как ще забременея на ЗЕТ. А Карликая беше сигурен , че ЗЕТ и после в Истанбул само като турист. Дълги три месеца и нов трансфер – първия ми ЗЕТ в живиота Зацапване на 5 ден – аз отписах опита – бях сигурна че не е станало.
 Дори на 10 ден спрях всички лекарства. Разменихме си няколко емайла с него и той настояваше за кръвен тест да види какво се случва – аз отказвах. Толкова много отрицателни тестве бях натрупала – дори започнах да гледам за билети за нов свеж опит. Мъжа ми ме накара да направя тест уринен – аз нямах естествено направих за овулация един останал И изненада две еднакви червени cherty. Аз никога не бях виждала положителен тест в живота си никога. Направих кръвен – 3700 – Снежинката искаше да стане бебе. От толкова много разочарования не вярвах докато не го усетих да рита.
Имаме син – след 6 дълги години И 8 опита. Имам син , благодарение на прекрасия доктор Карликая, който не ни прие като поредния случай от медицинската история на клиниката му. След време дори излезна голяма статия за нашия бебчо със интервю на Карликая в един от Истанбулските вестници, как двойката обиколила Европа , за да има бебе осъществила мечтата си при тях.
За мен и двете клиники са добри – знаят какво правят , да не говорим къде са в сравнение с БГ клиники.


Направо ме просълзи тази история с щастлив край   Hug

Fish79, не се подлъгвай и не си прави грешни изводи за това колко хора има и в двете клиники. Аз съм била пациент и на двете и мога да ти кажа, че има дни и дни. Относно претупването - по същия начин. Може да гонят операция или друг вид манипулация, може просто така да се е случило. И те са хора. Разбирам те напълно защото и аз съм изпитала това чувство, но се опитай да се абстрахираш. Не забравяй и момента, че доста български двойки отиват само на първичен преглед и ползват експертното мнение на турските лекари. После се връщат за да се борят тук и да спорят с БГ лекарите.
Ти сама трябва да усетиш на кой да се довериш. Какви са ти предпочитанията - екипната работа на Мемориал, т.е. липса на един единствен лекар, който да те следи, престой постоянен в Истанбул, комуникация чрез координатори, владеещи български или директен контакт с лекуващия те лекар, която ще бъде основно по имейл и на английски, както и пребиваване в Истанбул отвреме навреме, но пък повече пътувания, както и много добра организация от твоя страна. Това са само основните разлики.
Също така зависи и какъв е проблемът. Ако е необходимо да се правят генетични изследвания на ембрионите, лабораторията и оборудването на Мемориал в това отношение са за препоръчване.
Bahceci практикуват основно със замразен трансфер, докато Мемориал предпочитат да го избегнат.

Успех в решението и действай смело!

# 761
  • Мнения: 2 789
Mila17,  Shushku    благодаря зя премерените  мнения   bouquet

# 762
  • Мнения: 196
И аз благодаря. Зная че е много относително всичко. Д-р Стаменов помогнал на хиляди жени е за тях бог и цар, на нас не помогнал е , не ми се иска да изреждам епитети  Twisted Evil.
Все пак мисля че успях да наклоня везните, но до септември има време.
 Желая на всяка от нас да се сбъднат мечтите ни!
Късмет на всички в процедура!

# 763
  • Мнения: 156
Здравейте момичета.Аз съм от Пловдив,все още нямам час за преглед и не съм писала на клиника Мемориал.Ще се радвам ако се организираме с друга двойка за път и преглед.Ако имате желание и мислите,че е възможно пишете ми на лични.

# 764
  • Мнения: 593
 newsm78 голяма разлика в цената за ТЕСЕ и ТЕСА
 Praynig дано не им се налагат тези процедури, исках да ги ориентирам за цена

 Hug успех на всички

Общи условия

Активация на акаунт