Да научим и италиански! - Тема 2

  • 105 548
  • 547
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 1 262
C'è una mosca nel mio caffè Animal Beetle

Време е да пускам мрежите.

Impala, ще ни бъде много полезно да се включваш Flowers Hibiscus

M_I_A, всички, които осъзнават как могат да се изложат, говорейки на чужд език, са вече стари за безболезнено научаване на език. Новите виждания са че възрастните би трябвало по-лесно да научават чужди езици. Ако изключат онова гласче в главата: "Леле как ще се изложиш сега, всички ще ти се смеят ...."
Записах си името на това приложение за фразите. Малко ми е рано в момента, че съм на 13 дни италиански все още.

Buona giornata, ragazze Nature SunnyNature SunnyNature Sunny

# 286
  • Мнения: 41
Salve ragazze
Много се радвам, че се споделяме опит и ситуации които сме изживяли. A presto.

# 287
  • София
  • Мнения: 6 182
Ооо телефонът ми вече забива от езикови приложения. Fun Easy Learn, има варианти с изрази или просто с думи. За съжаление безплатни са само първите нива, но по Коелда пускат промоции и за 4-5 лв.могат да се купят всички. Имам и едно приложение Verbi Italiani, с което може да се упражнява спрежението на глаголите. Имам и една италианска граматика на телефона, но не струва - трябва да я разкарам и заменя с друга.
В момента мъча Pronomi diretti e indiretti. Ама много се разсейвам Wink Начина на образуване ми е ясен, но кога са diretti и кога indiretti - мъка. Гледам уроци и на Simone Fiorini, за да си изчистя неяснотите уж, ама май трябва да седна да правя упражнения с лист и молив.

# 288
  • Мнения: 41
http://www.verbix.com/languages/italian.html. И аз искам да предложа едно приложение за спрягане на глаголите, мисля, че ще Ви хареса. На мен много ми помогна.

# 289
  • Мнения: 41
Как сте момичета? До къде стигнахте?

# 290
  • София
  • Мнения: 1 262
Molto bene, grazie Simple Smile
Studio ogni giorno e ascolto musica italiana Musical Note
E voi, come state?

# 291
  • София
  • Мнения: 655
Здравейте  bouquet

Виждам, че групата напредва в изучаването на езика, което е похвално.
Поздравления  bouquet bouquet bouquet

Вече съм си в България и отново се включвам в групата...
 

# 292
  • Мнения: 41
Добре дошла Ауто. E io ascolto misica italiana. La sera leggo e scrivo  esempio. Ако имам грешки моля пишете ми как е правилно. Arrivederci e grazie.

# 293
  • In transit
  • Мнения: 11 862
Добре дошла Ауто. E io ascolto misica italiana. La sera leggo e scrivo  esempio. Ако имам грешки моля пишете ми как е правилно. Arrivederci e grazie.
Esempio е пример. Ако искаш да кажеш упражнения, по-правилно е да ползваш Esercizi.

# 294
  • Мнения: 41
Благодаря, не съм използвала правилната дума или по-точно не съм я запомнила. Има още доста да уча.

# 295
  • София
  • Мнения: 655
Le birre migliori si bevono sempre in buona compagnia! Innocent

Добър ден!

# 296
  • Мнения: 41
Добър да е, как беше в Италия? Това радио Бруно е страхотно.

# 297
  • Мнения: 65
Здравейте,

Можете ли да препоръчате италиански тълковен речник (онлайн). Имам предвид речник от италиански на италиански (да обяснява значението на думата, има подобни речници за английски език).

# 298
  • София
  • Мнения: 655
Добър да е, как беше в Италия? Това радио Бруно е страхотно.

Италия е прекрасна както винаги (на италиански бих го казала: Bella come sempre Wink ).
Обиколила съм почти цялата страна за 10 години (остава ми само Sardegna на български Сардиния), имам безобразно много любими места, градчета, ресторантчета, където винаги се чувствам прекрасно. Принципно предпочитам Северна Италия (или както казват местните "...от Фиренце надолу нищо не става..."  Laughing), но не мога да отрека красивите кътчета в Южна Италия и вкусната храна...
Обожавам Италия.

Радио Бруно и на мен ми е любимо, то се излъчва в района Емилия-Романя (Emilia-Romagna), централата е в град Карпи (a Carpi vicino a Modena). Всяка година организират големи безплатни концерти за феновете с топ италиански изпълнители (тази година ще бъдат 5 - Saranno 5 in tutto le date del Radio Bruno Estate 2018: si parte da Cesenatico il 6 luglio, poi Mantova il 14 luglio, Carpi il 19, Cremona il 23 luglio, Bologna il 2 settembre)  Simple Smile


# 299
  • София
  • Мнения: 655
Здравейте,

Можете ли да препоръчате италиански тълковен речник (онлайн). Имам предвид речник от италиански на италиански (да обяснява значението на думата, има подобни речници за английски език).

Здравейте  bouquet

Аз ползвам: http://dizionari.corriere.it/dizionario_italiano/
Когато принципно се интересувам от тълкуването на определена дума пиша в търсачката "che cosa significa..." (точките ги замествам с думата - излизат много и интересни обяснения)

Общи условия

Активация на акаунт