Прехвърляне на МПС

  • 5 798
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте !
Някой може ли да ми каже, как седят нещата при прехвърляне на МПС м/у физически лица? Интересното в случая е ,че колата се подарява а не продава....
Благодаря ! newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 16 025
отивате при нотариус и те попълват договор, цената е каквато кажете.  После в КАТ за смяна на  талона. До 60 дни трябва да се впише в "Местни данъци" към общината.

# 2
  • Мнения: 52
Аа съвесем скоро половинката го прави това! Висяхме в КАТ около 40мин..
В КАТ мисля, че се носят някакви пълномощни (от нотариус, при който сте отишли преди това с човека, с който искате да прехвърляте), талон, гражданска застраховка (или нещо такова), абе доста работи бяха.. Първо си даваш всичките документи, плащаш някаква такса в банката (около 15лв май.. по спомен), която е в същата сграда и после си изчакваш реда да те викат на друго гише да ти дадат новият талон, който е вече на твое име..

# 3
  • София
  • Мнения: 16 025
Забравих - нотариуса иска квитания за платен данък МПС от общината.
В КАТ - с договора от нотариуса, гражданската и стария талон. Таксата е 15 + 3 лв, след това изчакваш за нов талон.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   А извинете за глупавия въпрос (Blush), но ми е важно да знам – номерът на колата сменя ли се, ако лицето, на което се прехвърля, е от друг град и съответно, адресът му по лична карта не е в София. Thinking

# 5
  • Мнения: 2 808
   А извинете за глупавия въпрос (Blush), но ми е важно да знам – номерът на колата сменя ли се, ако лицето, на което се прехвърля, е от друг град и съответно, адресът му по лична карта не е в София. Thinking

Винаги се сменя номера, дори да са от един и същ град собствениците - новия и стария.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   А извинете за глупавия въпрос (Blush), но ми е важно да знам – номерът на колата сменя ли се, ако лицето, на което се прехвърля, е от друг град и съответно, адресът му по лична карта не е в София. Thinking

Винаги се сменя номера, дори да са от един и същ град собствениците - новия и стария.

   Благодаря ти!  bouquet

   Всъщност, снощи, след като зададох въпроса си, се разтършувах из нета и в един друг форум прочетох, че не било необходимо номерът да се сменя, ако двете лица са от един и същи град, но наистина може и дадената там информация да е била грешна, предвид това, което ти казваш. Peace А и в крайна сметка не ме засяга, де. На мен ми беше важно да знам дали номерът се сменя, когато лицата са от различни области – което явно е неизбежно. Confused

# 7
  • София
  • Мнения: 18 699
  А извинете за глупавия въпрос (Blush), но ми е важно да знам – номерът на колата сменя ли се, ако лицето, на което се прехвърля, е от друг град и съответно, адресът му по лична карта не е в София. Thinking

Винаги се сменя номера, дори да са от един и същ град собствениците - новия и стария.
Как винаги ще се сменя номера ако са в един и същи град,глупости на търкалета.Ако искате си го сменяте ако не искате не.Преди 2 г. си продадох колата момчето и до ден днешен я кара с нашите вече негови номера.

# 8
  • Мнения: 2 808
Необходими документи за регистрация на ППС от друг регион в гр. София

         1. Заявление за регистрация;

         2. Документ за собственост – оригинал и копие;

         3. Застраховка “Гражданска отговорност”;

         4. Табели с регистрационни номера;

         5. Свидетелство за регистрация на МПС;

         6. Превозното средство се представя за идентификация;

         7. Новите свидетелства за регистрация се получават на ...

Предполагам, че обратния вариант от София в друг град е същия.
За твоя сигурност си върни твоите № и другия собственик да си вземе нови. Това е само съвет. И понеже ме нарекоха глупава, си помисли хубаво дали да го приемеш  bowuu .

 

       

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Всъщност, моят казус е малко по-особен, Simple Smile – просто колата на лице от друг град беше регистрирана на мое име при внасяне от чужбина и сега умувам как да му я прехвърля, без да трябва той да се лишава от софийския номер, с който е регистрирана колата. Но щом, както вече стана ясно, няма как, предполагам, че ще продължа да съм собственик на автомобил "на документи". Mr. Green

# 10
  • Мнения: 2 808
Ти си знаеш най-добре. Аз не бих искала  Naughty чуждо вече превозно средство да се води на мое име. Глобите при теб ли идват?

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Няма глоби засега. Simple Smile Но и по принцип, нямам абсолютно никакъв проблем с това, става въпрос за много близък човек. Peace Единствено заради неговия комфорт имам желание да му я прехвърля; все пак, мисля, че ще му е по-приятно неговата си кола да се води на негово име, но явно към момента няма как.

# 12
  • София
  • Мнения: 18 699
Тези документи сето сте ми ги извадила за регистрация от друг район в София.АЯз казах,че ако е един и същ града не се сменят.А къде видя,че съм те нарекла глупава незнам. Shocked

# 13
  • София
  • Мнения: 3 797
Тези документи сето сте ми ги извадила за регистрация от друг район в София.АЯз казах,че ако е един и същ града не се сменят.А къде видя,че съм те нарекла глупава незнам. Shocked
Точно така. Рег.номер се сменя само, ако лицето има рег. в друг град. При прехвърлне, независимо дали дарение или продажба от София в София, номер не се променя, както и МПС не е нужно да се представя в КАТ. Може да се направи, ако много искаш, обаче. Процедурата е по - усложнена и по - скъпа съответно.
Коте, по твоя въпрос, мисля, че не е възможно. Трябва да си променят адресната регистрация, ако искат софийски номер.

Последна редакция: нд, 09 ное 2014, 07:53 от Циндил - Пиндил

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Коте, по твоя въпрос, мисля, че не е възможно. Трябва да си променят адресната регистрация, ако искат софийски номер.

   Hug Peace

Общи условия

Активация на акаунт