Усмивка, беззъба, голяма, радва най-много ЮЛСКАТА мама! - Тема 3

  • 28 987
  • 727
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 102
Бебе 2 - честит празник на теб и цялото ти семейство - бъдете много здрави и щастливи!

Звезда, Мама Джули съм или Джулката Simple Smile Не, че има особено значение Simple Smile Предпочитам H.A. формула заради риска от алергии. Добро е "NAN H.A. 1". Препоръчвам го на мами, които не са давали на бебетата друго освен кърма, много по-безопасно е за каши и пюрета. Ако бебчо си е на адаптирано мляко нормално - може да се добавя от него, и то в началото; като се въведат повече зеленчуци не е нужно да се слага мляко. Но я пробвайте картофено пюре само с вода - не е много апетитно... Sad Има и нещо друго - ако не дай си Боже бебето направи алергична реакция - няма да се знае от зеленчука, който се въвежда ли е или от адаптираното мляко.
Аз няма да рискувам. Напатих се с баткото и сега си знам урока. Всичко да става бавно и да има поне седмица от всеки отделен зеленчук - иначе няма как да се разбере ако се въведат 2 храни наведнъж и нещо се случи. Когато се стигне до глутена - захранването с него трябва да един месец. Същото е със сиренето - първо козе, после овче, накрая краве, масло, кашкавал - в един месец се въвеждат само млечни. После е киселото мляко, а прясното е мноооого натам.
Определено имам опит с алергиите, атопичен дерматит и мога да съм полезна, така че който има нужда от съвет в тази насока съм насреща. Нямам намерение да налагам мнението си, по-скоро мога да споделя много неща от опит и да дам съвети, които на мен преди 8 години нямаше кой да даде.
И ако позволите един съвет към всички мами - имате ли каквато и да е фамилна обремененост от алергии - било то и родител дори само със сенна хрема - не рискувайте, моля ви! Повярвайте ми веднъж почне ли алергия към нещо, се отпушват още и още. На никой не пожелавам да си отглежда бебето до годинка само с картофи, ориз, грис от ориз, царевица, лук, грах, тиква, тиквички и спанак. Да гледа вече проходило как другите деца хапват бисквитки, а то горкото да яде едни като стереопор бисквити от пресован ориз - преди години почти нямаше безглутенови и безмлечни бисквити, вече поне това има. Но за това е важно захранването да е постепенно, с интервали между отделните продукти и да не се бърза с алергените - има време достатъчно.

# 46
  • Мнения: 613
Здравейте отново,

Включвам се набързо с молба за съвет, ако въобще някой прочете това неделя вечер. Случи се нещо неприятно с близък човек и в момента колкото и да се опитам да се контролирам вътрешно си го преживявам. Опитвам се да се разведря, но явно бебето усеща, че нещо не е ОК. Съответно е много нервен, не иска да спи, плаче и иска да суче непрекъснато, но пък сучейки пак реве. Абе един омагьосан кръг. Според мен усеща моето неразположение. Първо - мога ли аз като кърмеща майка да взема нещо на билкова основа за успокоение(безопасно). И второ - имам тук хомеопатия Chamomilla vulgaris - дали е добра идея да му дам? Страх ме е и да не ми намалее кърмата.
Всякакви съвети за овладяване на положението са добре дошли.

# 47
  • Мнения: 102
Най-безопасното за успокоение на кърмеща майка е чай от маточина и мента. Ако не подейства пий 1-2 бири. Това със сигурност няма да ти навреди, а и бирата прави кърма. Хомеопатично - не знам кое може, някоя друга мама да каже. Кърмата намалява от стрес, нерви и безпокойство, така че пожелавам ти всичко да се оправи доколкото е възможно и дано за теб и бебо всичко мине безпроблемно. Колкото до това дали бебо усеща - усеща и още как, но ти вече си го разбрала.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Моника,капки мента,глог и валериана мисля,че можеш да пиеш.Бирата и аз щях да я предложа.Я,дрънни една бира.Пожелавам ти скоро да се успокоиш

Бебе2,честит рожден ден!Здраве,щастие и успехи

# 49
  • Мнения: 87
Здравейте отново,

Включвам се набързо с молба за съвет, ако въобще някой прочете това неделя вечер. Случи се нещо неприятно с близък човек и в момента колкото и да се опитам да се контролирам вътрешно си го преживявам. Опитвам се да се разведря, но явно бебето усеща, че нещо не е ОК. Съответно е много нервен, не иска да спи, плаче и иска да суче непрекъснато, но пък сучейки пак реве. Абе един омагьосан кръг. Според мен усеща моето неразположение. Първо - мога ли аз като кърмеща майка да взема нещо на билкова основа за успокоение(безопасно). И второ - имам тук хомеопатия Chamomilla vulgaris - дали е добра идея да му дам? Страх ме е и да не ми намалее кърмата.
Всякакви съвети за овладяване на положението са добре дошли.
Да можеш да мудадеш на бебчо да се поуспокои милото. Ако е на билкова основа - мента,глог,валерян може да пиеш но в малки количества - ако се дава по 2 хапчета на ден ти пиеш 1. Дано бързо се успокоите  Heart Eyes.
Бебе2 честит ДЕН ДЕН  newsm59 винаги щастлива и обичана  Hug

# 50
  • Мнения: 613
Много сте бързи, много сте мили и безкрайно ви брагодаря!

# 51
  • Мнения: 208
 newsm59 бебе2 и тук ти пожелавам да си много щастлива и обичана  Hug
Monik@ много неприятно, стискам палци всичко да е наред. Аз пия биричка всяка вечер и определено има ефект, гърдите ми стават на камък, както в началото.
И аз съм яла шамарки като малка, но нищо кой знае не е било Simple Smile обичам си и двамата родители и много се надявам да създам същите отношение с Деа, каквито имам с майка ми, тя ми е най-добрия приятел и всичко си и споделям, спомням си, когато в 8ми клас и признах, че пуша, тя се изненада и ме попита дали искам да изпушим двете по една цигара  Mr. Green
Обожавам Коледа, винаги от рано си украсявам вкъщи, вече си и представям как след година две с малката ще приготвяме заедно коледни мъфинчета и ще ги украсяваме и как из целия апартамент ще ухае на канела. За коледен подарък, намислила съм да и направя подарък парцалена кукла, има едно момиче, което изработва такива и са уникални, тя е още мъничка, но се надявам и си представям как след време това ще е любимата й кукла и постоянно ще я мъкне със себе си  Heart
И сега малко и да се оплача товно преди седмица ходихме на гости с бебка и я приспах в спалнята на домакините, после като си тръгвахме към 2 часа през нощта тя се събуди и вкъщи я приспах с кърмене и оттогава всяка вечер се буди около 2 часа, бутам бибата номера минава за около 10 мин. и после направя отваря очи и почва да мрънка и естествено пак с гърда се приспиваме, дали има нещо общо или е просто период  newsm78
julkata81 много полезна информация за захранването.
Аз мисля да купя този уред на Авент за готвене на пара и пасиране  Wink

# 52
# 53
  • Мнения: 556
Момичета, благодаря на всички за прекрасните пожелания
Моник@, лайката прави чудеса и за възрастни. Запарваш едно пакетче в 250 мл вода за 5-10 минути и пиеш на гладно, 20 минути преди хранене

# 54
  • Мнения: 87
Момичета, благодаря на всички за прекрасните пожелания
Моник@, лайката прави чудеса и за възрастни. Запарваш едно пакетче в 250 мл вода за 5-10 минути и пиеш на гладно, 20 минути преди хранене
Ооо да лайката е супер  Mr. Green. Влади се успокоява и му действа разхлабващо  hahaha. Препоръчвам с две ръце.
За пюретата ще пиша утре как какви приготвям в менюто на бебчо за седмицата   chef. Просто тая вечер съм на бира и май ми се ще да се напия  Whistling, нещо взима да ме гони някаква депресия  Crazy

# 55
  • Мнения: 62
Bebe 2 Честит рожден ден и от мен newsm67 Да си жива и здрава ти и цялото ти семейство, бъди много мноого щастлива, обичана и усмихната   bouquet Сега вижях, че с теб сме адашки, а и фамилията ми преди да се оженя беше същата, но с "ч" и също съм скорпион, Grinning Много забавно
Monik@ пии едно винце, действа по-бързо от бирата, отпуска и дава кърма. Пожелавам всичко да се оправи  Peace
julkata81 мерси за подробната информация, друго си е когато говори опита  Simple Smile

# 56
  • Мнения: 613
Благодаря ви още веднъж. За съжаление кърмата ми намаля ... Sad

# 57
  • Мнения: 1 857
Бебе 2, честит ти скорпионски рожден ден! newsm59
Днес ви прочетох и нямам сили да пиша, че цял ден бяхме навън. Беше мрачно, но много приятно и реших да се възползвам от хубавото време. Сега се паркирам в леглото, че краката ми пулсират от разходки Crazy

# 58
  • Мнения: 62
Monik@ опитай да не се притесняваш за кърмата, слагай бебчо да хапва по-често, утре пробвай ударно овесени ядки с повече кисело мляко, лактогенен чай, мноого вода, сурови ядки и бира/вино и се отдай до колтото  можеш на спокойствие. Не се отчайвай, от няколко седмици съм така и има резултат. Ще стискам палци  Hug

# 59
  • Мнения: 366
добро утро момичета:-)
Ми бях се сдухала че нашите пак ми драматизираха,а пък се замислих и за догодина и за това ММ ще намери ли работа абе битовизми.

Днес обаче за разлика от вчера се събудих и реших че сега ням ада го мисля и без това в момента нищо не мога да направя та реших да се отдам на Коледно настроение- ем малката ме събуди в 6:30 вместо в 8:30, че вчера заспа в 21:00 и си пропусна яденето в 22:30. В този ред на мисли смених и храната на малката - на няколко места бях чела че Лактаната и babylove bio на dm са с еднакъв състав , но преди два дни и една приятелка ми каза че са били на Лактана и са я сменили и реших и аз да опитам,15 лв. защото разликата в цената е значителна - лактаната е 22 лв, а тази на дм е , че малката яде вече по 200 мл и ми отиват по почти 7 кутии на месец и почна да ми идва малко нанагорно само за Лактанта да давам 150 лв. Та от вчера сме на babylove и сега чакам да видя ден два как ще е и ако всичко е наред ще продължим на нея.

Толкова ми е добро настроението, че дори не се ядосах че при опита ми да поръчам хеликоптера на малкия се оказа че не мога да си ползвам талона за отстъпка за транспорт по 30 евра. И сега преведох пари по карта с която пазарувам ( имам си една карта с която пазарувам само в интернет и прехвърлям пари по нея когато мие  нужно ) и почнах да гледам какво да купя на малкия и за нова година и за РД-то което  е на 16,01- че да скоча над отстъпката - та мами на малки малчугани помагйте - въобще не съм мислила какво да купя и седя и се чудя, а няма време че трябва да се пусне утре поръчката. Само да спомен а,че имаме и колело и тротинетка и скейтборд така че това не е на дневен ред. Имаме радиоуправляеми играчки, баб и дядо ще му подарят голям конструктор за коледа и аз наистина съм изчерпана и незнам какво да му взема така че помощщщщщщщщ.

Моник - надявам се нещата да се оправят при теб - много е кофти от нерви спира постарай се да си по-спокойна доколкото е възможно и постепенно може и да се възстанови- аз съм много емоционална и с малкия и с баткото след притеснение и нерви кърмата ми буквално секна за ден.Така че спокойствие му е майката - стискам палци да се наредят нещата и да нямаш повод за притеснение- иначе бях чела за някакъв много добър български лактогонен чай май на билек беше.

А сега се сетих някой има ли идей какво харесват момчета на 11 години - трябва да купя подаръци на моите племенници и то по един от нас с ММ и по един от свекъра и свекървата че те са възрастни и не могат. Та приемам идеи.

Последна редакция: пн, 10 ное 2014, 11:42 от MAMA_SANCHO

Общи условия

Активация на акаунт