Секцио в Окръжна - Варна. Моля за инфо!

  • 2 605
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 73
Искам да  питам нещо, относно секциото  в Окръжна болница.
Планувам секцио, но не искам да съм с друг в стаята през дните след раждането! Вие как бяхте, как се получава, ако искаш да си в самостоятелна стая...плаща ли се? Как протичат дните в родилното въобще??? Доста ми е притеснено и всяка информация ще ми е от полза! Също за катетъра - кога се слага, боли ли?
До колкото ми казаха в Окръжна имало само 2 самостоятелни стай..., доста трудно ставало да си осигуриш престой там! Така ли е?
Ако все пак в това родилно е трудно със самостоятелните стай, къде бих могла да отида и планувам секциото си?

Мерси    bouquet

# 1
  • Мнения: 741
Аз родих секцио в Окръжна преди 6 мес. Не съм била във Вип стоя, не сметнах за нужно да давам едни трудно изкарани пари на вятъра. Грижеха се за нас еднакво добре , особено за мен, бяхме ги изплашили с малкия доста и от всякъде се чуваше:
-Къде е 525(това ми беше номерчето), ти къде ходиш пак, идвай да ти мерим кръвното, ала-бала. Толкова бяха грижовни, че ми беше писнало, да ми ходят по петите.  Joy Аз си обикалях постояно напред-назад. Запознах се с много момичета. Тази жена с която бяхме в една стая още си пишем, много приятна. Те си подбират, при кого да те сложат, преценяват си хората.  Simple Smile Имаше едно момиче във Випа, ми тя все при мен киснеше. Единственият+ на сам. стая е , че близките ти могат да влизат при теб. Е, ОК, ама за какво са ми вътре? Аз постоянно бях с момичетата, с 1000-та си въпроси относно бебо.
Бях при Колев-невероятен лекар, до последно се интересуваше от мен, дори след, като ни изписаха. Не съм избирала екип и лекар, каквото се падне, те всички са добри. Heart Eyes Как ще боли катетъра? Те ти го слагат, докато си с упойка. Боли след секциото- кръст, мускули,разреза, всичко те боли. Ако можех да избирам, винаги бих предпочела нормално. Още докато кихам и кашлям ме присвива. Успех, ако имаш още въпроси, питай.   bouquet

# 2
  • Мнения: 73
А как се урежда самостоятелната стая... колко се плаща ? Познавам се и на 100% ще съм по-спокойна , ако съм сама в стая....  Tired  Но що са само 2 стай... предполагам ще е трудно?
А баните и тоалетните? Има ли отделна за всяка стая?

Аз родих секцио в Окръжна преди 6 мес. Не съм била във Вип стоя, не сметнах за нужно да давам едни трудно изкарани пари на вятъра. Грижеха се за нас еднакво добре , особено за мен, бяхме ги изплашили с малкия доста и от всякъде се чуваше:
-Къде е 525(това ми беше номерчето), ти къде ходиш пак, идвай да ти мерим кръвното, ала-бала. Толкова бяха грижовни, че ми беше писнало, да ми ходят по петите.  Joy Аз си обикалях постояно напред-назад. Запознах се с много момичета. Тази жена с която бяхме в една стая още си пишем, много приятна. Те си подбират, при кого да те сложат, преценяват си хората.  Simple Smile Имаше едно момиче във Випа, ми тя все при мен киснеше. Единственият+ на сам. стая е , че близките ти могат да влизат при теб. Е, ОК, ама за какво са ми вътре? Аз постоянно бях с момичетата, с 1000-та си въпроси относно бебо.
Бях при Колев-невероятен лекар, до последно се интересуваше от мен, дори след, като ни изписаха. Не съм избирала екип и лекар, каквото се падне, те всички са добри. Heart Eyes Как ще боли катетъра? Те ти го слагат, докато си с упойка. Боли след секциото- кръст, мускули,разреза, всичко те боли. Ако можех да избирам, винаги бих предпочела нормално. Още докато кихам и кашлям ме присвива. Успех, ако имаш още въпроси, питай.   bouquet

# 3
  • Мнения: 741
Вип стаята е 50 лв. на ден мисля. Всички стаи са със самостоятелен санитарен възел. Вип-а е постоянно зает и е трудно да се уредиш. То и  са 2  стаи май само. Нека запознатите да кажат повече. Иначе аз ходих вътре и разликата не беше съществена с нашата стая. Маалко по-хубави чаршафи, хладилник имаше и си сама. Мда, не съм се заглеждала много, повече стояхме всички заедно при бебетата.  Laughing

# 4
  • Мнения: 73
Благодаря за информацията Simple Smile
Вип стаята е 50 лв. на ден мисля. Всички стаи са със самостоятелен санитарен възел. Вип-а е постоянно зает и е трудно да се уредиш. То и  са 2  стаи май само. Нека запознатите да кажат повече. Иначе аз ходих вътре и разликата не беше съществена с нашата стая. Маалко по-хубави чаршафи, хладилник имаше и си сама. Мда, не съм се заглеждала много, повече стояхме всички заедно при бебетата.  Laughing

# 5
  • Мнения: 176
Аз раждах секцио преди 2,5 години в АГ-то. По стечение на обстоятелствата бях в самостоятелна стая, плащаше се 60 лв на ден. Не знам в Окръжна как е, но в АГ-то ти оставят бебето и се оправяш сама. Аз лично съжалих, че бях сама в стая, няма с кого да си кажеш 1 дума, не можеш да отидеш в друга стая, защото трябва да си оставиш бебето само, а не даваха да го разнасяш из коридора. Много е подтискащо 2 дни сам с бебето, бях много стресирана и съжалих, че избрах да съм сама. Моят съвет е да не си плащаш за самостоятелна стая, винаги се намира за какво да си говориш с другите майки. Успех и леко раждане!

# 6
  • Мнения: 6 764
Има си цяла отделна тема за раждането в ОБ-Варна. Има много информация и ще ти е полезна. На първа страница в този раздел на форума  Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 484
Как ще боли катетъра? Те ти го слагат, докато си с упойка.
Shocked Shocked Shocked На мен ми го сложиха преди това и мога да кажа, че това беше най-отвратителното нещо около секциото!!! Дано вече наистина го слагат като си под упойка, че скоро пак ще ми се наложи Praynig

# 8
  • Мнения: 741
Въобще не съм разбрала, кога са го сложили, саммо ми казаха, че съм с катетър.  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 73
Имам още един въпрос към варненските мами Simple Smile След секцио в Окръжна разрешават ли обезболяващи свещички Профенид? Прочетох тук във форума, че са подходящи при кърмене, ноо то така  или иначе след секцио кърмата не идва веднага, нали?
И какви обезболяващи дават? Достатъно ли са да притъпят болката....

# 10
  • Мнения: 5
Моля всички мами които са раждали секцио в О.Б. да ми кажат с точност какви конци е искал лекаря

# 11
  • Варна
  • Мнения: 484
Моля всички мами които са раждали секцио в О.Б. да ми кажат с точност какви конци е искал лекаря
На мен при приема ми ги записаха. Но не помня какви точно бяха. Има ги само на едно място - санитарна аптека около бензиностанцията на кръстовището. Обиколиме цяла Варна за тях, не се хабете да търсите другаде. Струват 35-40лв.

# 12
  • Мнения: 5
Simple Smile Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт