МБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 17

  • 77 093
  • 741
  •   1
Отговори
# 600
  • Бургас
  • Мнения: 57
Момичета, само да ви напомня, че тази тема е за МБАЛ "Дева Мария" и тук се пише само и единствено за болницата и МЦ Света София. Останалите болници, цените и условията в тях, ги обсъждайте в техните теми. Ако случайно не ги знаете, ето ви линковете:
За МБАЛ Бургас http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=761077.0
За МБАЛ Черноморска /БургасМед/ http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=846849.0 ; http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=849390.msg30928051#msg30928051



Слава-Деса, самата аз за първи път се регистрирах в тази тема днес. Досега съм наминавала и чела из темата някои неща, както и по-стари такива. Но това, което разбрах, ме накара да се регистрирам и да питам и пиша.

Какво те притеснява, че питам за конкуренцията ли? Ами мое право е. Ако си служител на болницата - направете си ваш форум на сайта и там може да ни забранявате каквото искате. В този форум, имам право на свободно запитване както за самата болница, така и за сравнения с останалите болници.

Не мога да си затворя очите, и да пращам въздушни целувки за болница, която ме сюрпризира с цени, колкото за една трансплантация. Няма да споменавам при кого съм се следила. Но при условие, че досега съм била в Света София и накрая да трябва да родя при други условия, ами извинявай - не ми харесва! Според мен, това трябва да остане в заварено положение за нас, а за новорегистрираните бъдещи майки, да са по новите цени.

Да, наистина събирам активна информация за Бургасмед и не се срамувам от това. Мое право е да сондирам всички видове мнения, както и понеделник ще отида на отворени врати в Бургасмед.


Първо да уточня, не съм била, нито съм служител на болницата. Доколкото ми е известно единствено anipalaz е представител на болницата от пишещите в тази тема. Трите си деца съм родила в Девата и съм изключително доволна от този факт. Благодарна съм на всички работещи в родилно за грижите и вниманието, което получихме по време на престоите. Имам преки наблюдения и от други отделения на болницата, където не веднъж са спасявали живота на мои роднини.
Второ, аз създавам темите за Девата от известно време насам, тъй като съм една от активните мами тук. Ако си прочела внимателно първата страница, там съм призовала да не се спами и да се пише единствено за болницата и отделенията в нея, това е правило във всяка една тема във форума на бг-мама. Да се коментират цени и условия за други болници в темата на Девата си е чист СПАМ и това няма да се толерира. Разбира се, че имаш право да пишеш каквото си искаш за Девата тук, но за останалите болници си има отделни теми и е редно да пишеш в тях. Предоставила съм и линкове, за  улеснeние.
Както е казала и мадам тиква, всеки е свободен да ражда където реши и където ще се чувства спокоен, но не пишете глупости, защото отдалеч си личи кой е "трол" и на кого. 

# 601
  • Мнения: 65

Второ, аз създавам темите за Девата от известно време насам, тъй като съм една от активните мами тук. Ако си прочела внимателно първата страница, там съм призовала да не се спами и да се пише единствено за болницата и отделенията в нея, това е правило във всяка една тема във форума на бг-мама. Да се коментират цени и условия за други болници в темата на Девата си е чист СПАМ и това няма да се толерира. Разбира се, че имаш право да пишеш каквото си искаш за Девата тук, но за останалите болници си има отделни теми и е редно да пишеш в тях. Предоставила съм и линкове, за  улеснeние.
Както е казала и мадам тиква, всеки е свободен да ражда където реши и където ще се чувства спокоен, но не пишете глупости, защото отдалеч си личи кой е "трол" и на кого. 

Като сте една от създателките на темите, трябва да отговаряте и на неудобните въпроси. Трети път ли да споделям какво е впечатлението ми от ортопедията? От безобразието, че има само две операционни и всичко минава през тях? И защо не се отговори на моите питания преди време?

В крайна сметка това ПЛАТЕН ЧАСТЕН форум ли е на Девата с цел реклама, или е притежание на БгМама? Плаща ли Дева Мария за изтриване и сплашване на нелицеприятните коментари за болницата?

Това, че сте доволна, слава-деса, не значи че всички са доволни. Напълно са в правото си потребителките да искат сравнение и отговори на въпросите, които се задават, вкл. и за цени на други болници, за сравнения в други болници и т.н. Когато си направите свой, собствен частен форум, тогава може да гоните хората от него.( Като болницата има сайт, защо ползва чужд форум за заплахи срещу недоволните? Пишете си във вашия сайт, а ние имаме право да изразяваме задоволство или разочарование.

В противен случай, аз пък имам основанието да смятам, че сте платен трол на болницата също. Не смятате ли?

# 602
  • Пловдив
  • Мнения: 4 535
Не е лошо новорегистрираните да четат правилата на форума.Казвам го с най-добри чувства.  Peace
Троловете си личат и от самолет...вече 6 години от първата тема.

# 603
  • Мнения: 140
Не, не, просто не е истина. Момичето обяснява, че не е служител на болницата, а обикновена мама...абе ситуацията е малко "Пей ли си Пенке ле". Темата яко се е наводнила откъм тролове. Горгона е права, личат си от самолет.
Само за информация, макар че и аз не съм "за"  в тази тема да се пише за други болници, ще споделя, че в конкретната прехвалена Бургасмед бяха отписали бебето ми. За щастие потърсих второ мнение в Девата, наложи се да лежа и в патологията, но в резултат на грижите които получих днес се радвам на живо и здраво дете. И междудругото утре ще отидем на детския празник, дано само времето е хубаво. Вие мислите ли да ходите, може да се организираме да се чакаме някъде  Tada

# 604
  • Мнения: 65
Не, не, просто не е истина. Момичето обяснява, че не е служител на болницата, а обикновена мама...абе ситуацията е малко "Пей ли си Пенке ле". Темата яко се е наводнила откъм тролове. Горгона е права, личат си от самолет.
Само за информация, макар че и аз не съм "за"  в тази тема да се пише за други болници, ще споделя, че в конкретната прехвалена Бургасмед бяха отписали бебето ми. За щастие потърсих второ мнение в Девата, наложи се да лежа и в патологията, но в резултат на грижите които получих днес се радвам на живо и здраво дете. И междудругото утре ще отидем на детския празник, дано само времето е хубаво. Вие мислите ли да ходите, може да се организираме да се чакаме някъде  Tada

Не знам, Моли, кой е трол и кой не е, но аз съм в бгмама, регистрирана още 2009 година. Ти си регистрирана 2013 г.
И като Бургасмед е създадена преди 2 месеца, как така са ти отписали бебето, после си лежала в Девата, че сега си го и родила? Как така се отписва бебе в 8 или 9ти месец? Май някой друг тролира и то яко.


И пак питам - това платена рекламна тема ли е за Дева Мария, или е обикновен форум, притежание на БгМама?

Защо всяко отрицателно мнение за явните неща в тази болница не се толерира и веднага няколко човека застават срещу такива като нас, които не са доволни и търсят мнения и задават въпроси?

Защо като болницата има сайт, не си ползва сайта да си направи там такъв форум само с похвали и приветствия, а всеки отрицателен отговор да бъде анатемосан?

Вярно е, че има тролове, но то си личи и кои са!

# 605
  • Мнения: 140
bett_st, по мое време се казваше Черноморска. Сега я писах с новото име, все пак вече е Бургасмед, нали така?

# 606
  • Мнения: 14
Здравейте и от мен! Предварително се извинявам за въпроса, но вече не знам коя информация е най-точна. Ако си термин 22.06. и планово секцио 17.06. от кои цени се възползваш ( до колкото може да се нарече "възползване") ?  newsm78

# 607
  • Мнения: 37
Според мен, след като датата за секциото вече е определена и е преди 20.06 би трябвало да се възползваш от старите цени, но все пак попитай лекарят, който ще ти прави секциото или се обади в болницата.

# 608
  • Мнения: 14
Наблюдаващият лекар ми каза при подаване на заявлението да пиша термин 17.06., за да се впиша в условията за старите цени, така и направих, но все пак в документите ми си пише ВТР 22.06. След всичко прочетено се чудя, когато настъпи момента дали няма да ми сервират една приятна сума от 1000лв (минимум). Днес се опитвам да се свържа с болницата, но без особен успех... Confused

# 609
  • Пловдив
  • Мнения: 4 535
Щом има планово секцио за 17.06., значи трябва да мине по старите цени.

# 610
  • Мнения: 37
Незнам, според мен трябва да имаш 1 на ум. Прочети по горните изявление-мами с подадени заявление и термин на 19.06, им казали от болницата, че не им откриват заявленията за раждане. Това е направо абсурд. Но ти наистина трябва да си сигурна преди това, защото нсе пак това не са 5 или 10лв лева отгоре, а почти 1000лв

# 611
  • Мнения: 93
 tedd_yy, щом секциото ти е преди 20.06 и според мен ще минеш по старите цени. За по-сигурно се обади на anipalaz, по напред в темата тя си беше оставила телефона за връзка -  0882117110.

# 612
  • Мнения: 14
Благодаря за бързите отговори Simple Smile свързах се най-накрая с болницата, казаха ми, че плановото секцио за 17.06. ще бъде на цена 250лв , заявлението го подадох на 29.05. Simple Smile

# 613
  • Мнения: 316
Момичета, заявлението което подавате е с информативна цел за болницата- ориентировъчна дата, желание за определен лекар, . Това че сте го подали преди 1,2 или 3 месеца не означава автоматично че НЗОК ще поеме раждането Ви след още 3 месеца. Промените са факт, както стана ясно и от болницата правят компромис за тези които са на "финала". Парите които не се поемат от НЗОк, ще се поемат от касата на ДМ, която все пак е частно лечебно заведение. Раждането ми, беше там на преферениалните цени, при следващо раждане пак ще отида там и бих платила определената цена. За мен това е цената на моето удобство и услугите които получавам.
Не съм служител на болницата, нито получавам пари за това което пиша. Останала съм с прекрасни спомени от тази болница, от медицински и административен персонал, от макар и проблемния за мен и бебето престой. Всеки избира за себе си къде да ражда. Всеки преценя колко да плати за раждане...  мобилен телефон или телевизор.  Peace

# 614
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 567
Моля за  отговор  на следния Въпрос -Има нова лекарка,  неонатолог. С турска фамилия,  акцент  има,  личи, че бг не и е майчин език,много млада.  С какъв статуд е -лекар,  специализант, стажант  ?  Естествено  не фигурира в списъка на екипа.

Общи условия

Активация на акаунт