МБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 17

  • 77 024
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 51
Въпрос към а.палазова или другите от болницата:
опитвам се да си запиша час за преглед при ирмов, от регистратурата ми казват, че не може, защо???

# 721
  • Мнения: 405
Здравейте.Сега прочетох последните мнения и въпроси,които са задавани тук и дано бъда полезна на някого.За тези ,които питаха за цените: Родих на 30.06 нормално,въпреки че бях с планово секцио при д-р Мирослав Минчев-води ми и ЖК. Секциото беше планувано за 30.06 сутринта,но малкия ми дивак реши ,че не му се чака и още на 29.06 имах контракции и в 22.00ч отидох в болницата.На смяна бяха сина му и д-р Костова,като ме прегледа Минчев-младши и държеше постоянна връзка с баща си.Имах 5 см. разкритие и той  и Костова ме навиха да родя нормално ,че ще се справя и ще мине бързо,въпреки, че ми е първо.За съжаление разкритието ми се увеличи бързо и не успяха да ми бият епидурална упойка,така,че си родих съвсем нормално. Въпреки,че ме виждаха за първи път и двамата се държаха супер-напътстваха ме какво да правя,нямаше викове ,обиди,дори се шегувах с Минчев до последно.Раждането  мина горе долу добре,тъй като с напъването нещо не се справях както трябваше,но за това пък Минчев ми помогна като ме натисна, за да излезе бебето,тъй като главата се показваше и влизаше пак навътре,заради неправилното ми напъване.Искам да подчертая ,за да не се изтълкува грешно-НЯМАШЕ СКАЧАНЕ НА КОРЕМА МИ ИЛИ БЛЪСКАНЕ, просто с едната си ръка под гърдите ми при контракция ме натискаше ,като ръката му ми служеше и за опора.Благодарна съм му за това,защото можеше и да паднат тоновете на бебето и стане нещо по-сложно.След раждането веднага чакаше сестра и лекар-неонатолог, за да го прегледа, или равносметката беше-2 лекари за мен,1 акушерка, 1 д.р неонатолог и 1-сестра от неонатология.След раждането д-р Минчев доста ме заши, защото бебето излезе с ръката и главата напред.Но това не е болка за умиране. На другия ден и двамата се качиха да ме видят как съм, а после и Мирослав Минчев-т.като беше на работа-мина поне 3 пъти и ме преглеждаше и шегуваше с мен.
А сега относто цените- за преглед от гинеколог-45лв, за нормално раждане-250лв и  за дапълнително заявена храна-към 30лв. , като аз имах и една консултация-преглед със съдов хирург-45лв,защото последния ден,вечерта ми се поду кръка и ,за да изключат съмнение за тромбофилит.Имам подробен ценоразпис за всичко, като се започне от игли,абокат,клампа за бебето,лепенки, антибиотик и т.н
Дано съм била полезна на някого с този дълъг пост. И да не забравя-имаше 2 жени в стаята ми за няколко часа след секцио и двете бяха с големи болки и доста тежко преживяваха болката въпреки ,че им слагаха банки с обезболяващо, инжекция и свещички,но може и да е до самия човек,просто на мен отстрани така ми се видя.

Последна редакция: сб, 04 юли 2015, 18:21 от albita

# 722
  • Мнения: 110
albita, честита рожба! Здраве и късмет на бебчето ти. А ти се възстановявай бързо. Благодаря ти за подробния разказ, още малко ми остана и на мен Hug

# 723
  • Мнения: 405
ev_angel- благодаря,късмет и на теб.Аз съм  почти възстановена, останаха само спомените.Късмет на останалите бъдещи мами

# 724
  • Мнения: 77
albita честита рожба, да ти е живо и здраво бебчето! Твоят разказ наподобява и това, което се случи и при мен, само където аз си бях за нормално раждане и си родих нормално. Когато постъпих в предродилно беше на смяна д-р Минчев младши, той ме следеше и проверяваше за разкритие. Също така поддържаше постоянна връзка с баща си - д-р Мирослав Минчев, тъй като си го бях избрала за раждането. Случи се, че той си беше на смяна същата вечер и си дойде за смяната, тъй като при мен доста бавно се случваше разкритието и не беше нужно да идва по-рано. Поне аз така си мисля. На самото раждане присъстваше и д-р Костова. Поне така разбрах, че се казваше. Накрая я попитах за името й, тъй като благодарение на тази докторка ми дадоха бебчето в ръцете и си го държах през цялото време в ръцете, докато д-р Минчев ме шиеше. Шиенето продължи около час, толкова време си държах и бебчето. Това беше и лекарката, която на няколко пъти след раждането ми донесе няколко чаши вода, самата тя ме попита жадна ли си, искаш ли вода, а аз бях прежедняла от жажда, но си мълчах, нали уж мислех, че след раждането пак не трябва да се пие вода и да се яде, но самата тя ме попита и ми донесе няколко чаши, даже и за сламка отиде да вземе, за да ми е по-лесно да пия. Цял живот ще съм й благодарна за това, което направи за мен. Д-р Минчев през цялото време беше до мен и акушерката, и също ми натискаше корема и ми помагаше в раждането. Но не ми е скачал. Даже накрая доста натисна, аз просто вече бях без сили и така да се каже помогна да излезе бебчето по-бързо и се пошегува да съм кръстила бебка на него, че половината все едно той го е родил, помагайки ми Simple Smile Няма да забравя никога, когато го помолих да го хвана за ръцете, просто исках някаква опора, някаква сила и кураж да получа и той беше там и ми стисна ръката, а аз го държах силно, получих сигурност и закрила от него. Няма да забравя и момента, в който ме шиеше и от челото му се лееше пот, а сестрата го забърсваше. Доста го узорих - бебка излезе напречно и имах много шевове и доста кървях. Като цяло много съм доволна от екипа, който ми се падна на раждането.

# 725
  • Мнения: 93
albita, прекрасен разказ. Да ви е живо и здраво бебето, да има много късмет в живота   bouquet

# 726
  • Мнения: 51
Въпрос към а.палазова или другите от болницата:
опитвам се да си запиша час за преглед при ирмов, от регистратурата ми казват, че не може, защо???

# 727
  • Мнения: 84
Договорът с Касата за доболнична помощ прехвърлихме в МЦ "Света София". Прегледите му, както и воденето на женска консултация, ще се извършват там. Всъщност както и останалите лекари - д-р Минчев, д-р Костова, д-р Татарова....
В болницата пак ще си води ражданията.
Колегите от регистратура обикновено не отговарят с "не може", а обясняват къде се мести кабинета му. Не знам защо не сте се разбрали  Tired
С изваждането на д-р Недялков от графика на "Св. София" трябваше да се запълнят смените. А и жените предпочитат да ходят на консултация в центъра, тъй като не всяка има възможност да пътува през цялата бременност до болницата.  Peace

Въпрос към а.палазова или другите от болницата:
опитвам се да си запиша час за преглед при ирмов, от регистратурата ми казват, че не може, защо???

# 728
  • Мнения: 1
Добър ден, Дева Мария!

Къде е изложен ценоразписа на услугите, които болницата предлага, т.к. такъв не мога да открия на сайта ви?
Запитването ми е поради следното събитие - майка ми е получила обрив и е посетила болницата, в резултат на което без някакви изследвания, без преглед от алерголог, или от кожен лекар, е назначена една банка с глюкоза с една ампула калций. Цената за това е 96 лв.

Бихте ли ми обяснили как и какво сте калкулирали вътре?
- проверих в аптечната мрежа - една банка с глюкоза е между 1.70 и 3 лв
- една ампула с калций - в аптеката ми дадоха калциев глюконат - около 3 лв
- една система - около 1 лв
- памук и спирт да са 2 лв
- да са ползвали спринцовка и игла - още 2 лв
Да закръглим - 15 лв грубо за консумативи
Системата е изтекла за около 15 минути и е пусната да си ходи.

Преглед - колко струва, като не е от специалист по алергология и какъв лекар извършва тези прегледи на такива болни?

Пенсионерите защо трябва да заплатят такива огромни такси?

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 4 525
Ценоразписът го няма в сайта, на рецепция го имат в папка.При плащане на касата дават касов бон с разбивка на сметката- там не пише ли ? Пенсионерите са пациенти като всички, не се таксуват с намаление доколкото знам.

# 730
  • Бургас
  • Мнения: 57
lili_starozagorova, погледни отново в разбивката на сметката, там трябва да пише. Винаги след преглед или след изписване са ни (на мен и близките ми) давали касов бон и детайлна справка. Там си пише и за медикаменти, консумативи,процедури... и за прегледа, както и за лекаря, който го е извършил.

Последна редакция: вт, 07 юли 2015, 23:18 от slava_desa

# 731
  • Мнения: 3 867
Момичета, моя приятелка роди преди няколко дни в Дева Мария. Попитах я за цените и храната. Каза, че цените са 250лв. нормално раждане и 500лв. секциото. Храната, която се поема от болницата вече била 15лв., а не както до сега 3лв.

# 732
  • Мнения: 316
Момичета, моя приятелка роди преди няколко дни в Дева Мария. Попитах я за цените и храната. Каза, че цените са 250лв. нормално раждане и 500лв. секциото. Храната, която се поема от болницата вече била 15лв., а не както до сега 3лв.
храната се поема от НЗОК, не от болницата; при 3лв/ден е нормално  при 5 дневен престой сумата е 15лв Wink Peace

# 733
  • Мнения: 3 867
15лв на ден е храната. Ако си поръчаш по-вече си доплащаш над 15лв. на ден.

# 734
  • Мнения: 51
благодаря за отговора на anipalaz, но не разбирам как началник на отделение работи в мед център, а не в болницата??

Общи условия

Активация на акаунт