МБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 17

  • 77 088
  • 741
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 51
Да , темата е за болница  Дева МАрия, в която д-р Троянчев от Пловдив прави фетална морфология на допотопен уктразвуков апарат , за което пациента плаща 80 лева, което е по-скъпо от ФМ при лицензирани лекари, с много  по -хубава апаратура, и вие сте доволни.

# 391
  • Мнения: 123
Виден некадърник от Пловдив, ще стоя далече вече от тази болница!!! Потърсете информация и в интернет и ще разберете.

Редно е да се обосновеш, защото така хвърлени определения за лекар, без личен опит и обосновката ти "намирисват"  Peace

# 392
  • Пловдив
  • Мнения: 4 535
80 лв за преглед на този ехограф?? Не е ли много-много, в София при МАрков, Мазнейкова, Димитрова е 60 лева, и те са имена и апаратуратаа е друга...и документ дават..а тука??

Не знам откога ти е инфото , но аз платих 80 лв при Мазнейкова през 2008-ма година.Прегледът беше точно 7 минути.

# 393
  • Мнения: 3
здравейте на всички дами.може ли някой да ми даде мнения за др.Минчев и др Ковачева

# 394
  • Мнения: 10
Здравейте,
През май ми предстои раждане /секцио, тъй като и първото ми раждане е така/. Женската консултация не я водя при лекар от Девата, нито от Св. София. Тъй като бременността ми е проблемна - до 5-6 месец почти не съм ставала от леглото вкъщи, съответно и не съм мислила за това, къде ще раждам- най- важно за мен беше да запазя бебето. През февруари вече започнах да чета по форуми, да търся мнения от приятелки, които да ме насочат към лекар,за да се ориентирам към клиника в Бургас / тъй като е близо до града , в който живея/. За съжаление много от мненията, които получих, са от жени раждали преди година и повече- съответно почти всички лекари вече са се сменили в тази клиника. В началото на март посетих болницата в деня на отворените врати, бях въодушевена, но когато отминаха няколко дни, еуфорията попремина... Тогава по новините гледах и интервюто на тази жена, която е имала секцио при д-р Драгнева и накрая се е наложило поради възпаление след операцията да ѝ отстранят матката. Сега пък виждам, че завеждащият отделението е сменен- ако не се лъжа до март беше д-р Минчев, а сега от април е д-р Илчев. У мен възникнаха въпроси защо е това текучество на кадри в болницата и смяна на постове. 
Пиша всичко това не за да правя някакъв анализ и в никакъв случай с лоши намерения или мисли.  Просто се чувствам много объркана от по-горе споменатите факти и наистина чувствам как вече изпадам в паника къде и при кого ще раждам- все пак бих искала месец преди термина да се ориентирам към лекар, който да ми насрочи и дата за секцио. Ясно е , че решението сама ще го взема, но пиша тук с молба към всички вас, които в последния месец- два сте раждали секцио в Дева Мария, за да ме насочите към лекар, от който вие сте доволни /става въпрос за лекаря направил секциото, а не при който е водена женската консултация/. Ще бъда благодарна, ако споделите своя опит.

# 395
  • Мнения: 479
Морски очи, на мен ми предстои раждане в Девата (за сега нормално). Аз съм си избрала д-р. Минчев (на ЖК не ходя при него), до колкото знам той все още работи в болницата, макар че вече не е началник на отделението. Надявам се да си остане в болницата.
Не мога да ти бъда много полезна. Моя съвет е да отидеш на преглед при някой от лекарите и да имаш лично впечатление от него.
Желая ти лека бременност и леко раждане.  Hug

# 396
  • Мнения: 110
След репортажа с онова момиче потърсих информация в интернет. Оказа се, че всъщност това е едно нерядко срещано състояние след раждане. Този факт  ме стресна доста.  Наясно съм че всяко  раждане, без значение дали нормално или секцио,  крие своите рискове  и неможе да сме 100% сигурни че точно на нас няма да се случи. Никой не е застрахован. Въпреки това не трябва да сме черногледи. Лично аз, на този етап на бременността, съм доволна от лекарите в Девата, лошо не съм видяла, затова и съм решила да раждам там. Даже вече подадох заявлението за раждане, макар че мисля, че ще добавям някои неща в последствие.

# 397
  • Мнения: 51
Когато в една болница има текучество на кадрите значи проблемите са много големи. Преди 2 години напуснаха лекари-гинеколози, сега пак.

# 398
  • Бургас
  • Мнения: 631
Аз съм раждала секцио на 05.10.2014г , но по спешност, като ходих на тонове бяха високи. На смяна беше др Драгнева беше много внимателна и ми обясни че най- адекватното и бързо решение е секцио- указа се че пъпната връв е била увита около вратлето и едното краче и затова се е мъчила. И аз не бях мн добре настроена към нея и мн се чудих дали да не вземат моя др ( водих си ЖК при др Татарова) но викам това ми е късмета и така останах при нея, всичко мина бързо и безпроблемно. Има всякакви случай при всеки макар че не са толкова нашумяли- важното е да си кажеш " при мен няма да се случи вс ще мине ок и това е " и си избираш лекар след като сама прецениш кой е добър според теб. Аз бях при Татарова мн съм доволна от нея и ако имам и др раждане пак нея бих избрала и както и за прегледи контролни и текущи Simple Smile просто е мн внимателна обяснителна и винаги беше насреща кАтони звънях и страшнл я препоръчвах на близки които я избраха и те като ЖК и са много доволни и те. Успех Simple Smile) и леко раждане и дано си направила правилния избор
Всеки тук ще ти каже за неговия лекар ще е най- най- но сама трбва да решиш кой и кой ще ти бъде и на секциото де

# 399
  • Мнения: 405
здравейте на всички дами.може ли някой да ми даде мнения за др.Минчев и др Ковачева

Моята ЖК ми я води д-р Минчев. Много съм доволна , имам и доста познати , които са ходили при него ,всички са с много добри впечатления. За Д-р Ковачева не мога да дам мнение.

# 400
  • Мнения: 479
Когато в една болница има текучество на кадрите значи проблемите са много големи. Преди 2 години напуснаха лекари-гинеколози, сега пак.
Никой все още не е напуснал, само имат нови попълнения. Ако имаш инфо за напуснал лекар би ли споделила?

# 401
  • Мнения: 49
   Нормално е да не се задържат много дълго определени специалисти.Все пак болницата е частна .
Това не е едно време да започне някой нов лекар някъде и там да се пенсионира.Това не е непременно лошо.Средата е конкурентна.
На мен ми прави впечатление ,че контрола там е голям.Аз например бях на преглед в Девата на 02.04.2015г.за първи път ,случи се на смяна д-р Минчев.След 4 дни ми се обади служителка от болницата по тел. ми и ме попита как е минал прегледа при доктора, дали съм доволна от него , дали бих отишла отново. Йскаха да го оценя от 1 до 10 по мои впечатления.Същото ме питаха и за болницата от 1 до 10 как бих я оценила и т .н.
Това означава ,че те си водят някаква вътрешна статистика и ако няма добри отзиви за някой може би го сменят незнам. newsm10 smile3501
Не се притеснявайте успешно раждане . easter easter

# 402
  • Мнения: 3
аз съм бременна в 24 г.с до сега жк ми водеше др Петрова от Айтос но изобщо не съм доволна от нея до сега ми е пуснала само един път изследвания,нито ми е взела вагинален секрет,нито ми мери кръвно,нито пък си знам килограмите.само единствено ме преглежда на видеозон и си взима парите.реших да я сменя,но мн съм объркана незнам кой др да избера за жк и за раждане

# 403
  • Мнения: 405
   Нормално е да не се задържат много дълго определени специалисти.Все пак болницата е частна .
Това не е едно време да започне някой нов лекар някъде и там да се пенсионира.Това не е непременно лошо.Средата е конкурентна.
На мен ми прави впечатление ,че контрола там е голям.Аз например бях на преглед в Девата на 02.04.2015г.за първи път ,случи се на смяна д-р Минчев.След 4 дни ми се обади служителка от болницата по тел. ми и ме попита как е минал прегледа при доктора, дали съм доволна от него , дали бих отишла отново. Йскаха да го оценя от 1 до 10 по мои впечатления.Същото ме питаха и за болницата от 1 до 10 как бих я оценила и т .н.
Това означава ,че те си водят някаква вътрешна статистика и ако няма добри отзиви за някой може би го сменят незнам. newsm10 smile3501
Не се притеснявайте успешно раждане . easter easter

Точно така трябва да се процедира . защото някои лекари си мислят ,че си им длъжен като отидеш на преглед и се държат надменно и изобщо не ти се иска повече да ходиш там. Аз от лекари в Дева Мария нямам лоши впечатления , сигурно защото и те самите знаят ,че ги следят доста изкъсо , но това все пак е частна болница и трябва да си поддържа имиджа , а не лекарите да се държат лошо с пациентите. В държавните клиники обаче положението е обратното , там ми се е случвало различни лекари да си позволяват да ми крещят и да се даржат ужасно , незнайно защо. В днешно време човек е принуден да си плати ,за да получи отношение. Жалко , но истина.

# 404
  • Мнения: 52
здравейте на всички дами.може ли някой да ми даде мнения за др.Минчев и др Ковачева

Аз раждах нормално при д-р Минчев, много съм доволна от него и екипа, който беше на смяна.

По въпроса с текучеството, не съм чула да има някой напуснал лекар. Имат даже новоназначени лекари, което е добре. 

viiikiii, много си права. А това с обаждането е доста отдавна, павеха го когато и аз бях бременна. Даже и след раждането пак ми звъннаха да ме питат как съм, дали съм доволна, да ги оценя и т.н. Хубаво е, че отделят време и внимание на пациентите си и на тяхното мнение.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт