Тренировки в домашни условия и здравословно хранене - Тема 60

  • 34 392
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 545
Днес отчитам почивка smile3524.
И едни овесени крекери, направени след вчерашната тренировка  Grinning
Рецептата е без мазнина, но ако искате можете да прибавите малко зехтин или олио от гроздови семки.


Рецепта:
Скрит текст:
300 гр. овесени ядки (2 ч.ч.)
50 гр. ленено семе (1/2 ч.ч.)
100 гр. други ядки (тиквено семе, слънчогледово семе) (1 ч.ч.)
50 гр. сушени домати (без олио) нарязани на ситно (1/2 ч.ч)
риган
доматено пюре 70 гр (от консерва, разредено с малко вода)(1/2 ч.ч)
Може да се добавят маслини, без костилка, нарязани на колелца - в случая аз нямах да сложа.

От предната вечер се накисва лененото семе и допълнителните ядки, които ще се ползват.
Половин час преди печене, овесените ядки се попарват с гореща вода и се смесват с останалите продукти. Водата, която добавям е около 1 1/2 ч.ч. - колкото ядките да я поемат и сместа да остане сравнително гъста. Подправя се обилно с риган. Сол не съм слагала. Има известно количество сол в сушените домати, а и в маслините, ако слагате.

Готовата смес се разстила в широката тава на готварската печка, върху хартия за печене. Не е нужно да се обмазва с мазнина. Разстила се равномерно и се разрязва с нож на парчета. Отгоре поръсвам още малко риган.

Пече се на 160 градуса до готовност.
Токът спираше, затова не успях да засека точно време. Предполагам, че 50 минути са напълно достатъчни, за да се изпекат. Който иска да са по-сочни, да пече по-кратко време.

Калориите ги пресметнах около 1700 за една тава. Ако я разделим на 25 блокчета, се получава около 70 калории за блокче. Почти колкото една филийка хляб "Бонус - 6 зърна" Grinning, но далеч по-вкусно.
 

# 736
  • Мнения: 5 405
Би, опитай ден 19  Crazy Grinning

Хмммм, Бобчо го чакам с повече нетърпение от Шон тогава!  Heart Eyes

# 737
  • Мнения: 741
Ооо и аз искам да му видя програмата на Боб. Това ще е интересно  Simple Smile

# 738
  • Мнения: 247
Привет и от мен!
За днес по програма ден 44, толкова лек ми дойде, изобщо не го усетих!
Започнах деня си със супер настроение и сили, направих си тренировката без проблем, но се намери кой да ми скапе деня. В момента не мога да се побера в кожата си  #Cussing out
Извинявам се за спама, но просот трябваше да го споделя
ХУбав ден!

# 739
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Като стана въпрос за протеини: червеното цвекло и лещата богати ли са на протеини?

Червеното цвекло има 2гр. П на 100гр, така, че по-скоро - не. То е богато на В - цели 10 на 100гр.
Лещата, сурова (!) има 23гр. П на 100гр, така че може да се приеме за богата на протеини Simple Smile Има също и В 58гр.
За да се усвои по-добре протеина от лещата можеш да го съчетаеш с пилешко бяло месо напр. Аз така направих току-що  Peace

# 740
  • Мнения: 8 887
За да се набавят достатъчно протеини от растителен произход, трябва да се комбинират различни източници, тъй като растителните белтъци обикновено не са с пълен профил, което означава, че липсват аминокиселини  Peace
Елдата и амарантът са с най-пълен белтъчен профил, а бобовите е добре да се комбинират със зърнени, ако не ограничаваш въглехидратите и нямаш глутенова непоносимост.
Соята е много богата на белтъци, но лично аз не бих я консумирала или поне не често и не защото е ГМО.
Като цяло няма как да се сравнят протеините от яйца и тези от боб, но да речем, че при внимателна вегетарианска диета, може да се набавят някакви нужни количества. Няма как да се храниш високопротеиново, ако ядеш само растения  Peace

# 741
  • Мнения: 10 012
Хохохохохохооооооооо, майко мила! http://vimeo.com/111128417
Исках само да споделя очакването на новата програма на Боб, нали се отчетох авансово.

Боже, това е супер! Нямам търпение да го пробвам!
 Днес Ащанга 60мин, довечера съм на бокс.

# 742
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Nuclear  Hug
Започвам да влизам в редиците, коледното настроение ми въздейства и взех да се съвземам.
Отчитам за днес 7,5 К тичане ( като си пусна филм и не се усещам, а уж все ще бягам само за загрявка Simple Smile), след това развъртях пудовката- 16 кг в серии от
30 суинга
20 ренегатско гребане с 2х 8 кг
30 суинга
20 мъртва тяга в дефицит
30 суинга
10 арнолд преси с по 8 кг.
Това в 3 рунда- разказа ми се играта, защото беше на гладно.
Завърших с корем.
Протеина на прах нещо взе да ми прави алергични реакции- сърбеж на гърлото, леко подуване и сърбеж на устните и газове. Спирам с него за един месец поне и след това ще пробвам с неовкусен, неподсладен и неоцветен такъв. Много странно.....

# 743
  • Мнения: 5 405
Отчет с ден 64, бреййй, колко табати, кво чудо  Grinning

# 744
  • Мнения: 1 535
Мери, вместо отчет пусни нова тема. Аамаха.  Mr. Green

# 745
  • Мнения: 1 004
И аз това чакам цял ден- новата тема Grinning Grinning

# 746
  • Мнения: 5 405
То бива нахалство, ама вие вече прекалявате  Laughing

НОВА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт