Забременели след Инвитро

  • 36 442
  • 750
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 009
Колко милиграма утрогестан вземате.......... аз от няколко дни вземам на по 6 часа по едно от 200милиграма за болките . Болките си ги имам обаче всекидневно, ниско отпред чувството че ми идва, отзад кръста ме опъва и все се моля всичко да е наред Praynig Praynig Praynig

# 721
  • Мнения: 1 220
При мен до сега бяха реално 200 мг на ден, но сега ще станат 400. И малко дуфастон.. Не знам дали е достатъчно, дано стига.

# 722
  • Мнения: 1 009
Между другото , една позната ми каза не се притеснявай толкова за болките, нейна племеничка забременяла нормално изкарала 9 месеца на канапето......... непрекъснато имала болки, така че да се надяваме че всички ще си гушнем така мечтаните бебета  Praynig Praynig Praynig

# 723
  • Мнения: 424
Разбира се, че ще си гушнем бебчетата Simple Smile Ще видите как ще завалят бебешки новини през юли Wink Чак нямам търпение Simple Smile

# 724
  • Мнения: 652
здравейте, мацки
И аз да се топна в темичката Simple Smile Надявам се да се напълни с бъдещи мами Wink

Аз в момента съм бременна в 6 седмица и 5 дни, след трансфер на 2 емброна на 3 ден. Преди няколко дни видяхме едно сакче с големина 3.8мм, което си отговаря на седмиците и видяхме пулсации на сърчицето, но не можахме да измерим пулса тъй като бебчо е разположен много вляво на матката и точно там има много телесни тъкани, които пречат на машината да хване пулса толкова рано. Малко ми стана кофти че не можахме да го чуем, много ми се искаше да можем да го измерим и да знам колко е пулса. Даже доктора ни показа на няколко пъти къде да гледаме пулсацийте и всички ги видяхме, т.е. няма как да обърка защото 3-4 пъти поне ни показа къде да гледаме. Пак сме на преглед след 2 седмици, когато ще съм в 8 седмица и 1 ден и се надявам тогава да успеем да го чуем и всичко да е наред. Чак ме е яд, че не помолих доктора да задържи апарата върху сърцето около 30секунди и да броим колко пъти ще мигне за тези 30сек. Успокоява ме факта, че размера е ок, че все пак видяхме пулсации на сърцето и че доктора изобщо не изглеждаше притеснен, че не можахме да измерим пулса. Мислех да искам прегледа да е тази седмица, но мъжо вика за кво всичко е наред, дай да си чакаме 2 седмици, че и без туй после пак ще се притеснявам за нещо. Та много се надявам наистина всичко да е наред, защото не знам как ще изкарам още 10 дни до прегледа.
Добре дошла пинки Simple Smile

# 725
  • Мнения: 216
pinky, добре дошла в редиците!  Hug

bistrakova, почивай си и не го мисли! Всичко ще е наред. Явно при доста момичета има зацапване в първите седмици... Rolling Eyes

Аз съм на Утрогестан 3х2, Естрофем 2х1 и Клексан.
Надявам се скоро да приключа с лекарствата.  Peace

# 726
  • Мнения: 1 009
Пинки, добре дошла и лека бременност  Hug Hug Hug

# 727
  • Мнения: 652
Абе момичета, аз започвам да си мисля, че тук малко през просото го карат. Като гледам вие що лекарства приемате, колко сте по-напреднали от мен в дебелеенето, а на мен утре ми спират утрогестана. Хващат ме лудите... ами ако нещо се обърка без това лекарство?

# 728
  • Мнения: 157
Абе момичета, аз започвам да си мисля, че тук малко през просото го карат. Като гледам вие що лекарства приемате, колко сте по-напреднали от мен в дебелеенето, а на мен утре ми спират утрогестана. Хващат ме лудите... ами ако нещо се обърка без това лекарство?

На мен ми спряха лекарствата в началото на 8 седмица като видяхме сърчица, но след като зацапах ми препоръчаха да продължа с вагинални те таблетки само. Просто за всеки случай. ако го нямаше зацапването сигурно и аз щях да съм без химии.

Пинки добре дошла в редиците!

Бистракова само го давай спокойно - щом на прегледа всичко е било наред, не се притеснявай

# 729
  • Мнения: 424
Аз съм само на Естрейс таблетки - (естардиол) - 2 пъти на ден и прожестерон инжекция веднъж на ден. Така ще съм до 12 седмица.

# 730
  • Мнения: 1 220
Лили, по принцип утрогестана се води, че се взима докато се образува плацентата, което явно е 11-12 седмица. Като се образува, тя почва да произвежда прогестерон и се спира обикновено. Преди това общо взето го изписват по-скоро за всеки случай или при прокървяване. То всички прокървихме обаче. Питай ги твоите лекари, ако се тревожиш. Тук според мен не им се рискува на докторите, все пак точката е доста чакана.
И да се допълня - благодаря за успокоението, Бамбина! Днес съм добре, няма зацапвания до сега. И спах като пън до преди малко (сигурно заради утрогестана през устата).

# 731
  • Мнения: 603
И на мен ми казаха до края на 12-та седмица да слагам утрогестана. Освен фолиева киселина, друго не пия вече.
От днес съм с ужасна хрема, взех си капки за нос, пия чайове, лимони, мед, дано се оладее положението.

# 732
  • Мнения: 1 095
Вили, джинджифил настърган с мед и лимон или на тънки кръгчета за чай - момичетата много го хвалят. Simple Smile Дано да помогне. Simple Smile

# 733
  • Мнения: 652
Хммммм, странно. Дано само не претупват нещата, че ще вадя тежката артилерия  #2gunfire
Тази сутрин сложих последните 2 хапчета, стискайте ми палци. Гледам от днес се водя 4г.с хаха. А и между другото направих още един пиклив тест, е черната е досна по-видима. Довечера ще си взема от по-хубавите тестове и утре пак ще пробвам. И така до петък Simple Smile
Бистракова, дано и няма повечи прокървявания, пази се и ни дръж в течение.
Момичета, много ви благодаря, че ме приехте във вашите редици  Hug

# 734
  • Мнения: 2 501
Хелоу, киндер сюрпризчета!  Twisted Evil
Аз пека тиквеник и вкъщи ухае на Коледа. Това е първата Коледа на моя малчо и искам да му е уютно!

Лили, ти къде си? Много бързо ви спират прогестерона. Добре ли си разбрала?

Общи условия

Активация на акаунт