Брекети - къде, какви, за колко? - тема 5

  • 133 404
  • 811
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 514
Дори и някой да има такъв опит, той няма да важи за твоите зъби... това е проблемът.

Да, именно затова докторката каза, че просто във времето ще се разбере. Каза, че може и съвсем лесно да тръгне разместването (визирам кътниците), но трябва да се стартира лечението. Просто ми искаше някаква по-стабилна гаранция да получа Simple Smile Не се влагат малко пари и затова....

# 526
  • Мнения: 23
Здравейте, хора.Дойде и моят ден да блесна, буквално. Mr. Green .Днес ще ми слагат брекети и за да е по-ефективно преживяването ще пътувам до Търново, понеже Од-то нямаше как да ме вмъкне в графика си във Варна а аз съм оттам.Моят случай си е сложен и болезнен.С много дълбока захапка съм (горните ми зъби стърчат доста) плюс тясна челюст и долни криви, като единия от тях е назад и даже езикът ми се е вдлъбнал от разположението му.И преди бях с криви зъби, но след порастването нс мъдреците и то 3 от 4 в костта, изкривяването стана брутално.Извадени са всичките гадини и ги имам и за спомен и всичките са си големички.Един малък няма, представям си как са бутали, но то сеи вижда.Друго нещо, което трябваше да преживея преди слагане на брекети беше пластика на венеца, но след нея се родих направо.Венецът на единия зъб долу беше толкова оголен, че се клатеше и се виждаше корена му,Ужас беше, а най-гадното нещо от тази плсстика беше упойката, защото беше директно в оголеното място и ми се искаше да умра, но и това мина.Човекът, който извърши всичко това е лекар по дентална медицина и шапка му свалям, защото не му беше никак лесно да работи с такава уста, но професионализмът му си каза думата и все едно не са ми вадени мъдреци.Ако някой се чуди Андрей Попов се казва и е от екипът на ортодонтката ми-доктор Грашкина.Ще съм със система Деймън за 2 години, като ще нося нещо за максималнса корекция на захапката,Все още не съм наясно как се казва и какво представлява, защото ОД засега само ми спомена за него.Време е да разбера дали тя е правилният ортодонт и да докаже професионализмът си! Доскоро  Peace

# 527
  • Карлово
  • Мнения: 4 674
С тебе сме!  Peace

# 528
  • Мнения: 37
Мъж, на 24г. Бих искал да попитам за цените не металните брекети, и дали ти може да избираш само една челюст, въпреки ако и другата има проблем? Примерно аз съм да кажем с тесни челюсти, 3-4 криви горни зъба, както предимно двата предни. Най-вече заради тях бих искал да сложа едни метални брекети, пък долната челюст - майната й. Не е нещо сериозно, но имат разминавания.
Колко излиза примерно едни метални брекети да сложа на едната челюст, та да кажем и двете, въпреки че искам да спестя от парите за долната.
И по възможност, къде в Плевен, Враца (по принцип тук ми е най-удобно) или Монтана, да отида на преглед и да се доверя?
Ще чакам отговор.

# 529
  • Мнения: X
Не става така, захапката е едно цяло. Ще ти се разместят отново зъбите и ще си си хвърлил парите на вятъра. Наскоро говорих с моя колежка, която носила 1 г. брекети само на горната челюст - и тя като теб рещила, че не искала на долната, макар че имало нужда. Е, сега започва всичко отначало.

# 530
  • Мнения: 63
Не може да си избираш само на едната челюст. Когато се наредят зъбите на горната челюст, тя вече няма да съвпада с долната, т.е. ще има места, на които горните зъби няма да правят контактс с долните. И после наредените горни зъби ще се изкривят отново. На практика всичко се обезсмисля.

# 531
  • Мнения: 1 417
Владислав Цветков Д-р Палмира Алагьозова, гл.асистент в катедра Ортодонтия, преглежда и в гр. Мездра / ако те устройва там/ Не знам дали този тел е актуален 0888412982. Направи консултация и си прецени. Тя не е от най-разговорливите, но пък всичко е ясно, точно казано на място.
Изключително добър специалист, който препоръчвам на база на личния си опит, при това работи на доста по нормални цени от всички рекламирани ортодонти.

# 532
  • Мнения: 37
Ясно. Ако знаете други специалисти във Враца, Монтана, Плевен, ми пишете. Ще запомня за този от мездра. Както и да го погледна, 100 км трябва да пътувам при прегледите, който и вариант да избера. Просто съм на такова място, че...
Бихте ли ми казали цените как вървят на металните брекети ориентировачно. Щом не може само едната, и двете ще са явно. От 2009 година следя теми и чета и досега все си викам, че ще паднат, ама като че ли май не падат. Да знам да почна да събирам някакви и да се ориентирам, че времето минава.

# 533
  • София
  • Мнения: 1 289
Здравей! Вече са ти предложили Алагьозова, тя има кабинет и в София и аз ходих на консултация при нея. За метални обикновени брекети цената, която ми даде е 1200 евро за двете челюсти.

# 534
  • Мнения: X
Ясно. Ако знаете други специалисти във Враца, Монтана, Плевен, ми пишете. Ще запомня за този от мездра. Както и да го погледна, 100 км трябва да пътувам при прегледите, който и вариант да избера. Просто съм на такова място, че...
Бихте ли ми казали цените как вървят на металните брекети ориентировачно. Щом не може само едната, и двете ще са явно. От 2009 година следя теми и чета и досега все си викам, че ще паднат, ама като че ли май не падат. Да знам да почна да събирам някакви и да се ориентирам, че времето минава.
Цените не само не падат ами се увеличават и ще се увеличават и за напред... Така,че събирай парички сега защото колкото повече напредват годините, толкова повече си усложнява и лечението. Аз следя темите и за тези райони съм чувала само за Алагьозова. Успех.

Пс: Зъбите след брекети могат ли да се избелват, може да не е непосредствено след свалянето им,но по принцип могат ли?

# 535
  • Мнения: 37
Знаи Д-р Палмира Алагьозова. В друг форум имаше 3-4 оплаквания от нея. Описваха я като ужасен човек, и че развалила зъбите на еди си кой. Мисля, че във форума на Olx имаше тема за нея. Но и да има нещо вярно, явно са повече положителните коментари от към крайния резултат.

# 536
  • Мнения: 2
Здравейте! Отскоро съм с брекети и експандър. Малко ми се струва че съм калпав, понеже при активацията на експандър-а, постоянно кривя ключето (аз му казвам тел), та последния път ми се счупи и сега едната дупка почти се е превъртяла, ама не достатъчно за да влезе в нея. Другата май е останалата тел и така не мога да го активирам. Има ли някакъв хитър номер, който може да се използва в тази ситуация. Simple Smile Благодаря предварително.

# 537
  • Мнения: 2
Здравейте! Отскоро съм с брекети и експандър. Малко ми се струва че съм калпав, понеже при активацията на експандър-а, постоянно кривя ключето (аз му казвам тел), та последния път ми се счупи и сега едната дупка почти се е превъртяла, ама не достатъчно за да влезе в нея. Другата май е останалата тел и така не мога да го активирам. Има ли някакъв хитър номер, който може да се използва в тази ситуация. Simple Smile Благодаря предварително.

Накарах един приятел с едни много фини пинсети, поигра си така доста, но успя да го хване и извади. Но сам трудна работа ..

# 538
  • Мнения: 13
Здравейте, имам въпрос. Сложих си брекетите през юни 2011 (още ги нося) във Шумен, но сега уча и работя в София и не мога да посещавам редовно ортодонта си в Шумен. Когато й звъннах да питам за свободни часове, понеже не съм ходила от три месеца (знам, че е лошо да не се ходи), тя беше доста яростна и ми каза да отида и да чакам цял ден, ако случайно някой не дойде да вляза. Та искам да знам, мога ли да сменя ортодонта с такъв в София, можете ли да препоръчате някого, и колко би ми струвало? Бях питала моята ортодонтка веднъж за смяна, не ми даде отговор. Иначе са ми изплатени брекетите. Моля Ви, ако някой може да помогне. Четох за д-р Яна Пападопулу, имате ли информация, или ако някой е сменял ортодонт? Искам да я сменя също защото резултата от брекетите нещо не е добър, последно ми сложи от онези ластици, които носиш 24 часа и леко фъфлиш с тях Very Happy, за да придръпне зъбите и да оправи средната линия на челюстта, но забелязах, че като се изправни средата, горна и долна челюст не пасва, разминава се.

# 539
  • София
  • Мнения: 1 289
Мими, съмнявам се да успееш да си смениш ортодонта, не и без да си платиш наново лечението при друг. Доста време ги носиш, поне прави ли са зъбите вече? Сега не си ходила три месеца, а преди това колко редовно ходеше? Честите посещения са от особена важност за бърз резултат. Относно ластиците, сега ги носиш по един начин, за да се издърпа челюстта, а след това трябва да се носят по друг начин, за да се напаснат челюстите. Понеже и аз коригирам дълбока захапка, това ми обясниха още в началото.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт