Когато не ни вземат насериозно...

  • 1 301
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
И аз бях изпаднала в истерични състояния, докато не разбрах, че за да няма такива изпълнения трябва пълен игнор! И наистина помага, когато ми скрои подобен номер или отивам да си върша нещо в друга стая, или си сядам на компа/телевизора, спирам да и говоря, дори не я поглежда, като вече съм взела нещото, с което ми е погодила номер или съм я оставила на мястото, на което си се е тръшнала. След точно две минути тича и вика: мамо, гуш! Laughing

Та така. Твърда и игнорираща!

# 16
  • Мнения: 1 238
Ами според мен дъщеря ти е скучала и така си е разнообразила деня  Wink. Искала е да и обърнеш внимание и го е постигнала по свой си начин  Simple Smile


Абсолютно!  bowuu
Момичета момичета чакайте!
Аз май не се изказах правилно!
Тя не разлива сока нарочно. Прекалено голяма е за такива неща и даже вече отдавна не ги прави. Излива го по невнимание. Защото се опитва да държи чашата с два пръста или сяда на фотьойла  и аз докато се усетя тя си я сложила подпряна на краката и. Ей такива маймунджалъци прави. Това, което ме нервира е че ми се смее насреща когато и се скарам и най вече когато и обяснявам нещо. Сякаш майтап си правя. Дразня се за това, че не е внимателна, мисля, че на 2 години и 8 месеца би трябвало да разбере, че чашата не може да я държи с 2 пръста. За това повече няма да давам да пие сама.

# 17
  • Мнения: 3 034
Такааа... според мен става въпрос за класическия детски пубертет. Забелязах, че на повечето от вас децата са им около 2.6 - 3 год. При нас този период започна точно на 2.6 и свърши на 3.5. Това, което в успокоително в случая е, че преминава. НАИСТИНА. По едно време си мислех, че всичко се прави нарочно, я за да ни пили нервите, я за да ни изпитва...Истината е, че търпение му е майката, но само ние си знаем какво ни коства това.
Между другото има хубава литература по въпроса.
Успех !

# 18
  • Мнения: 3 034
Ами според мен дъщеря ти е скучала и така си е разнообразила деня  Wink. Искала е да и обърнеш внимание и го е постигнала по свой си начин  Simple Smile


Абсолютно!  bowuu
Момичета момичета чакайте!
Аз май не се изказах правилно!
Тя не разлива сока нарочно. Прекалено голяма е за такива неща и даже вече отдавна не ги прави. Излива го по невнимание. Защото се опитва да държи чашата с два пръста или сяда на фотьойла  и аз докато се усетя тя си я сложила подпряна на краката и. Ей такива маймунджалъци прави. Това, което ме нервира е че ми се смее насреща когато и се скарам и най вече когато и обяснявам нещо. Сякаш майтап си правя. Дразня се за това, че не е внимателна, мисля, че на 2 години и 8 месеца би трябвало да разбере, че чашата не може да я държи с 2 пръста. За това повече няма да давам да пие сама.

О, това май е друга работа. Явно детенцето ти подражава на големите и иска като тях да пие от чаша. Може да й обясниш, че големите пият и така - като държат чашите с цяла ръка. Нашето момиче поне много лесно се манипулира като й кажеш , че така правят големите  Wink

# 19
  • Мнения: 1 238
Ами според мен дъщеря ти е скучала и така си е разнообразила деня  Wink. Искала е да и обърнеш внимание и го е постигнала по свой си начин  Simple Smile


Абсолютно!  bowuu
Момичета момичета чакайте!
Аз май не се изказах правилно!
Тя не разлива сока нарочно. Прекалено голяма е за такива неща и даже вече отдавна не ги прави. Излива го по невнимание. Защото се опитва да държи чашата с два пръста или сяда на фотьойла  и аз докато се усетя тя си я сложила подпряна на краката и. Ей такива маймунджалъци прави. Това, което ме нервира е че ми се смее насреща когато и се скарам и най вече когато и обяснявам нещо. Сякаш майтап си правя. Дразня се за това, че не е внимателна, мисля, че на 2 години и 8 месеца би трябвало да разбере, че чашата не може да я държи с 2 пръста. За това повече няма да давам да пие сама.

О, това май е друга работа. Явно детенцето ти подражава на големите и иска като тях да пие от чаша. Може да й обясниш, че големите пият и така - като държат чашите с цяла ръка. Нашето момиче поне много лесно се манипулира като й кажеш , че така правят големите  Wink

Свърши тя. Търпението ми се изчерпа за сега. От тук нататък ще пие или с моя помощ или от бебешката си чашка. Килима ми стана на нищо вече.
Днес обаче доброволно пи вода от бебешката чашка.......има малък прогрес значи. Laughing Laughing Laughing Laughing

# 20
  • Мнения: 4 629
Децата се учат на респект като получават същото от отсрещната страна. С викане или шамари не става. Така се учат да се подчиняват на по-силния

# 21
  • Мнения: 1 238
Децата се учат на респект като получават същото от отсрещната страна. С викане или шамари не става. Така се учат да се подчиняват на по-силния

Да, това е много разумно. Всъщност и аз се стремя така да бъде, ноооооо............малкото ми човече нещо злоупотребява с моя респект към него. Явно още не е узряла, така да се каже.  Laughing Laughing Laughing Laughing Ще и трябва време докато осъзнае що е взаимно уважение...

# 22
  • Мнения: 1 493
   Трябва да си " изработите " различни интоноции на гласа . Обръщението кам детето може да звучи гальовно, нежно, равнодушно, назидателно, строго. В тази възраст те навлизат в "бебешкия пуберитет" и пробват, до колко могат да " пилят " нервите на мама. Децата не са лоши, обръщайте им повече внимание. Хвалете ги за всяко нещо, което направят добре. Похвалата им действа много стимулиращо. Те обичат да правят нещата , като мама или тати. Опитайте да ги приобщите към домакинската работа, възлагайти им някоя "задача" и те ще се почувстват ангажирани и отговорни.
   Аз съм против шамарите, но наказание за беличките трябва да има   Sick ! Всяка от вас може да си измисли някакво "наказание" . При нас неотказно действаше " под телефона ". В кухняка имахме закачена на стената етажерка за телефон / 1.20-1.30 м от пода /. При беля заплашвах, че ще наказвам под телефона, при по-голяма беля с ледено спокойствие и още по-леден глас казвах " Марш под телефона ! " , а най-страшното " Марш под телефона с лице към стената! ". Никога не са стояли повече от минута, но наказанието им действаше силно. Веднага се извиняваха или с рев престояваха "под телефона" . Много се озадачих  newsm78  последния път, когато наказах Влади, вместо рев, се разнесе бурен смях !   Joy hahaha Готвех в бокса , а той се залива от смях и ме пита 7 " На колене ли да застана под телефона ? " . Шокирах се,   Shocked никога не бях използвала, чак такива сурови наказания ! " Не , разбира се, че не ! С лице към стената ! ". Той ме хвана за ръката и ме заведе в трапезарията . Беше надраснал етажерката !!!  Laughing Не можеше да стои прав под телефона. Напуши ме смях, но запазих самообладание и обявих сериозно, че ще помисля за ново наказание. Явно рядко ми се е случвало да прибягвам до действително наказание, достатъчно беше просто да спомена, че ще ги накажа " под телефона " !

# 23
  • Мнения: 168
Децата се учат на респект като получават същото от отсрещната страна. С викане или шамари не става. Така се учат да се подчиняват на по-силния
И аз съм на това мнение. Ако се случи да викна, малката започва да ми крещи, да ме бута и  удря. Въздържам се да и посягам. Аз споделих как процедирам с нея.

Общи условия

Активация на акаунт