Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 28

  • 60 774
  • 730
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 790

И се регистрира тук само за да споделиш ли? Joy

ПП За да не е само спам. Ето някой ако търси, може и да помогне.  Hug

Последна редакция: вт, 05 май 2015, 23:04 от БебОле

# 721
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Не мога да разбера как се прави реклама с толкова правописни грешки. ooooh! Ще ми сложат стериопор, ще направят шпаталовка и някоя замаска ще му дръпнат..... Laughing

# 722
  • Мнения: 2
Извинявам се , нямах представа , че потребителите в този сайт са толкова злобни .
Не знаех , че не мога да споделя , а колкото до правописните грешки не правя реклама на правопис , а просто съм доволен клиент , за разлика от ВАС ...

# 723
  • Мнения: 794
Моля за съвет. Имам селска къща, на която изместих входната врата от една стена на друга. Сега се налага да се направят външни стълби към новата врата. Теренът е с лека денивелация и първо е необходимо да се изгради подпорна стена - 80 см. в земята и около 1,2м над земята, да се изравни пред вратата и да се направят 3-4 стъпала. Всичко това е в пространството между къщата и оградата, а оградата граничи с път. Трябва ли да се иска някакво разрешение от общината за това? Не събарям стени, не пристроявам. Оградата е с циментова осново 60 см. и нагоре е желязо.

# 724
  • Кортина д'Ампецо, Италия-България-Велико Търново
  • Мнения: 204
unterdenlinden, първо кажи тази ограда има ли нужните разрешителни да е в това състояние.

 Вие сте направили изменение вече, без да информирате община. Какъв смисъл има за три стъпала да го правите..?
А това, какво ще си циментираш в двора си е твоя работа.



 

# 725
  • Мнения: 794
Оградата си е законна, всичко е по правилата, къщата е строена преди 40 г. Стъпалата  и подпорната стена не са направени, само вратата е избита и се ползва дървена стълба към момента. Благодаря, че се отзова на поста ми Hug

# 726
  • Мнения: 198
Съгласно ЗУТ - чл.147, параграф 1, т.5, за подпорни стени с височина до 2м от терена, не се изисква проект, но  е необходимо становище от инж. конструктор с указания за изпълнението на подпорната стена (същият член, пар.2).

# 727
  • Мнения: 122
Стълбищната площадка не е подпорна стена! За площадките си има изисквания. По-спомени най-важното беше да са с височина 1,20 метра над терена + поне 1,5 метра отстояние от регулация.
Чисто практично не виждам логика в това да изкарвате документи от общината за стълбище които струва 100-500 лева всичко на всичко  Wink

# 728
  • Мнения: 198
Моля за съвет. Имам селска къща, на която изместих входната врата от една стена на друга. Сега се налага да се направят външни стълби към новата врата. Теренът е с лека денивелация и първо е необходимо да се изгради подпорна стена - 80 см. в земята и около 1,2м над земята, да се изравни пред вратата и да се направят 3-4 стъпала. Всичко това е в пространството между къщата и оградата, а оградата граничи с път. Трябва ли да се иска някакво разрешение от общината за това? Не събарям стени, не пристроявам. Оградата е с циментова осново 60 см. и нагоре е желязо.
За стълбите и площадката не съм казала нищо....

# 729
  • Мнения: 794
Май излишно се притесних., благодаря за отговорите Hug

# 730
  • София
  • Мнения: 35 107
Дами и господа, заповядайте в НОВАТА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт