Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 28

  • 60 783
  • 730
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 35 110
Добре дошли в новата тема!
С пожелания за много новодомци и нови попълнения в строителните редици Hug

Вместо запис, въпрос  - Как избрахте локацията на парцела. Отдалечеността от големият град е недостатък или плюс за вас?

# 1
  • софия
  • Мнения: 4 985
Пу пу, благодаря за новата тема Simple Smile
Надявам се скоро да пусна снимки на вече готовата къща! Още малко остана .... А латекса чака ей там в ъгъла ... И готовоо Simple Smile
Камината топли много добре, но парапета за новата входна площадка може би ще почака новата година!

Мястото го избрахме ей тъй/ щрак- хареса ни. Но не си дадохме сметка че след 2/3 години това ще е проблем за дрцата. И сега го раздавам шофьор. Защото иначе пътя до спирката е 30 мин, а малката пък е абсурд да я пусна сама накъдето и да е. Но този недостатък беше компромис ,за да можем да си позволим изпбщо къща в района ,който си бяхме избрали и за който всъщност мечтаехме!

# 2
  • София
  • Мнения: 35 110
Ай не се оплаквай, мола ти е на едно щрак и ей го Mr. Green

# 3
  • Мнения: 37
Привет, следя ви отдавна, но досега нищо съществено и затова не съм се включила Simple Smile

Та да се представя по темата - преди година купихме стара къща, преди половин година дадохме задание за проектиране на преустройството на трима готини млади архитекти и сега имаме почти готов проект - части архитектура и конструктивна  bowuu

Следващата седмица ще даваме КС за остойностяване на строителни фирми и се започва Simple Smile Стискайте палци!

Няма да има някакви грандиозни преустройства - само надстройка на една пристройка, в която сега е банята, но тъй като на втория етаж няма баня, решихме да надстроим съществуващата. Ще направим отвори в 2-3 стени, които съответно ще подсилим по предписание на конструктура. За отоплението сме се спряли на водно подово с термопомпа въздух-вода. Повечето мебели ще са по проект на архитектите. Като цяло проекта е семпъл и готин Simple Smile   

По въпроса за избора на местоположение на парцела - при нас заданието беше напълно еднозначно, моят мъж е от квартала (софийски квартал до околовръстното Wink ) сега живеем там и така и дума не можеше да става да търсим, където и да било другаде. Обикаляхме 1 година и половина и знаех по номер на имот всички парцели и къщи, които се продаваха в квартала, докато накрая си купихме гореопоменатата къща. При нас точно заради децата имаше условие и да сме в центъра на квартала, защото само там има градски транспорт.

Това е, ще се радвам да споделям надявам се само хубави неща около преустройството и да си помагаме Simple Smile       

# 4
  • Мнения: 196
 Както споменах нашата къща я купихме на груб строеж. Намира се на 5минути пеш от центъра на града.
 В4ера капарирах керемидите, дървеният материал и покривен прозорец на Велукс. Днес керемидите и дървеният материал ще пристигнат и майсторите ще запо4нат полагането. Прозорецът ще го доставят във вторник.

# 5
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 018
и аз се местя тук в новата тема. Ние сме вече на финала, но поради куп други причини-дрегата седмица надзорниците ще ни подготвят документите за право на ползване-да ги внесем в общината и да се приключва на този етап. Другата години ни чака ограда, двор, алеи и някакво сервизно помещение, изван къщата.
Скоро ще се включа със снимки-може би началото на декември ще сме понаредили вече повечето мебели.

# 6
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Хайде и аз да се включа в новата тема - вчера декофрираха основите. Сега остава да се излее плочата и приключваме за тази година. Напролет, живот и здраве, пристига къщичката.
При нас нещата тръгнаха много устремно и очаквах основата да е готова до края на октомври, но не се случи. Започна голямото мотаене... Обаче всички имат обяснения и оправдания за забавянето, за липсата на някои "отговорни фактори" на обекта.  Confused

# 7
  • Мнения: 832
Присъединявам се и аз към вас! Толкова е хубаво в тази тема - толкова сбъднати мечти, красота и уют има тук Simple Smile

Ние точно един месец след началото на строежа правим покрива вече  Crazy  Тези майстори нямат спирка. А в процеса на строенето решихме да вдигнем малко подпокривното пространство, за да се оформи едно прилично таванско помещение. Гледката от там е чудесна! И ние ще сложим покривен прозорец от едната страна, където е по-ниско, а от другата ще има два нормални прозореца.
Изобщо доста по-голяма стана къщата от това, което бяхме замислили в началото. Дано успеем да се справим и така, въпреки всичко.

Скрит текст:







След покрива остава да се направи само верандата Simple Smile

# 8
  • Мнения: 9 483
Присъединявам се и аз към вас! Толкова е хубаво в тази тема - толкова сбъднати мечти, красота и уют има тук Simple Smile

Абсолютно!  Peace
Затова и аз си ви чета  Hug

# 9
  • Мнения: 371
... Толкова е хубаво в тази тема - толкова сбъднати мечти, красота и уют има тук Simple Smile...
Наистина.... Браво на вас, голяма къща сте спретнали.... ще следя с интерес и по-нататък... Продължавайте.... Страхотно е...

# 10
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Присъединявам се и аз към вас! Толкова е хубаво в тази тема - толкова сбъднати мечти, красота и уют има тук Simple Smile

Абсолютно!  Peace
Затова и аз си ви чета  Hug


И аз така. Продължавам да чета, макар че от 3 г живеем в къщата, но всяка година правим по нещо. Миналата година барака, тази година барбекю. Сега на зима ще обзавеждаме спалня, че така си остана със старите мебели.
Така че всичко се случва рано или късно. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 371
.....Вместо запис, въпрос  - Как избрахте локацията на парцела. Отдалечеността от големият град е недостатък или плюс за вас?
При нас избора го е направил ММ още преди да се запознаем и решаващо е било хем да бъде близо до големия град, хем да бъде "насред нищото". Важно е било да бъде по-усамотено и не толкоз "нагъчкано" от къщурки и да не си "зяпат" и надничат помежду си през прозорците. Ще бъде трудно сега за децата, но пък си има и своите плюсове.

# 12
  • Мнения: 37
Присъединявам се и аз към вас! Толкова е хубаво в тази тема - толкова сбъднати мечти, красота и уют има тук Simple Smile

Ние точно един месец след началото на строежа правим покрива вече  Crazy  Тези майстори нямат спирка.

Дион, браво на вас, все така да ви върви Simple Smile Колко квадрата е къщата?

# 13
  • София
  • Мнения: 35 110
Aloe, добре дошла!
Дион, браво на вас, чудесен напредък!

Меги и ние сме така. Все нещо правим. Уж се сЪпрях с обзавеждането, но голямата стая /над гаража/ ми вади очите. Още повече, че аз искам да се нанеса там. Утре ще пусна снимки за идеи, ще пусна и в темата на Нивиана за идеи.
Градината ми е някакъв лунен пейзаж. Орфея е пратена на новият строеж, но той приключва и май ще трябва да си я прибирам. Confused Скоро изкопах един пантоф и буркан туршия Shocked
Със силите и нервите по новата постройка съвсем изостана домът ни. Трябва му пренареждане, основно чистене и дообзавеждане. Гаражът с размер на гарсониера се правя, че не съществува Whistling

Аз да си кажа за парцела. Много гледахме, изчислявахме, премисляхме. По някаква нелепа случайност ни изпадна - 1/2 над бюджета и с големи проблеми. Не съжалявам, че го взехме, въпреки всичко!
Аз държах да съм близо до София, удобно за естественият ни хабитат място и не на последно място - може да съм на село, ама да съм на мегдана, дет се вика Mr. Green

Търся котка за подарък на половинката Mr. Green По възможност някоя британка или англичанка, но на по-приемлива цена, че една заплата за жиУотно ми е много.

# 14
  • Мнения: 832
Благодаря ви, момичета! Наистина стана много голяма къща, но пък сега не съжалявам за таванското помещение, което се оформи, чудесно е и толкова е приятно там.
Общо с точност колко квадрата е къщата така и не знам. Първият етаж, заедно с мазата, и вторият етаж, където са спалните, са по около 70кв.м. Таванското е още около 60кв.м. Значи излиза 200 общо (ако не съм объркала някъде сметките). Пък що тухли иззидаха тез майстори и пак чакаме да докарат, защото не стигнаха.
Още мнооого работа има, целият двор е в строителни отпадъци, огромни купчини пръст, кал, локви, боклуци, чак ми призлява като го гледам. Но се надявам малко по малко всичко да се оправи с времето.


А относно местоположението на парцела. Аз може и да съм писала преди, че този имот е точно до сегашната ни къща. Планувахме така или иначе да строим нова, в другия край на парцела. Но когато стана ясно, че този до нас се продава, го купихме него. Иначе аз съм много доволна от локацията - на 1км е от центъра на квартала, на 2км от морето, на 10км от центъра на Варна. Хем си близо до града, хем на въздух, тишина и чист въздух.

Общи условия

Активация на акаунт