Любители на Котки Тема 90

  • 53 057
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • на морето
  • Мнения: 103
Здравейте , компания и за мнго години !  Hug Hug Peace Peace

Не съм се мяркала насам от около "преди Христа " .  Embarassed Rolling Eyes Blush

Като начало - малка вноска с част от групата у нас .

http://prikachi.com/images/69/7844069w.jpg

http://prikachi.com/images/68/7844068K.jpg

Танче , видях я Гълъбинчето по снимките .  Да е живо и здраво мУмУнчИто .Ще се кротне .
Скрит текст:
Онзи ,черния мъник - Джорджо  , също си намери стопани , но тук .
Профи , прочетох за Сиско - съболезнования    action032

vivili6  Hug Hug Hug

# 721
  • Варна
  • Мнения: 456
Да питам, моя, Мориц се казва, черна превъзходна улична, намерен с братчетата и сестричетата в кашон до кофите, отгледан от  една благородна душа, аз го взех  на месец, сега е на 4, си смуче опашката.
Вашите правят  ли така?  Мърка, смуче, суче, меси, приспива се така, прави го когато е доволен, и вечно е с мокра  опашка. В прекрасно здраве, жизненост  и лудост  е. Чудя се просто това с опашката дали е детски навик, и защото не е имал майка, или ще е завинаги. Като биберон я ползва.
Едва ли ще е завинаги.Не съм виждала голяма котка да го прави.Малките сучат какво ли не-тениска,лапичката си,опашката си при липса на друга котка.Моята малката е на 4 месеца(намерихме я на един) и суче на големия котарак палеца.Направо го обожава.Като го види легнал веднага тръгва към него,мърка много силно,меси,прекрачва го,ляга на лицето му...Той пък я ближе през това време,идилия  Laughing
Големият ми котарак беше на десетина дни като го намерихме.Той не е правил така,но беше на адаптирано мляко с биберон(през 3 часа)доста време(около 2 месеца).Мъркаше и месеше само като видеше биберона.Много се гушкаше и почти не се отделяше от мен.Сега малката не иска ние да я гушкаме.Търси само него,не го изтърва от поглед,каквото направи той и тя го прави.Ако случайно той е в друга стая,а тя се събуди от сън и не го вижда започва да мяука направо истерично.Не тръгва да го търси,а седи и сякаш плаче.Докато не се появи не млъква.Като го види му "говори" и подскача от радост  Party

# 722
  • Мнения: 386
За смукането, и големи котки го правят - на най-близката ми приятелка котката е на 5-6 години и продължава. И тя е отгледана без майка, винаги е правила така - където хване по себе си, преди сън обикновено.
А Итенцето ни смучеше пръстите - вет тогава каза да не му позволяваме, защото оставало навик, а не било гот голяма котка да те дебне да ти засмуче палеца Laughing

# 723
  • София
  • Мнения: 4 714
И моите купички за храна и вода са на пода. Част от тях. Защото дълги години в момента, в който си налеех вода в чаша идваше да пие от нея. newsm78 С яденето е по същия начин- задължително се подушва и съответно проси или не от него.
Добре, че не пие уиски. Mr. Green
Преди години бих се заклела, че никога не се качва на кухненската маса, докато един ден не я намерих заспала върху й. Mr. Green Laughing
И към играчки не съм случила. Нищо, което аз не съм на другия му край не става за игра. Затова пък на мен ми хапе/ смучи/ ушите, косата, хвърля се по краката ми като ходя, забива нокти в гърба ми докато спя,/за да е спокойна, че няма да избягам спейки/, а когато съм будна мачка корема ми, за по-голям кеф с извадени на макс. нокти. Такава акупунктура е. Stop
Друго любимо занимание да ми "размачка" част от врата, естествено пак с извадени нокти. Остават ми едни белези, които по непонятни за мен причини, другите хора възприемат като любовни. И обикновено коментара, който чувам е: "Я, каква страст, след толкова време" Mr. Green
Сега, след като се пооплаках, искам само да кажа :да ми е жива и здрава повече време, че понякога се плаша. Sad

ТАНЧЕ, ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН!!! Всичко най-най!!! Heart Eyes :hug:

# 724
  • Мнения: 3 331
Остават ми едни белези, които по непонятни за мен причини, другите хора възприемат като любовни. И обикновено коментара, който чувам е: "Я, каква страст, след толкова време" Mr. Green
Joy

# 725
  • София
  • Мнения: 13 220

Като начало - малка вноска с част от групата у нас .

http://prikachi.com/images/69/7844069w.jpg

http://prikachi.com/images/68/7844068K.jpg

O, Лорчето се е "размножила".  Grinning Не си се похвалила, че вече си с две кучета.  Laughing Да са ти живи и здрави цялата менажерия! Много се радвам, че и Джорджо си е намерил дом!  Hug

Благодаря за поздравите, момичета!  Hug

# 726
  • Варна
  • Мнения: 6 342
Таня, да ти е живо и здраве името!  Hug
Майче бе, любовни белези казваш.  hahaha
Аша, домъчня ми за теб и царството ти.  Hug

Току що доставих огромна радост на Мила. Подменях спалното бельо и тя се радва, радва.  Mr. Green
Завира се отдолу, изскача внезапно, увисва на чаршафа.  Twisted Evil Мускулите на гърба ѝ потръпваха от кеф.

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 104
Честит имен ден, Таня! Бъди жива и здрава.
На Зарчони купите му за храна са в кухненския бокс, под масата, тоалетната е на терасата (остъклена), а купичка за вода няма.  Laughing Има чаша, стъклена, на една поставка, между саксиите с цветя, е понякога го хващам, че пие вода от кухненския умивалник, ако има някоя накисната чиния. Предишния ми котьо - Лъчо, намерен на около месец ми сучеше от пръста, моя и на сина ми. На останалите членове на семеиството - не. Правеше го до последно (почина на 5 години). Зарчони пък, който го взехме на 39 дни и първите няколко дена се хранехме със шише с биберон никога нищо не е сукал. Приемните ми котета, дето и тях ги храних с биберон сума ти време и те не сучеха. Явно това със сученето си е до коте.
Аша, много добре заформена компания. Всички са такива окръгленки. Сподели за новото кучешко попълнение  Hug
Днес и ние със Зарчо се "радвахме" със смяна на спално бельо.

# 728
  • София
  • Мнения: 4 714

Остават ми едни белези, които по непонятни за мен причини, другите хора възприемат като любовни. И обикновено коментара, който чувам е: "Я, каква страст, след толкова време" Mr. Green
Joy

Майче бе, любовни белези казваш.  hahaha

Мислят си, че човек ми е направил белезите. Joy


Като начало - малка вноска с част от групата у нас .

http://prikachi.com/images/69/7844069w.jpg

http://prikachi.com/images/68/7844068K.jpg

Това всичко твое ли е? Wink

Току що доставих огромна радост на Мила. Подменях спалното бельо и тя се радва, радва.  Mr. Green
Завира се отдолу, изскача внезапно, увисва на чаршафа.  Twisted Evil Мускулите на гърба ѝ потръпваха от кеф.

Моето пък много се радва на току що изпринтени и подписани документи. На колкото по-голяма сума, по се радва. Тъпче, търкаля се върху тях, къса със зъби и нокти. Голяма радост!!! Rolling Eyes  




# 729
  • Мнения: 18
Здравейте на всички Simple Smile)
Имам нужда от малко помощ и съвети...
До скоро с приятеля ми си имахме персиец - много красив и добър. За жалост милото ни момче си отиде миналата година на 16 годишна възраст.
Преди 10 дена приятеля на малката ми племенница и подарил бебе сиамка. Без да се консултират с техните - лапешка работа. Сестра ми веднага прояви алергия към котката и решиха, че няма да могат да я гледат.
И тук идваме аз и приятеля ми, които изявихме желание да я вземем  Simple Smile

Довечера отиваме да приберем малкото зверче - момченце на 60-70 дена.

Ще съм благодарна ако някой със сиамка сподели опит. Знам, че са малко по своенравни и се притеснявам  Shocked За какво трябва да внимавам и на какво трябва да обръщам внимание. Simple Smile

# 730
  • Мнения: 3 331
Като по-малка имах много сиамки. И до днес не знам защо казват, че били злобни, не е вярно Crossing Arms Нормални котета са си.

# 731
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Здравейте, стария ми котарак Томас беше сиамец. Като всяко друго коте си беше. Само беше много ревнив към деца, не може да има гушнато бебе/дете в негово присъствие. Наежва се и е готов за бой с бебето. Само той може да е гушнат. Ако той е гушнат, а бебето е на земята е спокоен.

Да наклеветя Бъги. Днес сутринта излизам 10 мин. по-рано, за да изчистя и подгрея колата. Докато децата слязат за училище да ги карам да е готова. Както съм запалила,  притворих врата, достатъчно, за да се затвори, но недостатъчно, за да се отключи централното заключване. И така ключът е на таблото, колата работи, човек вътре няма, тя заключена. Зарязвам я пред блока и се качвам за втория ключ. Слизам отключвам и започвам да свалям скрежта. Слизат децата и се сещам, че трябва да налея течност за чистачките, казвам на голямата (10год), да я свали. По едно време  детето излиза от входа и плаче, мамо идвай, Бъги избяга. Заключих отново колата (ама ключовете вече са ми в ръката  Mr. Green), бързо към нас. Дивакът избягал на площадката и слязъл 5 етажа надолу по стълбите, и се крие при мазето. Скачал по всеки апартамент, ама те заключени, никъде не успял да отвори. Гоних го 5 мин., той уплашен и наежен, детето реве и се чувства виновно, аз като в комедия се въртя. Като го хванах, така се вкопчи в мен с нокти милия, като го пуснах в къщи се изхлузи като мокра връв. Наскоро откри течащата чешма. Закача струята с лапа, хапе я, и така докато се понамокри, иначе да се къпе в същата мивка, бяга като дявол от тамян. Пробвала съм го да стои в кръг. Оставих му малък обръч, детски, не  го и подуши, заобиколи го, че явно му пречеше.

Купичките и тоалетната са му в хола, където е  и спалнята. Сутрин като се намотам в банята, гримирам се, после му мия купичката. От където и да е, чуе ли, че я мия, довтасва и почва да се умилква на всичко, докато не му се сервира. Иначе не дава зор сутрин. Трябва да се увлека до 9-10 ч., за да почне да мяука, но това се случва само, ако е пил хапче за обезпаразитяване сутрин.

Да си платя данъка, че много се натрупа дълг.
Скрит текст:




Има и още, но нямам време да ги кача, но ще ги покажа и тях. Целувки и милувки на пухчетата!

# 732
  • Мнения: 3 331
Наежва се и е готов за бой с бебето. Само той може да е гушнат. Ако той е гушнат, а бебето е на земята е спокоен.
Затвърди мнението, че сиамките са злобни Joy Шегувам се, както всеки човек, така и всяко коте си има характер, независимо от породата.
Бъги има много интересна окраска, а нослето му е очертано много сладко. Само за гушкане е Flutter

# 733
  • на морето
  • Мнения: 103

Аша, много добре заформена компания. Всички са такива окръгленки. Сподели за новото кучешко попълнение  Hug


Как на представя нещата ... ..., което се случиха при нас... Thinking Thinking Thinking
Ами ... така   ..Каквото сам си направиш - друг не може .... hahaha hahaha hahaha hahaha
Направих си  новогодишен подарък/временен/ .... тъмния шоколадко -Мики .

Това е страничката му към сайта на Фондацията :https://www.facebook.com/media/set/?set=a.977257938969811.107374 … 176533&type=1

Принципно историята му , или по -точно нашата обща история от първата ни среща преди няколко месеца до официалното му прибиране на 3.01. е доста по -общирна и богата на емоции .
Скрит текст:
   Първоначално го видях края на есента да обикаля в широк периметър през нощта , когато се прибирах от втора смяна . Изобщо не приближаваше - даже и за храна . После до офиса / това е една от индустриалните зони / направиха автокъща и вързаха там едта прекрасна ротвайлерка , та това момче се приближи до нашия район .С единия от пазачите взехме да го позахранваме и по информация на ухо  Wink се установи , че преди време са затворили накакъв склад и него са го ...оставили да скита . Та , момчето , малко по малко се присламчи към ротката но си остана скитащо .Взе да ме разпознава , да скъсява периметъра и като за предколеден подарък ми разреши да го пипна . Да знаете какво половинчасово галене и глезене беше посред нощите ...На околните пазачи им спретнахме цял спектакъл . От там , дойде и идеята  да бъде прибран и започнах да го подготвям със серия обезпаразитявания , но от Фондацията ми казаха , че в момента няма ресурс как да го поемат и си останахме до това по Нова година . Не посмях да правя своеволия , защото не знаех как реагира на котки , а вече на два пъти съм била във "военно положение" при сходна ситуация .
      И .... на първия ми работен ден - 3.01. - идвайки се оказа ,че пазачът е в паника , защото въпросния пес от вчера не е появявал , като преди това е ял от някаква торба хляб. Човекът е ходил , търсил го е , викал го е ....цъ!
      Ако щете , вярвайте , пощръклях и след няколкото часа притеснение , че може да са го отровили .... реших , че в момента , в който го видя /ако го видя ! / ще го прибера .
      Е ...ми ..видях го по обяд ..... Embarassed Rolling Eyes Embarassed Rolling Eyes     Останалото е история .
Моментално беше изкъпан /как вонеше и колко беше мръсен е излишно да коментирам Mr. Green Mr. Green Mr. Green / и той непробудно спа на топло почти 12 ч без да мръдне ;като първо беше свит на топка , после се поотпусна , протегна и накрая беше вирнал задните лапи и обърнал корема ...Кеф!
Момента с котките ми беше най - проблемния ; и не можах да повярвам на очите си , когато той прие посрещането от писаните също както го прави Лора ...И така ...Не е , като да няма по някое търкане , но за тези десетина дни положението бих казала , че е почти перфектно ..

 
И да не е съвсем кучешки спам ....Помните ли Гари , който остана при мене ? Братчето на Мика/Глория /  , която осиновиха в Германия и нейната стопанка се записа тук .Наскоро си разменихме постове по случай РД на нашите "дечица " . Мисля ,че тя ви е показала Микичка , а сега да видите и прекрасния ми Гари .
http://prikachi.com/images/266/7785266g.jpg
http://prikachi.com/images/684/7823684i.jpg

# 734
  • Sofia
  • Мнения: 4 593
Здравейте, и ние от 3.01. се сдобихме с котенце.
Дъщеря ми го прибрала от някаква пряспа, жално мяукащо, мръсно и слабо като чироз..
Заведе го веднага на ветеринар, добре че има наблизо - изписаха му антибиотичен крем за очичките, капки за нос и антибиотик, за да не развие пневмония.
Котето е на около два месеца според мен, но не мога много да преценя, около 500г е.
Една седмица изкара предимно в сън и ядене, явно беше много изтощено, чак преди ден-два се поразмърда повече из къщата.

Купихме, разбира се, веднага тоалетна с био-гранулки и, за моя изненада, почти веднага започна да пишка там. Другата работа обаче я върши ту там, ту в леглото си..
Въпросът ми е как да го отучим от ходене извън тоалетната, има ли някакви тънкости. (линкът на първа страница не се отваря).

Всякакви съвети приемам - и за грижи, и за храна.
В кабинета са му дали една много дребничка гранулирана храна - яде си я без проблем. Взех да го пробвам и с пауч, и с пастет - яде, та му плющят ушите.

О, и се сдоби с името Нанси. Wink

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт