Боледуване на децата ни – тема 20

  • 32 531
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • софия
  • Мнения: 1 305
Точно както го е написала Месечинка виторога, Ериуса "отбъбва"лигавицата, нашата доки ми е казала при първи симптоми на хрема да го почвам, отделно влияе с натрупване при алергични хронични състояния, да не говорим, че го водят един от най пречистените препарати.
Пъпи, тръгнали са секретите от Вентолина, Аз бих изчакала с Флудрекса. Точно изчакай малко да се успокои и тогава, ако има нужда го дай.

# 691
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 392
Цвети, Флудитек е Peace Да не го бъркаш newsm78
И аз клоня да изчакам малко, не че се съмнявам в лекарката ни.




Само да вметна, че това че питам кое кога да започвам не означава, че си ги самомпредписвам за детето Wink Винаги си питам и тук, за да сверя какво ми е казал лекар.
Обяснявам, защото напоследък се случва всички да забележим как има родители, които лекуват по форумски препоръки, а не по лекарска Rolling Eyes Peace

# 692
  • Мнения: 69 078
И аз знам, че противоалергичните отбъбват лигавицата, на нас Ксизал ни бе изписан при вирусен ларингит, тогава го давах...
Аз нали съм Мара подробната Mr. Green и все разпитвам педи, та така ми обясни тя и има логика - противоалергични се изписват не само при алергия, но заради свойството им да отбъбват лигавицата.

Днес ни бе последен ден в детската...запразнихме с малчо вече.. Laughing

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Аз също не давам лекарства без да са предписани,даже и когато са предписани а имам съмнения пак не ги давам.Ето дадох еднократно тези които писах по-горе,но точно за да знам как да действам я заведох на преглед днес.
И аз това знам-че отбъбват.На моя син при ларингит с недостиг на въздух му бяха предписали Ериус таблетки,които се разтварят в устата.

Мен днес  ме смути факта ,че предписа Вентолин.И си мисля -че много често взе да го изписва него  нашия лекар...........Всяко удължено издишване ли е за Вентолин newsm78,като той изрично каза че няма спазъм в момента.Обясни ми че съотношението вдишване/издишване било 1 към 2,а на моята дъщеричка било 1 към 2.5 някъде........

# 694
  • Мнения: 6 620
момичета, видях, че обсъждате ериуса. и нашите унг ми бяха казали, че действа с натрупване, досега винаги съм го давала по месец и повече, по предписание. последният унг, при който ходихме за второ мнение (доцент) обаче ми каза, че ериус не действа с натрупване и ако не прояви действието си до около 15-20 ден, трябва да се смени, защото няма смисъл да се приема повече. аз тогава май ви писах, че съвсем се обърках на кого да вярвам  newsm78

# 695
  • Мнения: 300
антихистаминовите препарати се предписват по схема, ако е на таблетки минимум 10 поредни дни. И аз се сблъсках с това, че действат за отбъбване на лигавицата като почна да боледува детето и педи редовно ми изписваше зенаро или ериус. За съжаление като се спрат ако реакцията е алергична, проблема си остава активен. Лятото му давах заради кашлянето което се активизира почти всяка вечер и ми вършеше работа. Спряхме го като му откриха астмата. Последно като боледува и му дадох по препоръка на педи, се оказа че вече не му десйтва, защото като реших да дам фенистил вместо ериус нещата коренно се промениха - веднага му подейства.
Аз по препоръка от форума не давам без съгласуване с педиатъра, единствено лимфомиозота съм си позволила

# 696
  • shumen
  • Мнения: 18 150
Аз също не давам без препоръка от доктора,но се допитвам и до форума винаги.
На нас също са ни изписвали Ксизал и съм давала и проблеми сме нямали.
Тета,и на нас днеска ни беше последния ден за тази година в яслата.Днеска го заведох заради тържеството,но от утре вече не ми се рискува.
Аз искам да питам понеже на листовката на Аугументина пише,че се държи в хладилник дали ако не го държа ще е проблем,защото като го извадя от там ще е студен и ме е страх да дам на детето.

# 697
  • Мнения: 3 804
Данаека,няма начин,трябва да е там.Карай го да го държи в устата малко.Вие на АБ ли сте?

# 698
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
danaeka, отмервай от Аугментина дозата в  спринцовката и я остави малко да е постопли извън хладилника, няма нужда цялото шише да стои навън.

# 699
  • shumen
  • Мнения: 18 150
Уми на Аб сме.Педи днеска каза,че всичко е от бактерията в носа и докато не е изчистим няма да се оправи и ни изписа АБ.Не ми се искаше да му го давам,че скоро пи друг,но нямах друг избор.Да го държи в устата съм пробвала,ама не се сеща и гълта веднага.
Цеца,благодаря.Утре ще пробвам да му го дам със спринцовката от Нурофена,че тая вечер беше някакъв ад със мерителната чашка от него.

# 700
  • Мнения: 69 078

Тета,и на нас днеска ни беше последния ден за тази година в яслата.Днеска го заведох заради тържеството,но от утре вече не ми се рискува.

/quote]

Абе аз се чувствам леко прецакана - всъщност разбрах, че от понеделник ги събират с втора група и репетират за тържеството, което ще е в петък, пък аз уж нали затова го спирам, да не се събира с други деца, ама... Rolling Eyes

Но на самото тържество всъщност ще се засили куцо и сакато, разбирай-здраво и болно, та пак добре направих май, като се замисля...Вчера срещнах една майка в магазина, каза, че ще пуска детето за тържеството, нищо, че сега не ходи, че кашляло Shocked

Бързо оздравяване на дечковците!

Моят пак ми мирише от устата, пак се е възпалила сигурно третата сливица...иначе нищо не тече, само този специфичен дъх Tired

# 701
  • Мнения: 6 010
Пъпи, съжалявам, чак сега те прочетох  Embarassed, но и аз мисля като Цвети - поне ден-два да минат от започването на Вентолин, и тогава Флудитек. Аз съм мн. доволна от него. Радвам се, че кашлицата е станала продуктивна, това е добро развитие  Hug Ама съм сигурна, че наистина си станала почти цял УНГ доктор, така, че преценката ти за нещата винаги е адекватна   bouquet
За Ериус-а - малката е правила два курса, мисля - резултаът, който осезаемо се усеща е, ч вече го няма това разсополивяване през седмица, каквото беше мин. есен/зима. Но отчитам и фактът, че и Назонекс ползвахме, та не знам до колко резултатът е продиктуван от всяко едно от двете.
При разболяване винаги включвам антиалергично, защото спазмите се индуцират при вирус и ме е страх  Tired

# 702
  • софия
  • Мнения: 1 305
Болниците да се отчетат как са Hug
Като заговорихме за мерителни лъжици прави ли ви впечатление, че спринцовките и мерителните чашки понякога се различават в милилитрите или аз се престаравам нещо, давам си от мерителната лъжица на всяко лекарство, не смея да си разменям.

# 703
  • Мнения: 21 282
И на мен ми е правило впечатление това,но си давам и аз всяко лекарство с каквато мерителна лъжичка/спринцовка/чашка върви.

# 704
  • Мнения: 6 010
Естествено, че са различни лъжичките/чашките - всяко лекарство е разл. плътност, съответно с различен обем в 1 мл  Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт