Боледуване на децата ни – тема 20

  • 32 370
  • 742
  •   1
Отговори
# 735
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Хоупче,
не исках да прозвучи укорително или заядливо, просто знам, и то то тази тема, че е нормално при вирус да се поддържа Т в продължение на 3-4 дни. А лекарката е предписала АБ не на база диференциално броене, а на база Т, продължаваща втори ден, на това се зачудих. Иначе разбира се, че си зависи от детето, ти и лекарката си го познавате най-добре.
Уф, ММ е с 39,4, притесних се... ЛЛ е първа смяна, освен да ходи в спешното по-късно...

# 736
  • Мнения: 8 251
Месечинке ми то вирусите са едни и същи. И като за 2 седмици са минали 100 деца с еднакви симптоми то положението е ясно. Или на 2 ден са без температура или почват усложненията.

# 737
  • Мнения: 5 956
Добре, де, аз с най-добри чувства, ама все пак не се въздържам - Хоуп, задължително ли е да има усложнения при всички деца, както твърдиш? Щото моята изкара два от началото на уч. година, ама си бях просто вируси. Едва ли вашият софийски вирус е чудо невиждано  Rolling Eyes Не знам, и на мен ми се струва малко пресилено това изписване на АБ, ама ти си знаеш.

# 738
  • Мнения: 8 251
Явно не обяснявам добре:))) Говоря за един единствен вирус. Този в момента. Който върлува в София...за страната нямам идея...в последната седмица.

Като от 10 дни в болницата почти всички деца са с едни и същи симптоми. То е ясно че вируса е един. Като от тези деца 60% са с усложненя...става ясно как се развива той.

Незнам защо всички изпадат в див ужас от АБ то. До сега сина ми пие веднъж годишно след направени всички изследвания. Както и в този случай. До сега не ми се е случвало лекарката до сбърка.
Както аз така и тя бяхме на мнение че трябва да изчакаме резултатите които потвърдиха диагнозата. Незнам защо когато се спомене АБ хората изпадат в ужас и са готови да си мъчат децата с дни.
Пак повтарям , потретвам и подесетвам....детето ми е пие АБ веднъж годишно...но не подскачам като ужилена като ми кажат че се налага.

Та се надявам че някой ме разбра. Споделих нещо - та после да се обяснявам в сто поста.....

# 739
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Е, то проблема е друг. Не знам кой какво разбра от всичко или не разбра, но не навременното и неадекватно лекуване води също до усложнения. Изключвам факта, че Хоуп са правили изследвания Peace
Казвам ви хора, вярвайте ми....
В нашата група е имало дете с 38 на тържеството, кашлящо да припадък момиченце.Вируса е един и поваля тежко и рязко. Аз за това помислих, че това е грипа. А, то не е късно и да се окаже.
Бързо се развиват симптомите, "съвестни" родители си пращат децата още преди да са се усетили за какво иде реч. И после, както казва Хоуп болниците пълни Tired
Това е моя поглед върху конкретния вирус в момента.

Рали, не давам Флудитек. Ама така ме ядосва, а на мен ми е зле, та ми се реве Confused

# 740
  • София
  • Мнения: 451
Пак много болни - бързо оздравяване на всички и малки, и големи  Hug
Моят пък нещо започна много често да пишка  newsm78 Спрях го от ДГ за тази година, не е излизал много навън тези дни заради мъглата, не му е било студено...Не е било такова нещо досега. Идеи от какво може да е? Мислех си дали едни изследвания да не пусна тези дни, но не знам какви - обикновена или стерилна урина?

# 741
  • Мнения: 21 275
Дани,благодаря добре сме прегледа мина добре-всичко е наред !  Hug

Спукахме гума само,ама иначе всичко мина добре   bouquet

# 742

Общи условия

Активация на акаунт