Късно отвикване от биберон

  • 14 600
  • 92
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 165
здравейте мили мамчета,да се запиша и аз в тази темичка.с баткото нямах проблеми,махнах я на 1,4м.казах му че кучето я изяло,той когато я търсеше 2-3дни викаше биба,бау бау и аз бау бау ,да ,изяде я.край.колко лесно и прозаично...но с малкия..на 1,8м.не става.той е пристрастен към нея.и без нея си е истеричен и своенравен,постоянно мрънка и хленчи.е ,нямам нерви и с това да се занимавам,честно.яд ме е,но си мисля,че все пак желанието да си цока бибата си е начин да задоволява потребността да сучи.от това незадоволено желание в последствие възрастните искат да слагат постоянно нещо в устата си.оставям го и ще видя дали ще има криви зъби.познавам доста деца,които са с криви зъбки и не са цукали изобщо биберон.тя е и любимата му играчка,разглежда си я,говори и,крий си я ...защо да му я отнемама/толкова ли е спешно/

# 76
  • Мнения: X
Мдаа, разбирам те много добре. Не е толкова спешно, но все пак недей с тази нагласа (оставям я за да видя дали ще са му криви зъбите). Дай си малко време, детето расте и започва да разбира, така че може да пробваш след няколко месеца да му кажеш подобна на историята на баткото, а даже и пред него да я дадеш на някое животинче. Въпросът не е само в кривите зъби, ами и в изкривяване на захапката (по-трудно се коригира).

# 77
  • Мнения: 165
така е,абсолютно си права,а аз се чувствам безсилна и за това говоря така...просто нямам нерви и търпение,опитвам поне през деня да не му я давам,но в къщи по цял ден е изключително невъзможно,той постоянно я търси.надявам се като се затопли и сме по разходки,да стане.но след като навърши 2 вече ,не ме интересува,ще бъда лоша и ще я махна....пу пу...

# 78
  • Мнения: 9
Здравейте! Моята дъщеря също беше пристрастена към "биби" и не заспиваше без биби и мечо. Но като беше на 1год.9мес. бяхме на гости на нашите за няколко дена и една вечер не можахме да й намерим бибката (след 1 час търсене). Аз се направих на ядосана, за да види че наистина бибката я няма и тя не плака, само мрънкаше и беше неспокойна. За компенсация спеше няколко вечери при мен, а и допринее че бяхме на друго място-друга обстановка, и след като се върнахме вкъщи нямаше проблеми, не е плакала насън. Само че оттогава почнах да й чета приказки (което няма лошо).
Само че доста дълго време се сещаше за бибката - сигурно 2-3 месеца след това като ходехме на гости при бебета и тя се изкушаваше да си "хапне бибка"  passifier но вече го преодоля и знае че бибките са за бебета  Laughing
Само като патуваме мрънка (апреди с бибката беше кротка) но сега компенсираме със солетки и доста играчки в колата  Rolling Eyes

# 79
  • Мнения: 932
Детенце е на годинка, бибата се използва основно за сън. Бутам я също и когато видя, че дъвче показалците на ръцете, както и на ревящи разходки навън. Стоматоложката ми ме посъвета да я махам, защото е голяма вече, захапката, зъбите - знаете...
Страхувам се, че ще започне да си смуче пръста и така ще остане. Него не мога да го хвърля в коша. Аз самата до много късна възраст гризах ноктите. В момента е с осем зъба и се чудя дали да изчакам изникването на останалите и тогава да махам?
Някой да е махал биба и после да е имал проблем със смукане на пръст? Споделете.

# 80
  • Мнения: 1 251
Явно много зависи от детето. Аз просто една вечер реших да опитам да не му  го дам /с нагласата, ако настоява или не може да заспи да си го получи/. Беше на година и половина. Заспа без никакъв проблем. И така вече почти два месеца е без биберон и нито го търси, нито пък заспива по -трудно. Преди това през деня почти не го ползвал. Беше ми направило впечатление само , че ако го види и си го слага в устата, както  и му го давах за заспиване.

# 81
  • Мнения: 818
Страаашен проблем, ако се разреве за биберона и изпадне в истерия... ще е осакатен за цял живот психически... заради една вечер, в която са му казали "не" и не са отстъпили. Чудя се така като давате на децата всичко, ако се разреват, като пораснат как ще понасят откази и отхвърляне, защото ще има доста още при първия им досег с други деца, с учители, с треньори, с живота...

Точно децата, които са лапали биберон до безумна възраст, продължават с лапане на пръстите в първи клас... и лапане на химикалки като възрастни.

Биберон се маха елементарно. Взимаш го, хвърляш го в контейнера по пътя за работа. Точка.

# 82
  • Мнения: 1 622
По принцип на хартия всичко е много елементарно:)
И с памперса би трябвало да е така, и със заспиването без родител вечер, да спят по цяла нощ, да не се събуждат за кърмене по никое време, да обичат броколи-проста работа, както го научиш:)
Но децата са различни, ако реакцията им беше еднаква, нямаше бг-мама да се разрастне до тези размери и щеше да има един малък форум:)

# 83
  • Мнения: X
Нормално е да си дъвчат пръстите, нали сега им никнат зъбите. Моето е на 2 години и 3 месеца и още не са му изникнали последните кътници, та пръстите са редовно в устата му, но не ги смуче, а си чеше венците с тях. А гризането на ноктите, като вреден навик се изгражда по-късно и едва ли има нещо общо с биберона.  newsm78 Има хора и на преклонна възраст, които го правят (сестра ми), не си е смукала пръста, а с биберон е била твърде кратко време (месеци).

# 84
  • Мнения: 1 251
Да, това ми беше идеята, че все пак децата са различни. Аз, например, очаквах проблеми и го махнах чисто експериментално, за да видя реакцията.
Бях планирала махането за март месец, защото за мен година и половина не е "безумна възраст". Нагласата ми е да го карам полека, както с биберона, така и с памперсите.

# 85
  • Мнения: 932
Да преформулирам... Случвало ли ви се е - махате бибата и детето започва да си смуче пръстите? Примерно палец?

# 86
  • София
  • Мнения: 39 847
Да преформулирам... Случвало ли ви се е - махате бибата и детето започва да си смуче пръстите? Примерно палец?
На мен - не.

# 87
  • Мнения: 1 622
при големия не се е случило.
малкият още е с биба.
мисля, че или си смучат палеца, или бибата. имат си предпочитания.

# 88
  • Мнения: 2 760
При дъщеря ми на около две години процедирахме така - няколко дни й разказвах как е дошло време да дадем биберона на прасето (тя не беше виждала прасе), и как после ще има празник с торта и подаръци. Един ден й показах тортата и няколко опаковани подаръчета, без да й позволя да ги разпечата, казах, че първо ще идем да дадем бибата на прасето. Отидохме, хвърлих на прасето смачкана топка хляб вместо биберона, то си го хапна доволно, малката не усети разликата  Wink, после се прибрахме, тя се хвалеше как сме нахранили прасето, ядохме торта, отворихме подаръците. Никакви истерии, никакви драми.

Със сина ми не успяхме да намерим познати с прасе и нещата бяха по-драматични  Mr. Green

# 89
  • Мнения: 4 708
По принцип на хартия всичко е много елементарно:)
И с памперса би трябвало да е така, и със заспиването без родител вечер, да спят по цяла нощ, да не се събуждат за кърмене по никое време, да обичат броколи-проста работа, както го научиш:)
Но децата са различни, ако реакцията им беше еднаква, нямаше бг-мама да се разрастне до тези размери и щеше да има един малък форум:)
Много си права, понеже с голямата всичко мина много лесно, не се е будила нощно време, не съм разбрала от никнене на зъби, биберона го отхапа в буквалният смисъл малко след годинката и просто нямаше как махнахме го от раз, седеше си на гърне без проблеми. Та аз също като много майки тук бях заблудена, че всички деца са така, но това малкото ми го върна и за двете. Буди се често откакто се е родила, зъбите тръгнаха късно и със зор, като се събуди през нощта само бибата я успокоява и нямам намерение да я махам докато не излязат зъбките и не престане да ми се буди, на гърне не иска да седне по никакъв начин. Но докато на човек не му мине през главата е много лесно да даваш акъли, и да обвиняваш майката, че тя е виновна, че детето е с биберон до 2г примерно.

Общи условия

Активация на акаунт